"Takiego wała, jak Polska cała!"

Zrobione w roku 1952 ubiegłego wieku zdjęcie, którym zilustrowałem notkę przedstawia naszą klasę 1A ze Szkoły Podstawowej nr 30 imienia Kazimierza Pułaskiego mieszczącą się do dnia dzisiejszego na krakowskich Dębnikach przy ulicy Konfederackiej 12, vis a vis kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, gdzie przystępowałem do Pierwszej Komunii Św. i tam również byłem bierzmowany.

W tym kościele młody kapłan Karol Wojtyła odprawił dnia 3 listopada 1946 roku swoją Mszę św. Prymicyjną i w tejże Świątyni jest także obraz Matki Boskiej, przed którym „wymodlił sobie i ugruntował swoje powołanie kapłańskie”, o czym już, jako biskup powiedział parafianom w roku 1972.  O tej parafii Jan Paweł II mówił także nawiązując do bestialstwa hitlerowców wobec polskich księży patriotów w dniu 17 sierpnia 2002, cytuję:

"Czasy te wspominam w sposób bardzo osobisty. Jestem przekonany, że do powołania kapłańskiego, do którego doszedłem właśnie w tym czasie i tu, w tej parafii, przyczyniły się modlitwy moich braci i moich sióstr i tych moich ówczesnych duszpasterzy, którzy za życie chrześcijańskie każdego parafianina, a zwłaszcza każdego młodego parafianina - wtedy należałem tutaj do młodzieży - płacili nie tylko dobrym słowem, nie tylko szlachetnym przykładem swojego życia, ale także ofiarą i krwią."

Przed naszą podstawówką był sąsiadujący z kościołem wielki podworzec, na którym każdego dnia przed lekcjami mieliśmy poranne apele rozpoczynające się od obowiązkowego odśpiewania przez uczniów komunistycznej pieśni pt. „Naprzód młodzieży świata”, a dyrektorka szkoły baczyła pilnie, czy wszyscy śpiewają. Potem następowały wyróżnienia uczniów, którzy wykonali najlepsze gazetki ścienne o Józefie Stalinie, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. A na koniec komunistyczni politrucy wygłaszali doktrynerskie pogadanki okolicznościowe.

Pewnego dnia, w czasie takiej masówki komunistyczny prelegent oświadczył zebranym uczniom, że naszą drugą ojczyzną jest Związek Radziecki i dla dobra Polski Ludowej musimy się zgadzać z wszystkim, co nam radzi przyjacielska Moskwa. I wtedy, ku osłupieniu wszystkich, jeden z uczniów naszej klasy wystąpił z szeregu, zrobił gest Kozakiewicza i powiedział na cały głos w żargonie dębnickim „Takiego wała, jak Polska cała!” i apel się wcześniej niż zwykle zakończył. Starsi krakowianie mieszkający na Dębnikach zapewne pamiętają to ówczesne andrusowskie powiedzonko.

Skąd ten uczeń miał tyle odwagi?

Myślę, że przeogromnie przyczynił się do tego uwielbiany przez nas ksiądz Socha, który prócz religii, uczył nas także miłości do Polski. I do śmierci nie zapomnę, jak z epidiaskopu, który wtenczas zdawał nam się cudem techniki wyświetlał na ścianie przemiennie obrazki przedstawiające ukrzyżowanego Chrystusa i polskie godło z białym orłem bez korony, z której odarli go komuniści, tłumacząc nam, kto i w jakim celu to zrobił. Boże! Jak On pięknie mówił o Polsce! Ile w nim było pasji! Ile mu się chciało! Ile miał odwagi! Ten przezacny człowiek o gorącym sercu i pięknym umyśle na zawsze ubogacił nasze dusze etosem najdroższych Polakom wartości. To właśnie ks. Socha zrobił nam to zdjęcie, którym zilustrowałem notkę.

Więc mając w pamięci nauki ks. Sochy i św. Jana Pawła II, zwracając się jako szeregowy Polak i katolik do rządu Izraela, który chce byśmy uwierzyli, że Polacy są współwinni holokaustu, wraz z gestem Kozakiewicza powtarzam po raz wtóry słowa wspomnianego na wstępie ucznia:

Takiego wała, jak Polska cała!”.

