„Dyskretny problem posłanki Beaty Szydło”

Już od dawna przymierzałem się do napisania notki o rzeczonej posłance, lecz nie chciałem nadwyrężać wizerunku partii Jarosława Kaczyńskiego, której sprzyjam. 
 
Jednakowoż dziś rano wymiękłem.  

Bowiem zaproszona tuż przed ósmą do radia TOK-FM przez redaktora Jacka Żakowskiego posłanka Beata Szydło błysnęła tak bogatą paletą zdolności anestezjologicznych, że wymiękłby przy niej także światowej sławy hipnotyzer niejaki Anatolij Michajłowicz Kaszpirowski.
  
Albowiem, kiedy Żakowski połączył się z Królewskim Miastem w Małopolsce, już pierwsze zdanie wypowiedziane na antenie przez Beatę Szydło wzbudziło we mnie podejrzenie, że pan redaktor połączył się nie, jak myślałem ze studiem w Krakowie, lecz z sypialnią rzeczonej posłanki, która co dopiero z łóżka wstała.

I choć z wiadomych powodów organicznie nie cierpię redaktora Żakowskiego dziś rano musiałem mu oddać honor, gdy po pierwszych kilku słowach „pisowskiej śpiącej królewny” zażartował błyskotliwie, cytuję: „Oj! Widzę, że pani trochę niewyspana”. 

I wcale mu się nie dziwię.
  
Bowiem, z całym szacunkiem dla rzeczonej posłanki, gdyby ktoś posłuchał jej dzisiejszej wypowiedzi z przymkniętymi powiekami, oczami wyobraźni zobaczyłby niechybnie przeciągającą się leniwie w łóżku białogłowę w nocnej koszuli i papilotami na głowie, która się jeszcze nie zdążyła zbudzić z głębokiego snu nocy podwawelskiej, a jedynym, co ją rajcuje jest myśl, czy „jajeczniczka będzie?”.
  
Powiem więcej. Owa wiecznie senna parlamentarzystka oganiając się od redaktora Jacka Żakowskiego jak od natrętnej muchy klozetowej, kompletnie zaspanym głosem, jak żywo przypominającym kapanie wody z zepsutego kranu, z trudem zbierając myśli w tempie marsza pogrzebowego Fryderyka Chopina mamrotała coś pod nosem bez składu i ładu tak monotonnie, że musiałem sobie zaparzyć drugą kawę. 

Powiem jeszcze więcej. Zapytana przez prowadzącego audycję, czy wie, co się wczoraj mówiło w mediach na temat transparentu wywieszonego przez „Solidarnych” na Majdanie „Przepraszamy za ministra Sikorskiego”, ze zdziwieniem przypisywanym osobnikom autystycznym odparła, że nic na ten temat nie wie, a dopytana dlaczego biuro prasowe PIS jej o tym nie poinformowało wyjaśniła rozbrajająco szczerze, iż „ów gabinet nie ma przecież obowiązku nad wszystkim panować”.
  
A gdy pod koniec audycji redaktor Żakowski poprosił panią poseł pretendującą do teki wicepremiera ekonomicznego o opinię w sprawie polskiej pomocy finansowej dla Ukrainy, ratując się rozpaczliwie jąkliwymi spójnikami: „chmmm…; yyyyy…’ psiiiii…, bziiiii…,  przepraszam za wyrażenie pitoliła tak żałośnie oklepane komunały, że ten bełkotliwy wywód można opisać jedynie słowami mojej śp. Mamy, która w takich razach zwykła mawiać: „srali muszki do pietruszki, idzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła”.

Szanowny Panie Prezesie,

Sorry, ale taki mamy klimat. Wypowiedzi prominentnych posłów PIS-u. Nie wszystkich na szczęście.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Chciałbym byście Państwo tę notkę potraktowali jako „konstruktywną krytykę” kierowaną pod adresem władz naczelnych partii Jarosława Kaczyńskiego.

