Braun zebrał podpisy, Grzesik dostał piany

Tadeusz Grzesik odpowiada za przekształcenie Frondy.pl w połączenie religijnego tabloidu z polityczną gadzinówką.

W listopadowym tekście „Frondelkowa Hiena Roku” („WG” nr 48, 28.11-04.12.2014) poparłem postulat ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, by nominować portal Fronda.pl do dziennikarskiej anty-nagrody „Hiena Roku”. Niniejszym podtrzymuję nominację, z jednym zastrzeżeniem – nagroda winna dotyczyć personalnie pana Tadeusza Grzesika – redaktora naczelnego i zarazem właściciela „portalu poświęconego”, on to bowiem stoi za przekształceniem tego wartościowego niegdyś medium w połączenie religijnego tabloidu z polityczną gadzinówką. Generalnie, obecna publicystyka Frondy.pl polega na tropieniu wszelkiej maści odstępców od jedynie słusznej linii prawicowego medialnego mainstreamu i demaskowanie tychże jako ruskich agentów/pożytecznych idiotów/propagandystów Putina – wybierz dowolne. Ostatnio, jako kremlowski propagandysta został zdiagnozowany (nie pierwszy raz zresztą) Grzegorz Braun, przypomnijmy - reżyser takich filmów, jak „Towarzysz generał” czy cyklu „Transformacja – od Lenina do Putina”. Powód? Braun nie pieje z zachwytu nad post-majdanową Ukrainą, przestrzega Polaków przed mieszaniem się w konflikty za naszą wschodnią granicą i prorokuje realizację scenariusza wedle którego Polskę może spotkać los rosyjsko-niemieckiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, czyli współczesna odsłona Judeopolonii. Jak się domyślam, Grzesikowi skoczył cukier na wieść, że Braunowi udało się zebrać wymagane 100 tys. podpisów i będzie kandydował w wyborach prezydenckich.

Zresztą, tych „ruskich pożytecznych idiotów” Tadeusz Grzesik wynajduje nieustannie – Korwin Mikke (tu akurat byłbym skłonny się zgodzić), Stanisław Michalkiewicz, Paweł Kukiz, Rafał Ziemkiewicz, Marian Kowalski i generalnie narodowcy... słowem, wszyscy nieprawomyślni odstępcy od właściwego wyznania wiary. Zaczęło się jeszcze za Terlikowskiego, kiedy to wprowadzono cenzorski zapis na cytowanie Michalkiewicza, później było już tylko gorzej. Szczytem chamskiej, łajdackiej manipulacji był artykulik „V kolumna zajmuje PKW”, w którym przedstawiono protest w Państwowej Komisji Wyborczej po sfałszowanych wyborach jako ruską prowokację, zaś jego uczestników – jako agenturę. Warto zwrócić uwagę, że charakterystyczną cechą „frondelkowej” propagandy jest porażająca toporność, pozbawiona choćby krzty finezji. Bohaterowie kolejnych tekstów zilustrowani są prymitywnymi fotomontażami, w których przykleja im się krasnoarmiejskie czapki, czerwone gwiazdy itp. Agenturalność insynuuje się bez cienia dowodów, a na poparcie tez przytacza się cytaty, które – i to jest najlepsze – same w sobie nie świadczą o niczym ponad to, że dana osoba ma na szereg spraw inne poglądy niż Tadeusz Grzesik.

Na takiej właśnie zasadzie skonstruowany jest najnowszy wykwit właściciela Frondy.pl - „Braun, niezłomny kandydat Kremla”, opublikowany zaraz po tym, jak okazało się, że pan Grzegorz zebrał wymaganą ilość podpisów pod swą kandydaturą. Konia z rzędem temu, kto będzie w stanie wykazać co prorosyjskiego jest w prostym stwierdzeniu, że w ukraińskim kotle prócz Rosji mieszają również służby innych krajów – w tym USA i Izraela. Najwyraźniej podawanie niewygodnych oczywistości samo w sobie kwalifikuje do okrzyknięcia „propagandystą Kremla”. W podobny sposób postąpiono z szeregiem innych, wymienionych nieco wyżej osób. Pan Grzesik prawdopodobnie wziął sobie do serca maksymę prezesa Radiokomitetu, Macieja Szczepańskiego, iż telewizja to codzienne wbijanie miliona gwoździ w milion desek i realizuje ją na swoim odcinku z podobnym wdziękiem bucowatego aparatczyka. Ta metoda została zresztą w lot rozczytana przez komentatorów – wystarczy zajrzeć pod dowolny artykuł Grzesika, by przekonać się, że czytelnicy w znakomitej większości po początkowym szoku robią sobie z elukubracji naczelnego tak zwaną „bekę”.

Na marginesie, na co już kiedyś zwracałem uwagę, Tadeusz Grzesik swymi prostackimi wypocinami kompromituje ważny temat, jakim jest obecność rzeczywistej agentury w polskim życiu publicznym. Z punktu widzenia zainteresowanych służb, gdyby nie było Grzesika, należałoby go wymyślić, bowiem czytelnik po lekturze obsesyjnych urojeń Frondy.pl na hasło „agentura” ma pełne prawo parsknąć śmiechem wskazując na teksty naczelnego portalu.

Trudno o bardziej dobitny przykład dziennikarskiego ześwinienia, łajdactwa i - przepraszam – kurewstwa. Tak, kurewstwa właśnie, bowiem wątpię, by Grzesik robił to co robi bezinteresownie. Zwyczajnie nie wyobrażam sobie, by ktoś z własnej woli mógł się do tego stopnia zeszmacić. Jeśli jednak jest inaczej, jeżeli Grzesik działa samodzielnie i za darmo, byłoby to dno jakiegoś niewyobrażalnego samoupodlenia. Żeby zrobić z poważnego i porządnego portalu gadzinową kloakę eksplodującą fekaliami – do tego potrzeba szczególnych predyspozycji osobniczych i należy to nazwać po imieniu. I przy okazji postawić fundamentalne pytanie – komu i czemu „poświęcony” jest portal Fronda.pl?

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Na podobny temat:
http://blog-n-roll.pl/pl/frondelkowa-hiena-roku#.VRmGho5vAmw
http://blog-n-roll.pl/pl/terlikowski-ty-pipo

Artykuł opublikowany w tygodniku „Warszawska Gazeta” nr 14 (03-09.04.2015)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

11-04-2015 [19:56] - cichy | Link:

Szanowny G.G.
z tego jak jest sekowany za wszystko co robi i mowi w/w kandydat ja wnosze jedno..Grzegorz Braun może być czarnym koniem tych wyborow!!!wystarczy przejrzeć tak beletrystycznie;wszelkie możliwe wpisy blogerow z NB..wszelkie możliwe komentarze pod nimi-od czasu gdy rozniosl się niuws w blogosferze o zamiarze kandydowanie i o tym jak zebral autografy..choć symptomatyczne jest jedno..wszyscy jadą po osobie reżysera jak po truchle rozjechanego kota!!w imie czego??w imie tego ze jedynym-prawdziwym-kandydatem prawicy MUSI być pan-prawnik z krakowa..mi to przypomina niesmiertelna kwestie ferdka kiepskiego który zawsze powtarza:.."o co TO to nie!!tak dalej być nie będzie!!palka się przegla!!JA..jako jedyny prawdziwy patriota-polak i katolik..na takie rzeczy nie zezwalam..tyle tylko ze apele pana kiepskiego wysluchuja z reguly boczek i pazdzioch..czasami tylko listonosz;prezes spoldzielni i ksiądz proboszcz..
analogia taka sama i na NB i gdziekolwiek indziej..
tzw "rzeczowe-logiczne" argumenty do nikogo nie docierają..WSZYSCY uwazaja ze Duda musi wygrac wybory..widocznie nikt nie jest w stanie zrozumieć ze NIKT!!niczego nie musi..zwłaszcza jeśli chodzi o wybory..
p.s.
fronda to gadzinowka..szkoda prądu i klawiatury.
p.s.nr2
gdy zbierałem autografy na poczet PKW dla reżysera;nigdy w zyciu nie dostałem tak po glowie..tylu wyzwisk;grozb karalnych etc..etc..

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

11-04-2015 [20:15] - Gadający Grzyb | Link:

A podczas tego zbierania podpisów wyzywali Pana od ruskich agentów? Bo z tego co się orientuję, dla niektórych jest to jedyny dostępny sposób prowadzenia dyskusji...

Co do "czarnego konia" - tu jestem nieco sceptyczny, może powalczyć co najwyżej o pierwsze miejsce wśród kandydatów tzw. niszowych - to i tak będzie spory sukces przy medialnym milczeniu i braku środków. Natomiast nie ukrywam, że chętnie bym widział go na stanowisku szefa TVP - zamiast stryja ;)

Obrazek użytkownika cichy

11-04-2015 [21:14] - cichy | Link:

Od ruskich..i od najgorszych tez..a nie wiedział pan tego ze ruskim agentem można nazwac nawet i człowieka krystalicznie czystego??przypomnę tylko jaki jazgot jest od niepamiętnych czasów na JK i partie która stworzyl..jak jada po Antonim i choćby bylym szefie CBA..to tak jak u Orwella..SWINIE MóWILY O HONORZE!!!patrze na tvp1-19.30 i nadziwić się nie mogę temu ze ta gnida z Bilgoraja nie dostala choćby i siatką-szmacianką wypelniona kilkoma ziemniakami przez łeb!!od tych kobiet które tam się akurat znalazły..zadna z tych kobiet nie strzelila go z liscia w pysk!!nikt mu zielonej z samych krancow zatok przynosowych w twarz nie rzucil??nie jestem w stanie tego zrozumieć.ZE TA GNIDA CHODZI USMIECHNIETA PO ULICY!!.zostawię pana z jednym zdaniem które mi weszlo w glowe w 5 sekund po odebraniu "dziwnego-niezrozumialego" smsa w sobotni kwietniowy poranek.."POLSKI JUZ NIE MA..!!!.."
P.S. ja mam inna propozycje "resortową" dla reżysera..
-Grzegorz Braun;Leszek Żebrowski..tych dwóch wspanialych polakow na szefow dwóch instytucji..albo obaj na szefa i zastepce IPN-u albo obaj na szefa i zastepce ministerstwa Spraw Zagranicznych!!!Na PO-chybel zdrajcom;ubekom i sprzedawczykom..Na PO-chybel wszystkim..i jezcze mocniejsze..G.Braun jest znany z tego okrzyku..ale napisze go iniclalami (bo mi admin komentarza nie pusci)..J.i.Pies!!!!WSZYSTKICH!!!

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [19:13] - stasiu69 | Link:

nic dodać nic ująć :) powtarzam to od 20 lat i ten rok będzie pierwszym w którym pójdę do urn z racji pospolitego ruszenia :) Wcześniehj nie chodziłem ze względu na mniejsze zło, ale tylko dlatego że mechnizmy obecnej ordynacji znam i wierzę że obecnie jest siła, żeby nawet prostestami któe zmuszą władze do przeprowadzenia referendum na tematy :
1. finansowanie partii politycznych z budzetu, tylko tych co są w sejmie lub mają bodajże 3% poparcia.
2. Absurdalne progi wyborcze, gdzie setki stysięcy głosów ląduję w śmietniku.
3. Głęboką reformą mediów publicznych, promowanie władzy która ma w danym czasie stery w rękach. Co ma bezpośredni wpływ na poparcie w społecznstwie partii i osób z nimi związanych. Przemilczanie obecności na scenie politycznej jak dzisiaj kandydatów, którzy się mienią jako antysystemowi... to jest karygodne.
4. No i zmiana mechanizmu wyborów, na jaki ? Kwestia dyskusji ... ale nawet JOW(ma swoje wady) przebija o niebo obecny.