A wszystkich, którzy podobnie jak ja uważają, że polski rząd dobrej zmiany i prezydent RP bezwarunkowo nie powinni się ugiąć przed butnym szantażem żydowskim proszę o odważne komentarze, acz wyważone, nie zawierające w sobie agresji, wulgaryzmów i inwektyw.

Więc, spoko! Nie lękajcie się! Pamiętacie jeszcze?

I walczcie z kłamstwem oświęcimskim do utraty tchu, bacząc wszakże na przewrotne legalistyczne pułapki jakie oni, jak mało kto potrafią zastawiać!!!

Bo wbrew pozorom mamy teraz szansę zdemaskować kłamstwo oświęcimskie, tylko żeby tego dokonać, rząd musi wynająć, za ciężkie pieniądze, najlepszych światowych prawników. To będzie dużo kosztowało, ale per saldo opłaci się skórka za wyprawkę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Ta notka to także moja odpowiedź na list otwarty w sprawie ustawy o IPN, który podpisali między innymi: Anne Applebaum, Barbara Engelking, Jan Tomasz Gross, Jan Hartman, Jan Hertrich Woleński, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Jacek Kleyff, Jarosław Kurski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Rzepliński, Dorota Segda, Radosław Sikorski, Aleksander Smolar, Andrzej Stasiuk, Kazimiera Szczuka, Paweł Śpiewak, Róża Thun, Olga Tokarczuk, Grzegorz Turnau, Jacek Żakowski, et consortes.  Źródło: http://n-2-9.dcs.redcdn.pl/file/o2/tvn/web-content/m/p1/f/7ffd85d93a3e4de5c490d304ccd9f864/71f08c28-9103-4f75-8303-0189adbcf2e1.pdf

Post Post Scriptum
W związku z pytaniami komentatorów na Salonie24, gdzie też powiesiłem tę notkę wyjaśniam, że to nie ja byłem tym chłopcem, który wyszedł na apelu przed szereg i wypowiedział słowa, które przytoczyłem w notce.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2018 [18:26] - xena2012 | Link:

Już jest odzew na list otwarty tych wymienionych.Niejaki pan Timmermans z Brukseli stwierdził z mocą ,że obozy były nazistowskie.Tak więc problem polskich obozów zagłady upadł,no chyba że Timmermans jednak dowiedzie,że Polacy to naziści a wtedy ratuj sie kto może.I nie znajdzie się nikt odwazny żeby powiedzieć ,,a takiego wa.....gestu Kozakiewicza znaczy się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [19:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

"Timmermans jednak dowiedzie,że Polacy to naziści..."
------------------
Nie dowiedzie, bo dowieść można tyko prawdy, a nie kłamstwa.

Obrazek użytkownika nonparel

01-02-2018 [20:08] - nonparel | Link:

Dowiedzie. Bo prawda jest antysemicka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [21:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@nonparel

:-)))

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika rzhqjj

01-02-2018 [19:30] - rzhqjj | Link:

1. Może sie myle, ale Karol Wojtyła w roku 1972 papieżem jeszcze nie był.
2. Czy w 1952 w 1A ze Szkoły Podstawowej nr 30 nie było ani jednej dziewczyny?
3. Dla wszystkich tych, ktorzy mysla podobnie jak sygnatariusze listu wspomnianego w Post Scriptum dedykuje tytul notki:
    „Takiego wała, jak Polska cała!”

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [19:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@rzhgij

"Może sie myle, ale Karol Wojtyła w roku 1972 papieżem jeszcze nie był..."
----------------
dzięki za korektę.

"Czy w 1952 w 1A ze Szkoły Podstawowej nr 30 nie było ani jednej dziewczyny?..."
--------------------
Nie było, gdyż w tamtych czasach nikt jeszcze nie wiedział, co to takiego koedukacja.

