Jak policja Palikotowi palić polskie flagi pomagała

13 listopada 2013 r. przedstawiciele tzw. Ruchu Palikota spalili publicznie polską flagę.

Czyn ten odpowiada definicji przestępstwa z art. 137 i 133 kodeksu karnego.

Art. 137 § 1 kodeksu karnego stanowi:

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 

Art. 133 kodeksu karnego stanowi:

Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W związku z powyższym, skierowałem do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zażądałem delegalizacji antypolskiej organizacji przestępczej, jaką kieruje Janusz Palikot. Informowałem o tym wcześniej[1].

O dziwo, policja nawet przesłuchała mnie[2] a śledztwo nawet wszczęto - 16 czerwca 2014 r. Jednak 28 czerwca 2014 r. aspirant Adam Pakuła z policji w Piekarach Śląskich śledztwo umorzył (sygn. KD 1465/14). 30 czerwca 2014 r. postanowienie to zatwierdził kierujący prokuraturą w Piekarach Śląskich prokurator Janusz Sochacki (sygn. DS 193/14).

Obaj panowie twierdzą, że spalona flaga polska nie jest flagą polską, lecz przedmiotem w kolorze biało-czerwonym.

Poniżej kopie tych decyzji.

Postanowienie nie jest prawomocne.
 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1
 [1] W artykule z 4 grudnia 2013 r.; zob. http://naszeblogi.pl/42709-zadajmy-delegalizacji-palikota [2] https://www.youtube.com/watch?v=uGBIv4g4Ofw
YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-07-2014 [10:35] - Zygmunt Korus | Link:

Mariusz, jak się będziesz odwoływał, to idąc do sądu spal przed budynkiem "szmatę" przypominającą "brukselską". Zapewne już przy okienku dziennika podawczego  zostaniesz zapudłowany - daję głowę. A co dopiero dalej...!?