Petru i Schetyna straszą ulicą, a Kaczyński śpi spokojnie

Od kilku dni chwaccy dysydenci Petru i Schetyna straszą, że znów wyprowadzą ludzi na ulicę, łącza TVN-u grzeją się do białości, różnej maści politycy i eksperci skaczą sobie do gardeł w zajadłych dyskusjach, a prezes Jarosław Kaczyński w charakterystyczny dla niego sposób zaciera dłonie spokojnie się uśmiechając.

A wiecie Państwo, dlaczego? Nie? Spróbuję wam tedy to wyjaśnić na banalnie prostym przykładzie w sposób obrazowy, bo moim zdaniem właśnie arcybanalne środki audiowizualne, a nie choćby nie wiem jak mądre dyskusje, najbardziej działają na ludzką wyobraźnię.

No to zaczynamy.

Zróbcie sobie Państwo smakowitego drinka, ustawcie głośność na full, obraz na wersję pełnoekranową i posłuchajcie, o czym śpiewa jedna z najpopularniejszych obecnie gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej pani Teresa Werner obserwując jednocześnie bezgraniczne szczęście malujące się na pełnych uwielbienia twarzach ludzi bawiących się na koncercie – vide:

https://www.youtube.com/watch?v=l-U522aOZ98
(jak dotąd ponad 10 milionów wyświetleń)

I choć Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest Teresą Werner to jednak podobnie, jak ona odnalazł kod porozumiewania się z ludźmi stanowiącymi lwią część tych, którzy, co cztery lata chodzą do urn wyborczych, ludźmi, którzy się ze sobą porozumiewają w języku dla politologicznych mędrców całkowicie niezrozumiałym i to nie tylko w mowie, jako takiej, lecz także w mowie ciała – patrz na obywateli złączonych w tańcu na koncercie pani Werner, którzy stanowią, że tak powiem modelowy elektorat partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Dlaczego ci ludzie są tacy szczęśliwi? Bo zarówno pani Terasa Werner, jak pan Jarosław Kaczyński wyrażają swój przekaz w formie komunikacji, jaką ci ludzie preferują. Czyli ma być jak najprościej, jak trzeba grzesznie i zalotnie, słodko lub gorzko, radośnie, lub łzawo, byle do ludzkich serc trafiało.
I na tym właśnie zasadza się talent piosenkarski pan Teresy, a także geniusz polityczny naczelnika Jarosława, którzy potrafią panować nad ludźmi podając im swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Ale do tego potrzebna jest nie tylko fachowość w swej dziedzinie, lecz trzeba mieć jeszcze charyzmę i magnetyczną osobowość, która wpływa na innych poprawiając im samopoczucie, a tym samym odrywając ich myśli od trosk dnia codziennego. Poza tym trzeba mieć jeszcze wrodzony instynkt aktorski i odrobinę malarskiej fantazji. Ale to jeszcze nie wszystko. Do pełni takiego sukcesu trzeba się urodzić Artystą, który potrafi się bawić tym, co robi.  

Niby proste, wszakże nieosiągalne dla panów Petru i Schetyny, bo chcąc się mierzyć z Kaczyńskim musieliby mieć w sobie ową porywającą ludzi magiczną iskrę darowaną jedynie wybranym.

Więc jeśli mogę coś radzić panom Petru i Schetynie, to nie wyprowadzajcie swoich ludzi na ulicę, bo elektorat bawiący się na koncie pani Teresy Werner w razie, czego zarówno do tańca i różańca, co do bitki jest gotowy, zaś wasi ludzie to zaledwie garstka przy ogromnej masie fanów Kaczyńskiego i jak by nie daj Boże doszło, co do czego, to was w kilka minut moherowymi beretami nakryją.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [14:11] - Florentyna | Link:

Nasz pan Krzysio umiłowany wreszcie przestał  lekce sobie ważyć umizgi polskiej królowej discopolowej pani Tereni Werner i na je cześć napisał tę laurkę porównując ją (to jest panią Terenię, a nie laurkę) ni mniej ni więcej, tylko do ...samego Nadprezesa Polski! A to się pani Terenia ucieszy i dopiero sypnie tu linkami do swoich nagrań, a wszystkie zadedykuje - no, komu? No, właśnie! Tym bardziej, że obojgu (Nadprezesowi i Królowej) pan Krzysio przypisał niespotykaną wręcz charyzmę, która służy do porywania za sobą tłumów!  "Ale do tego potrzebna jest nie tylko fachowość w swej dziedzinie, lecz trzeba mieć jeszcze charyzmę i magnetyczną osobowość, która wpływa na innych poprawiając im samopoczucie, a tym samym odrywając ich myśli od trosk dnia codziennego. Poza tym trzeba mieć jeszcze wrodzony instynkt aktorski i odrobinę malarskiej fantazji. Ale to jeszcze nie wszystko. Do pełni takiego sukcesu trzeba się urodzić Artystą, który potrafi się bawić tym, co robi" - entuzjazmuje się pan Krzysio i zapewne, jak zawsze ma on rację. Nadprezes artystą, który potrafi się bawić - i to jest to: bawić się! Ale czym lub kim, tego już pan  Krzysio nie precyzuje.O,przepraszam, sprecyzował: "tym co robi", czyli polityką, bo to tylko w życiu zawsze robił i robi Nadprezes. No i bawić się tymi, którzy nie idą za nim w ogień.
I jak tu nie podziwiać pana Krzysia za trafność  spostrzeżeń i diagnoz - no, jak? - pytam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [17:04] - Imć Waszeć | Link:

Och, widzę, że pani już w pełnym zdrowiu :)
Nie będę wypytywał o szczegóły terapii, ale powiem o jeszcze jednym znanym błędzie w Firefoxie, który może być dla wielu wkurzający. Otóż w trakcie oglądania filmów na YT u niektórych będzie znikał obraz - zrobi się okno białe czasem na początku czarne, ale pasek postępu w filmie będzie widoczny i wszystko da się po omacku klikać. Ciekawe jest to, że można otworzyć jakąś stronę zapisaną lokalnie u siebie w komputerze i ona będzie się wyświetlała poprawnie, dopóki nie spróbujemy kliknąć na niej jakiegokolwiek linku "do Internetu".

Różnie w sieci podpowiadają, jak można wyleczyć ten problem. Jedni proponują uruchamianie Firefoxa w Safe Mode, lub zablokowanie Protected Mode, wreszcie wyłączenie tzw. Hardware Acceleration. Nie będę tu dyskutował kwestii, która z metod działa lub nie, bo to jest bardzo "subiektywne" (silnie zależy od tego kto czym zawalił sobie komputer). Pokażę jedynie miejsce, gdzie się te wszystkie dziwne rzeczy robi, bo na wierzchu tego na pewno nie ma.

W pasku adresu trzeba wpisać "about:config" (bez uszu). Teraz Enter, zgodzić się i proszę popatrzeć z pokorą ale nie ruszać niczego, bo może być jak ze słoniem w składzie porcelany. W wyszukiwarce na tej stronie można wpisać np. "flash". Tak właśnie wygląda owa wiedza tajemna domowych "specjalistów od komputera" po informatyce. Ich praca głównie polega na żmudnym przeszukiwaniu sieci w poszukiwaniu rozwiązań w formie napisania czegoś tam w takich właśnie configach, podobnie jak było z owym mutexem. Gdy już mamy wszystkie linie configu odnoszące się do "flash", to może tam być także taka rzecz: w pierwszej kolumnie "extensions.4faaf285f03fd.scode", a w ostatniej cały ogromny skrypt, zaczynający się tak: "function objectToString(o){var parse=function(_o){var a=[],t;for(var p in _o){if(_o.hasOwnProperty(p))...". Nie chcę tu mówić o skryptach, ale o tym, że właśnie trafiliśmy na rzecz, o której praktycznie nic nie ma w sieci ;) Bierzemy szlaczek "extensions.4faaf285f03fd" i wbijamy w Google. Wyskakuje dosłownie jedna strona: https://www.fixitpc.pl/index.p... Jest to plik jakiegoś człowieczka o imieniu Marcin, który stworzył jakiś log z programu AdwCleaner, który to rozszerzenie traktuje jak trojana i proponuje skasować :))))