Obrazek użytkownika spike

01-02-2018 [20:28] - spike | Link:

Panie Krzysztofie, jak mówią:
"wróg naszego wroga, jest moim przyjacielem"
Tak więc na ten czas, jesteśmy przyjaciółmi :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [22:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Panie Krzysztofie, jak mówią:
"wróg naszego wroga, jest moim przyjacielem"
Tak więc na ten czas, jesteśmy przyjaciółmi :)..."
-------------------------
Był czas krytyki, ale nastał czas obrony dobrego imienia Polski, kiedy Polacy muszą odłożyć na bok waśnie i razem kosy na sztorc postawić.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-02-2018 [07:18] - zbieracz śmieci | Link:

Co wy tu pasierbiewicz z tymi kosami na sztorc ,do pogromów nawołujecie  !?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [08:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"Co wy tu pasierbiewicz z tymi kosami na sztorc ,do pogromów nawołujecie  !?..."
-------------------
Tym razem tymi kosami będą najlepsi światowi prawnicy, jakich rząd powinien wynająć za ciężkie pieniądze. Patrz ostatni zdanie, jakie dopisałem w notce.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-02-2018 [10:12] - zbieracz śmieci | Link:

Aaaa,dopisałem bo z tym dopisywaniem to normalka .Trzeba bacznie się przyglądać i czytać co to wyprodukujesz nawet zdjęciom.Pokazałeś tu pasierbiewicz niby zdjęcie komunijne,pacholę na nim ubrane przebogato ale przypadkiem zupełnym oczywiście ,że drugim zdjęciem przykryta została główka dziecięcia.
Po wojnie w szkołach powszechnych były tylko klasy koedukacyjne z prostego powodu ,że brak było nauczycieli bo potrzebni byli nie tylko w szkołach ale w walce z analfabetyzmem.
Klas koedukacyjnych nie było tylko w szkołach prywatnych bo takie po wojnie jeszcze istniały i w tych prowadzonych przez KK..
Zaznacz łaskawie gdzie to ty jesteś na tym szkolnym zdjęciu,nawet po wielu latach podobieństwo  musi być.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [14:54] - Starszy Młotkowy | Link:

@zbieracz śmieci
Albo skleroza, albo niewiedza:oczywiście, że przez parę lat wojnie były  szkoły osobne dla dziewcząt, osobne dla chłopców -  mój Ojciec chodził do takiej dla chłopców. Była to podstawówka, zwana chyba wtedy powszechną.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-02-2018 [19:01] - zbieracz śmieci | Link:

Przepytałem na te okoliczność starszych i na ich wiedzy się oparłem,twój ojciec mógł do takiej chadzać bo dla co niektórych nie tylko klasy były jednorodne ale i szkoły dla bezpieczeństwa dziewczynek bo do piątej klasy potrafili chadzać tacy co każdą klasę zaliczali po dwa a nawet trzy razy,nie było zmiłuj ,jedna dwója i abarot.Jak szkołę powszechną kończyli to z dowodami osobistymi w ręku i hyc w związek małżeński ,dziewczynek odpornych na wiedzę nie było mniej.

Obrazek użytkownika anakonda

01-02-2018 [20:59] - anakonda | Link:

Mam pytanie, czy pod koniec lat 50-tych ( gdzies 1957 - 60 ) mieliscie lekcje religii w kasach szkolnych i czy w waszej szkole wisialy krzyze w klasach?

Obrazek użytkownika anakonda

01-02-2018 [21:39] - anakonda | Link:

Uzupelnienie do wpisu: [20:59] - anakonda

Pod ponizej podanym linkiem jest zdjecie z roku 1960 zrobione na podworku szlnym SP nr. 15 w Zabrzu.
Na zdjeciu jest ksiadz ktory uczyl religii w tej szkole.

http://zabrze.slask.pl/downloa...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [08:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

"Pod ponizej podanym linkiem jest zdjecie z roku 1960 zrobione na podworku szlnym SP nr. 15 w Zabrzu.
Na zdjeciu jest ksiadz ktory uczyl religii w tej szkole..."
------------------
Oby jak najwięcej takich świadectw.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [22:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

"Mam pytanie, czy pod koniec lat 50-tych ( gdzies 1957 - 60 ) mieliscie lekcje religii w kasach szkolnych i czy w waszej szkole wisialy krzyze w klasach?..."
------------------
Szczerze? Nie pamiętam.