Obrazek użytkownika cassiodorus

11-04-2015 [21:11] - cassiodorus | Link:

''w imie tego ze jedynym-prawdziwym-kandydatem prawicy MUSI być pan-prawnik z krakowa..''
Mówiąc waszym językiem prawdziwych i jedynych katolików-patriotów, to co cichy w tym zdaniu z siebie wypluł jest ordynarnym kłamstwem, sięgającym rynsztoku, daleko bardziej niż najbardziej zakłamane gadzinówki. Brzmi ohydnie? Zgadza sie, ale prawdziwie

Braun jest nie do przyjęcia nie dlatego, że kandyduhe prawnik z Krakowa, ale dlatego, że w swoim antypolskim zapamiętaniu, nie waha się pluć na nasze groby i na naszą historię i to jak ostatni, bolszewicki łajdak, coraz bardziej brutalnie
poza tym jest ekonomicznie liberałem,[do niedawna i etycznie] czyli nosicielem szatańskiej ideologii, potępionej przez Kościół ponad wiek temu
Zapamiętać i nie kłamać więcej z taką perfidią

''JA..jako jedyny prawdziwy patriota-polak i katolik..''
Tyle pychy ma szatan. Nie katolik, a tym bardziej jedyny.

''gdy zbierałem autografy na poczet PKW dla reżysera;nigdy w zyciu nie dostałem tak po glowie..tylu wyzwisk;grozb karalnych etc..etc..''
Uważam, że cichy kłamie, ale zakładając, że jakieś ziarno prawdy w tym jest, to widocznie nie jest tak tragicznie z częścią tego narodu, skoro ubranego w patriotyczne hasełka oszusta, rozpoznaje na kilometr..

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

11-04-2015 [21:34] - Gadający Grzyb | Link:

Krytyczny stosunek do powstań to "plucie na groby"? No to Braun jest w niezłym towarzystwie, bo całe pokolenia Polaków "pluły" w ten sposób - spór o powstania, bić się czy nie, jest jednym z odwiecznych wewnątrzpolskich sporów. Ale po co Panu to wiedzieć. Lepiej nakręcać się jedynie słuszną, hurrapatriotyczną histerią i strzykać jadem.

Obrazek użytkownika cassiodorus

11-04-2015 [22:22] - cassiodorus | Link:

Kłamstwo za kłamstwem, czyli Goebbels wiecznie żywy.
Każde zdanie jest kłamliwe
Krytyczny stosunek nie tylko do powstań, ale do każdej wojny ma każdy normalny człowiek, przypisywanie tej domeny wylącznie Braunom jest lobuzerską goebbelsowską propagandą. Braun wychodzi poza krytyke powstań i nieustanie pluje właśnie na polskie groby, wyzywając naszych przodków od skończonych debili, którymi każdy cwaniak maniupuluje sobie do woli. Nie ważne prusak, żyd czy gruby każdy debilem polakiem pomiata jak starą szmatą. Nawet dziś w Smoleńsku

Braun jest w niezłym towarzystwie cała komunistczna propaganda, to taki Braun w pigułce, Braun nie prowadzi sporu cz się bić, spór jest czyms naturalnym, nie każdy musi być polakiem, możńa być i ruskim czy niemcem, to są wolne wybory. Ten oszust nie toczy sporów tylko wyzywa moich przodków od debili, a to jest zniewaga osobista, polamanie Bożych Nakazów pomijam, Nie Cudzolóż nikomu nie przeszkadzało, to i inne nie mają znaczenia

''Ale po co Panu to wiedzieć.''
łgarstwo. Broszura Dmowskieo ''ugoda czy walka' była czytana przeze mnie dawno temu i sam Dmowski, którego ja nie jestem sympatykiem nie pozostawił na ugodowcach suchej nitki.

''Lepiej nakręcać się jedynie słuszną, hurrapatriotyczną histerią i strzykać jadem.''
To są panskie urojenia. Braun przychodzi do mnie do domu wyzywa moich ojców, więc dostaje po pysku i tyle. I jęzeli nie odszczeka haniebnych oszczerstw[ślub katolicki wzial, to i tym razem trzeba dać mu szansę] to będzie bity dopóty polska będzie
Wypowiedział wojnę, więc do kogo pretensje?. Do Brauna

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [02:16] - Pyza na mazowie... | Link:

3.
Mam jeszcze jeden ciekawy motyw występujący u Brauna, katolika-neofity.

Udowodniłam Braunowi, bazując na jego własnych słowach, że jego niszczycielskie zapędy mają głęboko ukryte, ale niezwykle silne pogańskie ugruntowanie. Braun chce niszczyć piękne i wzruszające polskie legendy powstańcze, nazywa je mitami TRUJĄCYMI, chce dokonać dekonstrukcji i na tym CHAOSIE, który ma nadzieję będzie TWÓRCZY chce przeforsować swoje historyczne hipotezy badawcze.

Braun ma wielkie nabożeństwo do Mao. Błądzi po manowcach... Nie pomaga lektura dzienników katolickich. Trzeba czytać panie Braun! W Naszym Dzienniku z dnia 28-29 marca 2015 ksiądz biskup Adam Lepo pisze, kiedy słowo jest narzędziem agresji a kiedy narzędziem prawdy. Cytuje słowa Mao, który zachęcał młodzież chińską: „Nie bójcie się chaosu. Im większy chaos wywołacie, tym będzie lepiej”. Jako przeciwwagę daje słowa Jana Pawła II z pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 r. „Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo spętane jest egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, a może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych”.

W listopadzie 2014 r. wpisałam komentarz pod „Strasburska sprawiedliwość”:

„Słucham dalej i oglądam ten szylkret.
1:33;00 ....
1;33:40 „I niech rozkwita 1000 kwiatów powiedział Towarzysz Mao”
1:34:57 Gruppenfuhrer Wolf sadzi 1000 kwiatów dla Mao.
1:35:50 „Niech rozkwita 1000 kwiatów” – repeta.
Intarsja szylkretu plastikiem (g..m) to nie jest dobry dobór materiału.
Pytanie retoryczne pozostające merytorycznie w temacie: dlaczego Mao, a nie Che,
Goebbels, Urban czy Gomułka.”

Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi.

Obrazek użytkownika babcia4

12-04-2015 [14:37] - babcia4 | Link:

Widze ze Pyza nie ryzygnuje z niszczenia p.Brauna.Ja sluchalam jego wypowiedzi i nigdzie nie moge "dosluchac sie" promowania chaosu czy niszczenia pieknych polskich zrywow patriotycznych.
Nie mozna wszystkich przenosni wyrywac z kontekstu bo to zmienia sens calosci wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [17:58] - Pyza na mazowie... | Link:

3.
Konkluzja cząstkowa: Pan rabie z taką odwagą Polaków jak Kościuszko rąbał Moskali pod Maciejowicami, gdzie prawie oddal za pana życie. Argument ad personam? Nie za bardzo fair?
29.30 Arcyciekawe i arcyodkrywcze, szczególnie w Polsce. Tu lata do przebadania można wybierać losowo. Po odsłuchaniu: nawet aktualnie w 2014 roku własna
produkcja bywa o niebo lepsza, bezpieczniejsza, zdrowsze niż spirytus z Biedronki. I tańsza!!!
32:35 coś niebywałego... mrówki... chodziły przez wał...
po kieszeniach miały flaszki... i dreptały... dreptały... dreptały...
34:27 jak mrówki zaczynają podszczypywać ... to nie może skończyć się dobrze....”

Drugi popis Brauna jest w II części wpisu video „O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego” ścieżkę dostałaś Babciu w dniu 2015-03-22 pod wpisem Maxa Jamnickiego „duda-braun-kukiz-i-k-pasierbiewicz”

Słuchać od 7:20 że w Noc Listopadową pod Arsenałem skład socjologiczny
"..przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę.”. O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego”. /pisownia oryg./

Trzeci popis. Chaos. Wszystko podałam na tacy. Niżej Babcinej uwagi u Maxa Jamnickiego:
„Braun chce, aby powstał chaos, który ma nadzieję, będzie twórczy…!!! ( „Grzegorz Braun o Powstaniu Styczniowym”, od 6: 37 youtube) Zaczyna od chaosu. Dobrze, że nie od chuci. Wie, że tak daleko nie może się zagalopować. Jest przecież jest zaciekłym przeciwnikiem modernizmu. Więc ustawia się w tych zawodach na starcie, który określa mianem chaosu. Czyli, pan Braun siedzi w pogańskiej, pięknej ale pogańskiej mitologii Greków.
Cytuję: "I teraz ja bym to chciał zdemontować, chciałbym zdemontować a następnie zaproponować w tym chaosie, który mam nadzieję, że będzie twórczy, chciałbym zaproponować pewną busolę. Demontażu zamierzam dokonać opowiadając kilka historyjek w których wrócę do nazwisk wymienionych na początku..."

Co taki prezydent zafasuje Polakom na rocznicach, podczas składania wieńców na grobach i jakie historyjki opowie, żeby intelekt i racja historycznej hipotezy badawczej błyszczała w słońcu jak wieniec na skroniach Zeusa Olimpijskiego!!!???

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [19:23] - stasiu69 | Link:

Droga Pani Pyzo, proszę poczytać zdanie o powstaniu styczniowym o innych poglądach jak Pani ... jest kilku historyjków i ich książki. Opinie na ich temat należy sobie budować, na temat wiedzy jaką starają sie przekaząć przez swoje publikacje. A daję sobie dłoń uciąć, że nie czytała Pani żadnej z nich ... o zgrozo. Po drugi o co chodzi Pani z Powstaniem Styczniowym ... autorzy nawet innego spojrzenia,m zawsze podkreślają same walki, szeregowych powstańców jako heroizm, stawiają ich na piedestale. Jedynie pokazują grunt polityczny w tym czasie, polityke zagraniczną innych krajów na wydarzenia takie jak to powstanie, tylko tyle i może aż tyle. Pani uprawia demagogie rynostokową, bo tym właśnie zajmują się enytuzjaści historii ... To samo dotyczy kontrowersji jeżeli chodzi oi Powstanie Warszawskie, Listopapdowe, Zamach majowy, Beck i jego decyzje dyplomatyczne w 39 roku. Ocena i spojrzenie na PRL i wydarzenia w nim obecne. To Pani gra na patriotyzmnie i uzywa go żeby zamykać usta ... Ilu Polaków słyszało o Walerym Sławku i jego samobójstwie w roku 39 ? Pani słyszała może ? Może warto spojrzeć na te fakty pod kątem co się teraz dzieje i widać wiele anaologii i może wreszcie przestanimy popelniać błedy i rzucać nasze polskie truchło, żeby zaspokoić rację stanu niemieckją, brytysjką czy kosmitów cholera wie skąd.

Obrazek użytkownika cassiodorus

13-04-2015 [01:36] - cassiodorus | Link:

''może wreszcie przestanimy popelniać błedy i rzucać nasze polskie truchło, żeby zaspokoić rację stanu niemieckją, brytysjką czy kosmitów cholera wie skąd.''

To nie jest obłąkanie, to jakaś pycha-gigant.
O ile mi wiadomo to nie bijemy się ani z Niemcami, ani tym bardziej z Moskalem, więc czego wy jeszcze od nas chcecie łajdaki?? Kto na tego Moskala pójdzie, Kaczor z Macierewiczem??W ich wieku?? Dajcie, że ludzie życ nam w spokoju, my tu już nie chcemy nowych waszych eksperymentów

Ja wiem, że wg Brauna głupi Kaczor z głupimi pismenami rozpętali majdan na UKrainie na specjalne życzenie żydów i masonów , za co miłujący pokój putin ukaże nas nuklearną piąstka, ale słynne korwinowsko-braunowskie przykazanie brzmi ''chcącemu nie dzieje się krzywda'' więc skoro na tę bombkę tu czekacie, to widocznie sami jej chcecie, nic nam do tego
To wolny kraj, każdy robi co chce

Jeszcze jedno. Kiedy ten tchórz weżmie sie za 'solidarnośc'' Bo to chyba solidarność przecierała szlaki genderystom, i innym postmodernistom, za milującej pokój komuny nie było to do pomyslenia pzrecież
No i co z majdanem naszym polskim. Bo o ile pamiętam gromiciele debilnych zrywów z Braunem na zcele, na majdanie przed pKW staneli w pierwszym szeregu...
Banda zakłamanych i żądnych władzy łajdaków
A

A GG wyzywa debilowatych pismenów od dupków, nie dlatego, ze ci porwali się na Moskala z motykami i szpadlami, a dlatego, że na polskiej namiastce majdanu się w ogóle nie pojawili

Wasza rynsztokowa [niezle okresenie]antypolska demagogia jest cala popaprana

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [10:36] - stasiu69 | Link:

No widać, że poglądów nawet na Solidarność nie znasz osoby o której mówimy. Proszę się wyedukować lub napisać maila, a otrzymasz bardzo konkretną odpowiedź. Nie myl Solidarności tej z 89 roku a tej w okresie stanu wojennego, zainteresuj się analiża historyczną związku pod kątem personalnym od roku 81, polecam i pokalkuluj chłodno.