Bo uważam, że prominentni posłowie partii przymierzającej się do wygrania wyborów oprócz oleju w głowie muszą mieć jeszcze charyzmę, oratorski talent, przyjazny ludziom sposób bycia, polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji, kreatywne poczucie humoru i co najważniejsze ową trudną do zdefiniowania magnetyczną osobowość, która w dniu wyborów budzi w ludziach ochotę do ruszenia tyłka z domu.
  
Więc tak sobie myślę, czy pan Prezes nie powinien jednak nieco zaostrzyć kryteriów selekcji posłów wyznaczanych do kontaktu z mediami.
  
A tych, którzy powiedzą, że jątrzę odsyłam do zapisu dźwiękowego dzisiejszej (środowej) audycji „Poranek Jacka Żakowskiego” – patrz  2014-02-26 07:40:

http://audycje.tokfm.pl/audycj...

 

 
   

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nowytor5

26-02-2014 [18:15] - nowytor5 | Link:

czy przypadkiem z Migalskim na jeden kurs nie uczęszczaliście?

Obrazek użytkownika danuta

26-02-2014 [18:59] - danuta | Link:

"Nieciekawy człowiek", bo słyszy i pisze o tym, co słyszy? Nie ma sensu tworzyć tabu tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa interwencja. Właśnie dlatego "czepialam się" pierwszego klipu wyborczego PiS. Jeszcze raz powtarzam: głos jest NARZĘDZIEM polityka. Jeśli Pan Bóg nie wszystko stworzył perfekcyjnie, to obowiązkiem polityka jest ciężka praca. Nad głosem i nad dykcją  NIKT nie będzie słuchał argumentów jęczących. Potrzebne są argumenty klarowne. 
Pozdrawiam i trochę opanowania życzę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [19:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

Serdecznie Pani dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [19:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

Chciałbym zaznaczyć, że fragment mojej notki, cytuję:

"Bo uważam, że prominentni posłowie partii przymierzającej się do wygrania wyborów oprócz oleju w głowie muszą mieć jeszcze charyzmę, oratorski talent, przyjazny ludziom sposób bycia, polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji, kreatywne poczucie humoru i co najważniejsze ową trudną do zdefiniowania magnetyczną osobowość, która w dniu wyborów budzi w ludziach ochotę do ruszenia tyłka z domu...", koniec cytatu...,

odnosi się nie tylko do polityków PIS, ale wszystkich sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego, z komentatorami mojego blogu włącznie.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [18:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

Oto link do opisanej w notce audycji:
http://audycje.tokfm.pl/audycj...

Niestety nie umiem uaktywnić tego linku.

Pozdrawiam
Krzysztof Pasierbiewicz

 

Obrazek użytkownika gal

26-02-2014 [18:29] - gal | Link:

Miałem znajomych, co czytywali NIE i do dziś nie mogę zrozumieć po co, ani czego tam szukali, bo przecież nie prawdziwych informacji. Co do posłanki Beaty Szydło, to nie jest ona rzecznikiem prasowym. Dobrze byłoby żeby posiadała dar błyskawicznej i celnej riposty, ale nie jest to niezbędne. Szczególnie, gdy się rozmówcę lekceważy, co sądząc z opisu miało miejsce.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [19:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

"A kto słucha TOK-FM?..."
-----------------
Każdy rzetelny bloger. Bo bloger śledzący wyłącznie media przychylne partii, której sprzyja powinien sobie dać spokój z blogowaniem. Albo Pan to rozumie albo nie. Tyle.

Pozdrawiam,
kp 

Obrazek użytkownika gal

26-02-2014 [21:20] - gal | Link:

z rzetelnością słuchanie ludzi doskonale znanych, jako pałkarze, cyngle i propagandziści.

