Panie Prezesie! Czas na rewolucję w partii!


Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A

Zbieram się już do wyjazdu na wakacje. Wiem, że Prawo i Sprawiedliwość szykuje na początek lipca partyjny kongres, na którym mają zapaść decyzje o rekonstrukcji rządu i prominentnych funkcji w partii. Na razie wszystko jest cacy, bo większość sejmowa pozwala przepychać wszystkie ustawy i uchwały partii rządzącej, jak leci. Niestety, coraz wyraźniej widać, że niektórym prominentom PiS zaczyna odbijać palma, a parcie wody sodowej do głowy zdaje się im odbierać zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości.

Nie jestem politologiem, więc nie będę się wymądrzał i wdawał w zawiłe analizy polityczno historyczne. Ale jako doświadczony geolog porównam teraz partię rządzącą do górotworu podlegającemu określonym prawom mechaniki z nadzieją, że tę notkę przeczyta pan Jarosław Kaczyński, albo ktoś mu o niej opowie.

Otóż na pozór spokojny górotwór w rzeczywistości podlega powolnym ruchom, co prowadzi do powstawania w skałach różnego rodzaju naprężeń. Gdy ilość tych naprężeń przekroczy punkt krytyczny następują gwałtowne ruchy tego górotworu, co w skali mikro skutkuje stosunkowo niegroźnymi tąpnięciami, zaś w skali makro mniej lub bardziej brzemiennymi w skutki trzęsieniami ziemi. Żeby zapobiec tym niepożądanym ruchom tektonicznym, w górnictwie stosuje się różnego rodzaju techniki odprężania górotworu.

Jaki to ma związek z polityką? Już mówię.

Ten górotwór to elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Powstające w nim naprężenia to wewnątrz partyjne frakcyjne tarcia. A gwałtowne ruchy tego górotworu to okresy wyborów samorządowych (tąpnięcia) i parlamentarnych (trzęsienia ziemi). Natomiast, specjaliści od technik odprężania to w odniesieniu do polityki niektórzy działacze Prawa i Sprawiedliwości, dla których  głównym celem jest łagodzenie napięć i utwierdzanie wyborców w nie zawsze zgodnym z prawdą przekonaniu, że wszystko działa jak należy i w nadchodzących wyborach trzeba ponownie zagłosować na nich. Dokładniej chodzi mi o działaczy partyjnych różnych szczebli siedzących całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach, jak ja to mówię w wyniku wieloletniego „zasiedzenia”. Działacze ci uaktywniają się jedynie tuż przed wyborami, a ich lokalna polityka prowadzi do tego by oni zachowali swoje stanowiska na kolejną kadencję. Czasem, celem upozorowania „reform”, robi się roszady między tymi działaczami, bacząc jednak pilnie by się do nowych władz lokalnych bądź do nowego Sejmu broń Boże nie załapali jacyś nowi ludzie, a szczególnie młodsi, zdolniejsi i pracowitsi niż oni. W okresach między wyborczych działacze ci nie robią nic, bądź prawie, a zaraz po kolejnych wyborach zapadają w beztroski letarg, aż do następnego razu.

By uniknąć niepożądanych tąpnięć, w górnictwie dokonuje się często różnych sposobów odprężenia górotworu. Podobnie niektórzy, powtarzam niektórzy politycy PISu, stosują taktykę wentyla służącego do upuszczania w stosownych momentach rodzących się w elektoracie napięć związanym z brakiem partyjnych dokonań. Powiem jeszcze więcej. Nadchodzi już czas, że trzeba zrobić w PIS-ie „rewolucję” i oddzielić ziarno od plew. Trzeba jak najszybciej przewietrzyć pierzynę, pod którą się zasiedzieli niektórzy, od lat ci sami bezproduktywni działacze partyjni. A jak wietrzenie nie pomoże, to trzeba będzie tę zapyziałą pierzynę wyrzucić na śmietnik. Tę „rewolucję” musi przeprowadzić sam Prezes Jarosław Kaczyński. Musi zaryzykować. Konieczna jest gruntowna weryfikacja kadr Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba ratować PIS, bo jest Polsce potrzebny, ale w innej niż dotychczas formie. A jeśli PIS chce rządzić także w następnej kadencji musi osiągnąć stabilne minimum 35% w notowaniach, a nie kręcić się w przedziale 25-30%. Dlatego znaczące zmiany kadrowe są konieczne.

