Terlikowski, ty pipo...

Strach połączony z parciem na szkło sprawia, że Terlikowski może być koncertowo rozgrywany przez byle mainstreamową szczekaczkę.
 

I. Płaczek poświęcony

Wszedłem sobie w czwartek, proszę ja Was, na portal „Frondy” - a tam sam redaktor naczelny portalu poświęconego Tomasz Terlikowski kaja się i przeprasza. Za co? Za przedruk felietonu Stanisława Michalkiewicza z serwisu „prawy.pl”. Oświadczenie jest tak kuriozalne, że zamieszczę je tu w całości, by nie zniknęło, kiedy już redaktor Terlikowski ochłonie z drżączki i zda sobie sprawę z rozmiarów swej kompromitacji.
„Tekst Stanisława Michalkiewicza, przedrukowany z portalu Prawy.pl, nie powinien znaleźć się na naszych stronach. Jego opublikowanie i przytoczenie skandalicznych słów o czasowo zamkniętych obozach koncentracyjnych było poważnym błędem, za który przepraszam. Gdy tylko dotarła do mnie informacja o tym tekście natychmiast podjąłem decyzję o jego usunięciu.
Zapewniam, że tego typu poglądy nigdy nie były bliskie portalowi poświęconemu, i że w przyszłości nie będą na nim prezentowane. Nie będziemy już także przedrukowywać tekstów redaktora.
Wszystkich oburzonych i zaskoczonych jeszcze raz przepraszam.
Tomasz P. Terlikowski”

O co poszło? Otóż, w swym felietonie „Zdrada panowie, ale stójcie cicho!”, Stanisław Michalkiewicz postawił tezę, że pompowanie WOŚP i Owsiaka ma na celu medialne „przykrycie” sesji Knesetu „w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu” do której ma dojść w 69 rocznicę wyzwolenia obozu. Rzecz w tym, że nie wiadomo, czy izraelski parlament został przez władze Polski oficjalnie zaproszony, czy też po prostu oznajmił wolę odbycia takiego posiedzenia na terytorium innego, nominalnie suwerennego kraju. No i parlamentarzystów z Izraela ochraniać będą izraelskie służby specjalne. Przyznajmy, że jeżeli w warunkach pokoju parlament jakiegoś państwa obraduje na obcym terenie i to w asyście własnych formacji zbrojnych, to mamy do czynienia z wydarzeniem zgoła bez precedensu.
Michalkiewicz skomentował ów fakt we właściwym sobie stylu – ani mniej, ani bardziej aluzyjno-ironicznym niż czyni to zazwyczaj - ale Terlikowskiego ni stąd ni zowąd szlag trafił. Ewentualnie, dostał skądś telefon zwracający mu uwagę na harce redakcji wyczyniane za jego plecami (fragment: „Gdy tylko dotarła do mnie informacja o tym tekście (...)”). Efektem było usunięcie tekstu Michalkiewicza i „zapis na nazwisko”.

Na marginesie - jeśli chodzi o sformułowanie „chwilowo nieczynny obóz zagłady”, to każdy kto choćby pobieżnie śledzi publicystykę Michalkiewicza wie, że stałym jej motywem jest „scenariusz rozbiorowy” realizowany wobec Polski przez siły zewnętrzne oraz krajowych kolaborantów i w tym kontekście – przestrogi, co może się wydarzyć, gdy „scenariusz rozbiorowy” wejdzie w fazę ostatecznej realizacji - należy te słowa rozpatrywać.

II. Ewangelizator bata

Ale nie będę się bawił w adwokata Michalkiewicza, bo on sam świetnie daje sobie radę i nie sądzę, by zaordynowany przez Terlikowskiego „ban” szczególnie go przejął.

Ja tu zwrócę uwagę na co innego – otóż Terlikowski po raz kolejny spektakularnie daje ciała, co zresztą zostało odnotowane w komentarzach czytelników pod jego oświadczeniem (komentarz: „wstyd, że Pan zamieścił takie przeprosiny” należy do najłagodniejszych). On po prostu panicznie się boi, że ktoś mógłby go posądzić choćby o cień antysemityzmu i ten strach połączony z parciem na szkło sprawia, że może być koncertowo rozgrywany przez byle mainstreamową szczekaczkę.