Druga sprawa. Nie prowadzimy wojny ? A wojny toczy się jedynie z bronią ? Kolego nie chcę uderzać w braki edukacyjne i jak poszczególne kraje rozgrywają swoją politykę. Tylko żeby rozgrywać ją należy mieć swój kraj suwerenny, ot taka różnica. Tobie właśnie wpoili tą uległość ku innym mocarstwom,bo nie ma innej drogi. A zaskoczę Cie jest i była i powinna już dawno być zrealizowana, ale nigdy nie jest za późno.

Kolego nie chcę Cie atakować dosadniej, bot o rozmowa raczej w 4 oczy. To że ty krytykujesz prostety pod PKW jako jakies histeryczne bicie piany i nazywanie kogoś łajdakami bo plują na Majdan a sami prosteują. To już Cię oświecam: Wybory w kraju demokratycznym to świetość, to podstawa tego systemu (ja jak wielu antysystemowców jestem przeciw dekmokracji). To jest jego świetość, każda karta głosowania wrzucona przez obywatela do urny jest skarbem. Zaxchwianie tej procedury, a została onba zachwiana i te prostety miały swoje podłoże niepodważalne .. nawet kontrola ostatnio to stwierdziła. Jeżeli Ty nie widzisz tu powodu do protestu to naprawdę szkoda dyskutować. Na litość boską ginie setki tysięcy podpisów, a Ty nawet w tym nie poprzesz protestów swoich rodaków, to już jets niepojęte. Pamietaj! I np. Pan Braun jako monarchista tego broni, bo żyje w tym systemie i godzi sie na niego.

Problem z obronnościa kraju: właśnie dlatego od 25 lat nie dorobiliśmy się nawet 2 głowic nuklearnych na terenie swoiego kraju, żeby Pani Merkel, Putin rozmawiali z naszą głową Państwa poważnie a nie jak z panią na rynku sprzedającą skarpetki. I nie biadol mi o braku pieniedzy, bo przy reformie gospodarki i jeszcze na pożądną służbe zdrowia, nawet publiczną by się coś znalazło. Kolego o tym mówiono juz w latach 90'tych, to nie byli Korwin ui Braun, Wilk ... tylko to był okres jak komuchy i Polska pseudo opozycja doiła ten kraj i doi do tej pory.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [17:58] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
16:40 jak w Braunie powstały wątpliwości
17.00:17.25 skleiły mi się kartki? pani Kopacz?
17:27 do17: 32 Zasłona! Kurtyna! Zasłona!!! Proszę!!! Szybko!!! Litości!!!
Od 17.32 u kogo Braun zaciągnął dług i czuje się zobowiązany z długu wyliczyć...
„Pierwsza autorka Magdalena Karpińska. Magdalena Karpińska jest autorką książki, proszę państwa...która ma tytuł wart przytoczenia, ta książka ma tytuł: „Złodzieje, agenci policyjni, strażnicy. Przestępstwa pospolite w Warszawie w latach 1815 – 1830” ... pani Małgorzata Karpińska napisała taką książkę. Druga autorka, która pomogła mi zrozumieć co właściwie naprawdę wyprowadziło lud Starego Miasta w
noc listopadową, ta druga autorka Halina Rożenowa, jest autorka książeczki o bardzo śladowym nakładzie / śladowy nakład – podkreślone dwukrotnie/...książeczka ma
tytuł „Produkcja wódki i sprawa pijaństwa w Polsce w XIX wieku.” Te dwie książeczki: „Złodzieje, agenci policyjni” i „Produkcja wódki”. To POMOGŁO MI ZROZUMIEĆ, jakie są istotne przyczyny pojawienia się ludu pod Arsenałem w Noc
Listopadową.” W oparciu o tę lekturę mamy zgromadzony materiał badawczy i dowodowy by postawić tezę spotkania: prawdziwe przyczyny wybuchu Postania Listopadowego.
Przepraszam, znowu skleiły mi się kartki: carski propagandysta, pruski agent czy austriackie gadanie. Słuchajmy dalej:
22:40 Brawo, młody Braun!
Potem jak widać zaczyna się kombinowanie, szczególny przypadek w środowisku polskich intelektualistów.
24.41 do 27.48 bardzo ciekawe: jak osądza Braun wiedzę i stan intelektu mieszkańców Polsce w I połowie XIX wieku... Co sądzi Braun z „całym szacunkiem... dla ludu Starego Miasta Warszawy... że... jego, jakby to powiedzieć... świadomość polityczną w Noc Listopadową mogła nie być wiele
wyższa...”
Jest niższa /nie bójmy się tego słowa/ niż intelekt...
co dalej... „mówiono, że cenzura, no cóż, lud bardzo ten lud... bardzo oczywiście to ten lud szacując...i kochając nawet... no trzeba powiedzieć, że...
27:38 jądro

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [09:27] - stasiu69 | Link:

Naprawdę doceniam Twoją analizę każdego zdania, budujące jest że ktoś wogóle się pochyla w tym kierunku. Tylko czy nie gubisz w tym całego sensu? O Powstaniu Listopadowym i wielu wielu innych wydarzeniach z historii Polski, możnaby dyskutować i dyskutować... i to powinni robić inteligentni ludzie. Tylko Twój jedyny kierunek jakim podążasz, rozumiem ze Pana Brauna nie wielbisz i wielbić pewnie nie będziesz. Podobną retorykę, ale bardziej agresywną prowadzi Jego Upadłość Terlikowski. Nie interesowałem się jak tam Twoje wypowiedzi na temat tuz polskiej polityki na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. To pewnie byłoby ożywcze. Mnie osobiście zadowoliłoby jak krytykujesz i analizujesz słowa Pana Brauna dotyczace polityki nawet od II Rzeczpospolitej z naciskiem na na lata 1944-2015. Skonfrontuj je z wypowiedziami mężów stanu obecnych, odnieś się do rzeczywistości ... Ja chyba z ponad dekadę temuy prowadziłem ożywcze dyskusje na temat Racji Stanu Polski i łamanie jej przez kolejne rządy, nie słyszałem nawet io Braunie, żadnego filmu jego nie obejrzałem. Mój pierwszy głos w wyborach oddałem rok temu w wieku 33 lat. Bo nie było na kogo, obecnie jednak informacje i ludzie którzy burzą mury cudownej edukacji panstwowej, medialnego prania umysłow się przebijają powoli. Nigdy nie głosowałem za Tuskiem i PO, bo zawsze jak na nich patrzę widzę nagrania z obalania rządu Olszewskiego i zastopowaniu dekomunizacji jakiejkolwiek. Identycznie patrze na resztę ludzi, któzy tworzyli wtedy nowy rząd Jegomościa Pawlaka. Znajdź dowody i rpzesłanki na AntyPOlskość Pana Brauna i napisz coś konkretniej, a nie cytujesz wypowiedzi z wykładu gdzie Pan Braun myśli rozwija na 15-20 minut :) jest z tego znany. Bio dorga koleżanko jedna rzecz jaka jest najważniejsza dla Polaków to : Przestrzeganie Polskiej Racji Stanu, ostatnim u którego możnabyło to znaleźć w dużym stopniu to były rządy Piłsudskiego, z wadami oczywiście. Nie baw się w analizę wiersza na Panu Braunie, jedynie w jednym kierunku... a może załóż przez chwilę że może jednak mu na Polsce zależy ...

Obrazek użytkownika cichy

19-04-2015 [09:55] - cichy | Link:

A otóż wiec właśnie..po tym jazgocie medialnym wytoczonym na "prawicowych" mediach..choćby i na gadzinowce "frondzi e" i w jednej tv gdzie na przykładzie rajdu motocyklowego próbowano zrobić z tego KRYSTALICZNIE CZYSTEGO człowieka ruskiego agenta..widać wyraźnie jak bardzo niepożądane są nie tylko jego poglądy jak i sama kandydaturaa
a i być może SAMA PREZYDENTURA!!!! ..o nikim się tak nie mówi jak tylko o nim..i tu podwójny paradoks..bo to tylko utwierdza zdrowo myślących ludzi o tym kto kim jest..

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [17:59] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
Babicu droga: podaję ścieżkę. Komputer masz.

„Czasem warto przyjrzeć się gdzie jest źródło przygody intelektualnej.

FILM „O prawdziwych przyczynach wybuchu powstania listopadowego.” Dodany 27 listopada 2013r. Prolog wspomniany na początku do 6 minuty.
0:20 do 1:22 min: „Jest wigilia rocznicy 1830 nocy listopadowej...” ...Tak jak wspomniałam dobór słów sugeruje zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy tradycją a rewizjonizmem.
1:22 „I mamy podchorążych w różne rocznice narodowe, paradują w mundurach z 1830 roku, salwy honorowe oddają i saluty i cóż, to jest wszystko bardzo wszystko
piękne i wzruszające...” ... przyznam że zaczynam mieć wątpliwości co do intencji prelegenta, ale skoro ma być mowa o „prawdziwych” przyczynach staram się nie ulec własnym niepokojom. Modulacja głosu nie jest jednoznaczna.
1:30 „I ja teraz przystępując do DEMONTAŻU tego co jest PIĘKNE I WZRUSZĄJACE muszę bardzo wyraźnie zaznaczyć moją pozycję wyjściową” ...
Pytam siebie samej w duchu: nie dość już nieszczęść w naszej biednej i udręczonej Polsce? Dlaczego Grzegorz Braun chce przystąpić do demontażu jeszcze bliżej mi nie znanych ostańców tego, co w Polsce piękne?
1:43 zajęcie pozycji wyjściowej z której przybywa żeby „...dokonać destrukcji, destrukcji pięknej legendy, mitu założycielskiego...” ...Zaczynam mieć złe przeczucia i skojarzenia.
2:07 jak ma wyglądać krajobraz po bitwie, gruzy, piękne gruzy na których Braun zrekonstruuje prawdę, korzystając z własnych niezależnych źródeł.
3:12 MOCNE!!! Pierwsza czapa.
3:39 „Mit trujący albo inna legenda szkodliwa” zastanawiam się nad związkami frazeologicznymi; owoce zatrutego drzewa... zatrute jabłko... zatruta studnia...
legenda dotąd łączyła mi się z dawnymi czasami, rycerskimi zasadami gry i zwycięstwem dobra nad złem. Ale może jestem za mało otrzaskana...
4:01 na czym się konstytuuje nasza historia wg Grzegorza Brauna. Nie widzę miejsca dla grobów dziadów naszych. Przecież Jan Paweł II mówił, że Ojczyzna to
ziemia i groby
4:28 jak żyje, nie słyszałam podobnego mobilizowania do wysiłku intelektualnego. Ja nie chce być mobilizowana misiem.
4:44 wprowadzenie w arkana... Do tych mają dostęp jedynie osoby z „pokoju dla dorosłych.”
4:52 jesteśmy „w pokoju dla dorosłych.”

