Co Wam do cholery odbiło?! - list do władzy dobrej zmiany

Blog założyłem po tragedii smoleńskiej w kontrze do zwijających Polskę rządów Platformy Obywatelskiej, więc siłą rzeczy sprzyjałem i nadal staram się sprzyjać Jarosławowi Kaczyńskiemu. Długo czekałem na dziejowe wybory 2015, kiedy to w demokratyczny sposób Polacy wybrali prawicowego prezydenta i prawicowy rząd dobrej zmiany.

I co?

Podobnie jak w latach 2005 – 2007, Prawo i Sprawiedliwość ma znów prezydenta, premiera, rząd w dodatku z przewagą sejmową, Instytut Pamięci Narodowej, prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz dwie komisje śledcze.

I co?

Prezes Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda idą na noże, a panowie fochy stroją, który, do którego ma chodzić; Antoni Macierewicz ostentacyjnie ma prezydenta Dudę za smarkacza; minister Gowin jest na wojennej ścieżce z ministrem Ziobro; Nowogrodzka traktuje premier Szydło jak piąte koło u wozu; ministrowie wyrywają sobie kompetencje i walczą o nominacje w resortach i podległych spółkach; Waszczykowski olewa Macierewicza; Streżyńska stawia się Macierewiczowi; Błaszczak się żre z Kamińskim; Jackiewicz podskakuje Morawieckiemu; Karnowscy walczą z Sakiewiczem; media prawicowe zarzucają Prezydentowi zdradę i konszachty z WSI…, przecież to jakaś paranoja!

I to wszystko przy otwartej kurtynie! Ku uciesze przeciwników.

Słowem, wbrew pozorom "źle się dzieje w państwie pisowskim", coraz częściej mi się przypomina konwent św. Katarzyny i po prawdzie po raz pierwszy odkąd zacząłem blogowanie kompletnie nie wiem, co jest grane. Czego się trzymać? W co i komu wierzyć?

Urodziłem się pod koniec wojny i przeżyłem wszystkie rządy od Bieruta począwszy. Więc mam prawo w Wigilię 11-go listopada zwrócić się osobiście do zwycięskiego obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Kochani! Ta przewaga sejmowa Wam chyba rozum odebrała i wkrótce może się dla Was okazać nie tyle zbawieniem, co przekleństwem. Bo Wam woda sodowa do głowy uderza i zaczynacie tracić instynkt samozachowawczy oraz zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości.

I mówię Wam prosto w oczy. Czy Was za przeproszeniem porąbało!! Czy naprawdę nie zdajecie sobie sprawy z tego, że sondaże sondażami, lecz gdyby nie to, iż de facto nie ma opozycji musielibyście już oddać władzę, - jak w roku 2007?

Opamiętajcie się do jasnej cholery! Zbierzcie się do kupy i brudy pierzcie w domu. Zanim zacznie się zjazd po równi pochyłej. Bo rubikon został już przekroczony.

Notkę zilustrowałem zdjęciem młodej Polki zrobionym na Wawelu po Mszy Świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada 2015. Wtedy, po wygranych wyborach, prawica stanowiła kochającą się rodzinę.

Pamiętacie to jeszcze?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Lektura pierwszych komentarzy pokazuje, że poza nielicznymi wyjątkami nie warto bym na komentarze odpowiadał, bo nie ma komu. Mam na myśli tych wszystkich podobnych panu piszącemu pod nickiem @Golylisko et consortes, których jak ognia winien się wystrzegać pan prezes Jarosław Kaczyński, bo przez takich jak oni PiS może przegrać wybory, a więc Polskę naszych marzeń..
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilek

09-11-2017 [19:36] - emilek | Link:

Musze niestety przyznac Panu racje.

Obrazek użytkownika Ptr

09-11-2017 [20:01] - Ptr | Link:

Pisz Pan do PAD o właściwą decyzję, reszta nie jest problemem. 

Obrazek użytkownika Głowacki Sławomir

09-11-2017 [21:51] - Głowacki Sławomir | Link:

I znowu wszystko przecieknie nam między palcami,bo niechciało nam się dopilnować naszych wybrańców.Wychodzi na to że musimy tam być w tej  Warszawie cały czas w ogromnej liczbie,taki "marsz niepodległości" tylko codziennie.Oni muszą czuć nasze zaangażowanie,naszą determinację.

Obrazek użytkownika gorylisko

09-11-2017 [23:18] - gorylisko | Link:

a pan udaje czy na serio ? ok żarty na bok... pretensje do pad-a,  nie do rządu czy PiS jako partii 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-11-2017 [00:41] - ExWroclawianin | Link:

Ptr i gorylisko

100/100

Jedyne poki co 2 madre i oddajace rzeczywistosc wpisy.......................psy szczekaja i ujadaja a karawana jak szla tak pojdzie dalej!

Niepotrzebne bicie piany..........

