Czy Niemcy się poczuwają?

Już wiadomo, że biliony się „nie należą”. Wg Niemców. Nie należą się, bo Stalin to załatwił i Niemcy mają na to papiery. To nic, że lipne, ale dla nich – wystarczająco dobre i co im zrobisz? Pat.
Już tak kilka razy było! Niemcy nie podpisały np. Konwencji ONZ z 26 XI 1968 r.:
nie podpisały, mimo iż orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka opiera się o Ar. 7 ust. 2 Europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności z 4 XI 1950 r. – mówiący iż ocena czynów zagrożonych karą nie podlega jurysdykcji miejscowej (a więc ew. łagodzeniu czy przedawnieniu) i winna być dokonywana „według ogólnych zasad uznanych przez narody cywilizowane" (ang. according to the general principles of law recognized by civilized nątions).
Niemcy po prostu i zwyczajnie, nie uznają Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze, głoszącej iż (Art.VI) będą sądzone:
a. zbrodnie przeciw pokojowi [...]
b. zbrodnie wojenne [...]
c. zbrodnie przeciw ludzkości, mianowicie : morderstwa, wytępianie, obracanie ludzi w niewolników, deportacja i inne czyny nieludzkie, których dopuszczono się przeciwko jakiejkolwiek ludności cywilnej, przed wojną lub podczas niej […]
(Konwencja z 1968* zakazała przedawnienia takich zbrodni).
 
Niemcy zatem odrzuciły – konsekwentnie i wielokrotnie - ogólne zasady uznane przez narody cywilizowane i domaganie się ich poszanowania w postępowaniu traktatowo-prawnym jest skazane na porażkę – o czym się już przebąkuje.
 
Co pozostaje?
 
Dał nam przykład… Marek Porcjusz Katon: jego słynne motto (ceterum censeo Carthaginem delendam esse) jest (ale przecież nie literalnie) – wydaje się – jedynym możliwym do zastosowania przez Polskę narzędziem nacisku na Niemcy, narzędziem skutecznym, bo nośnym propagandowo, a w dodatku też moralnie:
 
Czy wy, Niemcy***, poczuwacie się do swoich zbrodni nam uczynionych?
 
Zauważcie, że nie chodzi o domaganie się jakiś wypłat! Jednak, jeśli przy każdej okazji, na arenie nie – krajowej, ale – międzynarodowej! – przedstawiciele Polski będą zadawać to pytanie (a przy okazji wyjaśniać innym monstrualną skalę tych zbrodni i to, że Niemcy odmawiają stosownego zadośćuczynienia** chowając się za kruczkami prawnymi i łamiąc ogólne zasady uznane przez narody cywilizowane) to tego rodzaju nacisku nie wytrzyma żaden rząd niemiecki, tak wrażliwy przecież na swą „nieskalaną” reputację…
 
Kto mieczem propagandy („Nasze matki, nasi ojcowie”) wojuje, ten od miecza ginie.
 
PS.
Przy okazji warto by szermować takim oto, nieznanym szerzej (dlaczego???) argumentem:
W hitlerowskich Niemczech wydano ponad… dwa miliony! Legitymacji NSDAP:
„naziści” zatem (wraz z licznymi rodzinami) byli Niemcami (a nie kosmitami).
 
 
*Konwencja o niestosowaniu przedawnienia wobec zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 26 listopada 1968 r. (Dz.U. 1970 nr 26 poz. 208)
**patrz: https://notgonnafakeit.wordpress.com/2016/11/03/sprawiedliwosc-retrybutywna-versus-sprawiedliwosc-naprawcza/
*** z powodu pojawienia się wpisów komentatorów prostolinijnych - uprzejmie wyjaśniam, że w jęz. polskim słowo Niemcy oznacza potoczną nazwę państwa Niemców - o nią tu chodzi

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

08-08-2017 [12:42] - anakonda | Link:

" Czy wy, Niemcy, poczuwacie się do swoich zbrodni nam uczynionych? "
---------------------------------------------------------------------
Jestem Niemcem i do zbrodni popelnionych przed ponad 70-ciu laty przez innych Niemcow zyjacych w tamtych czasach sie NIE poczuwam,
takze moje dzieci i moje wnuki NIE maja potrzeby sie do czegokolwiek poczuwac.

#######################################################################
" W hitlerowskich Niemczech wydano ponad… dwa miliony! Legitymacji NSDAP: "

A ile milionow legitymacji partyjnych - PZPR-owskich wydano w PRL-u, w koncu tez byla to partia zbrodnicza, przynajmniej tak sie powszechnie w PiS-ie uwaza.?
 

Obrazek użytkownika Tomek K.

08-08-2017 [13:45] - Tomek K. | Link:

Póki Niemcy nie oddadzą tego, co nakradły ty i twoje dzieci majcie się do czego poczuwać, a wiele rzeczy nie wróciło do Polski. Może ktoś to ukradł również Niemcom, ale złodzieja nie zwalnia to z odpowiedzialności. Przy tym powołujecie się na ciągłość państwowości, a zatem ponosicie odpowiedzialność. Nie ma jakichś "innych Niemiec", których obywatelem jesteś ty i twoje dzieci. Są te same Niemcy i ta sama odpowiedzialność.