Bo jak się tego nie zrobi w porę to górotwór, czytaj elektorat, tak tąpnie, że drzazgi polecą. A nawet, jeśli "hamulcowym" uda się te ruchy chwilowo odprężyć, pisowski „górotwór” będzie podlegał stopniowej erozji, zacznie się łuszczyć i rozpadać na coraz to drobniejsze frakcje, aż z tego, co się wydawało twardą litą skałą zostanie jedynie kupka zwietrzeliny.

Pytacie Państwo, komu trzeba podziękować? Odpowiadam: Na pierwszy rzut: Kuchciński, Terlecki, Lipiński, Błaszczak.

W przeciwnym razie nie będzie drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)

Post Scriptum
Oceniając obecną sytuację Kaczyński stwierdził: "idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.
Zaznaczył też, że obecnie w Polsce podejmowanych jest bardzo dużo decyzji personalnych i wobec tego "muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć". Według niego nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że błędy te - jak mówił - "będą weryfikowane i naprawiane" - więcej czytaj: Oceniając obecną sytuację Kaczyński stwierdził: "idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.
Zaznaczył też, że obecnie w Polsce podejmowanych jest bardzo dużo decyzji personalnych i wobec tego "muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć". Według niego nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że błędy te - jak mówił - "będą weryfikowane i naprawiane" - więcej czytaj: http://www.rp.pl/Prawo-i-Spraw... (link is external)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

07-06-2017 [20:16] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Dostał pan Krzysio nazwiska najczęściej wymieniane na Wiertniczej i Czerskiej...przekaz dnia.
Żeby zachować "szarmanckość" komentarza...nie nazwę pana Krzysia kanalią...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-06-2017 [20:25] - HenrykHenry | Link:

Dotychczas pisalem ze to "becwal" ... ortodoksyjny. Ale coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze to cos wiecej.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-06-2017 [20:57] - zbieracz śmieci | Link:

Takich ludzi jak dr.inżynier Krzysztof Pasierbiewicz Polska potrzebowała i potrzebuje ,to człowiek który całe swoje życie poświęcił walce z komuna i nie szedł na żadne układy i kompromisy .
Nie ,nie ja jeszcze nie zwariowałem ale tka laurkę wystawiło temu osobnikowi małżeństwo z Ottawy po pobycie w kraju.
Napisać o nim coś takiego to albo agenciaki albo wielkiej poczciwości ludzie których omotał aby i w Kanadzie zaistnieć.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-06-2017 [21:50] - HenrykHenry | Link:

Ta historyjka jest troszeczke szersza. Do pasierbiewicza ci ludzie nie trafili ot tak przypadkiem . Bo i skad , na Rynku wpadli na siebie. Ktos ich wyslal , by "becwal" mogl budowac swoja "legende" , opozycjonisty , wojownika .Zalozyl "ktos" ze bedzie przydatny do pewnych gier ... By bardziej przekonywujaco to wygladalo no i mialo "sile" pokonfabulowal sobie przy tym o tatusiu. A co ?!  
Reasumujac ... mysle ze to malzenstwo z Kanady w swej naiwnosci czy tesknocie do Ojczyzny zostali wykorzystani ,  wykorzystani perfidnie , bo zagrano na ich szczerych intencjach. Ale tez nie tylko pasierbiewicz tu ponosi cala wine . przyslal do niego tych ludzi ktos kto bardziej eksponowane stanowisko zajmuje w pewnym srodowisku. Naturalnie "becwal" odzegnuje sie od tej komitywy ... ale przeciez Krakow pamieta  , wie ...

PS.- Pamietacie taka UleUjejska ... 50tys , 35tys. wejsc na bloga po kazdorazowym wpisie ... jak to mozliwe kiedy dziennie wchodzi na NB jakies 2tys czytelnikow (ta liczbe podaje za Administr.portalu). Taka kariera blogerska , tysiace , dziesiatki tysiecy czytelnikow ... i klops. Ni ma ... katechetka ze szkoly gminnej ... Nie ma "pistolca" cyngiel niepotrzebny...
Rozumni jak mowi "ortodoksyjny" wiedza o czym tu mowa ...