Obrazek użytkownika paparazzi

10-11-2017 [00:44] - paparazzi | Link:

Jak wy eis dacie przekonać do tych zlepków komunistycznej manipulacji faktami to mi was po prostu szkoda. Te zlepki manipulacji, to by się  szkoła NKWD, GRU by się nie powstydziła do dezinformacji, tak interpretacji faktów a gazeta GS- wybiurcza miała by orgazm. Gdzie pan polazł panie Krzysiu? Powtarza pan głupio te same frazesy a kurtyna  jak za MOSFILMU. Pamiętasz?

Obrazek użytkownika gorylisko

10-11-2017 [07:21] - gorylisko | Link:

panie kolego...on (znaczy się drrrrrr) dorabia do emerytury wierszówką bo bije pianę aż miło... problem nazywa się pad... postawił weto i to niejedno a teraz próbuje być dla wszystkich polaków...problem w tym, że polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza ma go gdzieś...dla pełoooo, nowoczesnej etc. zawsze będzie pisdzielcem... dla PiS...będzie wątpliwy... dlatego prezydentowi zaśpiewałbym "miałeś chamie złoty róg..." to dotyczy każdego kto przeputał szansę przejścia do historii... moim zdaniem jest już skończony...
 

Obrazek użytkownika paparazzi

10-11-2017 [14:39] - paparazzi | Link:

Tez tak sadze, pozdrawaiam.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

10-11-2017 [20:13] - Starszy Młotkowy | Link:

PADzisko było już skończone, jak   zaczynało łamać Konstytucję przy  likwidowaniu TK.

Obrazek użytkownika spike

10-11-2017 [16:12] - spike | Link:

Szykuj pan kalesony, w pociąg i wio do Warszawki na spotkanie z uwielbionym prezydentem Dudą, Bolkiem Wałęsą, Komorowskim, Tuskiem, Kopacz, Marcinkiewicz i  innych zdrajców Ojczyzny, będzie wam miło pogaworzyć i porobić sobie selfie, by się potem chwalić na blogach.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

10-11-2017 [20:06] - Starszy Młotkowy | Link:

Aleś chłopie, naliczył tych zdrajców  Oyczyzny naszej - tylko tylu? A wszyscy, którzy PiS-a nie uwielbiają to nie zdrajcy i targowiczanie? Nawet taki zdrajca  Duda Andrzej mówił kiedyś, że to zdrajcy. Ciekawość kiedy zaliczysz do zdrajców  Naczelnika -Nadprezesa ? Będzie to pewnie jakiś nadzdrajca ojczyźniany, albo cóś...
P.S. Czy aby nazywanie zdrajcą ojczyzny urzędującego prezydenta państwa nie podlega po jakiś paragraf kodeksowy?

Obrazek użytkownika paparazzi

11-11-2017 [00:47] - paparazzi | Link:

Mój kochany Młocie-Sledgehammer in English , intelektualizujesz. Zawsze są zdrajcy za parę srebrników. Trzeba ich tylko wyłuskać i pozamykać lub rozstrzelać tak jak to robiono w twojej mateczce Rasiji żeby było równo.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-11-2017 [14:32] - Starszy Młotkowy | Link:

A  w Twojej mateczce Białorusi to już nie  rozstrzeliwują?  Racja, zdrajców powywieszać na latarniach, jak Pan Bóg przykazał, a pierwszy to  kto powinien zawisnąć wg ciebie, biedny durniu?

Obrazek użytkownika paparazzi

11-11-2017 [20:51] - paparazzi | Link:

Cyt "a pierwszy to  kto powinien zawisnąć wg ciebie, biedny durniu?" Biedny nie jestem a "wiem ze nic nie wiem". Wieszać osobiście  nie lubię ale strzelać czemu nie z racji podstawowych praw w moim kraju.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-11-2017 [20:56] - paparazzi | Link:

Pan Krzysio zapiszczy z radości bo u nas na zapóźnionych intelektualnie mówi się MŁOT z ang. sledgehammer. Pozdrawiam serdecznie pa ka.

Obrazek użytkownika spike

11-11-2017 [01:27] - spike | Link:

Starszy Młotkowy
widać żeś chłopie już za starszy, by logicznie myśleć i czytać ze zrozumieniem, wskaż mi gdzie napisałem, że Duda to zdrajca?
Poproś do pomocy innych, ale młodszych młotkowych, może coś ci wytłumaczą?
:)))))

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

11-11-2017 [14:39] - Starszy Młotkowy | Link:

@spike
(...) na spotkanie z uwielbionym prezydentem Dudą, Bolkiem Wałęsą, Komorowskim, Tuskiem, Kopacz, Marcinkiewicz i  innych zdrajców Ojczyzny

To znaczy, że ktoś za ciebie pisze, skoro nie wiesz coś wkleił tutaj. Poproś tego pomocnikaq, żeby chociaż ci to czytał, co potem wklejasz, biedaku.

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

10-11-2017 [16:14] - ...Trzy kropki... | Link:

...Bardzo lubię Pana blog bo też mam poczucie humoru , ale jeśli chodzi o politykę to przyznaję  Panu dzisiaj 100% racji !!!...Jutro takie wielkie święto ale ja nie potrafię się już z niego cieszyć !!!...I jeszcze ten Tusk...