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [16:59] - stasiu69 | Link:

Witam,

Masz wielki problem widzę, ciekawe czy identycznie i z takim zacięciem opisujesz polityków mających stery w rękach ... Edukujesz ludzi na podstawie wybiorczej wiedzy historycznej, rzucająć cytatami i nawet nie pochylisz się, żeby zrozumieć szerszy kontekst. Po czym wnosisz, że ma do Mao większe mające sens zamiłowanie ... po 2-3 krókich zdaniach, gdzie słowem kluczowym nie jest Mao, ale 1000 kwiatów. Fajne cytaty wychodziły z ust nawet najpodlejszych, jak komuś one odpowiadają to jest to wolność. Taką samą demagogię uprawiają plujący na JKM(któego nie jestem fanem), bo czasem wspomni gospodarkę III Rzeszy i Hittlera. Tylko ilu ludzi zna realia i gospodarke 20'lecia miedzywojennego nawet swojego kraju ... tego w szkole nie nauczą, tą wiedzę trzeba samemu posiąść, a do tego trzeba się uczyćm, nawte mająć 30, 40 czy 60 lat. Co do Brauna i jego zwolleników, ludzi którym poglądy jego pasują powiem jedno: znam kilku , sam jestem wielu poglądów, ale nie dlatego że on je wypowiada, ja z grubsza miałem takie jak miałem 18, 23 czy 40 lat. I powiem jedno, nie jestem katolikiem od chyba 3 dekad, ale zawsze sądziłem że ta religia jest na naszych ziemiach jedną słuszną i będe zawsze jej bronił i ludzi pielegnujących te tradycję. Sam nie uczestnicze w żadnym święcie od pewnie 20 lat, dosłownie żadnym... bo moja osoba tego niepotrzbuje. Na Brauna patrzę nie pod kątem nowego prezydenta, bo w tym warunkach to nawet z mediami za sobą by nie wygrał (chyba?). ale chodzi o te właśnie wartosci patriotyczne i uczenie ludzi czym jest POlska Racja Stanu. Ja żyję dosyć luźno, nie płace podatków praktycznie, składek żadnych prócz jednej jaką jest zdrowotna(indywidualnie do ZUS, bezrobotnym zarejestrowanym byłem chyba x2 po 3 miesiące). Zadnych kredytów, żadnych wiekszych zobowiązan. Przyjemna prace, nowe fachy , przyjemności, czas dla siebie praktycznie 3-4 miesiące w roku... takiej rzeczywistości życzę moim rodakom, tyle że ja musiałem zakładanie rodziny na bok odłożyć i ogólne schematy, to będzie ten minus... ale pomyśle przy emeryturze(swojej o ktorej sam zdecyduje czy mam iść czy nie iść:)) o tym ;)

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [17:38] - Pyza na mazowie... | Link:

Fajnie stasiu69, że się zarejestrowałeś przed godziną na naszychblogach.pl, żeby skomentować mój wpis.

"Fajne cytaty wychodziły z ust nawet najpodlejszych, jak komuś one odpowiadają to jest to wolność." - to jedna z najgłupszych wypowiedzi jaką ostatnio czytałam.

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [11:04] - stasiu69 | Link:

to kiedy jest dobry moment do rejestracji ? bo nie rozumiem zarzutu? Mam mieć konta na tysiącach serwisów na wypadek takich postów właśnie ?

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [11:49] - stasiu69 | Link:

Najgłubsze słowa i konkluzje, to szczerze mówiąc, nie będąc gołosłownym wychodzą spod Twojego palca. Ja przyznaje, że czasem pisze chaotycznie, mam w nosie ortografię i interpunkcje ... lubie jednak słowo mówione, dyskusje na żywo. Pracuję sobie przy klawiaturze, czasem mam kilka wątków otwartych wielu kartach i jak mam przerwę w pracy to coś maznę :) Co w tym takiego głupiego, że nawet najpodlejsze kreatury czasem powiedzą coś fajnego, czemu można przyklasnąć ? Oczywiście, że nie należy czynić zaraz z nich świetych. Jestem zwolennikiem wolności słowa, a przeciwnikiem naiłwoływania do wychwalania postaw, które zrobiły ludzkości wiele krzywdy.

Droga Pani Pyzo, ja widzę tak na szybko chyba się nie pomylę za dużo taką sytuację w Pani osobie:

Siedziemy sobie wygodnie w fotelu, jakąś pracę mamy, pewnie i męża. Sytuacja w domu pewnie jest relatywnie spokojna i z nudów sobie wypisujemy pewne rzecz na temat osób wypowiadających się o polityce, geopolityce, historii, mając o tym wiedzę mizerną. Widzę raczej analize polonistyczną, niestety ta materia wymaga czegoś więcej. Może czasd najwyższy wyjśc z domu, obejśc nie wiem 100tyś mieszkań i zapytać jaka jest sytuacja w domach, proszę tylko unikać zabudów domków jednorodzinnych, bo trafi do mnie Pani i uzna, że ja posiadając dwa domy, żadnego kredytu w życiu, 4 fachy dobrze płatne sobie żyje naprawdę wolno i pochylam się nad losem moich sąsiadów i znajomych z dziwnych pobudek.

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [11:49] - stasiu69 | Link:

I jak widzę reszcie od 20 lat na scenie poluitycznej przebudzenie i w niewielkim procencie również w społeczeństwie, to tak atak nba to przebudzenie będę komentował. Bo chcę płacic tu podatki, a nie Anglikom, a to czynię od wielu lat. Najlepsze jest to, że w UK bywam raz lub dwa razy w roku, żeby załatwić sobie kwestie podatkowe, jeżeli to konieczne w połączeniu z meczem w Premier League. Tu może odprowadziłem przez 6 miesięcy w sumie składek emerytlanych sobie w całym życiu zawodowym, pracując na tzw. "umowach śmieciowych". Mówię o tym głośno od wielu lat, mówie to również urzędnikom skarbowym jak mam okazję tam bywać przy zdawaniu PIT bo składki zdrowotne płace i niewielki dochód tu wykazuje, żeby skorzystać z odliczeń(które są wszędzie). Obecnie Racja Stanu UK dba lepiej o mnie niż ta tu obecna. Nie będę się tu rozpisywał, na ten temat. Jestem antysocjalistą, jestem wielbicielm solidnej edukacji i wolności gspodarczej, jaka funduję swoim dzieciom i staram się bliuskim, z ktorymi mam kontakt. Pare lat temu namówiłem moją starszą siostrę, żeby edukację publiczną swich pociech porzuciła w sporej częsci na rzecz tej mojej wymaorzonej ... indywidulanej i prywatnej. Wolę to co ponosiłbym jako opodatkowanie pracy inwestować w swoje dzieci i nie tylko. To już zbiera żniwo bardzo szybko, mój siostrzeniec 23 letni stoi stabilniej na ziemii niż ja 9 lat temu. Tegop życzę moim rodakom, tej właśnie wolności w sferze materialnej , która spowoduję pozywtyny efekt na inne sfery ich życia. To że praca nawet niekoenicznie super opłacana da im relawtyny spokój, jak ma to miejsce w wielu cywilizowanych krajach, nie jest to może ideał ... ale można jest mniej hamulców do realizowania swoich celów. Bez kredytów, działanie rodzinnie. Niestety rodzinę zbudować solidnie i podstawy pod nią poświęcając się tylko pracy nie zbuduję się nigdy, szczególnie jak propaganda solcjalistyczna będzię miała wpływ na nas i nasze dzieci. Ja interwencjonizm państwa w mouim zyciu do minimum zredukowałęm i widzę, że przynosi to efekty, dlatego będę popierał głosy za tą postawą i dbanie o Polska Rację Stanu, a od pamietnego 89 roku nie było jej praktycznie wcale.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-04-2015 [23:08] - cassiodorus | Link:

''nawet nie pochylisz się, żeby zrozumieć szerszy kontekst.''
Stasiu co jest szerokiego w twierdzeniu iz polacy to durnie,oszukiwani przez każdego, kto nogę tu postawi[opr,ocz Moskali, ci niosa pokój wszechludom]], ?? Możesz mi wyjaśnic?

A nawet gdyby tak było, gdybyśmy wszyscy byli idiotami ku pośmiewisku cynicznego, zepsutego świata[poza Moskwą, wiadomo] to nie ma w etyce katolickiej przestrzeni na takie nasladownictwo
Jezus jest Drogą, nie diabeł-oszust

''bo czasem wspomni gospodarkę III Rzeszy i Hittlera''
Tak, to prawda, Hitlera, którego należy odmitologizować, twierdzi nawet, że w Auschwitz był całkiem niezły system, chociaż socjalistyczny
''„ Codziennie trzy razy im wydawano wyżywienie! Mieli stałe godziny pracy i pewność zatrudnienia”
To może naprawdę człowieka rozumnego oburzyć

Braun obok Korwina to obraz nędzy i rozpaczy, Sodoma i Gomora

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [10:13] - stasiu69 | Link:

Bo jesteśmy pośmiwiskiem i będzie z roku na rok jeszcze większym ... Bo jesteśmy oszukiwani i możesz nawet sobie dziesiątki przeróżnych aktów miedzynardowych, decyzji politycznych innych Państw prześledzić na przełomie ostatniego wieku.Tylko pytanie czemu się o tym w szkołach nie uczy, nawte nie przedstawia na slajdach dokumentów dat, chornologii. Nawet dzisiaj mogę Ci znaleźć 10 aktów UE i nie tylko które świadczą o głupocie Polaków, polskich rządów i działanie na szkodę naszej racji stanu. Trzeba czasami nazwać rzeczy po imieniu takimi jakimi są.
Obecne polskie społeczeństwo, mówimy o większości nie jest nawet w połowie tak polskie jak to przedwojenne.
Tak Polacy to durnie(nie wszyscy, a Ci co są to tez produkty takiej polityki i produkowania debili)! bo rządy i obecny stan rzeczy jest poniekąd ich zasługą, a jaka klasa rządząca taki obraz społeczeństwa. To temat skomplikowany, bo jak naród bez wiedzy, informacji, edukacji solidnej ma podejmować słuszne decyzje, czy nawet jak ma podjąć próbę analizy obecnej sytuacji. Przykład? A podam jeden świeży, poruszany przez ludzi znających chociaż detale gospodarki narodowej to: "Kwota wolna od podatku". Wiesz kolego coby się działo w Anglii czy Niemczech jakby np. rząd zredukował ją o 50%? Już Ci mówię: miałbyś miliony na ulicach? Dlaczego ? Bo to nie są debile i umieją liczyć? Bo zauważą, że to będzie atak w Rację Stanu ich krajów, idąć dalej atak w nich i ich kieszenie. Pamietaj zmniejszanie podatków w Polsce (oparte na analizie), zmniejszania ich i ingerowanie w obecny stan rzeczy taki jaki głoszą wolnorynkowcy godzi w Racje Stanu np. Anglii i Niemiec, oni wszytsko będą robić, żeby jej nie osłabić... i to jest prawidłowe myślenie rządów tych Państw, tak to działa i działać będzie zawsze. Zostawienie tej kwoty wolnej od podatku na tym poziomie ajk jest świadczy dobitnie, że tu nie ma Polskich Władz, a takie które mają Racje Stanu Polski głęboko w tyłku. Oni sobie poradzą, ale tu mówimy o 20 mln rodaków, gdzie 80% ma problemy z normalną spokojną egzystencją. A bez bazy materialnej nie zainteresujesz ludzi losem swojego kraju, człowiek głodny ma w nosie edukację i wnikanie w goepolitykę. Przykładem zacementowania sytuacji gospodarczej w Polsce, niech posłużą zakusy UE ostatnie: wprowadznie mininlanej stawki PIT i CIT w krajach człnkowskich, pewnie takiej jaką mają Niemcy lub Anglia.

