Macierewicz zaczął autogenny bieg ku władzy prezydenckiej

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych

Do wczoraj myślałem, że pan Antoni docelowo chce wysadzić z siodła pana Jarosława. Bo charakterologicznie rzecz biorąc przyjaźń pana Antoniego z panem Jarosławem zaczęła się w czasie, kiedy w sensie politycznym byli jeszcze nieurodzeni, ale w ostatnich latach pan Jarosław zaczął wielbić pana Antoniego, zaś pan Antoni, ewentualnie, wielbić się pozwalał, acz bez odwzajemnienia, - przyzwalając łaskawie, by pan Jarosław go politycznie rozbudowywał i zasilał. A, że obydwaj się potrzebowali, więc stwarzali pozory, że łączy ich głęboka przyjaźń. I choć natura pana Jarosława nie pozwalała mu podejść do pana Antoniego inaczej, jak z nieufnością, to po tragedii smoleńskiej pan Jarosław musiał ten stosunek zrewidować, przynajmniej na pokaz, bo się zorientował, że w międzyczasie pan Antoni wyrósł niespodzianie na idola gotowego za nim wskoczyć w ogień twardogłowego elektoratu partii pana Jarosława. Więc ich wzajemny stosunek do siebie stał się poprawny, acz niezbyt gorący w myśl zasady, że polityk w żadnym razie nie powinien być funkcją czyjejś emocjonalnej temperatury.

Według mnie, pan Antoni to ktoś znający siebie i wiedzący, czego chce jegomość o wybitnej inteligencji znamiennej dla charakterów nieokiełznanych. Zaś pan Jarosław to człowiek urodzony do roli przywódczej, wszakże wciąż siebie poszukujący. Wszystko wskazuje na to, że dla osiągnięcia wyznaczonego celu, stworzony do panowania pan Antoni chce choćby zagłady, zaś pan Jarosław urodzony do kierowania stara się, mimo wszystko, w sposób poczytalny dążyć do urzeczywistnienia swojej filozofii państwa.

Pan Jarosław urodził się na cierpiętnika, a jego oddalenie od wszelkich skupisk czyni go oderwanym od postrzegania rzeczywistej rzeczywistości, zaś pan Antoni to ktoś urodzony na pana, kto kiedyś zażąda, by władza była dla niego - a nie on dla władzy. Pan Jarosław podświadomie ucieka w swoiste „umartwienie”, szczególnie po tragedii smoleńskiej, co jest całkowicie zrozumiałe. Zaś pan Antoni chce być ponad i powyżej, za wszelką cenę. I Pan Antoni wie, że nadszedł moment, kiedy może tego dokonać grając finezyjnie na instrumencie dialektyki bólu i rozkoszy, bo wie, że po sześcioletnim biczowaniu znacząca część narodu poczuła, że to biczowanie przestało być narzędziem tortury i stało się narzędziem swoiście masochistycznej ekstazy. Myślę, że właśnie to czyni pana Antoniego kimś na tyle charyzmatycznym by się stać postacią historyczną.

Zaś, jak pan Antoni zagrał dzisiaj z Prezydentem kartą raportu WSI zmieniłem zdanie i nie mam już wątpliwości, że nie doceniłem pana Antoniego, gdyż wychodzi na to, iż to nie pan Jarosław, lecz pan Andrzej winien mieć baczenie na pana Antoniego, który jak widać zwiesił sobie poprzeczkę na samym czubku miarki.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Michał W.

13-10-2017 [23:05] - Michał W. | Link:

"Autogenny bieg ku władzy" ...  Bardzo, bardzo ładnie, Panie Krzysiu. :)  Dobrej nocy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-10-2017 [00:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W.

""Autogenny bieg ku władzy" ...  Bardzo, bardzo ładnie, Panie Krzysiu. :)  Dobrej nocy..."
---------------------
Dobranoc Panu! - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

14-10-2017 [06:13] - ExWroclawianin | Link:

Ja juz od dluzszego czasu tak twierdze.........a nawet mysle ze pan Antoni ( za odpowiednim "przyzwoleniem" i poparciem) sprobuje "swoich sil" w wyborach prezydenckich w 2020, bo widac ewidentnie ze "zmiana pokoleniowa" na urzedzie prezydenta nie zadzialala tak jak to misternie "wykalkulowano" czy zaplanowano. Wg mnie pan Macierewicz bylby bardzo dobrym wrecz znakomitym prezydentem RP. Tak uwazam. Widac wyraznie ze wyborcy PiS-u po ostatnich "akcjach podkreslania swojej waznosci" przez prezydenta Dude sa zaistnialym juz "wypadkiem przy pracy czy wbiciem klina w PiS" bardzo poirytowani i juz nie raz dali temu wyraz krytykujac jawna "rozbijacka" postawe prezydenta Dudy. Aby zazegnac dalszemu "peknieciu" w PiS i na prawicy, nauczony doswiadczeniem przewidujacy prezes w sposob zdecydowany oglosil do swojej i koalicyjnej "trzodki" ze "eksperymenty z wyskokami" sie juz zakonczyly i przyszla pora na "zjednoczenie i wyrownanie szeregow" czyli teraz TYLKO JEDNOSC i zaciesnienie wspolpracy w koalicji (a dokladniej JEDNOMYSLNOSC) bedzie tolerowane. I prezes nie zartuje tutaj wcale, bo widzi w sondazach (47% PiS) ze Polacy sa juz znuzeni czczym gadaniem, komisjami sejmowymi i reprywatyzacyjnymi i chca aby w koncu rozpoczal sie prawdziwy proces ROZLICZANIA I KARANIA PRZESTEPCOW z poprzedniej ekipy wladzy i nie tylko bo kradziez okolo 250 mld zlotych z kasy panstwa robi jednak niesamowite i negatywne wrazenie na reszcie obywateli ktorzy nie moga pojac jak mozna taka kase ukrasc? Wszystkie morderstwa i kradzieze musza w koncu znalezc swoj final w sadach, i to juz ZREFORMOWANYCH !!!! Polska nie moze sobie pozwolic aby "wychodzic z PRL-u" przez wiecej niz 30 lat !!! Wszyscy z "demoludow" juz dawno rozliczyli sie z "socjalistyczna" przeszloscia i najwyzszy czas aby OBALIC "okragly stol" i zajac sie w koncu biezacymi sprawami Polski !!!    

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2017 [10:19] - Jabe | Link:

A więc tylko jednomyślność będzie tolerowana...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-10-2017 [14:20] - Imć Waszeć | Link:

Przecież Wy tam, na tych kompletach liberalnych, przy mszy z odczytywaniem cytatów z dzieł Misesa i ewangelii Hayeka tudzież Friedmana, również cieszycie się ze 100% jednomyślności. Co to by była za profanacja świątyni wszechwiedzy ekonomicznej, gdyby tam zbłądzili jacyś nabzdyczeni konserwatyści. A cóż dopiero matematycy? Makabra!

Obrazek użytkownika angela

15-10-2017 [09:28] - angela | Link:

A to niby kto ma być głową państwa polskiego. 
Polski atakowanej ze wschodu i. zachodu, oraz wrogów wewnętrznych. 
Człowiek niezlomny, który prze do przodu, pomimo wszystkich przeciwności, czy ten, który przy pierwszym ważnym podejściu do zmian, cofa. 
Co zrobił minister Macierewicz, wystarczy popatrzeć na peerelczykow, jakiej piany na gebach zdradzieckich dostają, na samo wspomnienie tego Ministra. 
On czyści z agentury wojsko, pracuje nad uzbrojeniem wojska, i to preferując polski przemysł, wzmacnia Polskę gospodarczo. 
Podnosi znacząco liczbę wojska, zmienia sojusze, na przyjazne Polsce.
Minister Macierewicz, to CZŁOWIEK PRACY, NIE REPREZENTACJI.
I pewnie w głowie mu nie świta myśl, żeby zostać prezydentem. 

A peerelczyk, bloger KP, ustawicznie insynuuje, napuszcza, wymyśla kolejne "zagrożenia *, i im kto jest ważniejszy dla Polski, to bloger KP bierze go na swój warsztat. 

Przewiduje komentarz KP, do mojego wpisu. 
 

Obrazek użytkownika angela

15-10-2017 [09:32] - angela | Link:

A tych "kumatych" to niech blogier KP,  wsa.... sobie w pewną czesc c...... 

Obrazek użytkownika angela

15-10-2017 [10:23] - angela | Link:

Ileż jadu, nienawiści i sarkazmu wylewa się z tego napisanego gniota, do najważniejszych przedstawicieli koalicji rządzącej,   notki tzw prawicowego blogera.
Do ludzi, którzy odzyskują systematycznie ukradzione, zmalwersowane, skorumpowane 
250 MILIARDÓW ZŁOTYCH. 
Kiedy to, rodziny kalekich, chorych dzieci,  błagam Tuska,  i reszty zlodziei, o marne 1000 zł. 
Odzyskują dla Polski i Polaków. 
Nie mówiąc o odzyskanym szacunku Polski w świecie.
Tego zestawienia bloger KP nie opisze. 
"" prawicowy" 

Obrazek użytkownika Dorota M

17-10-2017 [11:21] - Dorota M | Link:

100/100 Pani Angelo. Pozdrawiam.