Obrazek użytkownika bolesław

26-02-2014 [19:16] - bolesław | Link:

Audycji nie słuchałem. Rzeczywiście B. Szydło czasem robi wrażenie "śpiącej królewny". Ale muszę przyznać, że przed rokiem byłem na spotkaniu z p. Szydło.Sala (na prowincji) wypełniona po brzegi,ok.250 osób.Pani Szydło na żywo zrobiła jak najlepsze wrażenie (może była wyspana). Z wielką swobodą i znajomością tematu odpowiadała zaskakując pytających (nie przyjaciół a wrogów PiSu). Po prostu powiem: wypadła lepiej niż dobrze.Nie jest to zdanie odosobnione obecnych na tym spotkaniu.
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [19:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny panie Bolesławie,

Z tego prosty wniosek, że posłanka Beata Szydło powinna być wysyłana na takie spotkania, o których Pan pisze, a nie do mediów maistreamowych, gdzie aż się roi od odpowiednio szkolonych zawodowców, którzy potrafią ją "wpuścić w kanał" z dziecinną łatwością. Bo już wielokrotnie pisałem, że amator zawsze przegra z zawodowcem, czy to piłka nożna, tenis, czy polityka właśnie.

Pozdrawiam Pana jak zawsze serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Freiherr

26-02-2014 [19:23] - Freiherr | Link:

Potwierdza to moją, wielokroć powtarzaną opinię, że polscy politycy w większości, a w PiS szczególnie, to amatorzy.Im,by powtórzyć opinię Marszałka, kury szczać prowadzać, nie politykę robić.Pani Szydło jest jedną z wielu, absolutnie niemedialnych osób w kierownictwie PiS, nazwiska można by mnożyć. Nie potrafią zrozumieć, że nie wystarczy mieć rację, trzeba jeszcze tę rację odpowiednio umieć sprzedać. Czy to się komuś podoba czy nie, punkty zdobywa się w w mediach. A tam drętwa, pozbawiona refleksu i błyskotliwości osoba może schrzanić wielomiesięczny wysiłek.Nie ma szkoleń w tej dziedzinie? Rozumiem p.Pasierbiewicza gdyż mnie także na widok paru osób z PiS bolą zęby. Musimy, niestety, te bolące zęby zaciskać. Oby nam to w szczękościsk nie przeszło, Panie Krzysztofie (przepraszam za spoufalenie), choć i tak będziemy na nich głosować.
Pozdrowienia

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [19:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Potwierdza to moją, wielokroć powtarzaną opinię, że polscy politycy w większości, a w PiS szczególnie, to amatorzy..."
---------------------
Właśnie o tym pisałem do pana Bolesława - patrz poniższy komentarz.

Bardzo dziękuję za Pański głos,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS
A na PIS oczywiście zagłosuję, ale oprócz tego chciałbym jeszcze te wybory wygrać. A nie jojczyć przez następne cztery lata, że znów przegraliśmy o włos.

Obrazek użytkownika Figurant

26-02-2014 [20:00] - Figurant | Link:

Ja z takimi redaktorami jak Jacek Żakowski bym nie rozmawiał na żaden temat.Swego czasu będąc we Wrocławiu o mało bym się nie otarł na przejściu na pasach i musiałbym się odkazić

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [22:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Ja z takimi redaktorami jak Jacek Żakowski bym nie rozmawiał..."
---------------
Ja również.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika gorylisko

26-02-2014 [20:05] - gorylisko | Link:

muszę panu przyznać rację...swego czasu, królował skecz o wizycie generała...pada pytanie, skąd macie takich durniów... odzew, prosto z magazynu...
niestety, magazyny głupoty i ignorancji jak widać, nieprzebrane są...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [21:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Z całym szacunkiem, ale u nas w domu, jak jakiś ignorant zwracał się do kogoś z członków naszej rodziny per "kolego" odpowiedź brzmiała: "koledzy są u szewca i zębami kołki prostują".

A na dobranoc przesyłam Panu choć krótki to jednak wiekopomny przebój nieodżałowanego śp. profesora mniemanologii stosowanej Jana Tadeusza Stanisławskiego pod tytułem "Uczyła mnie mama":

http://www.youtube.com/watch?v...

Kolorowych snów życzę,
kp

Obrazek użytkownika gorylisko

27-02-2014 [09:08] - gorylisko | Link:

j.w.