Obrazek użytkownika anakonda

01-02-2018 [22:15] - anakonda | Link:

Szkoda, ale moze ktos inny pamieta?

p.s.
Wyglada na to, ze ta komuna wtedy miala w Polsce " ludzka twarz ".
Zapewne bylo to zjawisko tylko przejsciowe bo gdy ja z poczatkiem lat 70-siatych
zaczalem prace w Polsce juz religii w polskich szkolach nie nauczano.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-02-2018 [07:23] - zbieracz śmieci | Link:

Krzyże były nie tylko w szkołach ale także w we wszystkich urzędach.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [08:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

"Szkoda, ale moze ktos inny pamieta?..."
-----------------
Spróbuję popytać tych, którzy jeszcze żyją, jeśli nam się jeszcze uda zrobić spotkanie klasowe.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-02-2018 [00:38] - paparazzi | Link:

Zapytaj Pieronka.;-)

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [15:02] - Starszy Młotkowy | Link:

@anakonda
Mój ojciec, który uczęszczał  w pierwszych latach powojennych do niekoedukacyjnej podstawówki (zwanej powszechną) miał religię obowiązkową, krzyż na ścianie  nad Bierutem i Żymierskim, obowiązkowe msze św. szkolne niedzielne i modlitwę  przed rozpoczęciem lekcji. Ale wtedy jeszcze Bierut podtrzymywał ramię księdza niosącego Monstrancję w Boże Ciało. Trudno w to uwierzyć, ale tak było, bo nieutrwalona jeszcze komuna wolała nie zadzierać z katolickim narodem.

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2018 [21:31] - xena2012 | Link:

W sprawie ustawy napisano list otwarty z podpisami podanymi wyżej.Czy różne polskie środowiska np.akademickie nie skierują ze swej strony też takich listów,żeby zaznaczyć swoją niezgodę na takie traktowanie,na tak haniebne upokarzanie  Polski?Wycofanie się z karania za szkalowanie oznacza ,że bedziemy nekani pomówieniami jeszcze bardziej.Niedługo dowiemy się ,że Niemcy weszli do Polski zeby bronic Żydów(bo i to już słyszałam).W ślad za państwem Izrael z kłamliwymi pomówieniami odezwa się Niemcy ,żądające  zadoscuczynień za wypedzenia.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-02-2018 [22:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Czy różne polskie środowiska np.akademickie nie skierują ze swej strony też takich listów..."
------------------
Szczerze? Kilka tygodni temu, w krakowskim Akademickim Klubie Obywatelskim (AKO) im. profesora Lecha Kaczyńskiego, dawnego przewodniczącego zmieniono na nowego, który do tej pory nie zwołał zebrania. Zaś wice przewodniczącym przedtem i teraz jest ojciec pana Prezydenta prof. Jan Tadeusz Duda. Ale zebrania, jak nie było tak nie ma. I tak między nami to nie wiem, co o tym wszystkim myśleć?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

01-02-2018 [22:45] - Zygmunt Korus | Link:

Popieram hasło i gest wobec judzicieli: "Wała jak Polska cała!" Teraz czekamy na to samo, choć w formie dyplomatycznej, Prezydenta RP: ma podpisać, i to jak najprędzej, choćby zaraz!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [08:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Popieram hasło i gest wobec judzicieli: "Wała jak Polska cała!" Teraz czekamy na to samo, choć w formie dyplomatycznej, Prezydenta RP: ma podpisać, i to jak najprędzej, choćby zaraz!..."
------------------
Również tak uważam.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [15:08] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena
Spokojna głowa: polscy prokuratorzy będą ścigać i Żydów w Izraelu i Niemców w Deutschlandzie i innych oszczerców na całym świecie. Ale wcześniej odczujemy ekonomiczne i polityczne skutki tego ścigania

