Początek Nieszczęść Królestwa

Lubię Antoniego Macierewicza. Nie wyobrażam sobie PiS bez Jego siły i dynamizmu.
ALE
też nie wyobrażam sobie Macierewicza poza PiS. Poza PiS Macierewicz stanie się lepszym Giertychem, a PiS bez Macierewicza stanie się odrobinę lepszą Unią Wolności.
Nie wiem, czy red. pulchny Sakiewicz to rozumie.
Nie wiem czy redaktorzy bracia jednojajowe bliźniaki Karnowscy to rozumieją. Nie wiem czy rozumie to Lisicki a takoż i Rachoń, Lisiewicz oraz Skwieciński, i cała reszta inteligentnych publicystów dwóch imperiów medialnych. Bo chyba roztropny Wildstein to rozumie już od dawna.
Katastrofa smoleńska nierozliczona. Projekty reform gospodarczych w zaczątkach. Pozycja międzynarodowa Polski ciągle za słaba. Na Ukrainie wojna moskiewska trwa w najlepsze. Jeszcze nie możemy dyktować warunków gry. Ale Sakiewicz i Karnowscy na nasz koszt uprawiają swoją prywatę i obrzucają się błotem. OHYDA!
Intuicje i naturalne odruchy sympatii zawsze kierowały mnie ku Antoniemu Macierewiczowi. Ale jeśli wojna przejdzie w fazę gorącą, czyli wejdzie na etap rozłamu wewnątrz PiS, wówczas ani Antoni Macierewicz, ani Jarosław Kaczyński nie będą mogli liczyć na moje poparcie. Tym bardziej na moje poparcie nie zasłuży Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro czy Budyń, który już i tak jest poza PiS. Wszyscy będziecie dla mnie skompromitowani i pożegnam się z wami bez wahania. Nie będę miał na kogo głosować.
Wszystkim, którzy z pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca próbują doprowadzić do rozłamu, polecam cytat z pamiętników Jakuba Łosia, który po opisaniu wojny domowej w roku 1666, na rok 1667 wpisał tylko tyle:

„Na początku powołał Pan Bóg naprzód królową [Ludwikę Marię], hetmana wielkiego pana wojewodę krakowskiego Stanisława Potockiego, jmp marszałka [Jerzego Lubomirskiego]. Król Kazimierz na sejmie w Warszawie abdykował królestwu a interregnum nastąpiło 1668”.

Powołał – czyli odwołał do siebie. Dość już napsuli w Rzeczypospolitej. Oby i o was tak kiedyś nie napisano, panowie Karnowscy i panie Sakiewicz!

Jakub Brodacki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

30-04-2017 [22:39] - xena2012 | Link:

Mikołaj i Gwiazdka dawno za nami a tu taki deszcz niespodziewanych prezentów dla totalnej opozycji. Tylko podziwiać krótkowzroczność prawicowych mediów które nic nie ugrają na swojej wojence a ułatwia tylko dobrej zmiany i upadek . PiS niestety nie wyciągnął żadnej lekcji z poprzednich rządów , a my na dole nie bardzo wiemy o co chodzi.I tylko Kaczyńskiego żal.

Obrazek użytkownika alchymista

01-05-2017 [06:44] - alchymista | Link:

Właśnie. Ale nie skreślałbym PiS, bo konflikty polityków to rzecz normalna. Nie lubię jednak podsycania nastrojów, podkręcania złych emocji. A to właśnie obserwujemy na niezależnej i na wpolityce oraz ich papierowych publikacjach. Oby to sie dobrze skończyło.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-05-2017 [00:37] - Imć Waszeć | Link:

Wtedy ludzie myślący, chcący realnej a nie symulowanej buziaczkami zmiany polszewizmu w polskość, wybiorą jakiegoś wrednego Korwina, żeby wreszcie zrobił taki gnój w kraju, taką nędzę i rozpirz, aż społeczeństwo z rozpaczy zacznie myśleć logicznie, albo większości nie będzie już stać nawet na abonament satelity z kupą węży w zestawie (TVN, Polsat, ...), a więc i na nasiąkanie propagandą bolszewicką. Korwin jest do tego dobry tylko z tego powodu, bo naprawdę zabierze im zabawki jak mówi, a to już zbrodnia :P

Obrazek użytkownika alchymista

01-05-2017 [06:47] - alchymista | Link:

Nie sądzę, by Mikke zrobił cokolwiek z tego, co zapowiada. Te jego gadki to są opowieści z mchu i paproci. Bez PiS Polska się stoczy do poziomu Ukrainy - bez przywództwa, bez jedności i z Moskalem na karku. Pisze to z całą przeogromną sympatią do walczących Ukraińców i z szacunkiem dla ich męstwa.