Obrazek użytkownika angela

26-02-2014 [22:25] - angela | Link:

A pan sie B.Szydlo przyczepia,i jeszcze generalizuje ze PiS to amatorzy,powtarza swoje wpisy, juz trzy razy
czytalam to samo,ze tez usnac mozna, tego to pan nie widzi.-

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-02-2014 [22:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

"A pan się B.Szydło przyczepia, i jeszcze generalizuje że PiS to amatorzy, powtarza swoje wpisy, już trzy razy
czytałam to samo, że też usnąć można.
-------------------
Jak widzę trzy razy to wciąż za mało. Proszę jutro przeczytać te moje obrzydliwe "generalizacje" po raz czwarty, a póki co przesyłam kołysankę:

http://www.youtube.com/watch?v...

Dobranoc,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika bolesław

26-02-2014 [23:59] - bolesław | Link:

Kołysanka prześliczna!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam i idę spać.
Aha! Jeszcze za nasze zdrowie, łykam coś dobrego.

Obrazek użytkownika terenia

27-02-2014 [00:10] - terenia | Link:

Droga Angelo !!!

Nie nalezy stosować takich uwag do jednego z kandydatów na Koordynatora Okręgowego ze Stowarzyszenia Oburzonych,nie wypada.
Tym bardziej ,że zostałaś potraktowana jak człowiek z niedorozwojem umysłowym (trzeba notatkę przeczytać czwarty raz).
Pan Pasierbiewicz stosuje metodę działania podprogowego (taki mechanizm stosują marketingowcy i reklamiarze)
Powtarzając pewne treści kilkakrotnie,można uzyskać pewność,że w końcu zostanie to "wdrukowane" w świadomośc czytających.
Nie zgadzasz się z metodą "niby troski"o sprawy naszego kraju pana Pasierbiewicza ,jesteś "tyci,tyciuteńki troll","ortodoksyjny
pisowiec",albo prezentujesz "toksyczną osobowość".Z panem Pasierbiewiczem należy zawsze się zgadzać i wtedy pozyskujesz Jego sympatię.
W przeciwnym razie możesz podpaść tak jak Gorylisko,który zwrócił się do rzeczonego pana per "panie kolego" a to już jest obraźliwe
dla Szanownego pana Pasierbiewicza .
Zmykam,bo zaraz będzie nieprzyjemny komentarz autora.Najgorzej zaś bywa ,gdy widzi się źdźbło w oku innych,nie dostrzegając belki
we własnym.

Obrazek użytkownika goY

26-02-2014 [23:46] - goY | Link:

Dosyć wołania o opamiętania i Pana dobre słowa, 10.04.2014 czas na Polskę w Warszawie!!!
Mam kolegów którzy u Pana w AGH wychowani, znam się z nimi od dziecka - i wiem z jakich rodzin pochodzą i co myślą. Wszystko co Pan pisze to prawda, jednak gdzie to wychowanie .... Panie Profesorze - gdzie to wychowanie???

PS.

Rocznik 73

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

Są komentarze, wiecznie takie same, które nawet świętego tureckiego mogą wyprowadzić z równowagi.

A ja proszę Pana boję się tylko jednego - żebyśmy znowu nie przegrali "o włos" tych wyborów.

Bo jak je przegramy, to już będzie koniec Polski naszych marzeń.

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika onion13

27-02-2014 [00:19] - onion13 | Link:

tak zieeeewam i ja

Obrazek użytkownika RobertJerzy

27-02-2014 [00:21] - RobertJerzy | Link:

Brawo, brawo! Tak należy ośmieszać prawicę. Zachwycać się "błyskotliwym żartem" znanego pisożercy(Gdzie tu błyskotliwość, Panie nauczycielu akademicki? Co najwyżej, niezbyt udana próba zbicia z tropu rozmówcy już na samym początku wywiadu)i pisać, co ślina na język przyniesie, byle tylko jak najskuteczniej ośmieszyć i poniżyć, "z całym szacunkiem dla rzeczonej posłanki". Mają temu służyć niezwykle eleganckie określenia w stylu"zdziwienie, przypisywane osobnikom autystyczym" i plastyczne opisy leniwej białogłowy w papilotach, którą jest w stanie podniecić jedynie myślenie o żarciu. A na koniec opis (własnych?) przymiotów, czyli(...)charyzmę, oratorski talent, przyjazny ludziom sposób bycia, polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji, kreatywne poczucie humoru i co najważniejsze ową trudną do zdefiniowania magnetyczną osobowość(...).
Srali muszki do pietruszki i ...wyszło szydło z worka.
PS. Pański wpis nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką, ma natomiast natomiast wiele wspólnego ze słowami refrenu znanej piosenki Kabaretu OT.TO:
"To taka taktyka oszmacić przeciwnika
Zmieszać go z błotem, kreować na idiotę
To taka taktyka oszmacić przeciwnika
Chcesz się pchać do góry, przywal z grubej rury".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [00:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Brawo, brawo! Tak należy ośmieszać prawicę. Zachwycać się "błyskotliwym żartem" znanego pisożercy(Gdzie tu błyskotliwość, Panie nauczycielu akademicki?) Co najwyżej, niezbyt udana próba zbicia z tropu rozmówcy już na samym początku wywiadu i pisać, co ślina na język przyniesie, byle tylko jak najskuteczniej ośmieszyć i poniżyć..."
--------------------------------------
Pytanie autora notki, do wszystkich podobnych Robertowi Jerzemu komentatorów jego blogu:

No i gdzie jesteście kochani???
Zawsze gotowi do komentowania???
No gdzie? Pytam???
Zatkało kakao???
Bo notka jest nie po myśli partii???
Bo jej przekaz się nie mieści w formule Waszego wiecznie rozgadanego towarzystwa wzajemnego zachwytu nad samymi sobą???

Czekam na Wasze merytoryczne komentarze!

A jak się nie odezwiecie, to znaczy, że cieniasami jesteście! Kutasami złamanymi nie wartymi by dla Was cokolwiek pisać.

I zważcie proszę, że wspaniałomyślnie napisałem "Was" z dużej litery.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika RobertJerzy

27-02-2014 [02:45] - RobertJerzy | Link:

Prawda kole w aureolę, Panie nauczycielu akademicki:-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

Już panu pisałem, żeby Pan sobie zbytnio nie pochlebiał.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika marco.kon

27-02-2014 [08:33] - marco.kon | Link:

Już nie będę głosował na PiS. Zagłosuję na Ruch Narodowy.

Obrazek użytkownika andzia

27-02-2014 [10:53] - andzia | Link:

ja,ortodoksyjna PIS-owianka jestem,tylko CENZURA DZIAŁA i niestety,nie przeczyta pan mojej "konstruktywnej krytyki",a szkoda!A tak na marginesie:jakie to bogi pozwalają drr ubliżać komentatorom,a im odmawia się prawa riposty???
Więc najłagodniej,może przejdzie:
Los wszystkim właściwe im wady przeznaczył,
Nikt na własnych plecach worka nie zobaczy.
Aha!To "złamanie",to wypisz wymaluj drrr ...

Obrazek użytkownika terenia

27-02-2014 [01:04] - terenia | Link:

Pański komentarz doprowdził do szewskiej pasji dbającego o "elegancką formułę blogu" autora notki,co oznaczałoby,że trafił pan w
sedno.
Nawet na S24 dyżurnych trolli nie nazwał pan Pasierbiewicz "Ku......i"
Samo zaznaczenie w notce i "nie mówcie,że jątrze" jest znaczące (zadziałała podświadomość)
Takie notki pisze pan Pasierbiewicz,by zwiększać klikalność przy swoich wpisach i zarazem zwiększyc liczbę komentarzy .Tak się dzieje
na S24 i tak samo tutaj.
Obserwuję bacznie poczynania pana Pasierbiewicza i jestem przekonana ,że Szanowny PAN PASIERBIEWICZ to narcystyczna osobowość.
Może sobie być NARCYZEM,ale niech przynajmniej udaje,że szanuje inne poglądy a nie pogardza nimi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