Zrekonstruujmy sobie – Terlikowski „zostaje poinformowany” (przez kogo?), że na Frondzie ktoś zamieścił tekst TEGO MICHALKIEWICZA (nie pierwszy raz zresztą, tylko poprzednio może nie było nic o Żydach); następnie, tego samego dnia (środa, 15.I.2014), na gwałtu-rety usuwa felieton z portalu, zaś nazajutrz (czwartek, 16.I.2014, godz. 17:01) dodatkowo smaruje samokrytykę („było poważnym błędem”) i składa deklarację prawomyślności oraz odcina się od inkryminowanego „redaktora”. Najwyraźniej uznał, że jest to konieczne, by nadal zapraszano go do Lisa i TVN-u, a jego żonę do „Wyborczej”. Tej samej „Wyborczej”, która i tak nie odmówiła sobie przyjemności opisania całej sprawy. W tekście na stronach „GW” podana jest taka oto wypowiedź Terlikowskiego:
- Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem o obozie w Oświęcimiu - mówi naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski. I zaznacza, że kierowany przez niego portal nigdy nie współpracował ze Stanisławem Michalkiewiczem, a jego nieliczne teksty ukazywały się na Frondzie dzięki umowie o współpracy i wymianie treści z portalem prawy.pl.” (wytłuszczenia moje – GG)

Z powyższego wynika, że Terlikowski został przez „Wyborczą” wezwany na przesłuchanie, tj. „poproszony o wypowiedź” i uznał za stosowne się tłumaczyć. I w ten prosty sposób, drodzy Państwo, głównonurtowe mediodajnie mogą pięknie rozprowadzać naszych gierojów i dyktować im agendę. Terlikowski musi odbyć spowiedź wedle gazetowyborczego obrządku, gdyż inaczej zostałby pozbawiony możliwości „ewangelizacji” masowej publiki u Lisa w konwencji „trzech na jednego”, robiąc z siebie każdorazowo idiotę. Ja już nie mam siły o tym pisać, robiłem to wielokrotnie, ale powtórzę: chodzenie do wrażych mediodajni jest przeciwskuteczne, bo tam są macherzy, którzy zadbają, by Terlikowski przypadkiem nikogo nie „zewangelizował”, tylko swoją obecnością uwiarygodnił Lisa czy inną „walterownię”, pomagając za sprawą swej obecności tworzyć pozory „pluralizmu prezentowanych opinii” na antenie.

Tekst „Gazety” spuentowany jest wypowiedzią prof. Nałęcza, który wyzywa Michalkiewicza od wariatów („Interpretacją tej wypowiedzi powinien zająć się psychiatra, to byłby najlepszy specjalista w tej sprawie.”). Proszę, jak ładnie Terlikowskiego załatwili – najpierw pozwolili mu się wyspowiadać w gazetowyborczym obrządku, a na koniec za nieprawomyślny przedruk Michalkiewicza i tak – jak na urągowisko - dosrali mu Nałęczem. W umysłach gawiedzi pozostanie właśnie ta nałęczowska końcówka. I po co było gadać z mediodajniami?
Cała ta sytuacja przypomina tę z TVN-u, kiedy w olejnikowej „Kropce nad i” Ireneusz Krzemiński nie chciał gadać z Terlikowskim w jednym studio, a Terlikowski zamiast wyjść rzucając grubym słowem, „polemizował” z Krzemińskim pozwoliwszy uprzednio usadzić się na korytarzu. Tak bowiem nakazywała mu chrześcijańska pokora, jak sądzę. Trudno o lepszą ilustrację powiedzonka o dialogu d...y z batem. Tyłek bata nie „zewangelizuje”, Panie Redaktorze.

III. „Cojones” naczelnego

Ta zawstydzająca uległość udrapowana w szaty chrześcijańskiej pokory (wszak Terlikowski cierpi dla Sprawy, nie inaczej), objawiła się po raz kolejny w przypadku okoliczności „frondowego” zapisu na Michalkiewicza. I nie chodzi tu o poglądy – niech sobie Terlikowski będzie najszczerszym filosemitą, który podczas debaty w Klubie Ronina pokrzykuje, by „bić się we własne piersi”. Niech się bije aż do krwiaków i połamania żeber, co mi tam, choć uważam, że takie podejście, to nie „dialog”, tylko sadomasochizm, bo jakoś nie zaobserwowałem w tym „biciu się w piersi” analogicznej postawy z drugiej strony.

