Czy dzięki dramatowi Ukrainy poznamy prawdę o Smoleńsku?

Antyrosyjska polityka Donalda Tuska może doprowadzić do tego, że Włodzimierz Putin postanowi użyć haków jakie ma na polskiego premiera w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Rafał Ziemkiewicz postawił tezę, że antyrosyjska polityka polskiego rządu w sprawie ukraińskiej, to nic innego tylko: cynizm oraz rozpoczęcie kampanii wyborczej do zbliżających się wyborów do europarlamentu. Ziemkiewicz twierdzi tak ponieważ w wcześniej rząd Tuska prowadził diametralnie inną politykę wobec Rosji- politykę poddańczą. Według Ziemkiewicza oraz innych prawicowych publicystów wynikało to z tego, że w sprawie Katastrofy Smoleńskiej Putin ma haki na polskiego premiera i klucze do rozwiązania zagadki smoleńskiej. Jest to o tyle zabawne, że sam Ziemkiewicz pisał, że Tusk znalazł się w szponach Putina i nie jest zdolny już do prowadzenia polityki niezależnej od Rosji. A gdy Tusk zaczął prowadzić taką w ważnym momencie współczesnej historii, to zarzucił mu, że robi pijar. Jak widać nie tylko autorytety moralne III RP stosują metodę totalnej krytyki swoich oponentów politycznych. Nie chcę nawet myśleć o tym co by Ziemkiewicz mówił, gdyby Tusk w sprawie Konfliktu Krymskiego prowadził politykę jak obecnie politycy większości państw UE.

Czu Tusk wiedząc, że Putin może odpalić światu prawdę o Katastrofie Smoleńskiej robiłby sobie pijar na rusofobii? Mało prawdopodobne, tym bardziej, że otrzymał już pierwsze ostrzeżenie od Putina. Oto co napisał na Twitterze bliski Putinowi producent filmowy Antoni Korobkowa-Zemlianskij: "Jaceniuk z delegacją powinni jednak przyjechać na rozmowy do Smoleńska, bo akurat jest tam korzystna pogoda. Mgła...". Przekaz jest taki, że jeżeli Tusk się nie zatrzyma, to Putin powie więcej, a być może tak się rozpędzi, że powie całą prawdę . Co innego jest ważne: dlaczego Tusk mając tego świadomość zdecydował się na tak ryzykowny krok? Czyż by wiedział o czymś o czym my sami nie wiemy?
A może ujawnienie prawdy o Smoleńsku nie zrobi na nas szczególnego wrażenia wobec tego co ma się stać?

Choć niektórzy przeciwnicy teorii zamachowej twierdzą, że Rosja matacząc w tej sprawie ukrywa bałagan jaki ma w swoim państwie, to ja w takie tłumaczenia nie wierzę. Tak jak nie wierzę, że Putin jest wariatem; w Rosji nic nie dzieje się przypadkowo nawet to, że rosyjska prezenterka telewizyjna solidaryzuje się z Ukraińcami. I tak też odbieram wypowiedź rosyjskiego klakiera Putina: jest to pierwsze ostrzeżenie od cara dla jego ekscelencji Donalda Tuska. Podobne ostrzeżenie otrzymał Lech Kaczyński, którego ostrzelano w Gruzji. Polski prezydent miał zastanowić się nad swoim postępowaniem i trochę wyluzować. Nie zrobił tego, i wszyscy wiemy jak to się dla niego skończyło. Podobnie może być z Donaldem Tuskiem. Jeżeli polski premier dalej będzie błądził w swoich rusofobicznych wypaczeniach to już Putin go wyprostuje; kto wie czy niebawem nie poznamy prawdy o Katastrofie Smoleńskiej. A skoro Tusk jest gotów podjąć to ryzyko, to stawka jest duża, nieprawdaż? Czyżby słowa Antoniego Macierewicza, o tym, że poprzez Katastrofę Smoleńską Rosja wypowiedziała Polsce wojnę stały się proroctwem?