Jeśli Pani sądzi, że ktoś mnie doprowadził do szewskiej pasji to mogę Panią tylko grzecznie poprosić, by sobie zbytnio nie pochlebiała.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Post Scriptum
A piosenkę śp, profesora Jana Tadeusza Stanisławskiego zadedykowałem jednemu z komentatorów, który na tę dedykację sobie w pełni zasłużył.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

Są komentarze, wiecznie takie same, które nawet świętego tureckiego mogą wyprowadzić z równowagi.

A ja proszę Pani boję się tylko jednego - żebyśmy znowu nie przegrali "o włos" tych wyborów.

Bo jak je przegramy, to już będzie koniec Polski naszych marzeń.

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

Takie notki pisze pan Pasierbiewicz, by zwiększać klikalność przy swoich wpisach i zarazem zwiększyć liczbę komentarzy..."
------------------------
No i właśnie dodała Pani jeszcze jeden. Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [08:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Nawet na S24 dyżurnych trolli nie nazwał pan Pasierbiewicz "Kutasami złamanymi"..."
---------------------------
Coś Pani opowiem.

Na studiach mineralogii uczył mnie światowej sławy naukowiec śp. profesor Andrzej Bolewski, nazywany przez studentów "Bolem".

Bolo zasłynął między innymi z tego, że pewnego razu nazwał "kutasem złamanym" naszego wydziałowego sekretarza PZPR, który miał na imię Bazyli, za co tenże pozwał go przed oblicze wydziałowego sądu koleżeńskiego.

Sąd Koleżeński katedry zebrał się w Wielkiej Auli mojej Almae Matris, a w jego składzie zasiadła cała starszyzna Wydziału plus uczelniany sekretarz partii, którego się wszyscy bali jak ognia, i jak się to mówi, nikt mu nie podskoczył.

Ale nie znaliście Bola.

Gdy Sąd Koleżeński rozpoczął obrady, pod aulą zebrali się ludzie z całego wydziału, na pierwszy rzut oka około stu osób. W oczekiwaniu na finał, podnieceni uczeni robili zakłady, co do sentencji wyroku. Obrady trwały wyjątkowo długo, co mogło wskazywać na zażartą dyskusję nad karygodnym występkiem Bola.

Po jakichś dwu godzinach uchyliły się wreszcie ciężkie drzwi od auli, zza których wychylił głowę podniecony Bolo i z satysfakcją w głosie obwieścił zebranym:

"No, już im udowodniłem, że Bazyli to kutas, a zaraz im udowodnię, że złamany". - I ponownie zniknął za wielkimi drzwiami.

Czy rozumie Pani teraz???

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Temu Misiu

27-02-2014 [10:50] - Temu Misiu | Link:

ale na studiach mineralogii we Waszeci Almae Matris grodu królewskiego dawano nauki mistrzowskie jak rzucać kamieniami daleko i celnie. Studiowanie kunsztu (trafianie centralne, rzut prosty, rzut podkręcony, lobem, "kaczki" i rykoszety) trwała zapewne pierwsze sześć semestrów, bo utrwaliło się Waści jak jazda na rowerze.
Sypanie piaskiem w oczy było przedmiotem obowiązkowym, czy fakultatywnym?
Na IV roku było wciąganie koleżanek w gytię detrytusową?
- Świetna, wszechstronna, życiowa edukacja, jak dla książątka jakiegoś (albo li baronka) - tylko zazdrościć.

Rozumisz Waść?
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [06:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Oscar Wilde trafnie zauważył, iż "największym nieszczęściem, jakie może spotkać człowieka jest brak poczucia humoru".