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-04-2015 [12:22] - cassiodorus | Link:

''Tak Polacy to durnie(''
Ty z Braunem, zgoda, ode mnie i od mojej rodziny wara wam, chyba, że Braun po pysku chce dostać. Chociaż straszac przy tym prokuratorem, zachowuje się jak niegodny nawet zdzielenia po pysku bydlak

''Bo to nie są debile i umieją liczyć''
Zgadzam sie odnośnie kwoty wolnej od podatku, ale inni nie mają dlugów?
Braun wyzywa moich przodków od debili, nie w kontekście ich znajomości matematyki, a ze względu na wyjątkowa podatnośc na rewolucje. Znaczy wystarczy rzucić prowokacyjna haslo ''na barykady' a glupi po,lski motloch już leci z kamieniami na czolgi. Wiesz kto ostatnio się na takich barykadach pojawil?
Inne czynniki popychające do spisku, jak terror, niewola, mordy i gwalty to dla Brauna jakieś dziecinne niepowagi, brak profesjonalizmu. Taki jest szeroki kontekst i sens jego nauczania
Braun to wyjątkowo antypolska kanalia

''człowiek głodny ma w nosie edukację i wnikanie w goepolitykę''
Zgadzam sie, dlatego Karol Marks pisal swoje manifesty w Anglii, bo tam wolnorynkowcy zafundowali ludziom pieklo glodowe. Nie pisal ich w Polsce, chociaż wiele lepiej nie bylo

Widiz\zalem chyba w zeszlym roku statystyki podatkowe, z których wynikalo, że niektóre sklepy wiekopowierzchniowe nie tyko żadnych podatków dochodowych nie zaplaciy, ale to jeszcze im trzeba bylo pieniądze zwracać. Zero podatku w zadnym stopniu nie przelożyo się na zwiększenie plac, czyli sily nabywczej Polaków. Wspomoglo wielu grubych misiów, szczególnie tych zza granicy

Obrazek użytkownika stasiu69

19-04-2015 [10:14] - stasiu69 | Link:

Widzisz nawet Twoje zagrywki w stylu przywoływania Hitlera do tablicy, czemu to ma słuzyć. Wyrwałeś zdanie z kontekstu, jak to właśnie wypowiedź w całości z tego co pamietam drwiąca z innej postawy. Zaczynasz sam grać i bawić się czyimiś słowami, nie przedstawiająć kontekstu całego... jak to robią media o 2 dekad. Ja nie mówię, że oddam na niego głos czy Korwina, ale jeżeli Ty widzisz w nich obraz nędzy, to ja nie wiem co widzisz w postaci nie wiem innych kandydatów systemowych, tak ich nazwijmy bo jest to teraz w modzie. Napisz coś więcej o tej nędzy, co to spowoduje... Czy może poprzyjmy tak bezkompromisowo ludzi, którzy czynem i decyzjami zdradzali nasz kraj i pewnie będą to robić dalej. Sodomoe i gomore to masz teraz i niewolnictwo. Ja powiem Ci jedno, ja się miewam dobrze w tym kraju, ale jestem przekonany jakby takich ludzi jak Braun, Korwin, Wilk, Kukiz pokazywali w mediach i ich wizje na Polski, ludzie mają prawo poznawać inne opcje i światopoglądy, a jednak ktoś ten proces stopuje(w mediach, szkolach, uczelniach) . Widzę jak żyją inni i widzę, że nastepne pokolenia będą jeszcze gorsze jeżeli się z tym nic nie zrobi i to bardzo szybko.

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-04-2015 [11:50] - cassiodorus | Link:

Szerszy kontekst jest taki, że nazizm trzeba odmitologizowac, nie ze względu na zbrodnie, tylko dlatego, że to system zly jak każdy socjalizm, ale lepszy niż dzisiejszy socjalizm europejski. Bo zarówek energooszczednych nie bylo itp. Taki jest sens odmitologizowywania nazizmu hitlerowskiego''

Nie ma żadnego wyrywania zdań, Mikke to nie umilowany wyslannik Boga, a więc bląd kryjący się w jego rozumowaniu jest czymś naturalnym. Czciciele zlotego cielca marnie skończyli

''I pora odmitologizować nazizm. Był to, jak każdy ustrój socjalistyczny, ustrój bardzo zły. Jeśli jednak weźmiemy poza nawias kwestię żydowską oraz rozwój techniki, to trzeba przyznać, że był to ustrój lepszy zarówno od „realnego socjalizmu” w wydaniu sowieckim jak i od euro-socjalizmu w wydaniu unijnym.
Powtarzam: po wzięciu poza nawias tych akcydensów''

Sodoma i Gomora to pojecia biblijne czyli obrazowe, oznaczją nieporządek, rozpuste, prowadzące do zniszczenia, upadku. Doskonaly przyklad anarchizmu . Braun żyjący cale życie w związku nieuporządkowanyym i rzucający na ewo i prawo ''Szczęść Boże'' wrowadzal chaos poznawczy. Dokladnie to samo jest w przypadku tego co mówi o Polsce i Polakach i to on w jakiejś mierze odpowiada za moralne spustoszenie i podzial kraju. Nie tylko magdalenka, ale Braun również. ''Po owocach ich poznacie'' O zatwardzialym sodomicie Korwinie mam mówić?

''Widzę jak żyją inni i widzę, że nastepne pokolenia będą jeszcze gorsze jeżeli się z tym nic nie zrobi i to bardzo szybko.''
Zgadzam sie, Polskę należy zdekomunizować i zdeliberalizować. Jeżeli nie ukazęmy i jednej i drugiej ideologii jako dziela szatana, to wielu ludziom zalatwimy cierpienie bez granic. Znaczy musimu potepić nie tylko herezje komunistów, ale przede wszystkim herezje Brauna, a tym bardziej Korwina

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [02:17] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
Słowa Brauna mimo, że nie kierowane do mnie bezpośrednio, były poza kategoriami człowieczeństwa i polskości więc objaśniłam tej pani w czym rzecz: „Markowa, nawet blondynka z dowcipów rozłoży na łopatki twoje nadzieje na załatwienie sprawy przez prokuratora. Ostatnio, głośna sprawa, jeden z sądów wydał wyrok oddalający powództwo Owsiaka, który poczuł się zniesławiony przez blogera Matka Kurka.

Więc uruchom szare komórki i porównaj dwie sprawy:
Moje słowa: kanalia intelektualna
i pierwsze z brzegu słowa Brauna np.
„...przekrój tych plus minus tych trzech tysięcy ludu Starego Miasta pod Arsenałem, że to są ni mniej ni więcej proszę państwa w dużej ilości PRZEMYTNICY, BANDYCI, KURWY I ZŁODZIEJE. Tak sądzę.”

To co Markowa... Braun już osądził, ale ty myśl. Pozbieram co mówiłaś ty, papierowy i jerzype i sąd zachowa się po salomonowemu oddalając powództwo z powodu obrazy wzajemnej. Czyli się zniesie... a kto odpowiada za stronę ustali się właśnie tam. Bo ja w krasnoludki nie wierzę i w Barbapapę też.

Ryszard Nowak zakłada sprawy o obrazę uczuć religijnych, może ja założę sprawę Braunowi, co by go trochę zmitygować. Może by się ocknął.

WYTŁUMACZĘ CI MARKOWA, CHOĆ SPRAWA GŁOŚNA NA CAŁĄ POLSKĘ, tylko w kuchni o niej nie usłyszysz. Herbert nazwał Michnika oszustem intelektualnym, manipulatorem i człowiekiem złej woli. Stąd te słowa. Kanalia intelektualna to moja własna ocena. Moje własne słowa. Dotyczy tego, co publicznie Braun wygłasza na prelekcjach. Jakby, z całym szacunkiem do Brauna powiedzieć, kala on własne gniazdo. Z całym szacunkiem.
Może powinnam zastrzec się tak jak on to robi i napisać, że Braun to z całym szacunkiem dla Brauna, kanalia intelektualna. I kłopot z głowy. Nikt nie może stwierdzić, że szacunku brak. Nawet Braun.”

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [02:17] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
„Braun wychodzi poza krytyke powstań i nieustanie pluje właśnie na polskie groby, wyzywając naszych przodków od skończonych debili, którymi każdy cwaniak maniupuluje sobie do woli.”

Dziękuję, że staje Pan w obronie Honoru Polski.

Ja starałam się robić to bezpośrednio na stronie Brauna. Ale zrobił sobie klinicznie sterylne warunki. Jego intelektowi nic już nie zagrozi. Zablokował mnie i komentatora „taki jeden”. Oraz pousuwał wszystkie komentarze.

Napisałam te zdania, bo z gniewu wzburzyła się we mnie krew:
„Wichura i trzciny says: 6 grudnia 2014 at 10:29
Braun i jego rodzina wybierze króla.
Król „nagrodzi” Brauna dobrym słowem i miejscem na uczcie.
Braun nagrodzi Jerzegope…
Może popracujesz i opiszesz jego, Brauna, działania /przemowy/ ku czci Korwina… Niech rozkwitnie 1000 kwiatów!!!
Braun nie jest plebejuszem, robotnikiem, patrycjuszem
jego patriotyzm jest inny niż „kibolski”
nie jest juz nawet zwykłym inteligentem. Jest kimś więcej
Braun jest więcej niż oszustem intelektualnym,
jest człowiekiem złej woli
i manipulatorem…
talent Brauna…? Coraz częściej myślę, że to jest cymbał pusto brzmiący…
Dla mnie Braun jest więcej niż oszustem intelektualnym
Jest INTELEKTUALNĄ KANALIĄ”

Za te słowa zostałam postraszona przez jedną z komentatorek prokuratorem.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-04-2015 [23:51] - cassiodorus | Link:

''Dla mnie Braun jest więcej niż oszustem intelektualnym''

Dla mnie również..

''Norwid mi opowiadał wczoraj rozmaite szczegóły z życia warszawskiego, uwięzienia, sądy, kajdany, wywozy na Sybir, niesłychane odwagi i męczeństwa, a wszystko w ciemności odbywane, wszystko przez instynkt czegoś, przez zmysł polski, ale niepewny swej drogi i aż do komunizmu zachodzący, by znależć świateko zbawienia. Okropnie słuchac. Co to za stan rzeczy, co za piekło na ziemi... Wyobraż sobie, od kiedy wyszedł ze szkół, od lat sześciu, nie wiecej, narachował imię po imieniu dwustu współuczniów, prawie wszystkich, z którymi znał się i uczył, wywiezionych na Sybir, pomarłych w cytadeli lub na drodze, albo dojechałych i jęczących tam. Dwustu jeden człowiek narachował i to prawie dzieci!!!!''

Fragment listu Z. Krasińskiego do delfiny Potockiej, rok 1848

Aż do komunizmu miłujący pokój Moskale popchnęli polską młodzież, a Braun twierdzi, że to nie moskiewscy bandyci byli srawcą nieszczęść, a żydzi, masoni, prusacy i wszyscy inni, sterujący debilnym polskim motłochem

Tak, intelektualna kanalia, to trafne
okres;lenie
Kłaniam się nisko i również dziękuję

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

12-04-2015 [12:15] - Gadający Grzyb | Link:

Ach, więc Braun obraża... to całkiem jak z tą kopniętą feministką, która też poczuła się "obrażona" kazaniem abp. Michalika i wytoczyła mu proces.

Mamy wybór - albo toczymy wolną debatę na argumenty, albo zamieniamy się w pałkarzy okładających po głowach wszystkich nieprawomyślnych odstępców od jedynie słusznej linii - patriotycznej "politycznej poprawności" - i zamieniamy się w prawicowy odpowiednik "Wyborczej". Jak widzę, niektórzy za taką prawicową "Wyborczą" bardzo tęsknią.

Ja stoję na stanowisku swobodnej debaty i dlatego bronię Brauna, choć do niektórych jego poglądów jest mi daleko.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-04-2015 [13:09] - cassiodorus | Link:

Skoro Braun obraża ludzi, w czym nie różni się od walniętej feministki, jedynie tym, że jawi się jak ktoś z ''naszych'', to znaczy, że jego argumenty nie wytrzymują kontaktu z rzeczywistosćią

poglądy Brauna, do których jest mi blisko, bronię, jego herezje i antypolskie kacapoły, tepię, a jezeli ordynarnie wyzywa moich przodków do dostaje po łbie i jeżeli tego nie pojmujesz to od propagandzistów z czerskiej jesteś o wiele gorszy

''dlatego bronię Brauna, choć do niektórych jego poglądów jest mi daleko''
Nie ma żadnych szans by,m popierał kłamstwa Brauna, znaczy świadomie cyrografu z diabłem nie podpisze
To wojna kolezko, cywilizacyjna

Obrazek użytkownika babcia4

12-04-2015 [14:26] - babcia4 | Link:

p.GG prosze sie nie przejmowac p.Cassiodorus i p. Pyza tak juz maja,wyrywaja jedno zdanie i maja cala litanie obelg.
Zarzucaja innym ze chca zaistniec a sami tylko to robia.
Frondy juz dawno nie czytam.Pana artykuly polecam wszystkim.

