Polska w UE i NATO

Dopóki główne siły wojska polskiego i amerykańskiego będą stacjonowały nad Odrą i broniły bardziej Niemiec, niż Polski, dopóty będziemy mieli problem z Niemcami i Rosją. Gdzie wobec tego będą spadały strącone rakiety z niewiadomym ładunkiem, czy nie przypadkiem na całą ścianę wschodnią, środkową Polskę i nasze plecy? Czym się wobec tego różni położenie PRL i tzw. III RP?
Zupełnie niezrozumiały jest fakt zajmowania się prezydenta RP absolutnie marginalną grupą nazistów i nagłaśnianie tej sprawy na forum światowym. Ciekawe, że nikt nie pamięta, jak, w latach 90. prasa donosiła, że gdzieś w Białostockim czy Olsztyńskim szkolono tego typu grupy. Trzeba sprawdzić kim byli ci szkoleniowcy, bo jeżeli nawet byli Polakami, to z pewnością szkolenia odbywały się nie za polskie pieniądze. A może się nie chce? Trzeba sprawdzić też, czy czciciele Hitlera przyznają się do polskiej narodowości i kto ich wpędził w ten kanał. A nie bezwarunkowo bić się w piersi i kajać. Przecież to jest idealnie wykreowany przykład na skuteczność niemieckiej polityki historycznej. W okresie, kiedy walczymy z „polskimi obozami koncentracyjnymi”, to idealna reklama naszej winy.

Ogólnie rzecz ujmując, kiedy mentalnie wyjdziemy z zagrody, kiedy przestaniemy pajacować i grać rolę pacynek w teatrze lalek? Od czego mamy uniwersytety, profesorów? Chcemy pełnić rolę przewodnią w projekcie Międzymorza, czy tylko bleblać mając na celu, nie dobro Polski, lecz własne wysokopłatne posady? Musimy się zdecydować, albo wkładamy gumowce, czy zakładamy kapelusz; albo korzystamy z wyjątkowo bogatego własnego archiwum kulturowego, albo podpalamy je i stajemy się bezdomnymi i nikim w niebycie?

Musimy wreszcie dostrzec, ile pracy przed nami. W tym względzie gorąco polecam filmowane spotkania Krzysztofa Karonia, który za rączkę próbuje wyprowadzić nas z matni komunizmu i neomarksizmu.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-01-2018 [15:25] - xena2012 | Link:

A cóż da kajanie się prezydenta,czy zajmowanie się grupką neonazistów o których nawet nie wiemy czy to w ogóle Polacy? Przecież w tym samym czasie nowy szef MSZ nieustannie wzywa by nie ,,antagonizować''? Każde polskie działanie wg niego to antagonizacja i niepotrzebne rozdraznianie Niemców i PE.Niedługo będziemy bezradni jak stado baranów czapkować ,,paniskom''bojac się własnego cienia. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

24-01-2018 [15:58] - Ryszard Surmacz | Link:

@ xena2012
Tak już było, żadna nowość. Ale ciekawe, że Dukaczewski nie odważył się marszu po garnizonach za Macierewicza. Ciekawe co zrobi Błaszczak?

Obrazek użytkownika xena2012

24-01-2018 [16:34] - xena2012 | Link:

A kto wie jak długo Błaszczak nacieszy sie nowym stanowiskiem? Może znów będzie ,,rekonstrukcja''? Mnie dziwi,że chociaż minister Macierewicz już został zdymisjonowany nadal sie go atakuje i ośmiesza.Wystarczy poczytać blogi Szeremietiewa na S24 czy wywiady z gen.Polko.Nie sadzę aby to było w związku z uspokojeniem opinii publicznej,a raczej z czyszczeniem pola z ludzi PiS-u i przygotowania do przyjecia ,,swoich'' np tych wyzej wymienionych lub gen.Kraszewskiego. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

24-01-2018 [17:21] - Ryszard Surmacz | Link:

Hm... Kilkakrotnie postulowałem powołanie państwowego dziennika na europejskim poziomie. Na ten temat rozmawiałem z kilkoma wpływowymi osobami. Owszem, potwierdzali potrzebę, i na tym się skończyło. Pismo polskie wychodzące poza granice, redagowane w kilku językach, musi zmuszać redakcję i dziennikarzy do wzniesienia się na wyższy poziom informacyjny. Z pism krajowych (partyjnych) płyną tak sprzeczna informacje, że społeczeństwo ma mgliste pojęcie o tym, co dzieje się w kraju. Ja, np., chciałbym wiedzieć jaki naprawdę jest stan zaawansowania naszej armii. Od Macierewicza słyszałem o jakiejś ścianie ognia zaporowego. Co to znaczy? Gdzie wojska rakietowe, gdzie lotnictwo? Defilada 15.08.17 pokazywała ciężkie czołgi różnej klasy i rodzaju - jak na armię narodową, ubożuchno. Katastrofa Miga 29 pod Mińskiem pokazała mizerię polskich skrzydeł. Amerykanie w Polsce uzyskali wyłączność na sprzedaż uzbrojenia. My myślimy, że będzie jak u Ruskich - taniej, bo sojusznik. A tu ceny w górę. Polskie uzbrojenie ma być zespolone z amerykańskim. No dobrze, a co będzie, gdy Amerykanie skręcą jakiś deal i wycofają się z Polski? Czy mamy jakiś wariant zastępczy? Pytań jest wiele. Potrzebna jest rzeczowa, na dobrym poziomie, narodowa dyskusja. A tu nie ma ani miejsca na nią, ani warunków. I tak jest z wszystkim! Zostajemy, jak barany na pastwisku o zmroku.
Jak weryfikować to, co piszą? Pesel zbić, jak gorączkę i do woja!
Ciekawy jestem jaki będzie odzew pielgrzymki Dukaczewskiego? To także test dla polskiej armii i dla samego Macierewicza. Jego pożegnanie było dramatyczne. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-01-2018 [20:01] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Surmacz ,czytam Pana ,czytam i jedno co wyczytuje to odlot od rzeczywistości ,całkowity i bez nadziei na powrót.To zwykłe dziadowskie stękanie a nie recepta na cokolwiek ,w dwa lata bankrut miał zafundować sobie wszystko ,zero refleksji dlaczego tego nie robiono od wielu ,wielu lat ,nie robiono ale systematycznie niszczono resztki .

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

24-01-2018 [20:26] - Ryszard Surmacz | Link:

Być może przyznam Panu rację, ale do rzeczy proszę - do rzeczy. Nie tak dawno jeszcze musiałem Panu tłumaczyć podstawowe rzeczy. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-01-2018 [20:56] - zbieracz śmieci | Link:

Niedawno być może i pan opowiadał jak smakowała mu kaszka manna ssana z butelki a nie potrafił przypomnieć sobie co jadł na śniadanie.
Mógłbym aby było do rzeczy przypomnieć jak rozwalano wojsko po 89 roku i rozbrajano ale obawiam się ,że tego pan nie ogarnie .Żyj pan sobie spokojnie i to by beło na tyle.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-01-2018 [18:25] - zbieracz śmieci | Link:

Jeszcze nie tak dawno broniłaś jak lwica dudaczewskiego i nagle ci się odwidziało.Jesteś żałosna i to podwójnie bo cudze przemyślenia podajesz jako swoje.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-01-2018 [18:47] - maks jamnicki | Link:

Błaszczak zrobi dokładnie to, jaką dyspozycję dostanie od JK. I.... dlatego jest dobry, bo JK może na niego bezwzględnie liczyć. Ale to by znaczyło, że z jakichś powodów, może na zasadzie nacisków i targów "coś za coś" z PAD, dostał dyspozycję by usunąć wszystkich ludzi Macierewicza z wojska. Przyznaję, że cierpię, bo Macierewicz spełnił moje dziecięce sny o sojuszu z USA. Był najlepszym z najlepszych, "prawdziwkiem", miał potrzebną energię i determinację. Tej walki którą odbył on, nie odbył by nikt, a na pewno rozlazły maślak, stara pierdoła i ględziuch, Szeremietiew.  A.M. jest człowiekiem za którym warto było iść w ogień, z którym lepiej jest stracić niż z innymi, np. pokroju  "maślaka" który aż się  trzęsie by się podwiesić pod wojsko,  robić cokolwiek. Obrzydzenie i zgorszenie.  Ale staram staram się zrozumieć JK, jako ogarniającego całość, skoro prosi o zaufanie. Jeszcze sprawa sądownictwa na trudnym etapie. I..... nie zmartwił bym się wcale, gdyby, ale tylko w ramach Zjednoczonej Prawicy, /warunek podstawowy  i niezbędny/ powstało mocne  prawe skrzydło, Macierewicz-premier Szydło :) Wiem, fantazja, ale mieli by moje polskie serce :). Tak jak jest formacja Ziobry, Gowina itd. Jeśli Gowin wyraźnie i niebezpiecznie wzmacnia skrzydło lewe, rozwadnia, to dlaczego dla równowagi nie wzmocnić prawego? W ramach Zjednoczonej Prawicy. A  Pałacem po prostu gardzę i im nie ufam.
Widzę że, słusznie zresztą, trzymasz i podnosisz temat ogólnopolskiej gazety, ale jak rozumiem  to "wołanie na puszczy".
A dowództwo USA w Polsce, moim zdaniem Macierewicz by załatwił, a przynajmniej z energią do tego parł. /z tym młodym "się wystawił", osłabił się wizerunkowo, ułatwił im zadanie. Działał  za mało "politycznie", niepotrzebnie się wykosztował, pozbył na przyszłość  zbyt dużej części wizerunkowych żetonów, zabrakło ich w ostatniej rozgrywce. Ale też, skoro padła Szydło, co by pomogło?/. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

24-01-2018 [20:22] - Ryszard Surmacz | Link:

Oczywiście, na tym polega siłą Błaszczaka. To taki przedwojenny Bartel, bez tytułu profesora. Bardzo chciałbym wiedzieć co się naprawdę wydarzyło i jaki mają makiaweliczny plan.  Ale ogólnie jestem raczej pesymistą, bo ów makiawelizm zamyka się w gabinecie. A to źle wróży. Macierewicz największe zasługi ma na polu patriotycznym. WOT to bardzo ważna organizacja i kuźnia nowych kadr dla wojska. To inny świat i dlatego się go boją. Ale, jak to jest z  wojskiem, nie wiem.
Niewątpliwie Macierewicz ma już swoje miejsce w historii Polski.
Wzmocnienie prawego skrzydła, jako przeciwwagi jest ciekawe i pożądane. Konstytucja dla nauki wygląda niezbyt ciekawie. Chciał ją zaklajstrować częścią deubekizacyjną - trochę cwane.
Ostatnie doniesienia z USA dotyczące naszych stosunków są pomyślne. Pochwała naszej demokracji oznacza zapewne zgodę na państwa narodowe, a to już przełom... No, może wyłom. Natomiast nie mam pewności, czy sugestia o zmianie Macierewicza nie przyszła ze strony USA. Mógł zbyt mocno bronić polskich interesów. To tak, jak z Kościołem, gdy pokażesz, że państwo jest ważniejsze, niż Kościół, natychmiast stajesz się persona non grata. Natomiast sprawa Misiewicza mogła zaszkodzić mu o tyle, że przeciwstawił się poleceniu JK. 
Jeżeli  dowództwo NATO zostałoby przeniesione do Polski, byłby to niewątpliwy nasz sukces i pstryczek dla Niemców, ale też oznaczałoby to, że Międzymorze należy do Amerykanów. My musimy usilnie budować swoja inteligencję. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-01-2018 [21:53] - maks jamnicki | Link:

"To tak jak z Kościołem, gdy pokażesz...." :) Święta prawda.:)  Ale.... samodzielny polityk powinien szanować rolę Kościoła i mu sprzyjać, wysłuchać rad i....robić swoje. Dla siebie mam teorię na prywatny użytek, że mąż stanu nie powinien być zbyt świętobliwy, bo mu to szkodzi i wiąże ręce. To on bierze odpowiedzialność za państwo, tu na tym "łez padole" a Kościół ma być przewodnikiem każdego do życia wiecznego. Moja prywatna teoria mówi mi, że gdyby ludzie kierowali się "faworytami" Kościoła, wybierali ich na swoich przewodników, to Polska nigdy nie odzyskała by niepodległości. Zresztą Piłsudski  był traktowany przez Kościół i "wyższe sfery" jako "ostateczność", z dystansem, jako socjalista i jednak "bandyta i rewolwerowiec", a poparty z konieczności by ratował przed bolszewikami. Sam nie był "dewocyjnie" religijnym, jak i Dmowski nawrócony zdaje się w sile wieku. Nie należy za bardzo mieszać porządku religijnego z porządkiem politycznym, choć wcale nie miałem nigdy nic przeciwko obecności księży i biskupów np. w Sejmie. Słuchać trzeba tego, co bierze za Państwo odpowiedzialność, za wojsko, ekonomię, przemysł, edukację, policję itd. Z boku można radzić, oczywiście, ale źle jest się wymądrzać mieszając porządki gdy się za te dziedziny i te 37 mln tak naprawdę nie odpowiada. Zresztą, znamy wiele ziemskich pomyłek i "wpadek" Kościoła. Spokojnie przyjął bym i "republikę teokratyczną", kocham religię,  ale z realną odpowiedzialnością Kościoła za wszystko. :) Już to widzę:). Do spowiedzi i do  nieba idzie się indywidualnie, nie jako naród, a Państwo to zbiorowość, fajnie jak jednostek religijnych, super, ale to inne rzeczywistości. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

25-01-2018 [15:52] - Ryszard Surmacz | Link:

@ maks jamnicki
Gratuluje tekstu. Myślę, ze tak myśli większość Polaków, lecz, niestety, albo nie jest w stanie tego wyartykułować, albo po prostu boi się mówić otwarcie. I to jest problem. Duży problem!  Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2018 [01:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Otóż w końcu ktoś się pokapował , a być może taki był plan, że lepiej jest robić "łaskę" bogatym i dużym niż cwanemu bratankowi. Cała polityka wschodnia od Litwy do Ukrainy leży i kwiczy, ponieważ nikt się nie będzie liczyć z państwem które nie siedzi przy stoliku z  decydującymi o pieniądzach nawet jeśli siedzi się pod stołem.
Jeśli przyjrzymy się poczynaniom Wszechpolaków z ich Duce - Winnickim to trzeba pamiętać o późnych latach 80' kiedy to zakładali swoje  oddziały i normalnie funkcjonowali , gdy nadal za  ulotkę można było posiedzieć 24 h na dołku. Wyskakując patrioci od siedmiu boleści z hasłem potępienia wraz z Stalinem i Hitlerem, Bandery. Tak się składa że Rosja  potępienie Stalina i Niemcy potępienie Hitlera ma gdzieś, ale my liczymy na  choćby udawany opór Ukrainy w razie W przed Rosją  bez względu pod jakim patronatem potomkowie rezunów walczyć będą, Mazepa, Petlura, Bandera może Chmielnicki, interesuje nas to? 
Są interesy polskie, mieszkańców tego kraju i one musza górować nad ambicjami twardego elektoratu PiS i chłopaków latających po kościołach i cmentarzach z okrzykiem Chwała Bohaterom, śmierć wrogom ojczyzny. 