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-02-2014 [07:22] - jazgdyni | Link:

Witam

Bardzo lubi Pan wkładać kij w szprychy Panie Krzysztofie. Popieram to, bo też jestem weredykiem. Tym bardziej, że ma Pan niezaprzeczalną rację. Pani Szydło powinna być głęboko schowana w czeluściach gabinetów, bo jest to osoba kompletnie niemedialna z wyraźnymi problemami komunikacyjnymi. Bracia Kaczyńscy mają skazę w doborze, szczególnie żeńskich współpracowników. Poprzednio pani Fotyga również miała awersję do kamer i mikrofonów.
Współczesny polityk, w czasach wszechobecnych mass mediów, musi być wyszkolony w sztuce komunikacji. To jest obowiązek.

Widzę, że wielu Pańskich komentatorów nie jest w stanie pojąć, że konstruktywna krytyka jest ważnym elementem poprawy sytuacji.
Należy robić wszystko, choć nie wiem jak to będzie bolało, by PiS w końcu wygrał i to nie o włos.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika terenia

27-02-2014 [08:08] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Pełna zgoda,tylko należy odróżnić konstruktywną krytykę od krytykanctwa.Jak nalezy rozumieć troskę pana Pasierbiewicza o przyszłośc
Polski,jeżeli pan Pasierbiewicz wysyła link do w/w notki na Tweeterze do Onetu.Gazety Wyborczej,czy innych "sprzyjających".bo wysłanie do Pana Prezesa Kaczyńskiego czy też do Gapola słusznie.O ile wcześniej czytałam notki pana Pasierbiewicza konstatując,ze
istotnie prezentuje kontrowersyjne ale faktycznie niezależne poglądy,to po lekturze wpisu na S24 "Kraków pęka ze śmiechu"(komentarzy prawie 300) oraz notki "Prośba do Jego Magnificencji Rektora AGH Tadeusza Słomki"(komentarzy ponad 100)zmieniłam zdanie.Pan Pasierbiewicz nie szuka dyskusji merytorycznej,a gdyby nawet taka się zdarzyla,to tak wszystko zostaje odwrocone,by racja byla po jego stronie.A już dzisiejszy wpis z "CIENIASAMI" I K......I" to szczyt pospolitego chamstwa.Jeżeli wymaga się od komentatorów elementarnej kultury,tego nalezy wymgać od siebie samego.

Czy uważa pan,że pisanie o Pani Szydlo w ironiczno-kpiącej konwencji,to rzeczywiście konstruktywna krytyka???
Czy rzeczywiście ta notka jest odbiciem niesłychanego wręcz poczucia humoru pana Pasierbiewicza???powołującego sie na O.Wilda i przypisującego komentatorom brak poczucia humoru.Proponuję,by pan Pasierbiewicz zasilił szeregi Kabaretu Skeczów Męczących.Tam Jego "wysublimowane poczucie humoru " będzie przydatne.Podrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [10:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

Przepraszam, że się wcinam, ale czy mam rozumieć, że podobnie jak "bohater" mojej notki pt. "Kraków pęka ze śmiechu", Pani też jest zdeklarowanym przeciwnikiem lustracji???

Pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika terenia

27-02-2014 [11:44] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Znów Pan odwraca kota ogonem.Lustracja powinna być przeprowadzona zaraz po odzyskaniu "niby wolności"(tak jak
zrobil to np.Gauck).Dobrze pan wie i ja też wiem ,że bohater pańskiej notki i pan byliście o ile nie przyjaciółmi,to przynajmniej dobrymi znajomymi.Nie mam ani odrobiny sympatii dla wiadomego profesora.
Zniesmaczył mnie poziom dyskusji między panami,bo sądziłam iż reprezentujecie panowie intelektualną elitę Krakowa/momentami przypominała ta dyskusja atmosferę magla===tak to odebrałam,mogę mieć wszakże własne zdanie nieprawdaż??/

pozdrawiam ze Stołecznego Królewskiego Krakowa
Dziękuję za E.Demarczyk (bardzo cenię tę Artystkę)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [18:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

"ta dyskusja atmosferę magla===tak to odebrałam,mogę mieć wszakże własne zdanie nieprawdaż??/..."
-----------------
Z mojej strony to nie była dyskusja bo i nie było z kim dyskutować. Dlatego moje odpowiedzi były kpiarskie, bo to najlepsza broń w takich razach. Proszę w wolnej chwili jeszcze raz przeczytać komentarze.