Obrazek użytkownika cichy

11-04-2015 [21:36] - cichy | Link:

moi znajomi zbierali podpisy na dude..ja na reżysera..zarówno oni jak i ja mieli te same odczucia przy zbieraniu podpisow..od oskarzen o wyłudzenie peseli celem wzięcia 'na slupa" kredytow bankowych;poprzez zwykle uliczne chamstwo..nie zawsze i nie wszędzie zaznaczam..ale najbardziej "dowcipni" sa panowie w garniturach..
a reszty treści komentarza kompletnie pan nie zrozumial..jest cos takiego jak przenosnia;paralela;czy tez proba przeniesienia adresata-czytelnika w jakiś obszar by podnieść jakiś paradygmat....a wyrywanie z kontekstu kilku slow nie ma sensu w szerszej dyskusji..miłego wieczoru zycze..

Obrazek użytkownika cassiodorus

11-04-2015 [23:05] - cassiodorus | Link:

''a reszty treści komentarza kompletnie pan nie zrozumial''

To nie ma żadngo znaczenia co pan chce wycofac a co nie, jakie choroby glowy mi przypisac, to jest wojna ideologicza, w znacznie szerszym wymiarze, i jeżeli dawni chrześcijanie nie skladali holdu złotym cielakom pomimo że obdzierno ich ze skóry, to ja tym bardziej milczeć nie będę, gdy Braun oskalpować mnie nie ma jak[co innego wyznawcy Mikkego i neopoganie]

Braun jezeli nie jest oszustem świadomym, to jest głupcem, bo skoro jak mówi jesteśmy idiotami, to chyba oczywiste, że nie będziemy go słuchać, musielibyśmy być mądrzy, a to się kłóci z całą jego atypolską paplaniną

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [19:03] - stasiu69 | Link:

wskaż mi te plucie i jego antypolskie zapamietanie. Na jaką historię pluje. Jak piszesz argumentuj, chociaż zajawką w postaci 1-2 zdań z jego opinią, któa tak potraktowałeś. Zaraz jeszcze pewnie wyzwiesz autrora książki Pakt Ribbentrop-Beck" za p;lucie na historię kraju, dlatego że rzucają inne spojrzenie na historię Polski, wbrew wszelkim opinią nie jest to działanie antyPolskie, bo niezgodne z linią edukacji pro-prlowskiej. Historia jest bardzi ciekawa i to nawet ta dawna, to że w szkole to nuda i suche fakty przedstawianie przez nie-entuzjastów tej dziedziny, ale często ludzi z łapanki spowodowanej bezrobociem. No ale tak jest ze wszystkim w naszej publicznej edukacji, chyba że sie trafi na dom rodzinny gdzie na naukę się patrzy nie tylko pod kątem pieniędzy lub gartskę nauczycieli z pasją, sam miałem to szczęscie jeżeli chodzi o nauki scisłe... no i oczywiście własny wysiłek, jeżeli ktoś już ziarneko zasiał... dlatego może multi zawodowość u mnie zaowocowała :) i na litośc boską nawet nie trzeba etatu mieć.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-04-2015 [21:54] - cassiodorus | Link:

Nie oglądam Brauna już od dawna, tak jak i nie oglądałem prlowskiego dziennika telewizyjnego, chociaż wtedy byłem za mały

Ok może kilka zdań
Na którymś ze spotkań apelował do studentów, przybierając postawę uczonego mędrca syjonu, ''nie bądżmy takimi samymi debilami jak nasi przodkowie'' To nie jest jakiś głupkowaty zwrot, a sumarum jego nauk. Może i jego dziadek był debilem, ja tego nie wiem, ode mnie i od moich przodków wara i Barunowi i wszystkim gebelsiakom

Coś z historii
Braun twierdzi, że w początkach XIX wieku realnie tylko trzech braci było zainteresowanych odbudowa polski, Mikołaj, Aleksander i Konstanty.. Otóż twierdzę, że Braun łże jak pies..łze jak moskiewski sprzedawczyk
Jeżeli jesteś innego zdania udowodnij to
Mogę przytoczyć ci listy Czartoryskiego i jego wspomnienia z pobytu w Rosji i jest w Aleksandrze takie pragnienie, ale tylko w wieku dziecięcym. To są mazrenia dziecka, gdy Czartoryski opuszcza Rosję widzi, że u młodego Aleksandra z dziecięcych marzeń ślad nie pozostał
W listach do Aleksandra Czartoryski wskazuje na Konstantego, jako jedynego sprawcę niepokojów warszawskich, nie żydów, nie ku..y, nie złodziei, nie masonów, a Konstantego..
Uważam, że to Braun jest oszustem, nie Czartoryski
Udowodnij mi, że nie mam racji, jeśli tego nie zrobisz, ześwinienie Brauna jest faktem

Coś z literatury
Braun powołuje się na ''Żyda'' Kraszewskiego jako kompedium wiedzy, otóż twierdzę, że jest w ''Żydzie'' wszystko , co przeczy braunowskim kacapołom, Żyd Jakób[taka pisownia w egzemplarzu z którego korzystam]jest całym sercem z powstańcami, chociaż wie, że walka zbrojna zostanie przegrana.. Wygrane będzie co innego

Braun albo jest głupcem, abo kłamie swiadomie

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [19:03] - stasiu69 | Link:

I kolejna istotna sprawa, jakby telkewizje i radia publiczne, dotowane z abonamentu RTV puszczały Wilka, JKM , Brauna od momentów startu ich kampanii , gwarantuję Ci że ich słupki poszłyby znacząco do góry. Bo na litość jak ludzie są zmuszani do wysłuchiwania KOmorowskiego, Dudy,
Jarbusa(sic!). Ogórek (sic!!) to dlaczego nie puszcza się tam ludzi o myśli wolnorynkowej, a w kraju jest dosyć znaczna liczba tych zwolenników, szczególnie u mlodych... a to oni będa kreować następne lata w tym kraju... Ja w wieku 49 lat wolę obecnie przebywać wśród mlodych niż moim roczniku, wolę z młodymi pracować, pić piwo ... poziom intelektualny wiekszości i nawet spojrzenie na wykonywanie czynności zawodowych jest bardzo wysoki w stosunku do obecnych 30+... tak tak! są ludzie inteligentni i młodzi i bez studiów. Baa ostatnio kolega mój ze szkoły nie mógł zrozumieć czemu płacę 19'ltkowi 3-4 netto w małej mieścinie, jakbym mógł znaleźć sobie kogoś za najniższą krajową :/ Odpowiedź była jedna: bo tak wyceniam jego pracę! No ale ja mam ten przywilej że moje firmy nie są tu ulokowane ale np. w takich UK i nawet jak biorę kogoś pod skrzydła to pierwsza rzecz jest taka że będzie wykonywał dla mnie usługi jako osoba samozatrudniona np. w UK. Czekam na ustawy naszych rządów antypolskich, które mi umożliwią normalne funkcjonowanie tu jeżli chodiz o fiskalizm.
I pytam co jakiś czas ich: czy czują niedcosyt jeżeli chodzi o niepłacenie składek emerytalnych i podatków w Polsce (no to podchwytliwe, bo płacą podatki w konsumpcji)? Odpowiedź jest zawsze ta sama: nie :) I jak się miło patrz jak młody człowiek 19-21 lat, nie ma problemu żeby pomóc schorowanej mamie, która nie musi się czołgać przed urzędami i lekarzami o socjalne daniny.

Obrazek użytkownika cassiodorus

12-04-2015 [22:29] - cassiodorus | Link:

''dlaczego nie puszcza się tam ludzi o myśli wolnorynkowej,''

Nie wiem dlaczego, ale już jest tam wystarczająco wielu złodziei i drapichrustów,
Co innego szokuje. Kościół katolicki, którego owieczką jest Braun już dawno temu wskazał na liberalizm[gospodarczy równiez] jako na dzieło diabła. przeczytasz o tym w nauczaniu wszystkich po kolei papieży, łącznie z Franciszkiem, jakim cudem wiec katolik-Braun propaguje szatańską ekonomię jako nowe wybawienie dla świata?
Wolnorynkowa XIXwieczna Anglia wyprodukowała rzesze nędzarzy, dzięki którym Marks napisał swój ''Kapitał'' , znaczy kapitalisci 'dali' bolszewikom sznur, na którym zawiśli katolicy

To ówcześni Braun i Mikke wyprostowali ścieżki Trockiemu, nie Traugutt

''Odpowiedź była jedna: bo tak wyceniam jego pracę!''
Są setki innych ''przedsiębiorców'', którzy wycenili pracę na zero, chociaż najniższa pensja jest nieco wyższa, i zatrudnienie na czarno, czyli wolność od ZUS, pIT I CIT w niczym lepiej wyregulować płacy nie pomogło.
Raczej się to nie zdarza w socjalistycznych rajach typu Norwegia, Australia, luksemburg czy Dania, ale tam już w wolnorynkowe brednie nikt nie wierzy

''I jak się miło patrz jak młody człowiek 19-21 lat, nie ma problemu żeby pomóc schorowanej mamie, która nie musi się czołgać przed urzędami i lekarzami o socjalne daniny.''
Zgadzam się. Z tym, że może tak się zdarzyc, że mama będize się tak samo czołgac przed własnym dizeckiem, [ w liberalizmie każdy sam decyduje co ma robić,] co jest jeszcze bardziej upokarzajace i wtedy wg etyki katolickiej, znaczy braunowskiej podobno również, obowiązek pomocy tej kobiecie spoczywa na gminie, na państwie, na wszystkich. Na organizacjach międzynarodowych również.
Na socjalistycznym zachodzie tak jest, w polsce tak nie ma , a jednak to polacy do Niemiec wyjeżdżaja, nie na odwrót

Obrazek użytkownika Deidara

11-04-2015 [20:10] - Deidara | Link:

Mogę nie popierać Brauna, ale Frondelek to już tylko marna parodia tego, czym kiedyś ten portal był.

"komu i czemu „poświęcony” jest portal Fronda.pl?"
To akurat proste - PiSowi. Podejrzewam, że redakcja liczy, iż za wchodzenie bez wazeliny zostanie kiedyś nagrodzona jakimiś stanowiskami. Ale robi to tak prymitywnie i prostacko, że podejrzewam, iż może się na tym przejechać.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

11-04-2015 [20:45] - Gadający Grzyb | Link:

Tu nie chodzi o poparcie dla Brauna. Rzecz w tym, że Grzesik z pełną premedytacją, na polityczne zamówienie obrzuca gównem porządnych ludzi.
Też sądzę, że liczą na nagrodę i pewnie jakieś budżetowe granty po wygranej - ale póki co, swoją kretyńską nadgorliwością wyrządzają PiS-owi niedźwiedzią przysługę.

Obrazek użytkownika Deidara

11-04-2015 [22:01] - Deidara | Link:

Warto zauważyć, że Fronda była ostatnio hojnie dotowana przez Ministerstwo Kultury - w grudniu dostała 300 tys. zł dotacji. Tak, trzysta tysięcy od tego złego, znienawidzonego ponoć przez nią PO. Aż dziwne, że nikt się na prawicy tym nie zainteresował.
To powinno coś wyjaśnić, nie?

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

12-04-2015 [11:48] - Gadający Grzyb | Link:

Pytanie, czy dotację dostał portal Fronda.pl, czy pismo "Fronda", czy też wydawnictwo "Fronda" - bo to są obecnie odrębne podmioty. Wydawnictwo nawet odcięło się od portalu "Fronda.pl" w specjalnym oświadczeniu.

