Toporni i paradygmatycznie nieestetyczni

Motto:
Sens blogowania upatruję między innymi w tym,
że bloger może powiedzieć to,
czego politykom formacji, której sprzyja
powiedzieć nie wolno, bądź nie wypada

Wielokrotnie pisałem, że choć staram się, jak mogę sprzyjać „obozowi dobrej zmiany”, to w tym środowisku jest coś, co mnie od tych ludzi odstręcza, w wyniku, czego czuję do nich pewną niechęć i jestem dziwnie nieswój w ich towarzystwie. I choć ten stan rzeczy był dla mnie zarówno, jako blogera, ale także szeregowego obywatela coraz bardziej doskwierający, to nie umiałem tej antypatii jednoznacznie określić i uzasadnić.

Aż nadszedł zawstydzający czas, kiedy konfraternia rządząca postanowiła przepraszam za wyrażenie spławić panią premier Beatę Szydło. I nie chodzi mi o sam fakt wymiany premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości, co być może było potrzebne, lecz o formę, w jakiej ludzie zwycięskiej władzy relegowali ze stanowiska było nie było Premiera Rzeczpospolitej, w dodatku kobietę.

Mam na myśli niecywilizowany proceder, którego świadkiem była cała Polska, jak politycy Prawa i Sprawiedliwości najpierw przez kilka tygodni przeczołgiwali odsuniętą na margines panią Premier narażając ją na trudne do wyobrażenia upokorzenia i stresy, by ją na koniec ją wypluć, jak gumę do żucia i, o ironio!, na oczach całej Polski dać jej za to kwiatki w Sejmie zmuszając do uśmiechania się do telewizyjnych kamer wraz z uszczęśliwionym bezwzględnym egzekutorem Jarosławem Kaczyńskim. Spróbujcie sobie tylko wyobrazić, co wtedy działo się w sercu i umyśle kobiety, która wypruła z siebie flaki dla Polski i jeszcze do nie dawna była „kochana” przez tych… - sami sobie Państwo dobierzcie stosowny określnik.

Wiem, że polityka to nie harcerstwo i kółko różańcowe, ale na litość Boską są jakieś granice przyzwoitości!

Niestety u prezydenta Dudy też nie było lepiej. Bo paskudnym nietaktem było w obecności ustępującej pani Premier, która nota bene w kampanii wyborczej 2015 wywalczyła panu Dudzie tę prezydenturę, - zwrócenie się Jędrzeja Dudy do premiera elekta Mateusza Morawieckiego w słowach: „pan jest moim premierem”. Hej, górol ci jo, górol Hej, spod samiuśkich Tater. A mówił Pan, Panie Prezydencie na inauguracji roku akademickiego, że Uniwersytet Jagielloński Pana wychował.

I tak sobie myślę, że coraz bardziej rozdokazywana władza Prawa i Sprawiedliwości powołująca się na szczytne hasło BÓG HONOR OJCZYZNA wyrosłe z polskich tradycji chrześcijańsko narodowych, oszołomiona darowaną jej przez suwerena przewagą sejmową, coraz bardziej zaczyna mi przypominać nawiedzającą Kraków na weekend falę anglosaskiego tsunami, a nazywając rzecz po imieniu prostackiego chłamu z przemysłowych slumsów Anglii i Irlandii.

„A muzyczka ino, ano, a muzyczka rżnie, a przy tej muzyczce prawicowe elity coraz gorzej bawią się” – vide wypowiedzi butnych prominentów pisowskich, którzy o swojej pani Premier z dnia na dzień zapomnieli.

Więc, jako człowiek, który przeżył wszystkie polskie rządy poczynając od Bolesława Bieruta,  różnej maści baranim głowom panów Kuchcińskich, Lipińskich, Terleckich et consortes przypominam wyświechtane, ale zawsze się sprawdzające porzekadło, że "buta kroczy przed upadkiem".

I stąd właśnie tytuł mojej dzisiejszej notki.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A tym wszystkim, którzy w komentarzach się oburzają, że krytykuję konstruktywnie Prawo i Sprawiedliwość mówię, iż będą mi jeszcze za to dziękowali.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

09-12-2017 [18:08] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Pan jest estetyczny, odróżnia "aromat Cohiby od skisłego ogórka" (copyright K. Pasierbiewicz) ale wierszykiem o kanarku przejechał się Pan po Pani Szydło jak ostatni buc. Mijają dwa dni i leje Pan obłudnie łzy nad tym jak ją potraktowano. Istotnie potraktowaną ją obrzydliwie i elegant-Krakus Duduś miał w tym swój udział. W istocie celem tych Pańskich notek jest obsikiwanie nogawek Kaczyńskiego, przy okazji zawsze coś zostanie dla Terleckiego. To jes jakaś fobia.... 