Ale niech nie będzie przy tym tchórzem i hipokrytą. Przedruki z Michalkiewicza, bądź klipy z jego wystąpień, pojawiały się na „Frondzie” wielokrotnie – czy wtedy Terlikowski nie wiedział kim jest Stanisław Michalkiewicz i jakie ma poglądy? Teraz go oświeciło? Nie przeszkadzało mu, gdy materiały popularnego wśród internautów Michalkiewicza robiły jego portalowi „popularkę”, a zaczęły przeszkadzać, gdy jakiś „starszy i mądrzejszy brat” zagrzmiał mu nad uchem?

Poza wszystkim – jak rany, przecież każdy redaktor naczelny dysponujący odrobiną „cojones” - gdyby ktoś usiłował mu narzucać prezentowane treści, to choćby dla higieny i pokazania kto tu rządzi wysłałby natręta na drzewo.
Terlikowski, ty pipo...

Gadający Grzyb

Na podobny temat:
http://podgrzybem.blogspot.com/2013/09/zydzi-izrael-polska-polemika.html

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika błądzący

18-01-2014 [21:03] - błądzący | Link:

jedzie na niezależnej z tekstem ,...batele,gender to zaraza i jej oddajcie się całkowicie,nie zwracajcie uwagi na poczynania tuska ,bo co on robi to malutki pikuś,nie wart waszej uwagi....

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

18-01-2014 [23:07] - Gadający Grzyb | Link:

Genderyzmu nie ma co lekceważyć, tu jestem z Terlikowskim zgodny. Nie sądze, by Terlikowski pisał to z intencją by nie zwracać uwagi na Tuska.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika błądzący

19-01-2014 [08:11] - błądzący | Link:

ja mam podzielną uwagę,nierząd tuska to kwintesencja zła i gender też się tam mieści,nie mam pojęcia jakimi intencjami się kieruje ,niemniej to zaproponował,chyba ,że inni komentujący też błądzą.Do dzisiaj nie wiem jakimi intencjami się kierował popierając ubój rytualny na skale przemysłową za którym to procederem stoi kasa a nie religia.Terlikowski wszedł na niebezpieczną ścieżkę szkła i kasy a to nigdy dobrze się nie kończy,zmienił się w ciągu roku i to widać i słychać a szkoda bo był jednym z niewielu o tak jasno sprecyzowanych poglądach .

Obrazek użytkownika fritz

18-01-2014 [21:03] - fritz | Link:

a wiec o braku kompetencji w sprawie fundamentalnych sprawach, bardzo dobrze napisala mama katarzyna.

http://niepoprawni.pl/blog/181...

W przeszlosci Terlikowski "brylowal" nie raz przedziwnymi formami poprawnosci politycznej i filosemityzmu.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

18-01-2014 [23:06] - Gadający Grzyb | Link:

Tak, ten tekst Katarzyny był bezbłędny - obnażył całą fikcję "judeochrześcijaństwa".

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Sir Winston

18-01-2014 [21:09] - Sir Winston | Link:

Sprawia wręcz wrażenie albo nadto pospiesznej, albo nadgorliwej - być może "a do niego informacja" i nie zwlekając wystukał swą odpowiedź żywiołowo na komórce?
W każdym razie wygląda na to, że użył tylko tej jednej komórki.

Opinię red. Terlikowskiego na niezależnej skomentowałem, zresztą jedynie do protokołu, bo redaktor w dyskusje pod swoim tekstem oczywiście się nie wdaje.
Co innego, gdy dotrze do niego informacja. Czyżby zaznaczono przy niej, że to ostatnia poważna informacja?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

18-01-2014 [23:02] - Gadający Grzyb | Link:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wcześniej Michalkiewicz, którego poglądy i sposób ich formułowania są ogólnie znane, Terlikowskiemu nie przeszkadzał.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

18-01-2014 [22:37] - Teresa Bochwic | Link:

Czy nie mógłby Pan w tak swietnych i trafnych tekstach chociaż tutaj, gdzie panuje w miarę kultura, oszczędzić nam takich tytułów?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

18-01-2014 [23:05] - Gadający Grzyb | Link:

"Terlikowski, ty... genderze" - tak było by lepiej? :)