Pozdrawiam Panią serdecznie,
KP

Post Scriptum,
Widzę, że Pani jest z Krakowa. Chętnie bym z Panią porozmawiał osobiście, bo ze zrozumiałych przyczyn o pewnych sprawach nie mogę mówić na blogu. Prawie codziennie piję kawę w RIO między pierwszą a drugą.

I jeszcze jedno.
Czyni mi Pani zarzut z tego, że, cytuję:
"pan Pasierbiewicz wysyła link do w/w notki na Tweeterze do Onetu.Gazety Wyborczej,czy innych "sprzyjających"...", koniec cytatu.
Proszę Pani,
Czy to się komuś podoba, czy nie, PIS-owi przyprawiono gębę niereformowalnej partii konserwatywnej, której sympatycy nie uznają samokrytyki, bo to same oszołomy.
Czy naprawdę Pani nie rozumie, że ja, jako zdeklarowany sympatyk partii Jarosława Kaczyńskiego, krytykując brak medialności posłanki Beaty Szydło zadaję kłam takim stereotypom??? Powiadamianie o tym co piszę tylko "swoich" nic nie daje. Natomiast powiadamianie przeciwników politycznych odnosi zamierzony skutek. Bo już nie mogą mówić, że zwolennicy PIS to w całości towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą. Czy teraz mnie Pani rozumie???

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [09:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Widzę, że wielu Pańskich komentatorów nie jest w stanie pojąć, że konstruktywna krytyka jest ważnym elementem poprawy sytuacji..."
----------------------
Oj! Wielu. O wiele za wielu! W wolnej chwili proszę przewertować komentarze do mojej notki pt. "Ciekaw jestem Waszego zdania, Kochani!" - patrz: http://naszeblogi.pl/38620-cie...

"Należy robić wszystko, choć nie wiem jak to będzie bolało, by PiS w końcu wygrał i to nie o włos..."
--------------------------
I choć wiem, że wielu będzie to trudno zrozumieć, właśnie w tym celu napisałem niniejszą notkę.

Dziękuję Panu za komentarz i jak zawsze serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika terenia

27-02-2014 [08:35] - terenia | Link:

Dużo uwagi poświęcil Pan moim wpisów rewanżuję się zatem ładną piosenką Staszka SOYKI (do porannej kawy)(wszak muzyka łagodzi obyczaje)

http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

No i proszę, jak się zrobiło miło i przyjaźnie. I Bogu dzięki, bo przecież o tę samą sprawę walczymy.

Dziękuję za piękną piosenkę, a z mojej strony proszę przyjąć podwawelskie kwiatki:

http://www.youtube.com/watch?v...

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

27-02-2014 [08:45] - Magdalena Figurska | Link:

Po co wcielać się w "wujka - dobra rada", skoro ta "konstruktywna krytyka" nie trafi do adresata. Nie lepiej wnuki bujać, poczytać im bajki, iść na spacer?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-02-2014 [09:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Magdaleno,

Jeśli trafi choćby do jednego, to też będzie sukces.

Serdecznie Panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jozue

27-02-2014 [12:18] - Jozue | Link:

Muszę przyznać Panu rację. W ostatnim ze spotów PISu jest jeszcze jedna posłanka, której według mnie głos też nie pasuje i drażni.
"Czy jajeczniczka będzie?”, dawno się tak nie uśmiałem. "Jajcarz" z Pana jest.
Niech Pan w swoim stylu namaluje obraz Sikorskiego, któryo rozśmiesza mnie tym "świńskim ryjkiem" który robi z ust podczas mówienia. Jest jeszcze jeden z takim "ryjkiem" podczas mówienia z PO. Zgadnie Pan kto to taki?
Niech też Pan nie zapomni o ostatnim brylującym właśnie w prasie niemieckiej i polskiej Protasiewiczu, z grzywką i też ciekawymi ustami podczas artykułowania.