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2017 [21:35] - Marek1taki | Link:

Niewątpliwie Marszałkowi Kuchcińskiemu trzeba podziękować - to właściwy człowiek na właściwym miejscu w trudnym czasie.
Min.Błaszczak ma resort nie do pozazdroszczenia. Nie wiem czy współpracuje z min.Ziobrą tak ściśle jak potrzeba, by policjanci nie bali się prowadzić śledztw, które wg wykładni prokuratury i sądów są do umorzenia. Na pewno za to mógłby się odchrzanić od kierowców, a dowalić drogówce za latanie z suszarkami - jak już muszą niech łapią za wolną jazdę.A podziękowania należą się mu za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży, bo szczyt NATO to było dla niego małe piwo.

Obrazek użytkownika Skrzetuski

07-06-2017 [21:43] - Skrzetuski | Link:

panie echo, jedź pan na wakacje i nie pisz więcej, wstyd...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-06-2017 [21:52] - zbieracz śmieci | Link:

Geologu ,jeśli zdjęcie przedstawiające tzw."gołoborze"przykład destrukcji skały bazaltowej i osuwiska na zboczu wygasłego wulkanu a to proces trwający tysiące lat  a w zamierzeniu miał pokazać co czeka PIS to ja o los PIS jestem spokojny co najmniej na tysiąc lat.
Mało tego istniejące w Polsce dwa chyba takie osuwiska są prawnie chronione i PIS będzie miał taką samą ochronę i trwał będzie wieki wieków.Daremny twój trud i marnie opłacany.

Obrazek użytkownika Domasuł

07-06-2017 [22:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No i wykrakałem, a wlasciwie nietrudno się było domyslic. Po wyjątkowym tekście, w którym było cos pozytywnego na temat PiS-u, pan Pasierbiewicz szybko się zreflektowal, ze popelnil swego rodzaju faux pas i szybko trzeba PiS-owi przypieprzyc. Jeśli Pan chce podziekowac ministrowi Blaszczakowi, to ja wole już, żeby NB podziekowaly Panu. Widze ze robi Pan tu podobna robote jak grupka rozszalałych lemingów. Po ich krytyce konkretnych politykow PiS widać, którzy politycy sa niewygodni dla totalnej opozycji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-06-2017 [23:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Za chwilę wychodzę do miasta, bo wreszcie nastał cudowny czerwcowy wieczór, o jakim można tylko marzyć. W centrum Krakowa tysiące miejscowych i dziesiątki tysięcy turystów w uroczych barach i kawiarenkach zaczyna baśniowy sen podwawelskiej nocy letniej przyjaznych i życzliwych sobie ludzi. Niestety tu, na Naszych Blogach, jad i żółć leją się strumieniami a sfora zakompleksionych i toksycznych nienawistników, którym się nie udało w życiu, bo byli nieudaczni, pluje, szydzi, obraża, bo niczego innego nie potrafią.

Więc, z głębokim żalem stwierdzam, że im już nie można pomóc i zdecydowałem nie odpowiadać na ich komentarze, bo i nie ma komu odpowiadać.

Przepraszam Admina za te gorzkie słowa rozumiejąc jego zaambarasowanie, ale widziały gały, dla kogo portal zakładały.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2017 [03:22] - paparazzi | Link:

"Kocham Pana panie Sułku". Przyjedz pan do mnie, jesteś dobry, masz talent ale nie w tym miejscu. Juź ci wspomniałem, bierz przykład z Kibica. Nie obarczaj wina admina bo tez twoje gały widziały. Strażnik forum zawsze powinien być bo demokracja to nie anarchia. Viva PiS bo to nadzieja dla Polski. Moze nie perfekt ale jednak.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

08-06-2017 [08:43] - HenrykHenry | Link:

Buta , arogancja , chamstwo i to wyrazanie sie za kogos , "becwal" wie ze Admin jest "zaambarasowany". Jakie to podobne do ludzi "totalnej opozycji" czy Parti Oszustow.
W domysle tekstu  ... Ja tu taki skarb , ponizam sie by was maluczcy uswiadamiac a wy tak sie odplacacie , sklad Rzadu ustalam , polityke we wszystkich mozliwych i nie wymiarach podpowiadam ... ba , a nawet zadam stosowania swoich "mysli nieomylnych".
Posmiewisko z "blazna" ... takie nieporozumienie czy niezrozumienie ...  Portal dla nieodpowiednich ! ... to spier....po co tu sie produkujesz z tymi swoimi konfabulacjami ...