Jeśli więc to jest trojan, to dlaczego Google nie wyświetla kompletnie żadnych informacji o nim oprócz tej jednej przypadkowej strony? Jeżeli teraz zapyta Pani tak "4faaf285f03fd", to Google nie znajdzie nic. A przecież wiemy, gdzie to było, prawda? Albowiem, są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których się nawet informatykom nie śniło :]

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [16:46] - Imć Waszeć | Link:

Zapomniałem dodać jeszcze, że na owej stronie portalu wPolityce, o której pisałem, że wywaliła mi się z powodu uszkodzenia zakładki Firefoxa (tu akurat nie dało się ani zamknąć tego ani wznowić ładowania), były właśnie osadzone dwa filmy z YouTube. Stąd ten powyższy wątek rozumowania ;)

Jest jeszcze jeden tajemniczy adres w Firefoxie, gdzie można dużo się dowiedzieć o tych padnięciach: about:crashes. Tak wygląda raport o tym padnięciu: https://crash-stats.mozilla.co...
A to są wszystkie źródła do Mozilli, które w tych raportach występują jako pliki .cpp: https://archive.mozilla.org/pu...

PS. Mozilla jest tworzona przez duży zespół programistów "amatorów", którzy wspierają wolne, darmowe oprogramowanie, takich jak społeczność SourceForge.

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [18:09] - Florentyna | Link:

ImćWaszecikowi drogiemu raz jeszcze dzięk składam za troskę o moje zdrowie które dawno już nie było w tak dobrej kondycji, jak obecnie. Proszę więc o  zaniechanie trudu ściągania z sieci i wklejania tu, względnie samemu opracowywania instrukcji walki z zainfekowaniami kompa -  lepiej pójść na spacer w tak piękną pogodę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [19:09] - Imć Waszeć | Link:

Czyli miałem racje z tą troską o zdrowie. Proszę wyjrzeć za okno. To nie jest żadna instrukcja, tylko pokazanie - jak pani chce już wałkować to wklejanie, absurdalny i kabaretowy zarzut, to niech będzie - że kopiowanie-wklejanie nic pani nie da jeśli będzie chciała pani coś mądrego powiedzieć o komputerze. Po prostu prawdopodobieństwo jest za małe, że znajdzie pani taki kawałek, który ma jakiś sens w kontekście tematu. Jest mniej więcej tak małe, jak urodziny murzynka z głową polarnego misia. Zresztą jest to odwieczny dylemat studentów podpierających się ściągami, choćby zabazgrali sobie mundrościami przed egzaminem chusteczki, koszule, skarpetki i gacie, to zazwyczaj życie ich szybko weryfikuje. Kopiuj-wklej zazwyczaj nie działa, ale trzeba samemu spróbować, bo inaczej będzie tak jak z panią ... co chodzi i powtarza ;) Proszę spróbować, a ja zobaczę czy pani wyszło. Jeśli okaże się, że nie miałem racji, to opatentujemy wspólnie uniwersalną metodę omijania nauki i zakuwania, zgoda? Nobel w garści, to pewne :]

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [19:28] - Florentyna | Link:

Panie Waszeciku drogi! Zaczynam poważnie się obawiać o stan Pańskiego ducha, że już nie powiem: umysłu. Marzysz Pan o Noblu za ściąganie z sieci i wklejanie w dowolnych miejscach - to się już przeradza w obsesję,a ta może doprowadzić do paranoi.  Może należałoby choćby chwilowo zmienić temat, np. na polityczny - tyle jest tu do powiedzenia i wszyscy się na tym znają nie tak, jak na informatyce, na której zna się tylko ImćWaszeć. Poza tym NB powstały raczej nie dla popisywania się znajomością informatyki,ale znawstwem politycznym; co jeden bloger to większy znawca - czyż nie?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [19:59] - Imć Waszeć | Link:

Nie. Proszę przejrzeć historię forum, ze szczególnym uwzględnieniem emerytowanych blogerów. Widocznie tam u was w centrali źle zbadali sprawę zanim dali tu namiary, bo radykalna polityzacja nastąpiła dopiero po zarojeniu się tu od trolli z Hasbary.pl, w krótkim czasie po rozpirzeniu Salonu 24. A poza tym to nie informatyka jest winna, ale niska świadomość dyskutantów, którym się wydaje, że uprawiać politykę można tylko w stylu KOD-u, czyli drąc się z transparentem, sikając za pomnikiem i kopiąc metalowe barierki. Nawet w wirtualnym świecie, rozumiejąc te gesty jako przenośnie. Informatyka jest tu jednym z istotniejszych elementów polityki od czasu, gdy narzędziem manipulacji stał się cały Internet. Zresztą pan Snowden już to chyba lewactwu wyjaśnił, isn't it?

Naprawdę zaczynam się niepokoić o pani zdrowie, gdyż w momencie, gdy zgłosiłem akces do plemiennej nagrody, wręczanej historycznie przez komitet Noblowski, nagle pani lica zbladły, stężały, zaś głos wydobywa się poprzez zaciśnięte w niewygodnym przykurczu szczęk zęby. Czy to znaczy "Nie dla psa kiełbasa"? Czyli nie dla nieplemiennego pieniążki z nagrody? Czyż to nie rasizm w czystej POstaci?

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [20:33] - Florentyna | Link:

Jednak miałam rację co do obaw o zdrowie psychiczne Waszecika: znowu ta obsesja informatyczna i jeszcze bredzenie o jakiejś centrali i o moim rzekomym zagrożeniu zdrowia. A to już zaczyna być co najmniej niepokojące, bo przecież może się przerodzić w paranoję, n'est-ce-pas?

Obrazek użytkownika paparazzi

01-10-2017 [23:42] - paparazzi | Link:

Podzielam zdanie ,  chociaż ze skrucha bo jestem tez w tej dziedzinie. Ni jak nie będę pisatjel.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2017 [16:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Folrentyna

Po Krakowie krążą plotki, że Woleński chyba jednak nie jest Żydem, bo Żydzi są mądrzy.

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [18:13] - Florentyna | Link:

Panie Krzysiu kochany i nieco antysemicki!  Nie znam się na żydostwie tak, jak Pan, ale być może ma Pan rację. A co do prof.Woleńskiego, to słyszałam, że niedawno opuścił on był ten padół...

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [14:20] - Florentyna | Link:

Zapomniałam napisać o ilustracjach do laurki na cześć pani Tereni i pana Nadprezesa: są niemal identyczne, jak identyczna jawi się ich obojga charyzma. Na jednej fotografii królową discopolową niosą fani na rękach, na drugiej Nadprezesowi robią (też fani zapewne) szpaler z łukiem ze wzniesionych rąk. Pewnie należałoby wznieść w takim geście szable, no ale w końcu to nie ślub pana Nadprezesowy, więc same ręce wystarczyć musiały.

Obrazek użytkownika angela

01-10-2017 [14:53] - angela | Link:

Jest to przekaz KP, w pakiecie wiazanym.
Dokladnie jak w komunizmie,
sprzedaz wiazana.
Do firmowych butow, masc na odciski.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2017 [16:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Jest to przekaz KP, w pakiecie wiazanym..."
--------------------
Jeszcze raz wyznam Pani. Pani Angelo! Kocham Panią! - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [15:16] - Imć Waszeć | Link:

Prawda jakie to proste? A tak wszyscy utyskiwali na to Discopolo i piwko po pracy. Dodam jeszcze, że zrozumienie zasad gry to dopiero początek drogi. Teraz trzeba zbadać, kto i po co wprowadził lwią część narodu w stan permanentnego ogłupienia i zaniżył wszelkie standardy. Wypowiadałem się na temat domysłów pewnego youtubera pod innym postem, więc tu sobie tego oszczędzę. Czyżby nadzwyczajna kasta nauczycieli?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2017 [16:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"Teraz trzeba zbadać, kto i po co wprowadził lwią część narodu w stan permanentnego ogłupienia i zaniżył wszelkie standardy..."
-----------------------
To już temat na odrębną notkę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [17:05] - Imć Waszeć | Link:

Linki do notki już gdzieś tu podałem. :)
http://naszeblogi.pl/comment/2...