Obrazek użytkownika spike

09-12-2017 [19:34] - spike | Link:

"elegant-Krakus Duduś miał w tym swój udział"

taki z dr "krakus", jak z koziej dupy trąba", jak sam pisał o sobie, że ściągnął z Koziej Wólki do wielkiego miasta i zgrywa intelektualistę, a knajpiany język, jak akcent, zdradza skąd pochodzi,
ś.p.ojciec w grobie się przewraca, że nazwisko hańbi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [20:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"ś.p.ojciec w grobie się przewraca, że nazwisko hańbi..."
----------------
Przypomnę, że Pan niegdyś zaproponował mi wygrawerowanie stosownej tabliczki na grób mojego Taty Akowca. Ale intuicja mi wtedy podpowiedziała, żebym nie korzystał z Pańskiej uprzejmości, co na szczęście zrobiłem. A Pańskie komentarze na moim blogu to zemsta za to, że wyczułem szmatławca. No bo kimże innym jest ktoś taki, jak Pan, Panie Spike? Zerem jesteś dupku i nie waż się więcej wspominać mojego Ojca, jeśli masz resztki sumienia i Boga w sercu. 

Bez odbioru

Obrazek użytkownika spike

09-12-2017 [22:58] - spike | Link:

Echo TVNu24
"wyczułem szmatławca", "Zerem jesteś dupku"

Panie "szmatławe zero i dupku"
Jak Panu proponowałem wykonanie tabliczki, chyba 2 lata temu, to wtedy Pan mnie b.lubił, nawet zapraszał do Krakowa na kawę, nawet tu ściągnął na NB, jak S24 skumał się z Pejsbukiem.

W tamtych dobrych czasach, pisał Pan sensownie i ciekawie, zaczęło się, jak z Panem zacząłem się nie zgadzać, przestałem chwalić, a wytykać niekonsekwencje, za co Pan zaczął nie tylko mnie wyzywać a i ubliżać jw. dowodem jest fakt, że w tamtym czasie, na Pańskim blogu komentowało b.dużo prawicowych blogerów, teraz prawie ich nie ma, wszystkich obraził i znieważył, bo się ośmielili z Panem nie zgodzić. Więc niech Pan przestanie notorycznie kłamać i przekręcać fakty.

Wracając do Pańskiego ojca, nigdy nie napisałem o nim ani jednego złego słowa, wręcz przeciwnie.
Przypomnę, że mimo wielokrotnego mnie obrażania, podtrzymałem obietnicę wykonania tabliczki, z czego Pan zrezygnował, powiem więcej, mimo  w/w inwektyw, bym ją wykonał, właśnie z szacunku, bo cóż jest winien Pański ojciec, że ma syna prostaka, niedane Mu było go wychować jak należy.
Znamienne jest, że pomysł tabliczki Panu się bardzo podobał, mimo rezygnacji z mojej propozycji, NIC Pan nie zrobił i pewnie nie zrobi, by komuś innemu to zlecić, tak płytka jest Pańska pamięć po ojcu, a płyta nagrobna dalej stoi zdewastowana, dająca świadectwo o Panu.

PS
................................

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [19:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jęzory Pasiukowski

"ale wierszykiem o kanarku przejechał się Pan po Pani Szydło jak ostatni buc..."
----------------------
Sęk w tym, że to nie ja jestem autorem tego wierszyka, lecz legendarny bard "Solidarności" Jacek Kaczmarski. Więc historia oceni, kto tu jest bucem.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

09-12-2017 [20:35] - Jęzory Pasiukowski | Link:

To nie ja plose pani, to Jacek... na starość człowiek dzicinnieje...

Obrazek użytkownika gorylisko

10-12-2017 [09:29] - gorylisko | Link:

panie drrrrr...pan jesteś ewenementem... doktoryzowany smarkacz z grupy starszaków lokalnego przedszkola ?? jak można traktować poważnie ??