PS.- w Krakowie takie goraco ... za duzo plynow , za duzo ...

Obrazek użytkownika spike

08-06-2017 [11:55] - spike | Link:

Proszę Pana, kolejny raz, poza jedynym wyjątkiem pisze swoje "ble, ble, ble" o PR, zapominając, że to już nie chwyta, wyborcy już coś wiedzą o sztuczkach poprzedniej władzy, tak łatwo ich się nie przerobi, wyniki się liczą, ci co myślą będą patrzeć głównie na kieszeń, a jak do tej pory dzieje się dobrze, to czego się Pan czepia, to tylko czepialstwo i krytykanctwo, oparte w dużej mierze na propagandzie TVN24 i Szkle, stanowczo za dużo "szkła", a to jest tym bardziej dziwne, że człowiek wykształcony, akademik daje się prowadzić jak małe dziecko, a chyba trochę na to za wcześnie!
Niech Pan więcej chodzi na spacery, mniej TVN-u, a i myślenie będzie klarowniejsze i samodzielne.
Pzdr.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2017 [03:03] - paparazzi | Link:

@"Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)" Po co powtarzasz te głupoty. Każdy tu wie żeś akademicki. Skup się na finezji "górotworu" jak zasypie PiS i jego wyznawców. To em. itd... nic nie wnosi do meritum. Przyjedź do mnie jak kiedyś to ci wytłumaczę kumato- konstruktywnie. Microfilm jacet.

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2017 [07:29] - xena2012 | Link:

Jak widać po zmianie profilu z prawicowego blogera na antylewackiego narracja się nie zmieniła nawet na jotę. Ten sam temat,nawet te same powielane po częstokroć notki,chocby ta o górotworze,te same złowieszcze postaci z PiS-u. Jak na geologa z wieloletnim doświadczeniem ( jak Pan sam pisze ) oczekiwałabym  raczej wypowiedzi na temat zasobów  bogactw naturalnych w Polsce,uwag dotyczacych dobrego czy złego ich wykorzystywania z ewentualną krytyką obecnie rządzących pod tym właśnie kątem. Tymczasem mamy metaforyczny wykład na temat górotworu i panujacym w nim naprężeń oczywiscie w kontekście rządów PiS przy jednoczesnym podkreśleniu że nie jest Pan politologiem. Może swoją wiedzę i doswiadczenie warto jednak wykorzystać w temacie gospodarki zasobami złóż i możliwosciami ich eksploatacji. ?

Obrazek użytkownika Lektor

08-06-2017 [11:05] - Lektor | Link:

To jeszcze nie ten czas !  Ma pan zły węch !

Następną notkę napisz pan o PO  pod tym samym tytułem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-06-2017 [13:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

Oceniając obecną sytuację Kaczyński stwierdził: "idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.

Zaznaczył też, że obecnie w Polsce podejmowanych jest bardzo dużo decyzji personalnych i wobec tego "muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć". Według niego nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że błędy te - jak mówił - "będą weryfikowane i naprawiane" - więcej czytaj: Oceniając obecną sytuację Kaczyński stwierdził: "idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.

Zaznaczył też, że obecnie w Polsce podejmowanych jest bardzo dużo decyzji personalnych i wobec tego "muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć". Według niego nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że błędy te - jak mówił - "będą weryfikowane i naprawiane" - więcej czytaj: http://www.rp.pl/Prawo-i-Spraw...