Obrazek użytkownika Deidara

12-04-2015 [12:57] - Deidara | Link:

A skoro tak, to może faktycznie, myślałem, że to jedna firma, jak Niezalezna, GP i GPC.
Cytuję:
"Najwięcej pieniędzy dostały kwartalniki: "Kronos. Metafizyka Kultura Religia" (140 tys. zł), "2+3D grafika plus produkt" (100 tys.), "Przegląd Polityczny" (100 tys.), "Krytyka Polityczna" (95 tys.), "Dialog - Pheniben" Stowarzyszenia Romów w Polsce (80 tys.) i "Cwiszn" fundacji Shalom (75 tys.). Sporo dostaną też "Zeszyty Literackie" (100 tys. na cztery numery), teatralne "Didaskalia" (120 tys. na pięć numerów), "Ekrany" (85 tys. na pięć numerów), "MOCAK Forum" i "Bliza" (po 60 tys. na trzy numery) oraz miesięcznik "Kino" (120 tys.). Katolicki kwartalnik "Fronda", który w zeszłym roku w pierwszej turze nie dostał dofinansowania, teraz zgłosił się po dotację od razu na lata 2014-16 - i dostał 300 tys. zł."

To w sumie ciekawe, że państwo dotuje czasopisma.

Obrazek użytkownika postman

11-04-2015 [21:55] - postman | Link:

Zgodnie z tradycją: tak czy owak, zawsze Nowak. A wszystko idzie, a właściwie pędzi coraz szybciej według scenariusza protokołów mędrców syjonu.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb

11-04-2015 [22:07] - Gadający Grzyb | Link:

Syjon-sryjon, nie o to chodzi.

Obrazek użytkownika Deidara

11-04-2015 [22:39] - Deidara | Link:

To urocze, jak ludzie łapią się na tę ruską fałszywkę. Widać, że ona wciąż użyteczna.

Obrazek użytkownika Secesh

12-04-2015 [05:21] - Secesh | Link:

Co jest tam fałszywego, okładka, autor, treść?

Obrazek użytkownika Deidara

12-04-2015 [09:23] - Deidara | Link:

Wszystko. To dziełko stworzone przez carską ochranę. Cel był prosty - dać prawicowym ruchom w Rosji zajęcie i odciągnąć je od kwestii związanych ze zmianami w kraju, a winą za wszystko obarczyć Żydów.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [00:21] - Pyza na mazowie... | Link:

5. Z zasady trzymam się z daleka, nie dewastuję swoją ciekawością i pytaniami cudzego życia.
Ale to pytanie padło na już na jednym z portali. Czy Braun sformalizował swój luźny
związek ze względu na PR w kampanii? Pytający poszedł dalej, bo przypomniał kościelny
ślub Donalda Tuska. W świetle tego, co Grzegorz Braun ogłosił w styczniu 2015 ślub
wygląda na przemyślany, strategiczny krok.

Dla mnie, nie wchodząc oczywiście w prywatność kandydata, dziwne wydało się, że ślub
odbył się w Adwent. U katolików nie jest to czas, w którym odbywają się tego rodzaju uroczystości. Kiedyś pospieszne śluby, a za takie uważano ślub w Adwent lub w Wielki Post, były podyktowane surowszymi obyczajami... żeby nie było widać... Ale kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mógł poczekać 3 tygodnie. Zadość stałoby się tradycji i nie byłoby katastrofy obyczajowej, jeśli taka groziła. Nie te czasy.

Nie piszę o tym, żeby babrać się w Brauna życiu, ale widzę rozdźwięk pomiędzy tym co tak
głośno mówi Braun od kilku lat – swojej wierze katolickiej – a praktyką. Czy życie z poglądami nie jest kompatybilne czy Braun jest hipokrytą i obłudnikiem każdy może odpowiedzieć sobie sam.

Wracając do tekstu Agnieszki Piwar. Tekst jest napisany poniżej wszelkich standardów. Braun, proszę powiedzieć dlaczego poczuł się pan rozczarowany Januszem Korwin-Mikke.

Proszę zrobić to osobiście a nie wysługiwać się kobietą. Oczywiście rozumiem ten zabieg. Pan Braun ma zachować dziewicze usta.

Po tekście pozostaje niesmak. Kto Brauna wielbi jest „oświecony” (chi, chi...) jaśnie oświecony...

Kto nie wielbi Brauna jest ciemniakiem... o ciasnych horyzontach...
Świat według Brauna jasno – ciemno...
ale nie ma to nic wspólnego z biało – czarno, bez światłocienia...

Braun, gorzej ci? Spójrz okiem profesjonalisty na tekst wyżej. Kolory, literki pochylone,
pogrubione flamastrem... Wygląda ciekawiej niż zeszyt Ali z „1B” w którym bawi się w
nauczycielkę.”

Mój DZISIEJSZY komentarz: Pan Braun jest wielki. Wielki jak jego zdjęcie na stronie grzegorzbraun.pl. Jedzie się kursorem w dół i końca nie widać. Diament wielki jak góra... Ego wielkie jak zdjęcie...

Obrazek użytkownika felek

12-04-2015 [11:38] - felek | Link:

Podziwiam wiedzę Autorki powyższych komentarzy o szczegółach politycznych CV omawianych postaci życia medialno-politycznego w Polsce. Moja wiedza jest w tym zakresie mniejsza, ale w rozpoznawaniu kto jest kto i czemu służy wspieram się prostą zasadą cui bono.
Trudno tłumaczyć kandydowanie na prezydenta panów JKM, Brauna i Kowalskiego wyłącznie wybujałym ponad stosowną dla nich miarę ego. To wynik ich chłodnej kalkulacji, a dokładniej - kalkulacji ich promotorów z zaplecza. I nie jest to bynajmniej kalkulacja na jakąkolwiek wygraną, w końcu taki JKM kandyduje od zawsze i zawsze z rezultatem 1,5 - 3%. Kalkulacja ich promotorów dotyczy wyniku łącznego, powiedzmy: 3% + 2% + 1% = 6% głosów. Głosów z prawej strony. A to już jest coś, co, szczególnie w drugiej turze, mogłoby zaważyć na wyniku końcowym uniemożliwiając zwycięstwo prawdziwej prawicy, czyli PiS.
Wybujałe ego swoja drogą, ale ani JKM, ani Braun, ani Kowalski to nie są ludzie naiwni. A tym bardziej ich promotorzy.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [15:28] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
Słucham dalej i oglądam ten szylkret.
1:33;00 ....
1;33:40 „I niech rozkwita 1000 kwiatów powiedział Towarzysz Mao”
1:34:57 Gruppenfuhrer Wolf sadzi 1000 kwiatów dla Mao.
1:35:50 „Niech rozkwita 1000 kwiatów” – repeta.
Intarsja szylkretu plastikiem (g..m) to nie jest dobry dobór materiału.
Pytanie retoryczne pozostające merytorycznie w temacie: dlaczego Mao, a nie Che,
Goebbels, Urban czy Gomułka.

„Tytuł „O odnowę moralną kraju” sugeruje, że Braun jest odnowiony moralnie i daje nam
niezawodną receptę, działające leki nam maluczkim przetrzepując intelekt, gorliwość (jak
jesteśmy zaawansowani w czytaniu pism Stolicy Apostolskiej) i rozlicza z gotowości do
służby Kościołowi i Ojczyźnie.”

Dla Brauna sakrament pokuty to promesa na nieśmiertelność i przepraszam, to zbyt żenujące dla mnie żeby powtórzyć za autorem: „podnoszenie szlabanu w górę”.

Nie znam faktów z życia osobistego Grzegorza Brauna. Wiem tylko tyle, ile zostało udostępnione na stronie grzegorzbraun.pl. Tam komentatorka „markowa” zamieściła informację o zawarciu przez niego związku małżeńskiego w kościele na Karolkowej, podczas mszy odprawianej w rycie przedsoborowym. Dodała parę fotek.

Czym zajmuje się siostra Brauna można znaleźć bez problemu w internecie.

Wszystkie komentarze które były niewygodne dla Brauna usunięto. Została tylko ślina, wazelina i wołanie o datki.

Braun to przewrotny snob, demagog i duży szkodnik.

Resztę jego bajdurzenia na temat Kościoła Katolickiego wysyłam na maila. A Pasierbiewicza „lej”.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [15:29] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
"52:51 Słowa kieruję bezpośrednio do Grzegorza Brauna: Bluźnisz człowieku, ludzie to nie
lekcja nieodrobiona. Życie ludzi XVIII. XIX, i XX- leciu to nie jest lekcja, którą możesz
zadawać teraz do odrobienia tym, którzy przyszli z dobrą wolą posłuchać o patriotyzmie i
receptach na odnowę moralną. Twoje „lekcje” Polacy „ odrobili” swoją krwią. Przestań
człowieku nazywać tamte czasy, naszą historię, „nieobrobioną lekcją” którą bezczelnie
zadajesz współczesnym. Poniewierasz w sposób perfidny, bo używasz swojego intelektu
bogatszego o stosy opracowań, a sam nie zbliżyłeś się do ani na cal do realności życia tych
czasów. Poniewierasz ofiarą życia naszych przodków, ich godnością, ich rozumem, ich
sercami. Stań wtedy, z nimi, bezradny – choć kujący kosy – jak mężczyźni na sztychu
Grottgera, zastań w domu zgwałconą żonę albo córkę po wyjściu Moskali – rozpięty
kaftanik to nie kokieteria – ale zerwane brutalną ręką ubranie, żeby dostać się do
śnieżnobiałych, dziewiczych piersi Polek. Bądź jak zesłaniec z obrazów Aleksandra
Sochaczewskiego. Wolność krzyżami się mierzy. Zadawaj lekcje. Bluźnij dalej.
Czy znasz człowieka, który lekcje odrobił? Czy przejdzie ci przez gardło jego imię? To Lech
Kaczyński. Liczyli się z nim Brytyjczycy, miękli Niemcy. Lech Kaczyński odrobił lekcje...
aż do ostatniej..."

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [15:30] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
Nie twierdzę, że Braun jest naiwny. To wyrachowany, zimny gracz. Przede wszystkim o swoje. Łatwo dotrzeć do niego przez pychę i ego i wtedy można z nim zrobić co się chce. Teraz ma szansę przejąć schedę - elektorat po dziadku Korwinie, w końcu wierny i lojalny jest, i potencjalny elektorat Kowalskiego.

Nie komentowałam na stronie, której się wyparł publicznie na spotkaniu grzegorzbraun.pl tego, co mówi o polityce. Uważałam, że inni zrobią to lepiej. Przeanalizowałam natomiast jego wiedzę dotyczącą Kościoła Katolickiego.

I proszę, oto 1000 kwiatów Grzegorza Brauna...
wpis z 5.10.2014 „O odnowę moralną kraju.”
„40:50 ksiądz nic więcej nie musi robić oprócz sprawowania Eucharystii i „podnoszenia
szlabanu w górę” (mowa o rozgrzeszeniu) Nawracajcie się, świadczcie o Jezusie Chrystusie,
pomagajcie ubogim, pocieszajcie wdowy, odwiedzajcie chorych, dawajcie jałmużnę,
odwiedzajcie więźniów... takie same obowiązki chrześcijańskie ma świecki i kapłan. Musi
robić trochę więcej niż minimum, którego oczekuje od niego Braun.

Obrazek użytkownika Jabe

12-04-2015 [16:16] - Jabe | Link:

Moim zdaniem ta wypowiedź dotyczy specyficznie obowiązków kapłana. Czepia się Pani.

Obrazek użytkownika cichy

12-04-2015 [19:54] - cichy | Link:

a'propos..
oj czepia się...czepia się...
panie JABE..posluze się nieśmiertelnym tekstem JK z sejmu .."no daj pan spokój"..pani pyza pisze z poczucia patriotycznego obowiązku uświadamiania obywatelom ze G.B. jest ruskim agentem i ze musimy wybrać jedynego prawdziwego kandydata prawicy etc..etc..

Obrazek użytkownika Jabe

12-04-2015 [22:32] - Jabe | Link:

Pan Braun ma najwyraźniej niemały potencjał, skoro mając śladowe poparcie, wzbudza taki niepokój. Pani Pyza robi mu reklamę. Znaczy, warto się zainteresować.

Obrazek użytkownika Jabe

12-04-2015 [15:53] - Jabe | Link:

Spodziewa się Pan, panie Felku, że wszyscy wspomniani kandydaci, dostając 6% łącznie, wejdą do II tury i odbiorą głosy „prawdziej prawicy”? Warto się zastanowić, kto zyskuje na propagowaniu takich bzdur. Kto jest Pańskim promotorem?