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

02-02-2018 [00:31] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

100/100

Absolutnie sie zgadzam z panskim ODWAZNYM kolega szkolnym ktory wykrzyknal "Takiego wala, jak Polska cala".............zydzi juz zaczynaja posuwac sie w swoich tchorzliwych oszczerstwach ZA DALEKO. Trzeba im przypomniec jak zachowywala sie zydowska policja na Umschlagplatz w Warszawie i jak traktowala swoich wspolbraci zydow! Tak, teraz jest czas aby upowszechnic wszystkie ich swinstwa w stosunku do narodu polskiego, ktory i tak im pomagal JAK NIKT NA SWIECIE! Nawet zydzi w USA nic nie zrobili aby im pomoc, a wydaje sie ze oni maja NIEOGRANICZONY dostep do najwazniejszych i najsilniejszych politykow swiata z prezydentem USA na czele. A moze rozpowszechnijmy te prawdziwa informacje ze zydzi sluzyli a armii hitlerowskiej i dokladnie wiedzieli co sie robi z zydami. Przykladem jest bliski wspolpracownik Hitlera zydowski general Milch i wielu innych. A co zydzi powiedza o "mischlingach" czyli pol czy cwierc krwi zydowskiej ktorzy sluzyli w armii hitlerowskiej.

A tutaj jest link :  https://www.youtube.com/watch?...
albo tutaj link:  https://www.youtube.com/watch?...   

Nie ma na Ziemi drugiego takiego narodu jak narod polski ktory poniosl tyle ofiar aby uratowac zydow wspolobywateli  II Rzeczpospolitej. Jest podloscia i niegodziwoscia najwyzszej miary aby zydzi obwiniali Polakow ze Polacy przyczynili sie do ich nieszczescia i zaglady. Zydzi powinni zrozumiec ze to PRZEDE WSZYSTKIM POLACY byli ofiarami napasci Hitlera 1.IX.1939 i napasci najwiekszego w dziejach swiata ludobojcy Stalina 17.IX.1939 na Polske!!!! A jak zydzi zachowywali sie po wkroczeniu Armii Czerwonej bandyckiej ze wschodu? Ilu bylo zydowskich szmalcownikow gdy Moskale zaczeli wywozic Polakow na Sybir??? Moze ktos to opisze bo pewnie Tel Aviv nie zna tych FAKTOW !!!!!! A ilu zydow z UB i NKVD wymordowalo polskich patriotow i zolnierzy wykletych ???
Poza tym cos mam podejrzenia ze cala ta antypolska nagonka jest "powiazana" z reprywatyzacja w Warszawie i z komisja ktora kazdego dnia przynosi tyle informacji.....a poza tym Polska jako panstwo wstaje z kolan na arenie miedzynarodowej i nie daje sie juz tak "skubac" roznym panstwom i organizacjom. Zaczynamy coraz bardziej pokazywac ze to Polacy zaczynaja rzadzic Polska w narodowym naszym polskim interesie i widac ze przestalo sie to podobac. A ja na to powiem po angielsku: " WHO CARES WHAT OTHER THINK & SAY"

Pozdrawiam pana za merytoryczny i dobry propolski wpis.

ExWroclawianin

PS.
Powinnismy juz miec dyplomate w Bialym Domu ktory wytlumaczy Prezydentowi USA i administracji amerykanskiej (deep state) dlaczego musimy sie bronic! Dlatego aby w przyszlosci taki niedouczony Burak Obama nie mowil o "Polish death camps".............bo to wstyd i hanba!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [08:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"zydzi juz zaczynaja posuwac sie w swoich tchorzliwych oszczerstwach ZA DALEKO..."
-----------------
I właśnie dlatego tę notkę napisałem.