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2017 [15:21] - xena2012 | Link:

Jarosław Kaczyński w swojej ocenie zaznaczył obszary w których trzeba dokonać zmian. Wg mnie nie chodziło mu o zmiany personalne w resortach  tylko o poprawę bądź modyfikację systemu.Istotnie służba zdrowia nadal szwankuje,myślę że ocena służby dyplomatycznej i systemu podatkowego jest nieco przedwczesna i zbyt surowa. Pan natomiast proponuje zmiany wyłącznie kadrowe dotyczące całkiem innych resortów i stanowisk partyjnych.Czym Pan więc uzasadnia swoje sugestie dotyczace Terleckiego,Lipińskiego (nie są w rządzie),Kuchcińskiego i Błaszczaka? Na S24 w dyskusji z jakimś internautą zgodził się Pan,że Błaszczak dobrze się sprawdził w swojej roli (w tej materii ).Skąd więc taka niechęć do niego i typowanie do zwolnienia? Bo opozycja tego żąda? Przecież opozycja postanowiła co miesiąc jakieś wotum nieufności zgłaszać w celu zmeczenia PiS-u,sejmu i narodu.Czy naprawde nalezy im w tym pomagać?

Obrazek użytkownika spike

08-06-2017 [15:41] - spike | Link:

Tak się składa praktycznie od początku, że wola opozycji, jest wolą Pana Krzysia, jak tylko coś podłapie na Szkle, czy Olejnikowej, to zaraz te żale przelewa na blogach, już był blisko wymiany Prezesa na kogoś oczywiście młodego, lotnego jak Trzaskowski :)
Bez Pana Krzysia, byśmy się zanudzili na śmierć :)
Pzdr.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-06-2017 [16:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

"Pan natomiast proponuje zmiany wyłącznie kadrowe dotyczące całkiem innych resortów i stanowisk partyjnych.Czym Pan więc uzasadnia swoje sugestie dotyczace Terleckiego,Lipińskiego (nie są w rządzie),Kuchcińskiego i Błaszczaka?..."
-----------------------------
Tym, że blokują miejsce młodszym, bardziej pracowitym i zdolniejszym.

Obrazek użytkownika spike

08-06-2017 [16:44] - spike | Link:

blokują miejsce młodszym, bardziej pracowitym i zdolniejszym.:"

Panie kochany, proszę przestać przynudzać, nawet Pan nie wie kto jest lepszy, pracowitszy, mądrzejszy, wymądrzać się "każdy głupi potrafi".
Dla odmiany proponuję coś nam tu zaśpiewać :)
Pzdr.

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2017 [17:24] - xena2012 | Link:

To Błaszczak wg Pana jest stary? Leniwy? Mało zdolny? Doprawdy ma Pan sokole oczy ! Przed nim ochrona letnich imprez ,a pojawiaja się w internecie groźby ze strony dżihadystów. Nie będzie miał lekko zwłaszcza przy atakach opozycji.Nie zmiany kadrowe są więc teraz ważne.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2017 [20:18] - Jabe | Link:

Sposób radzenia sobie ze sprawą tego zabitego chłopaka, a także po wypadku pani premier, wskazuje, że to trzecie.

Obrazek użytkownika Domasuł

08-06-2017 [20:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak jak zachowanie pana Krzyska nie dziwi, tak tez nie może dziwic zachowanie Jabego. Dziwnym zbiegiem okoliczności i jeden i drugi nie mogliby zyc bez TVN-u. Takie przekaźniki miedzy ta stacja a NB. Od kilku lemingów, pana Krzyska i Jabego można się dowiedzieć, kto we władzach PiS-u jest szczególnie niewygodny dla totalniakow.

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2017 [21:43] - xena2012 | Link:

No nie każdy jest tak zdolny jak Schetyna w akcji Widelec,czy Sienkiewicz podpalajacy budkę koło ambasady rosyjskiej.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2017 [21:51] - Jabe | Link:

Zgadzam się z Panią – oni też byli źli.

Obrazek użytkownika spike

08-06-2017 [22:30] - spike | Link:

Sposób radzenia sobie......."

a co niby źle zrobił, proszę nas oświecić, wg Pana ma obowiązywać zasada "kowal zawinił......."?
Panie Szanowny, za poprzedniej ekipy zginął na ich oczach Prezydent Polski, kto się podał do dymisji, wręcz odwrotnie, posypały się awanse i premie wszelakie, a powinny być dymisje i procesy i wysokie wyroki, maksymalne.
Za tego chłopaka poleciały głowy, powinna też polecieć tego młodego kierowcy, a że kilka osób ucierpiało, więc trwa śledztwo, więc co, Pani Premier do dymisji, bo nie zdymisjonowała Ziobro?
Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2017 [23:05] - Jabe | Link:

Po wypadku w Oświęcimiu, minister Błaszczak szybki był, od razu wiedział, kto winny, a nawet, o ile dobrze pamiętam, że winowajca już się przyznał. Czyli było po sprawie. No i oczywiście rozpętała się burza, bo niechętni władzy wzięli szarego tubylca w obronę. (Ciekawe, czy dalej go bronią). W tym wypadku nikt nie zginął.

