Matecznik Platformy wybiera

 

 
Mieszkam w Trójmieście i szlag mnie trafia, że jest tu tyle lemingów (głównie świeży narybek) oraz kombinatorów i geszefciarzy podłączonych do platformerskich, rządowych kroplówek.
 
Jest jak, jest... Nadchodzi pora wyboru nowych władz miasta. A oto kim są główni kandydaci.
 
GDAŃSK
 
Paweł Adamowicz – Platforma... a jakże!
 
Śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (49 l.) potrwa kolejne trzy miesiące! Tak zadecydowała prokuratura apelacyjna w Poznaniu, która bada sprawę. Czy włodarz usłyszy zarzuty? Wciąż nie jest to wykluczone.
Oświadczeniom majątkowym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od dawna przyglądało się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Pod lupę wzięto dokumenty z lat 2007 - 2012. Nie ma się czemu dziwić, że budziły one podejrzenia. Jeszcze w 2006 roku włodarz miał zaledwie dwa mieszkania i 70 tys. zł oszczędności. Teraz ma ich siedem, a do tego pół mln zł w papierach wartościowych i przeszło drugie tyle w akcjach spółek.
Czy swój majątek włodarz zdobył zgodnie z prawem? Sprawdza to prokuratura apelacyjna w Poznaniu. Śledczy w szczególności przyglądają się temu, w jaki sposób prezydent kupił apartament na luksusowym osiedlu w Jelitkowie, gdzie mieszka wraz z rodziną. Jeden z wątków śledztwa mówi o tym, że to właśnie dla dewelopera miasto zmieniło plan zagospodarowania przestrzennego. Śledczy sprawdzają teraz, czy jeśli rzeczywiście tak było, prezydent Adamowicz nie kupił swojego mieszkaniapo preferencyjnej cenie. Nieoficjalnie mówi się, że mógł dostać nawet przeszło pół mln zł bonifikaty od dewelopera. 
http://www.fakt.pl/pawel-adamowicz-uslyszy-zarzuty-przedluzyli-sledztwo-,artykuly,456223,1.html
 
 
SOPOT
 
Jacek Karnowski – niby wywalony z Platformy, lecz to ciągle kumple z Tuskiem i Nowakiem
 
Ponad sześć lat po wybuchu tzw. afery sopockiej rozpoczął się proces Jacka Karnowskiego, prezydenta miasta. Odpowiada on za przyjęcie korzyści majątkowych od dwóch biznesmenów oraz za podanie nieprawdy w oświadczeniu, dotyczącym jednego z miejskich przetargów. Karnowski nie przyznaje się do winy.
 Początkowo prezydent Sopotu usłyszał od prowadzących śledztwo aż osiem zarzutów, z czasem ich liczba jednak zmalała - umorzono m.in. najważniejszy z nich, dotyczący rzekomej próby wyłudzenia dwóch mieszkań od Sławomira Julkego, sopockiego biznesmena.

Ostatecznie Jacek Karnowski oskarżony został o przyjęcie korzyści majątkowej od Włodzimierza Groblewskiego (zgodził się na podawanie swoich danych osobowych i publikację wizerunku), znanego sopockiego dilera samochodowego. Prezydent Sopotu miał w jego serwisie dokonać darmowych napraw swojego auta i zyskać w ten sposób równowartość ok. 17 tys. zł.

Drugi zarzut dotyczy wykonania na posesji Karnowskiego prac budowlanych o wartości ok. 2 tys. zł przez firmę innego sopockiego biznesmena - Mariana D.

W ostatnim z zarzutów mowa jest z kolei o zatajeniu przez prezydenta podczas przetargu, w którym uczestniczyła firma Groblewskiego (i wygrała go ostatecznie), swoich związków z biznesmenem.

Na ławie oskarżonych - oprócz Karnowskiego - zasiadają także wymienieni wcześniej biznesmeni, czyli Groblewski i Marian D., którym z kolei prokuratura zarzuca wręczenie korzyści majątkowych prezydentowi Sopotu. Oni także nie przyznają się do winy.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rozpoczal-sie-proces-Jacka-Karnowskiego-n83359.html
 
 
CZY TAKIE PODSTAWOWE CECHY, JAK HONOR, GODNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ SĄ JUŻ W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ ZUPEŁNIE NIEISTOTNE?!
LUDZIE, DLACZEGO GŁOSUJECIE NA FACETÓW, NA KTÓRYCH CIĄŻĄ ZARZUTY KRYMINALNE?!
 
GDYNIA
 
Wojciech Szczurek – na szczęście dla Gdyni i dla mnie, kompletnie bezpartyjny
 
Pan prezydent Szczurek wysłuchał także moich apeli i odrzucił zaloty Platformy Obywatelskiej, która chciała zawłaszczyć sukces naszych władz i przejąć kontrolę nad miastem.
Według starej marynarskiej zasady – " przylepiło się gówno do statku i krzyczy – płyniemy! "

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika izabela

14-09-2014 [19:47] - izabela | Link:

Cenne podsumowanie. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-09-2014 [08:33] - jazgdyni | Link:

Witaj

Wiesz, trzeba takie proste przekazy powtarzać. Ja to uważam za swój obowiązek. Dzieją się rzeczy straszne; relatywizacja wszystkiego powoduje zmienianie znaczeń. Słowo szaber, o którym piszesz, to już nic pejoratywnego. To przedsiębiorczość. Złodziej jest spryciarzem, a skorumpowany polityk, czymś normalnym.
Przykro mi, bo nawet znajomi pogubili się w tym obłędzie.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Freiherr

15-09-2014 [11:28] - Freiherr | Link:

Podobnych mateczników w Polsce jest wiele, niestety. Określić je można słowami sitwa, układ, banda, gang - wszystkie są uprawnione. Nawet jeżeli kandydat na prezydenta miasta nie jest wprost z Platformy, jak u nas w Poznaniu, to i tak jest takiego matecznika elementem. Oni mają bardzo dużo do stracenia więc ich przywarcie do foteli jest silniejsze niż tego przysłowiowego gówna do okrętu. Oni i ich otoczenie są przyspawani. A ludzie i tak ich wybiorą. Adamowicz, Karnowski, Grobelny, Dutkiewicz, Gronkiewicz-Walz i wielu innych znowu zostaną wybrani na kolejną kadencję. "Naród", trawestując słowa Lisa, nie jest tak głupi jak nam się wydaje. Jest głupszy. Zatem za Katonem powtarzajmy" "Ceterum censeo esse Platformem delendam". Amen.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-09-2014 [13:50] - jazgdyni | Link:

Niestety... tak jest,

Od maleńkiej gminy, po duże miasta tworzą się sitwy.
Zastanawiam się, czy to może dlatego, że jesteśmy biedni? Stąd chęć "kombinowania" przy władzy.
Na pewno tak jest dlatego, że nie jesteśmy jeszcze społeczeństwem obywatelskim i brak jest sprzężenia zwrotnego, w tym kontroli przez elektorat.

Pozdrawiam