Słuchaj Synu!

W tych dniach Stanisław Michalkiewicz napisał do Adama Bodnara list otwarty o następującej treści, cytuję:
 „Słuchaj Synu!
Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu - chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.” Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród. Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki. Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja. Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem. Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.
W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”. Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym. Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu. Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piatej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności. Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru. Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony - który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy.
Stanisław Michalkiewicz…”, koniec cytatu.

A teraz słowo do pana Stanisława Michalkiewicza:

Wielce Szanowny Panie,
Podpisuję się pod każdym zdaniem Pańskiego listu i w imię pamięci o moim Ojcu Akowcu, który ratował życie więźniom obozu Auschwitz - Birkenau wyjaśniam, dlaczego to czynię – vide:

https://youtu.be/7lNT5JAmsT4

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)


 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

03-07-2017 [07:47] - xena2012 | Link:

Niestety nasze tzw.,,elyty'' peowskie i nowoczesne uważają,że na każdą publiczną gafę wystarczą słówka ,,przepraszam'' albo ,,przejęzyczenie''. zdawkowo i od niechcenia rzucone. A gdzie odpowiedzialność za słowo tym bardziej że autorem haniebnych wypowiedzi jest państwowy urzędnik wysokiego szczebla? I gdzie honor a chocby i jego resztki u tego urzędnika by podac sie do dymisji? Podejrzewam,że ten obrzydliwy spasiony buc po prostu chciał się swoją wypowiedzią przypodobać tym kręgom ,które tak szermują hasłami o polskiej winie w Holocauście.

Obrazek użytkownika Wiśtawio

03-07-2017 [09:51] - Wiśtawio | Link:

Szanowni panowie przyłączam się z całym swym jestestwem do tak pięknie wyłuszczonych racji.Uważam jednak że tylko ostracyzm osoby wymienionej zarówno w sferze publicznej jak i towarzyskiej może przynieść efekt, również w każdym innym przypadku w tym kraju.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-07-2017 [11:06] - RinoCeronte | Link:

Bardzo dziękuję za ten komentarz. Mój Dziadek góral z Podhala został zgładzony w Auschwitz zostawiając żonę i trójkę dzieci. Nie mogę zrozumieć ludzi pokroju rzecznika Bodnara czy niejakiego Bartoszewskiego, bo to co pisali czy mówili nie da się zaakceptować. Wiem także, że przypadek mojego Dziadka nie był jakimś wyjątkiem w okupowanej Polsce. Wyjątkowe były przypadki szmalcownictwa.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-07-2017 [14:43] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie jestem fanem Michałkiewicza. Jego opinie i wypowiedzi robia więcej zlego niż dobrego. Dlatego taki list do Bodnara już bardziej przysluzy się Bodnarowi niż go jakos skrzywdzi. Nie mowiac już o tym, ze taki Bodnar nic sobie nie będzie robil z lekcji, która probuje mu dawac Michalkiewicz. Bodnar oczywiście nie ustapi ze stanowiska, bo nie ma w naszym narodzie w okresie postkomunistycznym poki co takiego obyczaju, żeby za takie rzeczy podawac się do dymisji. I nie jest to wina ani PiS-u (jakby z pewnością chciał dr Pasierbiewicz), ani PO, ani samego Bodnara.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-07-2017 [19:44] - RinoCeronte | Link:

To komu ten Bodnar podlega w Państwie Polskim?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-07-2017 [23:09] - Imć Waszeć | Link:

Ustawa o rzeczniku to produkt schyłkowego komunizmu i kompletny stek bzdur. Nawet jakby się okazało, że jest ruskim szpiegiem, albo jakby zaciukał prezydenta, to niby trzeba go odwoływać poprzez uzyskanie 3/5 w sejmie (oczywiście w uniwersum rzeplińskich). Z drugiej strony mówi się o nim urzędnik, a więc powinien być podległy przynajmniej pod prezydenta. Inaczej mamy system dwujajeczny z fundacjami Sorosa kiwającymi się pomiędzy. Niech PIS coś o tym pomyśli, bo będzie jeszcze gorzej. Czyli po prostu jest to ciężko usuwalny cyngiel lewackich organizacji NGO tyle, że nie napisano tego otwarcie.

Obrazek użytkownika Domasuł

04-07-2017 [01:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Heh czyli generalnie wszyscy robia nas w konia, jak utrzymuje Pana ulubieniec z YouTube. A najgorzej robi nas w konia PiS, jak doda (lub zasugeruje w swoim felietonie) dr Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-07-2017 [13:26] - RinoCeronte | Link:

Szanowny Pan się zagalopował!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-07-2017 [20:24] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem czy nas czy was. Nie wiem również, który to ma być mój ulubieniec. Ponieważ jednak ostatnie linkowane firmy zawierały w części wspólnej krytykę polityki np. medialnej (plus dezinformacja pokazana w filmach o "kryzysie") prowadzonej przez żyda Sorosa, więc mam poważny dysonans poznawczy. Jak na zdeklarowanego "Słowianina" strasznie dużo czasu poświęca Pan trosce o wygodę i dobre imię żydów. Zaryzykuję wręcz twierdzenie, że troszczy się Pan tylko i wyłącznie o nich we wszystkich możliwych wylinkach. No cóż, Piotr Bein również na swoim blogu ogłosił się "żydem antysemitą kultywującym moskiewski panslawianizm i zwalczający katolicyzm". Czy wy wszyscy pochodzący spod zwrotnika macie taki rodzaj tikiji w genach?

A zanim się Pan poderwie do kolejnego lotu, niczym kormoran z dziobem pełnym frazesów o humanizmie, drącym się na całe gardło "antyszemitizm!". Proponuję krótką lekturę z cytatami: http://www.klubinteligencjipol...

Obawiam się, że dyskusji na ten temat już nie zdołacie zatrzymać, ani skierować na manowce. Tama puściła.

Inny punkt widzenia: http://www.pcworld.pl/news/Ano...

Racjonalne podejście do tematu powinno zacząć się od zbadania, kto i z jakich powodów należy do dezinformacyjnej osłony "islamofobicznego" reaktora albo służy w jednostkach paralizatora. Mogą to być zarówno pieniądze, "prawdziwe korzenie", jak i współpraca z obcymi wywiadami. Obce wywiady to są wszystkie oprócz polskiego (hipotetycznego, bo wywiad złożony z podwójnych agentów polsko-europejskich to chyba jakiś żart), przypomnę. Na przykład tu mamy duży znak zapytania:
https://euroislam.pl/jak-dr-pe...
https://euroislam.pl/szwedzki-...