Za to śmierć w komisariacie jakoś nie mogła się przebić do ministerialnego ośrodka woli. Ponoć niezawisła prokuratura informacji strzegła. I tak strzegła, strzegła, ale nie ustrzegła. Sprawa trafiła na żer kochających PiS inaczej i wtedy dopiero posypały się głowy. Tam na dole, oczywiście. A pan minister z mównicy sejmowej o biedzie czy niedostatecznym wyszkoleniu. Widzi mi się, że to tylko frustracja, normalka – taka praca. No i oczywiście wszystko jest w najlepszym porządku, jak to u niego.

Za poprzedniej władzy zginęli tragicznie ważni ludzie, a ta, zamiast się tym uczciwie zająć, zamiatała pod dywan. Teraz zaś aferę się robi z powodu śmierci jakiegoś nieważnego tubylca. To nie fair. – Ja już pani Xenie na takie gadanie odpowiedziałem powyżej. – Z tego, że tamci są źli, nie wynika, że ci są dobrzy. To błędne rozumowanie. Proszę tak nie argumentować.

Obrazek użytkownika spike

09-06-2017 [00:55] - spike | Link:

nic takiego nie napisałem, ani nie sugerowałem, a młody kierowca jest winien, jak Pan jest kierowcą, powinien się zgodzić, smarkacz przepuścił jeden samochód, drugiemu zajechał drogę, chyba że jest niedorozwinięty i niedouczony. Co do opryszka, pamiętajmy jedno, to jest Wrocław, a tu mi już śmierdzi kolesiostwem, widać komuś to wadziło, że wykradł filmik, może po to by ministra zdymisjonować? ciekawe, że opryszek, oszust stał się nagle biednym człowiekiem, nie wiemy co wyrabiał, mógł sprowokować policjanta, choć ten powinien panować nad sobą, znam kilku gliniarzy, sporo się nasłuchałem o tym ciemnym świecie, nie bez powodu gliniarze idą na wczesną emeryturę, wielu kończy u psychiatry, to zawód, który kaleczy psychikę. Błaszczak nie winny.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

09-06-2017 [01:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Spokojnie, panie Spike, jeszcze troche Pan podyskutuje z Jabem i stwierdzi Pan, ze jednak Blaszczak winny :) A i premier Szydlo tez winna, Macierewicz winny, no już nie mowiac o prezesie Kaczynskim, ten to dopiero winny... Nie widzi Pan, gdzie to prowadzi?

Obrazek użytkownika spike

09-06-2017 [09:39] - spike | Link:

nie ma tak źle, tylko argumenty mogą mieć wpływ na moje zdanie :)
Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

09-06-2017 [11:21] - Jabe | Link:

Tak więc, młody kierowca jest winien, podobnie jak opryszek, oszust, który został okrzyknięty ofiarą tylko dlatego, że trafił do worka. W przypadku kierowcy minister od początku nie ma wątpliwości, czy były to pojazdy uprzywilejowane, ani nawet czy była to kolumna pojazdów uprzywilejowanych. Władza od razu wie, że winny jest tubylec. Natomiast zdarzeniom na komisariacie towarzyszą rozliczne wątpliwości. Nikomu nic nie udowodniono, więc jest za wcześnie na konkluzje. Wiadomo tylko, że denat był opryszkiem i oszustem, zaś prawdziwą ofiarą jest minister, bo tę nieważną śmierć ludzie bez kręgosłupa moralnego próbują przeciw niemu wykorzystać.

Wrocław, nie Wrocław, a tu nie chodzi o to, jaka policja jest, ani jacy są gliniarze, tylko jak się z nimi postępuje. Minister Błaszczak ze swoją ekipą, albo nie potrafi, albo nie chce. Nie chce, bo wie, że gdyby rzeczywiście był zamach stanu, ludzie przyjmą go wzruszeniem ramion. Nikt za Prawdziwych Polaków™ karku nie nadstawi. Dlatego z aparatem przymusu trzeba dobrze żyć. A, że jednego tubylca mniej, nikomu to nie wadzi. Od tego jest 500+. Róbta, co chceta.