Obrazek użytkownika anakonda

08-08-2017 [14:37] - anakonda | Link:

" Nie ma jakichś "innych Niemiec", których obywatelem jesteś ty i twoje dzieci. Są te same Niemcy i ta sama odpowiedzialność. "
---------------------------------------------------
Nie odpowiada syn za czyny ojca czy wnuk za czyny dziadka,
podobnie nie odpowiada cale spoleczenstwo jakiegos narodu za czyny
pojedynczych przedstawicieli wywodzacych sie z tego narodu,
o tym wiedzieli juz sedziowie ktorzy sadzili niemieckich przestepcow oskarzonych o ludobojstwo.
########################################################

" Może ktoś to ukradł również Niemcom, ale złodzieja nie zwalnia to z odpowiedzialności. "
---------------------------------------------------------------------------------------------
Prosze poszukac zlodzieja, a nie czepiac sie mnie.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

08-08-2017 [22:43] - Guildenstern | Link:

Wężowy język umywa ręce od odpowiedzialności za zbrodnie współziomków. Mydełkiem z kolekcji Rudolf Spanner.

A wprost... Ile  z nazistowskich firm, wyrosłych i upasionych na krzywdzie i zbrodni przetrwało do dzisiaj i ma dominującą pozycję na rynku dzięki życzliwości niemieckiego rządu? Jest to temat rzeka.
Osobiście nie kupuje niemieckich wyrobów cukierniczych odkąd sąsiad, starszy gość powiedział mi: "Dr. ..... zamordował mi wujka". Wujek był cukiernikiem i jeszcze przed IX39 trafił na listę proskrypcyjną za sprawą szefostwa tej znanej firmy cukierniczej. Został zamordowany, rękoma "pojedynczych przedstawicieli" w/w narodu, którzy mogli nawet nie zdawać sobie sprawy, że w ten sposób czyszczą pole dla ekspansji niemieckich proszków do pieczenia i polewy do ciast. Taka promocja.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-08-2017 [16:52] - Imć Waszeć | Link:

A poczuwasz się do zbrodni na żydach w Jedwabnem?

Obrazek użytkownika anakonda

08-08-2017 [17:35] - anakonda | Link:

@ Imć Waszeć

Z dr. Krzyszofem Persakiem z Instytutu Pamięci Narodowej i Instytutu Studiów Politycznych PAN rozmawia Tomasz Wiścicki o pogromie Żydów w Jedwabnem

" W Jedwabnem – miejscowości w powiecie łomżyńskim – 10 lipca 1941 roku doszło do straszliwej zbrodni, o której możemy powiedzieć, że miała cechy ludobójstwa. Tego dnia żydowscy mieszkańcy miasteczka zostali zgromadzeni na rynku, przez wiele godzin przetrzymywani, bici, upokarzani, a potem zapędzeni do drewnianej stodoły na obrzeżach miejscowości i tam spaleni żywcem. Bezpośrednimi sprawcami tej zbrodni byli Polacy – z Jedwabnego, ale także mieszkańcy okolicznych wsi. Jak wynika z relacji świadków, już od rana zjeżdżali oni furmankami, najwyraźniej wiedząc, co się szykuje, zapewne z nadzieją na udział w rabunku mienia ofiar. "

http://muzhp.pl/pl/e/1759/pogr...

p.s.

Dlaczego nie posluchasz pana Zagloby, juz raz Cie do niego skierowalem tu:

http://naszeblogi.pl/47727-ber...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-08-2017 [18:46] - Imć Waszeć | Link:

Guzik mnie to obchodzi na podstawie niemieckiego prawa o nieodpowiedzialności za nic.

Obrazek użytkownika michnikuremek

08-08-2017 [14:56] - michnikuremek | Link:

Już niebawem za sprawą niemieckiej agentury zmieni się rząd na taki "rozsądny" i "przyjazny" i wycofa się ze wszystkich pomysłów dotyczących roszczeń finansowych wobec zaprzyjaźnionych Niemiec. Nowy rząd pod patronatem prezydenta przeprosi za nieodpowiedzialność Kaczyńskiego I Macierewicza i razem z Niemcami zatańczymy wesołego oberka. I w ten sposób zostanie przywrócona normalność.........Ku zadowoleniu tych, którzy będą mogli powrócić do drenowania kieszeni Polaków znowu zamienianych w niewolników.......

Obrazek użytkownika Art

08-08-2017 [16:44] - Art | Link:

Powtórzę za prof Kieżunem,który miał z wami Niemcami tzw. kontakt bardzo bezpośredni:Niemcy to naród podły.Po zdobyciu PASTY przez Polaków,jeńcy zostali rozstrzelani.Właśnie dlatego,że zachowywali się podle.Tak podczas walki,ale szczgólnie po.Oficerowie skamlali i tego Polacy nie wytrzymali.

Obrazek użytkownika Art

08-08-2017 [20:05] - Art | Link:

Przepraszam Admina za próbę ponaglenia.