Tytułu nie zmienię - rozumiem Pani reakcję, ale Terlikowski naprawdę zachował się jak ostatnia pipa, którą może kręcić byle "Wyborcza". Na dodatek wykazał się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika xena2012

18-01-2014 [23:19] - xena2012 | Link:

jak go przedstawiają.Przecież niedawno wywijając groźnie siekierą rąbał karty tarota i palił je w piecu.Potem sie dziwimy,ze śmieją się z katolików widząc tak głupie zachowanie.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

18-01-2014 [23:25] - Gadający Grzyb | Link:

No, tak... Nomen omen - dał do pieca ;)

pozdr.
GG

Obrazek użytkownika TK

19-01-2014 [03:55] - TK | Link:

Tytuł faktycznie niestosowny. Pan Tomasz miast drugiego policzka nadstawił tyłka. W gwarze więziennej takie zachowanie ma swoją nazwę. Dał się .......

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

26-01-2014 [11:04] - Gadający Grzyb | Link:

i to już dawno...

Obrazek użytkownika TK

19-01-2014 [03:59] - TK | Link:

R. Ziemkiewicz mówił o Pospieszalskim gdy usiłowano mu ingerować w program, że nie dał z siebie zrobić c.....
No to Terlikowski dał... :) To nie brak cech męskich to jedno, ale dać z siebie zrobić c.... to jednak jest taki upadek moralny.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-01-2014 [06:28] - gorylisko | Link:

aczkolwiek nie powiem, że mnie specjalnie zaskoczył...
jakoś tak, w jego produkcjach wyczuwałem ten sam tylko mniej
protekcjonalny ton co w produkcjach madame daf/kasia etc.
no i...dał do pieca... z tym siekieryzmem to tak jak swego czasu
były azja tuhajbejowicz z szablą w zachęcie bodajże

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

26-01-2014 [11:06] - Gadający Grzyb | Link:

Dokładnie - kabotynizm z tej samej półki ;)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-01-2014 [10:54] - NASZ_HENRY | Link:

i coś tam chowa PO kieszeniach ;-)

Obrazek użytkownika Magdalena

19-01-2014 [13:10] - Magdalena | Link:

przechyloną główkę i ten półuśmieszek, taki "smug" ... Po prostu na jego miejscu zawsze powinien być Grzegorz Górny, on nawet jako ojciec wielodzietny jest o niebo bardziej wiarygodny ...

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

26-01-2014 [11:06] - Gadający Grzyb | Link:

Akurat jeśli chodzi o Michalkiewicza, to sądzę, że Górny zachowałby się podobnie. Ale może jestem niesprawiedliwy ;)

Obrazek użytkownika mostol

19-01-2014 [13:27] - mostol | Link:

to coś więcej, jak jego głupota.

Obrazek użytkownika błądzący

19-01-2014 [15:12] - błądzący | Link:

z przeszłością i po przejściach z mikusiem zdolny jest do czegoś więcej?

Obrazek użytkownika mostol

19-01-2014 [15:51] - mostol | Link:

nieco rozwinąć. "Mikuś", "przejścia"???

Obrazek użytkownika mostol

19-01-2014 [15:55] - mostol | Link:

to pewien prowokator w muszce.

Obrazek użytkownika błądzący

19-01-2014 [17:47] - błądzący | Link:

gość z tamtych czasów,głoszący poglądy już nawet nie liberalne ale można go nazwać ultrasem,gdzie nie ma miejsca dla słabych i niezaradnych a dzisiaj jest gościem w TV Trwam ,to zaiste dziwna wolta i ostatnie miejsce gdzie spodziewał bym się go zastać!Okazuje się,że zmiana barw to nie tylko posiadają kameleony,to samo z Czarneckim,odnajdzie się w każdym środowisku !Chciałbym poznać tych co go wsadzili do PIS-u pozwalając na przejście z samoobrony gdzie aż roiło się od wsioków i cholera wie jeszcze kogo.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

26-01-2014 [11:09] - Gadający Grzyb | Link:

Michalkiewicz uważa, że zamiast państwowego socjalu powinna funkcjonować prywatna dobroczynność. Natomiast Korwin to czysty darwinista społeczny.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

17-02-2015 [23:21] - 3rdOf9 | Link:

A kiedy wraca Wildstein?
Bom się stęsknił...