Obrazek użytkownika KajKOSZ

25-01-2018 [06:40] - KajKOSZ | Link:

Część I
Proszę Państwa !
POLSKA w EUROPIE - trwa jak ŚLIMAK na PLACÓWCE .!
Ale czy jeszcze długo..??

MOJA OPINIA
Tak naprawdę: NIKOMU ani USA ( a powinno!) ani Niemcom
(mają swój odwieczny plan i realizują) nie zależy na Polsce.-
USA ma i dalej buduje swoją infrastrukturę na niemieckich poligonach.-
Niemcy korzystają (i dalej).. z parasola ochronnego - USA.
Polska i inne kraje wschodnie: to przestrzeń buforowa potrzebna do
ostatecznych operacji wojennych.!
To nie ostania prowokacja, (jak GLIWICKA) ten filmik – śmierdzi na odległość!
Wojna III światowa jest inna niż poprzednie i już trwa od pewnego czasu
i to jest jednym z jej elementów !

Teraz dopiero się zacznie:
pod pozorem – praworządności i przywracania porządku, przedtem w stosunku
do opozycji NIE BYŁO - DLACZEGO ..??
PiS po ostatniej "rekonstrukcji" stał się: SOCJALISTYCZNY,
a więc bliższy lewackiej UE - czy tego nie widać..??
Gdyby USA chciała nie dopuścić do dymisji A. Macierewicza – jeden telefon
wystarczyłby.-

Tu zastanawiająca jest rola: naszego „Naczelnika Państwa” (aż nadto widoczna..?).!
Chwiejność, niezdecydowanie, przez to – niejedno powstanie przegraliśmy.-
Wołanie o: zaufanie, jedność ( ani jednego, ani drugiego) – nie było, itd… bzdety !
Brak reakcji, a co niektórzy się zdziwili: „Antek odszedł”’ - hi.. hi!
Idiotyczne roszady rządowe, w dobrze działającym Państwie - kto tak robi ..?!

Nowi – starzy zwycięscy, niedługo: założą "nakolanniki brukarskie"
(jak im się portki na kolanach podrą) i będą "brukować" kolejne hołdy - bijąc się
w piersi - to jest już...........celowe działanie !
OŚMIESZENIE i Wasalizacja POLSKI, oraz jej podział, między: „sojuszników”.!
Jadą do UE - „wyspowiadać” się i po raz 100 potwierdzić, że nie są - wielbłądem !!
Kto lepszy dla Niemiec, a kto dla Rosji – może jakie bonusy dostaną ??
W/g mnie zwyciężą i zaleją UE (jedwabny szlak) Chiny - jak mawiał Senior.?!
Tabuny „nachodźców” i Bank J.P. Morgan dopełnią resztę…...
Na początku: „deszcz pieniędzy” i kredytów, a później – „złoty sznur” .-
Na SZEROKICH TORACH, wjedzie do POLSKI - TrójKOMUNA !
Nasz Rząd obecny i politycy na „ zapach” wirtualnej kasy (Chińskiej) dostaje:
„małpiego rozumu” a przecież mieliśmy tego już próbkę – budowa autostrad i co !
Tak samo jak poprzedni na pieniądze Sorosa za „nachodźców”..!
cdn..
 

Obrazek użytkownika KajKOSZ

25-01-2018 [06:42] - KajKOSZ | Link:

Część II – nie zmieściło się .!
I o czym tu dumać: TĄ haniebną „reorganizacją” straciliśmy: Ojczyznę – POLSKĘ !
Rosja i Niemcy, na razie - SŁABE.!
Pomoc USA (deklarowana ) – REALNA .-
Międzymorze w rekach Amerykanów, a to zapobiegłoby „wypchnięcia” Ameryki z Europy.-
TO BYŁA - SZANSA OSTATNIA .!
Jest zalążek - Stany Zjednoczone Europy DO ROKU 2024 jak mawiał – Schulz .-
Od czasów PC – zawsze popierałem prawicę, ale teraz się zastanawiam..??
czy warto popierać - socjalistyczny PiS ???