Obrazek użytkownika spike

09-06-2017 [12:49] - spike | Link:

proszę Pana, ja nikogo nie bronię, ale jak jechała uprzywilejowana kolumna, to tak miała się zachować, wiemy z pewnością, że światła były, kwestia czy były syreny, zdania są podzielone, jak było inaczej, to ukarać winnych.
Czy Pan posiada samochód, jak długo? Ja już jeżdżę trochę lat, nie wiem już ole razy okrążyłem Ziemię, a może i "byłem na Księżycu i z powrotem", ale obecnie bardziej się boję na drodze, niż jak zaczynałem przygodę z samochodem. Nauczanie jazdy jest pod psem, młodzi kierowcy nie przestrzegają podstawowych zasad, które nawet instruktorzy nie uczą, jak choćby podstawowa przy niebezpiecznym skręcie w lewo, wciskają STOP, i włączają kierunkowskaz w momencie skrętu, przy zmianie pasa najczęściej nie sygnalizują, włączając się do ruchu przy skręcie w lewo, wjeżdżają, mimo ciągłej linii, na prawy pas, często zajeżdżając drogę innym itd.itp.
Młody kierowca musiał wiedzieć, że jadą pojazdy uprzywilejowane, albo słyszał i widział, lub tylko widział, skoro przepuścił pierwszy, dlaczego nie upewnił się, czy czasem nie jedzie następny? odległość między nimi nie mogła być duża, bo skręcając po pierwszym zajechał drogę drugiemu, więc nie ma mowy, by odległości między nimi były duże, bo by zdążył. To była sytuacja nadzwyczajna, należało zachować ostrożność, której nie dopełnił.
Skoro kierowca w pobliżu przejścia dla pieszych i rowerzystów, ma mieć oczy dookoła głowy i przewidywać, co się może stać, to tym bardziej w tej nietypowej sytuacji, wniosek kierowca fiacika winny, tym bardziej że na początku się przyznał, dlaczego ?
Błaszczak nie ma z tym nic wspólnego, nie zacierał winy i dowodów, jest śledztwo.
Wrocław to enklawa kolesiostwa, niejedno śledztwo było umarzane, tam się dzieją "cuda na kiju", pisali to blogerzy z Wrocławia i nie tylko, a tam niepodzielnie rządzi Szetyna, on o wszystkim wie, wszystkich zna, sam nie wymyślił akcję "widelec", rodem z gestapo, czy UB.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2017 [12:55] - Jabe | Link:

Nie rozmawiamy, jakie jest nauczanie jazdy, ani gdzie rządzi „Szetyna”, tylko o ministrze, który nie potrafi się zachować, zwłaszcza przed kamerami. Do kontaktu z mediami mógłby wyznaczyć rzecznika, jednak najwyraźniej generalnie brakuje mu kompetencji, odwagi lub po prostu woli.

Sytuacja na drodze była nadzwyczajna (bo władza jechała), a śmierć na komisariacie – nie. Dlatego konkluzje z wypadku były natychmiastowe, a o sprawie z komisariatu wiadomo było tylko, że umarł opryszek, oszust i przypuszczalnie ćpun. Nic dziwnego, że śledztwo w sprawie takiego podtubylca ugrzęzło, dopóki pewna niezwykle pożyteczna telewizja się nim nie zajęła.

Ten niedouczony kierowca nie był swój, a ci policjanci są swoi. Dlatego minister z trybuny sejmowej tłumaczy policję niedostatecznym wyszkoleniem, brakami kadrowymi itp. Coś takiego jednak nie tłumaczy młodego kierowcy ani trochę, bo „ma mieć oczy dookoła głowy”. Tubylec ma obowiązki, a policjant czy minister – niekoniecznie. Bo w tym kraju przede wszystkim poddani mają obowiązki, i to się z całą surowością egzekwuje.

Dotąd nie wiem, nawiasem mówiąc, czy te auta miały koguty niebiesko-czerwone, czyli czy to była kolumna prawidłowo oznakowana.