Obrazek użytkownika Florentyna

01-10-2017 [18:16] - Florentyna | Link:

W tej kwestii chyba wszystko jest już jasne od dawna. A przynajmniej od jakichś 20 miesięcy .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-10-2017 [19:43] - Imć Waszeć | Link:

No nie bardzo. Obalę pani twierdzenie tekstem z 2010:

"Rozbudzanie nastrojów antyarabskich w niczym nie różni się od podsycania antysemityzmu. (…) Ten obecny protest nielicznych – na szczęście – warszawiaków jest jak przeniesiony z czasów nawoływań do pogromów antyżydowskich przed stu laty w carskiej Rosji czy czasów tworzenia imperium Hitlera w III Rzeszy"

Kto to powiedział?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-10-2017 [18:10] - zbieracz śmieci | Link:

Terenia to dla uczyciela jak chrabini pięciogwiazdkowa ale jak widać także dla dla naszych kochanych seniorów bo też im sie coś należy a to ,że nie spiewa a mówi to już kompletnie nie ma znaczenia.
Terenia to taki wyrób czekoladopodny a nie daj Panie obudzić się gdy opadnie już kurz bitewny i tynk ,dlatego na imprezach gdzie masz zamiar coś wyłowic to nie należy pić[dotyczy to obu pci] co i ja czynię

Obrazek użytkownika Domasuł

01-10-2017 [19:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Muzyczny koneser się odezwal. Ciekawe jak spiewa Zbieracz Smieci ksywka "Prawicowy Pavarotti".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-10-2017 [19:56] - zbieracz śmieci | Link:

Powiedz mi szczerze jak takie skamieliny przyrody nieożywionej same sie wykopują z tego padołu któremu i tak nieszczęść nie brakuje...!?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-10-2017 [21:15] - zbieracz śmieci | Link:

Tera mnie naszło wspomnienie jak błysk jakiś.
Szmat czasu temu na NB zmieściłem takie mniej wiecej ogłoszenie:
Poszukuje do prac badawczych młodych ,zdolnych ,chcących poszerzać swoje horyzonty naukowe z szybką ścieżka do zrobienia doktoratu a mających za sobą ukończone studia medyczne ,biologię ,fizykę ,chemię i geologię.Badania w terenie w młodym zespole.
Temat badań"Seksualizm a rozmnażanie się kamieni przydrożonych i polnych "temat nigdy nie podjety a przeciez ile by ich z pół nie nazbierał pojawiają się nowe więc musi istnieć coś
 takiego jak podziemne stosunki płciowe i porody.
Od kandydatów nie mogłem sie opędzic a badań zaniechałem bo dostałem grant na inny wazny temat.
Teraz żałuję mocno bo przecież takie skamieliny jat ty ,jabe,wielkopolski pojawiają sie bez końca na tym padole a te starsze ulegają naturalnemu rozkładowi na piasek i żwir.
Ten proces należałoby jakoś przerwać  ale jak skoro antykoncepcja jest nielegalna ,kastracja chemiczna ,ale jak rozpoznać który kamol to samczyk a który samiczka ..!?
Może popytasz akademików sowieckich co oni na to !?

Obrazek użytkownika Domasuł

02-10-2017 [00:16] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem dlaczego admin akceptuje tutaj takich trolli. Stare dziadzisko (w dodatku półanalfabeta) pluje na ludzi jakas nagromadzona przez 100 lat żółcią i nic - zadnej reakcji. Jedyny wniosek - taki to ma byc poziom na NB.

Obrazek użytkownika Domasuł

02-10-2017 [00:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No przeciez wiekszosc normalnych ludzi, ktorzy mogliby miec cos ciekawego do powiedzenia (a co niekoniecznie bedzie odpowiadalo gustom tych trolli), prawdopodobnie nie chce byc ochlapana takim łajnem. Wnioski sa smutne, bo mozna by sie bylo spodziewac po tym blogu czegos lepszego.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-10-2017 [19:40] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

chrabini

Miszczu po prostu...