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2017 [18:14] - xena2012 | Link:

A któż jak nie Pan brał udział w tym ,,niecywilizowanym procederze''? I to znacznie wcześniej i dłużej niż uczyniono to teraz w tym przyznaję niewłasciwym spektaklu pt.,,Rekonstrukcja''.Przeciez to Pan  wyśmiewał jej wygląd ,mowę niemalże w kazdej notce w internecie a więc też na publicznym forum.To przecież Pan przekonywał przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi że z ,,taką''osobą jako szefem sztabów zarówno kandydat na prezydenta A.Duda i PiS mają przerżnięte.Nawet w przedostatniej notce szyderczo nazywał Pan Beatę Szydło urzędniczką z mentalnością powiatową. I tak był Pan łaskawy bo mógł ja nazwać urzedasem,byłoby jeszcze bardziej dotkliwe.Nie czuje się Pan zawstydzony? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [18:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

Droga Pani Xeno! Z całym szacunkiem, ale chciałbym Panią spytać, czy przyjaciele nie mówili Pani przypadkiem. iż ma Pani z sobą poważny problem?

Pozdrawiam szczerze i serdecznie!

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

09-12-2017 [19:02] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Drogi Panie Krzysztofie! Z całym szacunkiem, ale chciałbym Pana spytać, czy przyjaciele nie mówili Panu przypadkiem iż ma Pan z sobą poważny problem?
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [20:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jęzory Pasiukowski

Straszny bufon z Pana, skoro Pan do tego stopnia sobie schlebia, iż przyszło Panu do głowy, że mógłbym być partnerem do rozmowy z Panem.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

09-12-2017 [21:11] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Nie wiem kto sobie schlebia ale w życiu nie chciałbym z Panem rozmawiać po tych ostatnich Pana wpisach.

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2017 [19:27] - xena2012 | Link:

I to własnie u Pana charakterystyczne: jesli komentarz nie jest przypochlebny to stosowane są przez Autora wobec takiego niesłusznego komentatora trzy warianty. Można zostać odesłanym do Kółka Różańcowego, poinformowanym z troską o problemie jak rozumiem psychicznym,lub zawołanie ,,nie ze mną te numery Brunner''. Dzisiaj wypadło na problem zdrowotny. Zapewniam więc dziękując jednocześnie za troskę że z moim zdrowiem wszystko dobrze. Natomiast jak widac z Pańską pamięcią jest krucho ,bo przypomina Pan sobie własnych słów.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [19:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

Sorry, ale Pani jest opętana, Pani Xeno.

Obrazek użytkownika xena2012

09-12-2017 [20:12] - xena2012 | Link:

O widzę,że pzybył wariant czwarty.

Obrazek użytkownika Lektor

10-12-2017 [11:11] - Lektor | Link:

No właśnie, ten co jest opętany wytyka innym, że są tacy.  Panie Krzysztofie - pan nie ma wsydu, zupełnie tak samo jak to polskie cholerne lewactwo z PO i Now. !!!

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

09-12-2017 [18:57] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Pan jest estetyczny, odróżnia "aromat Cohiby od skisłego ogórka" (copyright K. Pasierbiewicz) ale wierszykiem o kanarku przejechał się Pan po Pani Szydło jak ostatni buc. Mijają dwa dni i leje Pan obłudnie łzy nad tym jak ją potraktowano. Istotnie potraktowaną ją obrzydliwie i elegant-Krakus Duduś miał w tym swój udział.

Obrazek użytkownika spike

09-12-2017 [19:17] - spike | Link:

"lecz o formę, w jakiej ludzie zwycięskiej władzy relegowali ze stanowiska było nie było Premiera Rzeczpospolitej, w dodatku kobietę."

jest pan nie tylko fałszywy, ale i podły, jeszcze wisi ostatni tekst o premier "kanarkowej" Szydło, szkoda pisać, pan nawet Judasza przebił.
Najlepiej będzie, jak Pan nie będzie wspierał "dobrej zmiany", pójdzie do swoich totalnych, gdzie z pewnością przywitają radośnie i postawią butelczynę.

