Brak pomysłu na dyskusję

Przyznaję, że to co się wydarzyło pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie poraża. Przeczytałam (nazwijmy to) manifest mężczyzny, który się podpalił. Na pierwszy rzut oka wygląda jak akt oskarżenia przeciwko obecnie sprawującym władzę. Jeżeli jednak dokładnie przeanalizujemy jego treść i wpiszemy go w szerszy kontekst tego, co dzieje się w Polsce, to wcale nie jest to żaden akt oskarżenia przeciwko PiS-owi, to akt oskarżenia przeciwko totalnej opozycji i mediom jej sprzyjającym. Spieszę tłumaczyć na jakich fundamentach osadziłam swoją ocenę. Otóż jeden z moich znajomych mówi tak: "Nie oglądam TVN24, nie czytam "Wyborczej", bo odnoszę wrażenie,że za rogiem stoją czołgi, a przy koksownikach grzeją się zziębnięci żołnierze. Zresztą jeden z głównych autorytetów  totalnej opozycji twierdzi wprost, że "jest jeszcze gorzej niż w stanie wojennym"(chociaż on sam jest wynoszony z demonstracji na rękach jak jakiś basza). Ponieważ mój znajomy przeżył stan wojenny i potrafi kojarzyć proste, nieskomplikowane fakty, to widzi, że to wszystko - jak twierdzi nasza młodzież - jest wielką lipą, "prawdą" patykiem na wodzie pisaną. Niestety, nie wszyscy kojarzą fakty, a nadto ludzie o słabych nerwach gotowi są chwycić za pistolet + nóż i pobiec do najbliższego biura poselskiego PiS, by zabić Kaczyńskiego. Jak widać inni zwolennicy "totalnej opozycji" kierują agresję nie przeciwko przedstawicielom PiS, a przeciwko sobie. Stawiam proste pytanie, jakiż pokład jadu musi wessać umysł takiego człowieka, by targnął się na własne życie??? Ile trzeba postawić "kropek nad i", by piana potoczyła się z ust obficie? I jeszcze jedno -  uważam, że musimy być przygotowani na tego typu zdarzenia, bo "opozycja totalna" i hate-media nie mają żadnego pomysłu, by podjąć z nami rzeczową polemikę. Z dnia na dzień tracą kolejne przyczółki swojego panowania nad Polakami. Oni widzą jak władza i różne strefy wpływów wymykają im się spod kontroli. Nie są w stanie tego procesu zahamować w demokratyczny sposób, więc będą bazowali na Cybach i jemu podobnych. Będziemy świadkami, jak kolejni prowokatorzy będą kładli się na jezdni udając rannych-pobitych przez policję, by wzbudzić gniew ulicy. Będą straszyli, że już jutro, pojutrze, za trzy dni dojdzie do masowych aresztowań opozycji, a później będą straszyli jeszcze raz i jeszcze raz. Bo im nie chodzi o fakty! Im nie chodzi, by złapać króliczka, oni tego króliczka chcą gonić do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej. Im chodzi (między innymi) o owe 13 mld złotych ściągniętych z karuzel vatowskich, bo jeżeli te pieniądze są w kasie państwa, to nie w ich kieszeniach! A mężczyzna spod PKiNwW? Cóż, nie jeden totalny opozycjonista wytrze sobie nim jeszcze - za przeproszeniem - gębę. Samemu poszkodowanemu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i o to będę się modliła.   
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2017 [13:56] - jazgdyni | Link:

Witam z Gdyni!

Polecam
http://naszeblogi.pl/48457-szczucie

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2017 [14:36] - Jabe | Link:

Obydwie strony medalu nie mają pomysłu na dyskusję, tylko przekrzykują się, kto jest winny tej sytuacji. Przy okazji przypominam, że nie tylko totalna opozycja i hate-media są na świecie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-10-2017 [16:10] - zbieracz śmieci | Link:

Prokuratura prowadzi dochodzenie aby sperawdzić czy ktoś nie namówł go do tego desperackiego kroku bo całkiem przypadkowo z pałacu wyszli akurat w tym momencie jacyś dziwni ludzie chyba związani Obywatelami RP.Łatwo jest sterować człowiekiem leczonym psychiatrycznie ,wmówic mu i włoży,c do reki i apel i zapalniczkę i cos łatowopalnego ,mam nadzieję ,ze dopadną tych gnoi !

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2017 [17:42] - xena2012 | Link:

Źle sformułowany tytuł.To nie brak pomysłów na dyskusję tylko brak chęci ze strony ,,totalnej opozycji'' , jej arogancja i pogarda. 
Nawet silny psychicznie człowiek może ugiąc sie po lawiną bezczelnych kłamstw a cóż dopiero jeśli jest się pogrążonym w depresji.

Obrazek użytkownika Lektor

22-10-2017 [18:32] - Lektor | Link:

Tytuł "Brak pomysłu na dyskusję" wziął się z pewnością u pani, pani Doroto po obejrzeniu lub wysłuchaniu przemówień na Kongresie PO w Łodzi. Bo właśnie tam padają główne wytyczne, jak obalić rząd, ulica i zagranica, dyktatura, bezprawie, itd.... Właśnie tam, na tych spędach najwyższego szczebla następuje to główne jątrzenie i szczucie, podsycające ludzi słabych psychicznie (bez elektrod) do jednostronnego działania. Tu nie ma dyskusji o tym co zrobić lepiej, o nowych pomysłach, o uczciwości, o prawdomówności, nie wspominając już o honorze i dobru dla ojczyzny. Ci zdziczali ludzie na tym spędzie w Łodzi nie mają żadnego sposobu na dyskusję, a widząc, że coraz bardziej ich notowania lecą w dół, to coraz ochydniej atakują. To m.in. reakcje na odsuwające się od nich koryta.
Tak, to jest zdziczenie, kiedy jeden przygłup wygaduje głupoty albo kłamstwa, ini wkoło biją mu brawa. To opętyni ludzie - potrzebujący elektrod, aby normalnie funkcjonować. I jeżeli są to mutacje, to oni już nigdy nie wrócą do normalności. Należy, w najbliższych wyborach, odsunąć ich od życia politycznego (na wzór palikociarni), bo oni po pierwsze nic dla kraju nie wniosą, a po drugie nie będą stale przeszkadzać w reformowaniu i koniecznych, dobrych zmianach. Czy państwo zdajecie sobie sprawę o ile szybciej następowałyby konieszczne zmiany, przyjmowane kolejne ustawy dla lepszego funkcjonowania państwa, gdyby to oszołomstwo z totalnej opozycji nie przeszkadzało ?!

Obrazek użytkownika mmisiek

22-10-2017 [19:22] - mmisiek | Link:

to wcale nie jest to żaden akt oskarżenia przeciwko PiS-owi, to akt oskarżenia przeciwko totalnej opozycji i mediom jej sprzyjającym.
- - -
Pozwolę sobie z powyższym zgodzić tylko częściowo gdyż fakt, że takie media jak TVN dalej mogą bez najmniejszych przeszkód działać na pełną skalę i masowo ogłupiać ludzi jednak obciąża, i to dosyć mocno, obecny obóz rządzący, który nie zrobił do tej pory absolutnie nic aby ten proceder chociaż trochę ograniczyć.
Być może dla PiSu jest to wygodne, że dla opcji propolskiej nie ma żadnej innej alternatywy, ale dla Polski jako całości niestety fatalne.