Obawiam się, że reprezentanci elit III RP dla niepoznaki drwili sobie z polityka PiS, dobrze wiedząc, że ma rację: stąd te przejęzyczenia Radosława Sikorskiego oraz Donalda Tuska, którzy w kontekście zamiast słowa: "katastrofa" użyli słowo "zamach". Co gorsza obawiam się, że wie o tym cały zachodni świat z NATO oraz USA na czele. I to właśnie z tego powodu żaden z ich istotnych reprezentantów nie przyjechał na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego. Skoro za jednym razem sprzątnięto całą elitą polskiego narodu, to czemu by tego samego nie zrobić z przywódcami zachodu, którzy zjednoczą się w jednym miejscu?

Podejrzewam, że wówczas USA nie zareagowały, gdyż zostały zaskoczone i nie chciały uczestniczyć w scenariuszu przygotowanym przez Putina. A świat nawet z powodu mordu na naszych rodakach nie wypowie wojny Rosji, tak jak to było poprzednio z Katyniem. Bo powiedzmy sobie szczerze Lech Kaczyński był nie tylko kulą u nogi Rosji, ale również UE z Niemcami jako jej głównym kierownikiem; bo przecież jego celem było uczynienie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej silnego podmiotu w polityce międzynarodowej. Warto sobie przypomnieć co podczas legendarnego przemówienia w Gruzji mówił Kaczyński i do kogo; ano zwracał się do zachodu i przypominał, że Europa Środkowo-Wschodnia nie ugnie się przed dominacją Rosji i Niemiec. Lech Kaczyński był nie na rękę zarówno tym: z zachodu jak i tym z wschodu. Janusz Korwin- Mikke, który jest głosem cara w Polsce twierdzi, że Kaczyński prowadził samobójczą politykę jednocząc Niemcy i Rosję przeciwko Polsce.

Z najsilniejszych państw Kaczyński mógł jedynie liczyć na poparcie USA; było to w interesie Ameryki, ponieważ sama nie musiała bezpośrednio angażować się w konflikt, w tej części świata. Obserwując agresję na Ukrainę i reakcji na to wydarzenie Europy zastanówmy się, kto by poszedł z nami pomścić naszych rodaków w razie ujawnienia prawdy o Katastrofie Smoleńskiej.Obawiam się, że nasz przyjaciel Orban nie kiwnął by w tej sprawie palcem w bucie. I kto wie czy to nie jest prawdziwa przyczyna katastrofy smoleńskiej; przeświadczenie Putina, że zdemoralizowany świat przekupiony przez niego złotem machnie ręką na zbrodnię, którą popełnił.

Być może niektórym się narażę, ale w pewnym stopniu rozumiem Tuska: jest politykiem, który odpowiada za państwo, za byt narodu. Zastanówmy się zatem, co by dało ujawnienie prawdy o katastrofie zaraz po tych dramatycznych wydarzeniach - wywołało by wojnę domową w Polsce, co przecież jest jedną z korzyści jego planu. Kto wie czy gdyby do niej doszło Putin nie pokusiłby się dokonać takiej samej interwencji jak na Ukrainie- oczywiście w obronie rosyjskich obywateli. I co dla niektórych może być szokujące; uważam, że Tusk nie jest osamotniony w tej grze, ale realizuje wspólną strategię z USA i NATO. W polityce jedno się mówi a co innego robi, rzecz w tym aby zmylić przeciwnika i go przechytrzyć. Wypowiadając wojnę Rosji po Katastrofie Smoleńskiej świat by realizował scenariusz Putina, na co nie mógł sobie pozwolić. Poszedł, więc na przeczekanie i przygotowanie się do starcia w lepszych okolicznościach i warunkach; dlatego, jakiś czas temu pojawiła się informacja, że obecna władza w Polsce zwiększy środki na wojsko. Polska od dawna szykuje się do wojny, tylko nikt o tym głośno nie mówi.

Nie bądźmy naiwni! Niedawno okazało się, że Amerykanie na tydzień przed agresją Rosji na Ukrainę wiedzieli o planach Putina; dlaczego zatem nie zatrzymali Putina przed zajęciem Krymu? I tak samo jest z USA; może dlatego Jarosław Kaczyński nie wierzy ważne w komisje międzynarodowe. To dlatego Amerykanie wciąż nie opublikowali zdjęć z satelitów; oni dobrze wiedzą co się stało pod Smoleńskiem, tylko, że to jest częścią większej rozgrywki polityki światowej. Tu chodzi o wygranie całej wojny, a nie tylko bitwy. Przykro to powiedzieć, ale nasz region i tragedia, która nas spotkała jest tylko jednym z jej wielu frontów. Ale niewykluczone, że w obliczu wiszącego konfliktu międzynarodowego świat dowie się co się stało w Smoleńsku. Paradoksalnie wisząca nad nami wojna jest naszą jedyną szansą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jurek M