Obrazek użytkownika marsie

02-02-2018 [01:57] - marsie | Link:

Potwierdzam - religia zniknęła ze szkół dopiero w 1961 roku. Co wcale nie znaczy, że potwierdzam dokonania  tutejszego blogera - taka postawa "jestem za, a nawet przeciw", by określić  to w miarę łagodnie, na pewno IV RP nie zbuduje! Pozdrawiam NB, choć cienko ta "praca na rzecz tejże" ostatnio tu wygląda!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [09:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"Potwierdzam - religia zniknęła ze szkół dopiero w 1961 roku..."
---------------------
Ale ks. Socha, którego uwielbialiśmy, bo grał z nami w piłkę, robił lekcje dodatkowe w podziemiu dębnickiego kościoła. A były to tak wspaniałe lekcje, że wszyscy chcieli na nie chodzić.

PS. Strasznie dużo nieprzyjaznej ludziom, nienawistnej podejrzliwości się w Pani/Panu nagromadziło. Szkoda.

Obrazek użytkownika gorylisko

02-02-2018 [07:33] - gorylisko | Link:

jako człekokształtny tez przyłączam się do pana gestu... a propos, tego chłopaka, czy coś wiadomo o nim więcej ?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-02-2018 [09:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"jako człekokształtny tez przyłączam się do pana gestu..."
----------------
Bardzo mi miło

"a propos, tego chłopaka, czy coś wiadomo o nim więcej ?..."
---------------
Straciłem z nim kontakt wiele lat temu i po prawdzie nawet nie wiem, czy i gdzie żyje.

Obrazek użytkownika spike

02-02-2018 [12:45] - spike | Link:

Echo
Jak sam Pan widzi, tym wpisem zyskał całą rzeszą przychylnych blogerów:)
Co mi się obiło, że Pan Woleński podpisał "list otwarty", by Prezydent zawetował ustawę, może tu się pojawi i odpowie?

Swoją drogą, talmudyczna kasta liczyła i może dalej liczy na poparcie rządu, choćby z racji tej, że jak wiemy Premier jak i Prezydent mają z nimi jakieś związki i powiązania, kwestia jest z jakimi środowiskami, bo nie wszystkie są za szkalowaniem Polski, mają teraz okazję się wykazać.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [14:44] - Starszy Młotkowy | Link:

Coś mi się tu nie zgadza i zalatuje quasi literacką fantazją: ks.Karol Wojtyła odprawił swoją Mszę Prymicyjną 1.XI.1946 r. na Wawelu w Krypcie św.Leonarda. Ale Autorowi bardziej pasowały Dębniki,bo tam chodził do szkoły i nieomal otarł się o naszego Świętego. Za gesty Kozakiewicz i "takiego wała" rodzice tego chłopca  przesiedzieliby się w piwnicach  na  ówczesnym Pl.Wolności (na ironię), a potem jeszcze zostaliby skazani na odsiadkę np. we Wronkach, nie mówiąc już o zakończeniu nauki przez ich syna, który dostałby "wilczy bilet".
Wpis ten nie bardzo pasuje  jako odpowiedź na list otwarty w sprawie poprawki do ustawy o IPN, jako że  list w niczym nie uwłacza idei przyświecającej twórcom tej poprawki. Można przecież zapytać czy moment procedowania tej ustawy został wybrany umyślnie (rocznica wyzwolenia Auschwitz i Dzień Holokaustu), co świadczyłoby o głupocie ustawodawcy, czy też nieumyślnie,czyli bezmyślnie, bo bez przewidywania  reakcji Izraela i międzynarodowego żydostwa, czyli również z głupoty. No i jak będzie z  tym ściganiem przez prokuratora, który ma oceniać co jest dziełem artystycznym lub naukowym i następnie ścigać sprawców kłamstwa o Polakach i Polsce po całym świecie?
I co ciekawe: przecież Autor w poprzednim swoim wpisie w odpowiedzi na mój komentarz przyznał, że władza popełniła kolejny błąd, jak zwykle  nie  zasięgając wcześniej opinii ekspertów.
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

02-02-2018 [15:41] - Starszy Młotkowy | Link:

A skoro już jesteśmy przy polskich  Żydach, to warto wspomnieć sylwetkę jednego z nich, wielkiego polskiego patrioty i znakomitego poety. Jak na ironię,obok opisu tej postaci wrzucono kilka antysemickich  "kawałków"...

https://niezlomni.com/zyd-z-ur...