Nawet prezentowana fotka pokazuje, że p.Premier ma się dobrze, tym bardziej, że zostaje w rządzie, co oznacza, że o wszystkim wiedziała i to aprobowała.
Jest Pan wyjątkowo obrzydliwym a jeszcze bardziej wredny.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

09-12-2017 [19:20] - Starszy Młotkowy | Link:

Czy z Szydłową to naprawdę coś nietypowego i nowego? A jak traktuje się prezydenta RP? Oni oboje nie są z mojej bajki i życzę im, aby jak najprędzej zniknęli z życia politycznego wraz z całą tą świątobliwą gromadką władców Polski. Ale upokarzanie prezydenta i premiera rządu mojego  Kraju ojczystego jest dla mnie czymś oburzającym, chodzi bowiem o Majestat Rzplietj (trzeba czasem uźyć tego określenia), jak i powagę urzędu państwowego. Ale czy to ma jakieś znaczenie dla wodza i jego akolitów? Podobne oburzenie odczuwałem kiedy to na lotnisku w Kanadzie rewidowano i kazano zdejmować buty ówczesnemu prezydentowi (jeszcze bardziej nie z mojej bajki) Kwaśniewskiemu w jego państwowej podróży do USA.
Ale słusznie  autor przypominając o bucie, pysze i zarozumiałości obecnycyh władców Polski cytuje testamentowe ostrzeżenie. że pycha kroczy przed upadkiem...
Mam nadzieję, że tym razem cenzor blogu wolnego słowa  mnie nie zablokuje...

Obrazek użytkownika paparazzi

09-12-2017 [22:24] - paparazzi | Link:

Panie Młot, komunistów trzeba sprawdzać podwójnie Gan-Ganowicza odpowiedzi nie będę cytował czy strzelał do ludzi.Google it. Pragnę poinformować  o bucie, pysze i zarozumiałości władców Polski przed PiS jakoś pana nie słyszałem.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

10-12-2017 [01:30] - Starszy Młotkowy | Link:

@paparazzi
Pański nick oddaje wiernie pański poziom inteligencji: paparazzo to podobno znaczy papuga - nieprawdaż? Nic od siebie, zero pomyślunku.

Obrazek użytkownika paparazzi

10-12-2017 [02:08] - paparazzi | Link:

Panie  Młot już to pisałeś. "Zero pomyślunku" zostawiam dla was towarzyszu . I nie paparazzo tylko ... vecchio politico paparazzi.

Obrazek użytkownika marsie

09-12-2017 [20:55] - marsie | Link:

Drodzy "komentatorzy" - czy nie widzicie tego, że najlepszym wyjściem byłoby wynurzenia pana Krzysztofa po prostu olać? Wszak szkoda czasu i atłasu!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-12-2017 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"Drodzy "komentatorzy" - czy nie widzicie tego, że najlepszym wyjściem byłoby wynurzenia pana Krzysztofa po prostu olać? Wszak szkoda czasu i atłasu!..."
----------------------
Skoro tak, to po cholerę się Pani znowu napatoczyła na moją najnowszą notkę?

Obrazek użytkownika Lektor

09-12-2017 [21:59] - Lektor | Link:

Pan, panie Krzysztofie cierpi na rozdwojenie jaźni. Niech pan uda się natychmiast do lekarza (jeśli pan nie wie do jakiego, to podpowiadam - do psychiatry. W pana wieku będzie to trudne do wyleczenia, ale spróbować warto !

Obrazek użytkownika paparazzi

09-12-2017 [22:57] - paparazzi | Link:

Właśnie, ale dobrze wejść na stronę Krzysia takie umysłowe modus operandi. Parafrazując ma rozmach skurczybyk.

Obrazek użytkownika marsie

09-12-2017 [22:30] - marsie | Link:

Po cholerę? Co za wyszukane wejście! Właśnie po to, drogi panie, by to napisać - bo wiem, że tego się pan najbardziej obawia!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2017 [12:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"bo wiem, że tego się pan najbardziej obawia!.."
---------------------
Z całym szacunkiem, ale proszę sobie zbytnio nie schlebiać.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

09-12-2017 [23:56] - ExWroclawianin | Link:

Jestem zasmucony poziomem wszystkich tutaj komentarzy................istny RYNSZTOK!!!!

A gdzie meritum sprawy???.............Wam tutaj w glowie tylko "popychanie pierdul" pozostalo oraz "chamskie odzywki"............smutne!!! 

