były GANGSTER REDAKTOREM naczelnym „WPROST”

Wymuszenia, rozboje, udział w pobiciach, oszustwa, więzienie, rosyjska i polska mafia w tle – taka jest przeszłość redaktora naczelnego „Wprost”. Mimo to Sylwester Latkowski bryluje na medialnych salonach i ma dostęp do wielu tajemnic policji, biznesu, państwa – pisze Andrzej Potocki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.
Ex-gangster a dziś redaktor S. Latkowski to jasna gwiazda polskich mediów g(ł)ównego nurtu.
Po wyjściu z więzienia zajął się kręceniem filmów dokumentalnych, a potem konsekwentnie budował legendę bezkompromisowego dziennikarza śledczego. W rzeczywistości często kierował uwagę opinii publicznej na fałszywe tropy. Pytany o swoją przeszłość kluczył, bagatelizował i operował ogólnikami. Opisujemy, jak było naprawdę. (…) Rozmawialiśmy z dziesiątkami ludzi, przekopaliśmy się przez tomy akt. Wniosek jest szokujący: ukrywaną przeszłość Latkowskiego można określić jako mocno kryminalną, gangsterską – wyniki dziennikarskiego śledztwa ujawnia red. Potocki na łamach najnowszego wydania „wSieci” (w kioskach od 10 lutego br.)

 
P.S. (135 dni później i w związku z innym artykułem „wSieci”):
 
„Wprost” pozywa Pyzę i Karnowskiego. Chcą przeprosin i 100 tys. zł za „nieprawdziwe informacje dot. Latkowskiego”
Wydawca tygodnika „Wprost” złożył pozew przeciwko wydawnictwu Fratria Sp. z o.o., Jackowi Karnowskiemu, Andrzejowi Rafałowi Potockiemu oraz przeciwko Markowi Pyzie w związku z artykułami na temat Sylwestra Latkowskiego, które ukazały się w tygodniku „wSieci”.
O złożeniu dwóch pozwów AWR „Wprost” poinformowało na swoim koncie na Facebooku. Jak czytamy, wydawnictwo pierwszy pozew o ochronę dóbr osobistych wydawnictwa złożyło przeciwko Fratria Sp. z o.o., Jackowi Karnowskiemu oraz Andrzejowi Rafałowi Potockiemu.
Drugi pozew, również o ochronę dóbr osobistych, AWR „Wprost” złożyło przeciwko Fratria Sp. z o.o. i Markowi Pyzie za teksty, które ukazały się w serwisie wPolityce.pl.
AWR „Wprost” w pozwach domaga się „zaniechania dalszych naruszeń, opublikowania przeprosin oraz zadośćuczynienia” w związku z artykułami na temat Sylwestra Latkowskiego, które ukazały się w tygodniku „wSieci” oraz w serwisie wPolityce.pl. Według AWR „Wprost” teksty te zawierały nieprawdziwe informacje dotyczące red. naczelnego „Wprost”.
Wydawnictwo domaga się odpowiednio - 100 tys. zł w związku z publikacjami w „wSieci” oraz 50 tys. zł za publikacje na łamach wPolityce.pl.
Chodzi m.in. o teksty, które prawicowe media opublikowały w odpowiedzi na artykuły „Wprost” nt. Bogdana Chazana i stosowaniu przez niego klauzuli sumienia.”wSieci” o Latkowskim pisało tak: „Jego kariera w III RP bardzo dużo mówi o mediach naszego kraju, o panujących w nich standardach. Ale jak widać nikogo nie dziwi, że człowiek z taką przeszłością, takimi linkami, ma dostęp do wielu informacji policyjnych, gospodarczych, potencjalnie wrażliwych. A nawet, jak się dowiedzieliśmy, materiałów wyprodukowanych być może przez rosyjski wywiad”.
WPolityce.pl zaś opublikowało fragmenty tego tekstu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

09-02-2014 [18:19] - PS | Link:

Wprost ujawnił informację, o tym, że  „Merkel chce przeprosin od Tuska”  :).

Obrazek użytkownika emilian58

10-02-2014 [01:36] - emilian58 | Link:

Zwykła zmiana RÓL!Nie mylić z zamianą!

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

25-06-2014 [21:44] - Marcin Gugulski | Link:

135 dni później wydawca „Wprost” pozwał wydawcę, redaktorów i autora „wSieci” i Polityce.pl za „nieprawdziwe informacje dot. Latkowskiego” – ale nie za te!
(tu link)
Wydawca tygodnika „Wprost” złożył pozew przeciwko wydawnictwu Fratria Sp. z o.o., Jackowi Karnowskiemu, Andrzejowi Rafałowi Potockiemu oraz przeciwko Markowi Pyzie w związku z artykułami na temat Sylwestra Latkowskiego, które ukazały się w tygodniku „wSieci” a jego fragmenty – na portalu Polityce.pl.
AWR „Wprost” domaga się „zaniechania dalszych naruszeń, opublikowania przeprosin oraz zadośćuczynienia” w związku z artykułami na temat Sylwestra Latkowskiego, które – według powoda – zawierały nieprawdziwe informacje dotyczące redaktora naczelnego „Wprost”.
Z informacji TOK FM wynika jednak, że nie chodzi o tekst cytowany tu 135 dni temu, ale m.in. o tekst „wSieci”, w którym o Latkowskim napisano, że Jego kariera w III RP bardzo dużo mówi o mediach naszego kraju, o panujących w nich standardach. Ale jak widać nikogo nie dziwi, że człowiek z taką przeszłością, takimi linkami, ma dostęp do wielu informacji policyjnych, gospodarczych, potencjalnie wrażliwych. A nawet, jak się dowiedzieliśmy, materiałów wyprodukowanych być może przez rosyjski wywiad.