16-03-2014 [07:08] - Jurek M | Link:

Tusk nie prowadzi żadnej polityki! Scenariusz wypadków na Krymie ustalony jest już między Niemcami i Rosją, a Donek odgrywa tylko przeznaczoną mu, małą rólkę. On doskonale wie co Putin mam na niego i się nie wychyli. Na pewno nie z własnej woli.
Tusk odpowiada za Państwo? Za byt narodu? Przed kim odpowiada??!! Wiesz gdzie on to wszystko ma??!! Dla niego ważna jest tylko jego własna, śmierdząca skóra! Nie bądź naiwny człowieku!

Obrazek użytkownika angela

16-03-2014 [08:22] - angela | Link:

Putin dobrze wie ze dopoki rzadzi Tusk i Komorowski,to rzadza jego ludzie w Polsce,i trzyma nas w garsci,a ida wybory i ci jego ludzie musza wygrac.On i bez wojny ma nas jak na patelni,bezbronnych,bez wojska rozlozonych na lopatki.Aby do wyborów,potem ujrzymy nastepna zmiane Tuska i Komorowskiego i dalsza dewastacje Polski do golej ziemi,zasiedlonej wyrobnikami zachodu.Po co niszczyc amunicje i ludzi na "cos,co sie juz ma.
Bedzie interwencja jak przegra PO,ale do tego nie dojdzie,bo sfalszuja wszystko i nikt im nic nie zrobi.
,

Obrazek użytkownika angela

16-03-2014 [09:04] - angela | Link:

Chcąc podniesc slupki,podjeli retoryke Kaczynskiego i zaczeli psioczyc na Rosje.Ale jak to bywa,lekcje niedokładnie odrobili,i
LEMINGI UWIERZYLI.
Klamstwo i falsz samo sie unicestwi.

Obrazek użytkownika ba.a

16-03-2014 [12:31] - ba.a | Link:

zawsze udowodni własną bezinteresowną odwagę i wierność narodowi na ten moment.Potem kłamca litościwie przyzna się do błędu i będzie przekonywał,że teraz najlepiej będzie przejść na stronę wroga /serwery są potrzebne/.Dla człowieka,który stracił wszelkie skrupuły i wszelkie ślady prawości to postawa raczej oczywista./ i taka to będzie prawda/.

Obrazek użytkownika Magdalena

16-03-2014 [13:16] - Magdalena | Link:

Za nic nie odpowiada, inaczej trzy miliony ludzi nie szwendałyby się po świecie, miliardy złotych nie ulatniałyby się w szemranych kontaktach, nie likwidowano by przemysłu ( w Hucie Krosno mamy muzeum- super!).
Za państwo i byt narodu odpowiada Orban i dlatego nie kiwnąłby palcem w bucie, przy czym jemu akurat się nie dziwię ... nie ma odwiecznych wrogów i przyjaciół etc ...

Obrazek użytkownika krzych311

16-03-2014 [13:50] - krzych311 | Link:

"przeczekanie i przygotowanie się do starcia w lepszych okolicznościach i warunkach" - to jest pobożne życzenie. Świat się do niczego nie przygotowuje, tak jak i Polska - budżet wojskowy w Polsce w ostatnich latach był systematycznie redukowany. Kopiujemy okres z lat 30-tych. I po prawie 80 latach aktualne jest stwierdzenie Churchilla do Chambarlaina: będzie pan miał i hańbę i wojnę.

Obrazek użytkownika emilian58

16-03-2014 [18:57] - emilian58 | Link:

To może nasza największa tragedia.Wkrótce okazało się że (po tej schadzce) my nie robimy ŻADNEJ polityki ani wewnętrznej ani zewnętrznej!Z małymi przebłyskami zdrowego (w miarę) rozsądku dominowała grabież i POsługa obcym panom!Ten obcy desant robił i robi co chce.A POtem przyszło to co mamy teraz i "przejechali" się PO NAS tak dokładnie że ten garb,który NAM zainstalowali jeszcze nie raz nie dwa da się mocno we znaki!