Czyżby polskie rycerstwo stoczyło się do rynsztoka?

Patrzę na pikietę UB-ywateli PRL-u. Na czele gość w kamizelce wędkarskiej pozujący na bodyguard'a. Kawał chłopa. Gdyby w pobliżu była ściana z lamperią, musiałby się jej trzymać, tak grają w nim emocje. W końcu w stosunku do kobiety używa słów powszechnie uznanych za obelżywe. Dziennikarka - dziewczę z metra cięte (co piszę z całą sympatią do dziennikarki) - staje się obiektem bezprzykładnego ataku ze strony rzeczonego. A teraz jeszcze - na dodatek - dowiaduję się, że to rycerz! Czyżby polskie rycerstwo stoczyło się do rynsztoka? Czyżby w grupach rekonstrukcyjnych odwołujących się do etosu rycerza, a więc ludzi walecznych, odważnych, pobożnych, stojących na straży kobiecego honoru, zapanował z goła inny duch: zamiłowanie do pogardy, brak szacunku do niewiasty, lekceważenie dla norm, które ukształtowały nasze społeczeństwo w ciągu ostatnich kilkuset lat? Mam nadzieję, że rycerstwo na najbliższym zlocie pogna damskiego boksera gdzie pieprz rośnie, gdzie jego miejsce - w tatarskich czambułach. Siedzę i słucham...Nic nie słyszę, Żadna feministka głosu nie da, alarmu nie wszczyna, akcji protestu nie zainicjuje. Bo nieważne co, ważne nade wszystko kto! A tymczasem mamy do czynienia z człowiekiem, który obfotografował się z całym obozem postępu, od Komorowskiego począwszy, na Kijowskim skończywszy. I jak tu takiego za brodę wytargać!? Nie sposób! Znajomy mówił mi, że z zapleczem totalnej opozycji musimy postępować delikatnie, bo to ludzie ze zszarganymi nerwami, emocjonalnie delikatni, niezwykle kapryśni, co było widać w przypadku człowieka w kamizelce wędkarskiej. I wszystko było by śmieszne, gdyby nie było tak straszne.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2017 [10:18] - xena2012 | Link:

No cóż ,ów rycerz pozując w stroju Sarmaty do zdjecia w swoim pubie snuje z nostalgią opowieść o czasach gdzie rycerze ucztowali za stołami pełnymi mięsiwa i szlachetnych napitków prawili słodkie słówka białogłowom. Młodziutka dziennikarka właśnie doświadczyła galanterii rycerza i jego kompanów.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-12-2017 [09:52] - Lech Makowiecki | Link:

Rycerz? Ja widuję go wciąż w płaszczu Krzyżaka - a to przecież byli rycerze-rabusie, posługujący się trucizną, zdradą i kłamstwem znacznie lepiej niż mieczem... Zainteresowanych odsyłam do powieści Henryka Sienkiewicza. :)  PS Ale zgadzam się, że duch rycerski w narodzie ginie; że też nie znalazł się w pobliżu żaden Zbyszko z Bogdańca? Albo przynajmniej giermek Hlava, który wytarmosiłby naszego damskiego boksera za jego krzyżacką brodę...  A swoją drogą facet który sam przebiera się w płaszcz krzyżacki świadczy najlepiej o mentalności tzw. Obywateli RP