Total bullshit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

10-12-2017 [01:23] - Starszy Młotkowy | Link:

Jak nigdy dotąd, tak teraz muszę się z ExWr. zgodzić w zupełności: w przeważającej większości tzw. komentarzy zero meritum , sam jeno bullshit.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-12-2017 [06:12] - ExWroclawianin | Link:

Starszy Mlotkowy:

100/100

Ciesze sie ze nie jestem sam tutaj i sa tacy jak wyzej wymieniony, ktorzy tez dostrzegaja te "dewaluacje" i "zjazd poziomu dyskusji do magla".
Naprawde tego nie da sie wiecej czytac, a sprawy w Polsce zaczynaja byc BARDZO POWAZNE i tak tez powinny byc traktowane przez ludzi ktorzy tutaj maja lub chca miec jakas misje do spelnienia...zacznijmy w koncu robic cos POZYTYWNEGO a nie bez przerwy "rozsuwac nosem".........w koncu swieta sie zblizaja. A wg Prezydenta Trumpa beda to przynamniej tutaj w USA w 2017 po raz pierwszy w "przestrzeni publicznej" (od dluzszego czasu) Swieta Bozego Narodzenia.................NARESZCIE wraca normalnosc do USA. God Bless America and God Bless Mr Trump the BEST so far EVER US President !!!!!!  MERRY CHRISTMAS !!! 

Obrazek użytkownika xena2012

10-12-2017 [10:02] - xena2012 | Link:

A jak ma wygladać dyskusja i komentarze do notek które same są na poziomie magla? Jak ma wyglądać dyskusja z Autorem bloga który nie odnosi się do komentarzy tylko niewybrednie  atakuje tych co ośmielili się z nim nie zgodzić.albo mu wytknąć,czy przypomnieć jak sam niejednokrotnie złośliwie upokarzał premier Szydło,wyśmiewał jej wygląd ,ubiór, nazywał urzednikiem z powiatową mentalnością?  Uważa Pan że to nieprzyjazne nastawienie do władzy to ,,misja do spełnienia''? Jaka akcja taka i reakcja. 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-12-2017 [21:34] - ExWroclawianin | Link:

xena2012:

Misja? Niewykluczone, dlatego tak napisalem.

Mnie juz na wymioty bierze jak widze takie wpisy na  "Blogu" i komentarze ktore sa wlasnie z poziomu magla! Polacy, czas najwyzszy skonczyc z tym. Polska jest naprawde dzisiaj w "godzinie proby" a my wlasnie "popychamy pierdoly"........widac ktos ma misje i mu zalezy!

ZERO TOLERANCJI dla wszelkich patologii oraz SZCZEGOLNIE DLA WROGOW POLSKI !!!

Pozdrawiam z USA pani xena2012

Obrazek użytkownika paparazzi

10-12-2017 [02:18] - paparazzi | Link:

Tak się nie podniecaj, nie widzisz tego w co tu grane. Przecież o to chodzi sprowadzić blog do poziomu rynsztoku a później pokonać  cie ich doświadczeniem.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-12-2017 [21:38] - ExWroclawianin | Link:

paparazzi:

0/100

A kto sie podnieca ?????

Pokonac cie ich doswiadczeniem? O czym bredzisz mlody niedoswiadczony mlokosie.......???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2017 [12:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"Total bullshit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..."
---------------------
Proszę pozwolić, że złożę podpis pod Pańskim komentarzem.

Pozdrawiam przedświątecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gracz ogame

10-12-2017 [05:30] - gracz ogame | Link:

"Pan Morawiecki będzie z panią Szydło współpracował w swoim rządzie"

Taka zamiana miejsc może być dla Beaty Szydło kolejnym upokorzeniem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2017 [12:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gracz o game

"Taka zamiana miejsc może być dla Beaty Szydło kolejnym upokorzeniem..."
------------------
Nie tylko może, ale będzie.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika anakonda

10-12-2017 [08:33] - anakonda | Link:

Slyszalem cwierkajace wrobelki, cwierkaly niezadowolone z tego, ze kanarek ma zostac ich prezydentem.

Obrazek użytkownika gracz ogame

10-12-2017 [14:37] - gracz ogame | Link:

Musiałby Prezydent Duda wystąpić przeciwko swemu obozowi politycznemu, czyli np. znów wetować. Z wypowiedzi jego doradców, rzeczników wynika, że tak się nie stanie.

Tak więc Beata Szydło będzie uśmiechać się u Morawieckiego, udając że wszystko gra. Może nawet udzieli wywiadu, że była to jej suwerenna decyzja.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2017 [13:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@anakonda

"Slyszalem cwierkajace wrobelki, cwierkaly niezadowolone z tego, ze kanarek ma zostac ich prezydentem..."
--------------------
W Krakowie na ten temat gruchają gołębie, ale tylko te prawicowe, które się podobno najadły szaleju.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-12-2017 [10:19] - Roz Sądek | Link:

10/10
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-12-2017 [12:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ Roz Sądek

Również Panią / Pana pozdrawiam.