Jerzy Jachowicz i niezrozumienie przyczyn bezprawia w Polsce


W dzisiejszej wPolityce już na samym wstępie po oczach bije Jerzy Jachowicz; całość tutaj: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/207015-jachowicz-przemoc-policji-nie-ustaje-policjanci-pozwalaja-sobie-na-bestialstwo-bo-wiedza-ze-sa-bezkarni
 
Dlaczego bije po oczach?
 
Pierwsze dwa zdania są prawdziwe. Przemoc policji nie ustaje (hmmm... raczej przestępstwa policji, no ale załóżmy, bo przemoc też) a „pozwalają sobie na bestialstwo” - bo naprawdę wiedzą, że są bezkarni.
 
Ale dalej już po oczach bije - szczerość proszę darować - bezmyślność Autora.
 
To „oczywiście” brak profesjonalizmu??? Fatalnego wyszkolenia??? Amatorszczyzny???
 
Nic podobnego. Policjanci w Polsce nie są wyszkoleni gorzej niż gdzie indziej; jeśli już, to wyszkoleni są lepiej. Prawdziwe przyczyny są polityczne, ustrojowe. To oczywiście brak w Polsce prawdziwych sądów. Brak ław przysięgłych.
 
Dla nieobeznanych i niezorientowanych przypomnijmy model działania tego państwa. (1)  Najpierw policja dopuszcza się przestępstw i przemocy; to zdarza się na całym świecie, nie tylko w Polsce - choć i należy Polska do bardzo nielicznego grona państw, gdzie przestępstwa i przemoc policji to reguła, nie wyjątek. (2) O przestępstwie poszkodowany może zawiadomić na piśmie prokuraturę. Ta oczywiście śledztwo albo umorzy, albo w ogóle nie będzie go wszczynać; świadczą o tym statystyki działania tej instytucji, najbardziej w Polsce zdegenerowanej. Prokuratura nie jest od ścigania przestępstw, a organizowania przestępstw i zapewniania im „kryszy”, tj. ochrony prawnej; dotyczy to zwłaszcza przestępstw policji i kryminalistów, którzy jednocześnie są współpracownikami policji.
 
Ale decyzję prokuratora-przestępcy można (3) zaskarżyć do sądu.
 
I tu właśnie - czyli w sądzie - jest pies pogrzebany. Sądy zaklepują do 100% decyzji prokuratury. Jeden z przykładów - a dzieje się tak prawie zawsze - opisałem przy okazji afery w Zawierciu kilka dni temu (http://naszeblogi.pl/48426-kto-przeprowadzi-sledztwo-w-sprawie-mordu-w-zawierciu )
 
Decyzja sądu jest ostateczna i formalnie zamyka sprawę (w pewnym uproszczeniu).

Najgroźniejsze zbrodnie - zbrodnie władzy - w Polsce ścigane po prostu być nie mogą. I nie są.

* * *

 
Ławy przysięgłych to nie rozwiązanie idealne. Niełatwo zaskarżyć policję, gdy do swych racji trzeba przekonać 8 obywateli (na 12). Ławy przysięgłych z reguły stawać będą raczej po stronie policji z przyczyn (powiedzmy) kulturowych.
 
Ale nie dotyczy to sytuacji tak rażących, jak morderstwo pacjenta szpitala w Rudzie Śląskiej przez policję i skrytobójczy mord policji na mieszkańcu Zawiercia.
 
Bez ław przysięgłych będzie Polska dalej państwem przestępczym, państwem - organizacją przestępczą i dziwi tylko, że tego Jerzy Jachowicz albo nie rozumie, albo nie chce o tym mówić. Że nie chce mówić prawdy.
 
 

Mariusz Cysewski

 
 
O przestępstwach policji zobacz też:
http://naszeblogi.pl/48223-jak-policja-palikotowi-palic-polskie-flagi-pomagala
http://naszeblogi.pl/48198-powrot-strzalow-w-tyl-glowy-akcja-policji-w-rudzie-slaskiej
http://naszeblogi.pl/48190-jak-policja-prokuratura-i-sady-przestepczosc-organizowaly
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

29-07-2014 [12:23] - smieciu | Link:

Zgadzam się z Panem częściowo. Tylko że Ławy i inne wynalazki to tylko lukrowanie chorego z idei Systemu (prawa).
Po prostu istnienie Sędziów znajdujących się na stołkach z czyjegoś wyższego nadania jest urągające podstawom sprawiedliwości i jest prostą i najskuteczniejszą drogą do umożliwienia rządów małej hermetycznej mniejszości nad szerokimi masami obywateli.

To nie Ławy wybierane z pośród obywateli są potrzebne ale CAŁE SĄDY!!!
KAŻDY powieniem mieć możliwość zostania w dowolnej chwili pokuratorem lub adwokatem!

Czy trzeba wielkich szkół by orzec czyjąś winę? Na jakiej podstawie mamy uważać że przeciętny sędzia jest mądrzejszy od przeciętnego człowieka?
Jeśli ktoś zacznie tak uważać to musi uznać że istnieje jakaś kasta mądrzejszych, która dba by do zawodu nie dostawały się głupki...
Ale czym musi stać się z czasem taka kasta jak nie towarzystwem wzajemnej adoracji i interesów? To nieuniknione!

Dopóki społeczeństwa nie przyjmą wielu anarchistycznych ideii dopóty ten syf będzie trwać. Ten syf bowiem wynika z jednej podstawowej rzeczy: niewiary w mądrość zwykłych ludzi. Czego konsekwnecją jest ciągłe powierzanie władzy jakiejś mniejszości uzurpującej sobie miano mądrzejszych od reszty. Nieważne czy to będzie PO czy PiS. To będzie zawsze jakiś rodzaj elity narzucającej mniej lub bardziej słuszne swoje widzimisie.

Strach przed społeczeństwem. To napędza System. Z każdej strony. Także ze strony tego własnie społeczeństwa. Jego niewiara w samego siebie.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-07-2014 [12:42] - Mariusz Cysewski | Link:

Miałem na myśli ławy przysięgłych, które losuje się do każdej sprawy osobno. Jak w USA. Oni w normalnym życiu robią coś zupełnie innego, są sprzedawcami na stacji benzynowej, komiwojażerami itd.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-07-2014 [13:08] - NASZ_HENRY | Link:

Grzegorz Braun aresztowany
http://solidarni2010.pl/28555-...

Tak działa układ POlicja, PrOkuratura, Sądy ;-)