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [00:21] - Pyza na mazowie... | Link:

4.
„Wichura i trzciny says: 1 lutego 2015 at 09:25
Z wejściem Brauna w politykę było tak na tym forum: Papierowy /usta Brauna na forum grzegorzbraun.pl/ szedł w zaparte, że Braun nie zbija i nie chce zbić żadnego kapitału politycznego. Braun miał/chciał pozostać czysty od ambicji politycznych. Co innego ćwierkały wróble – za pozwoleniem pana Brauna, a co innego pan Braun planował.”

„1 lutego 2015 at 15:11
Po chybionej kandydaturze Mariana Kowalskiego /polecanego „na gorąco” przez uroczą markową jako wzór i uosobienie cnót męskich/ Braun być może uważa, że w porę wskoczył na dobrego konia. Pięć następnych lat to dużo czasu, żeby powalczyć o zaistnienie. Braun ma
nadzieję, że ten koń go wyniesie. Ja mam nadzieję, trzymając się ściśle terminologii końskiej, że ten koń go poniesie.”

„Wichura i trzciny says: 29 stycznia 2015 at 22:36
Grzegorz Braun ogłaszając się kandydatem na prezydenta dał wyborcom prawo do „prześwietlania” jego życia. Życiorys prezydenta ma być jeśli nie jest, lub stać się transparentny. Każdy ma prawo do pytań. Pan Grzegorz oddał się do dyspozycji... bardzo piękne słowa, ale najpierw trzeba przejść przez sito...

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [00:21] - Pyza na mazowie... | Link:

3.
Grzegorz Braun w udzielił parę dni temu w Chicago w tamtejszym radio wywiadu, wpis video wyżej, w którym już na początku, do 5 minuty wyznał, że wzbierało w nim pragnienie pójścia w politykę od 10 lat. Niedawno przerodziło w postanowienie a teraz zostało wprowadzone w czyn.
O tyle jest to dziwne, że Braun umieszcza pokątnie, nie w formie własnych wypowiedzi, tylko zawsze cudzymi rękami, na jakiś portalach, że jest związany z Ruchem Narodowym.

PYTAM OD KIEDY???

NIE SKOŃCZYŁ OFICJALNIE Z KORWINEM, A ZACZĄŁ Z NARODOWCAMI...!!!

Polityczny bigamista. Piskorz lub węgorz. Byle do przodu. Chyba stąd znalazł się 11 listopada na błoniach przed stadionem narodowym.
Zawisza wyciągnął go z kapelusza lub z rękawa i zapowiedział jako intelektualistę i ....MYŚLICIELA...!!!

Braun: a pierścionek Korwinowi zwróciłeś???!!!

Braun: życie, odpowiedzialność to nie wyszmelcowane w kuchni romansidło z kiosku.

Grzegorz Braun jest medialny, ma wyrazisty sposób bycia, przyciąga. Do wystąpień publicznych mogła go podszkolić siostra, która wykłada dykcję i prowadzi zajęcia z emisji głosu w szkole aktorskiej we Wrocławiu.

Ale po co się pchał na błonia 11 listopada??? To duży zgrzyt pomiędzy tym co głosi, mówiąc pogardliwie o „patriotyzmie kibolskim” a tym do kogo przemawiał ze swojego wysokiego krzesła parnasu intelektualnego.

Narodowcy to młodzi ludzie, wielu z nich jest kibicami piłki nożnej.

Czego chce od młodych, zdrowych ludzi???

Poczarować a potem PIE...IĆ O MONARCHII???

Braun z mikrofonem wygląda dojrzale. I na tym się kończy... W swoim wysoko rozwiniętym egocentryzmie, zamieścił wycinek z Marszu Niepodległości ze swoim wystąpieniem w paru miejscach. Fani pana Grzegorza wrzucili te 3 minuty i tu.

Nigdy wcześniej nie miał takiego audytorium, takiej widowni. Widać jak imponuje mu to, że „panuje nad tłumem”.

Kilka osób tutaj komentujących pociągnęło po literach przez kalkę format z mainstreamowych mediów o tym, że kandydat na prezydenta Andrzej Duda, wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość „jest bezbarwny” lub „jest nijaki”. Braun jest barwny... barwny inaczej...”

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [17:22] - stasiu69 | Link:

Co ty masz koleżanko do tego człowieka? Podrzuć mi linki tekstów o np. Komorowskim, Dudzie, czy tam o kimkolwiek z polityki na przestzreni osatnich 25 lat chciałbym zobnaczyć jak opisujesz prawdziwych Polaków. P. Braun jeszcze nie miał szansy podnieść nawet ręki w sejmie: Za , Przeciw lub Wstrzymany. Ja jestem za pisaniem, mówieniem, nakreślaniem faktów z niedawnej historii w innym świetle niż ta szkolna. Ludzie uczą się wtedy, wnikają, czytają ... jest ich niewielu, ale to zawsze coś... jeżeli ktoś ślepo wierzy jednmu czy drugiemu to nie mi nad tym sie zastanawiać. Problemem nie jest sam P. Braun, ale rzeczywistość któa się nam rysuje jak się pojawił w tej Polityce ... to mnie przeraża. Ten marazm ludzi pozwalających jak nawet media państwowe działają kneblująco. Ja jako nie-katolik od 3 dekad, jestem zbulwersowany jak tępiona jest normlaność.

Rzucasz się na religijność P. Brauna, czy jest ona lepsza czy gorsza ... ale czy jest to powód do dyskusji ? Może lepiej zakończyć temat tym zdaniem: religia nie jest od politykowania, ale jeżeli w kraju masz pewną tradycję i wartości to polityk pewnych fundamentów ruszać nie powinien, a jak już zamierza to ze szczególną ostrożnością. Zadaj sobie pytanie: dlaczego tak ujadam ? dla kilku zdań? Może zacznij szukać np. plusów a nie minusów, któe też są warte ... ale na każdego zależnie od punktu obserwacji można pisać i pisać negatywnie i powinno się to robić też. Przy okazji Brauna powinnaś mówić nie tylko o nim, ale też innym kontrkandydacie: Jacek Wilk. Zabiegi w stosunku do niego stosowane są jota w jotę jak do Brauna. Tu się zastanów, czemu oni się ich boją ... Koleżanko oni pryz obecnym Prawie Wyborczym i mechanizmach nie wygrają prezydentury, nie ma szans ... może zacznij uświadamić ludzi dlaczego tak jest ? że same postacie Brauna, Wilka, JKM , KOwalskiego nie są tu problemem dla nas, ale źródła należy szukać w innym miejscu....A może nie wiesz ... uważasz że wszytskie ostanie rządy od lat 90'tych wybierane były w procedurze demokratycznej ? To się głęboko rozczarujesz jak poznasz temat. Czy oni wyznają jakies faszystowskie wartości, jak nawet lekko rakdykalne w jednym lub drugim kierunku to czy są one tak szkodliwe, że trzeba je uciszać za wszelką cenę ?

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [19:37] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
Stasiu69 dobrze, że masz tu konto od 2 godzin.

Wyobraź więc sobie jak będzie wyglądała polityka wewnętrzna i zagraniczna Polski po wyborze Brauna na urząd prezydenta. Na przykład: podczas oficjalnej podróży do Stanów Zjednoczonych ogłosi, bo przecież mu nikt nie zabroni, że Polska wychodzi z „eurokołchozu” i „NATO”.

Pomyśl co będzie z Polską. Zostanie SAMA pomiędzy Niemcami i Rosją.
Po tego rodzaju oświadczeniu z ust najwyższego dostojnika państwowego dojdzie do dekonstrukcji państwa w wymiarze katastrofy narodowej. Wystarczy, że Braun powtórzy to co wielokrotnie głosi na swoich pogadankach.

„Brakuję solidnej edukacji, edukacji gloryfikującej Polskę(taka edukacja buduję Polską Rację Stanu, która jest połączona bezpośrednio z narodem), taką edukacje mają u siebie : Anglicy, Niemcy, USA, Belgia, Holandia.” Braun co przypomniałam teraz CYTUJĄC SŁOWO W SŁOWO jego wypowiedzi nurza polską historię w wychodku i chce żeby mu klaskano. Odmawiam, veto, non possumus. Tak mi dopomóż Bóg.

Co zafasowałby prezydent Braun na obchodach powstań narodowych, co mówiłby składając wieńce na grobach. Czy wtedy też okazałyby się ważniejsze jego historyczne hipotezy badawcze, jego intelekt który rzucałby światło ze skroni niczym z wieńca Zeusa Olimpijskiego?

„Nie wiem czy keiruję Tobą jakaś zazdrość w kierunku do tej osoby.” Chyba pan z byka spadł. Czego ja mogę zazdrościć 48-letniemu mężczyźnie?

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [19:38] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
„Rzucasz się na religijność P. Brauna, czy jest ona lepsza czy gorsza ... ale czy jest to powód do dyskusji ?” Ja rozbrajam piramidalne bzdury, które opowiada Braun na temat wiary katolickiej i Kościoła. Braun od niedawna, po kilku dekadach życia, za które publicznie przeprosił na swojej stronie mówiąc o zgorszeniu jakiego się przez tyle lat dopuszczał, może w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. I już zabiera się za nauczanie „maluczkich”. Mentorskim tonem zaleca czytanie pism Stolicy Apostolskiej. Sam przeczytał ale, po pierwsze nie wiele zrozumiał, a po drugie nie przejął pięknego języka. Mówiąc o sakramencie pokuty i pojednania mówi, że spowiednik jest władny „podnieść ten szlaban w górę”. Braun posługuje się służbowym językiem dróżników lub kierowców stojących w korku na przejeździe kolejowym.

Do Irlandii pojechał na objazd z Marianem Kowalskim, który do tej pory nie odwołał swoich słów o św Faustynie i Miłosierdziu Bożym. Braun nie może udawać, że nie zna tej wypowiedzi, bo pisała o tym na stronie grzegorzbraun.pl redaktor Agnieszka Piwar.
Panie Braun, dziś jest święto Miłosierdzia Bożego, o którego ustanowienie prosił świętą Faustynę sam Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel. Proszę poprosić o łaskę światła i miłości, bo promować się na Wyspach z człowiekiem, opisanym przez panią redaktor to wstyd i hańba. Chyba, że chodzi o ważniejsze interesy, o których pospólstwo i tubylcy nie są informowani.

Adieu, stasiu69.

Obrazek użytkownika stasiu69

12-04-2015 [17:58] - stasiu69 | Link:

Po drugie Twoje teksty nie mają wiekszęgo znaczenia tak sobie teraz myśle, po tych 2 napisanych wcześniej przez moją osobę. Ty po prostu się koleżanko nie znasz na polityce i jak ona działa. Patrzysz jednokierunkowo i wyrywczo. Oceniająć działaność polityczną, krytyke P. Brauna, czy innych antysystemowcó, nie rzucasz na stół tego czemu oni są przeciwni. czepiasz się już nawet wypowiedzi, stylu retoryki, dojrzałosci z mikrofonem ... zawsze się przyjemnie będzie sluchało rodaka umiejącego sklecić piękną polszczyzną pare zdań, sam często bełkocze i pewnie to widać :) ale co innego zachwyt nad sluchaniem takiej mowy, a co innego jej analiza. Ja jestem człowiekiem faktów, ludzi takich jak P. Braun i wielu innych niezwiązaych z polityką będę cenił za prace jaką włożyli w przedstawianiu pewnych faktów i zdarzeń. Tej przeciwwagi brakowało w polityce ... brakuje u nas naprawdę prawdziwej opozycji, ale tej nigdy nie zbudujesz jak ludzie nie poznają pewnych faktów i nie sa to wcale tajemnice państwowe. Brakuję solidnej edukacji, edukacji gloryfikującej Polskę(taka edukacja buduję Polską Rację Stanu, która jest połączona bezpośrednio z narodem), taką edukacje mają u siebie : Anglicy, Niemcy, USA, Belgia, Holandia. Nie wiem czy keiruję Tobą jakaś zazdrość w kierunku do tej osoby. Patrzysz a nią i z góry zakładasz, że coś dla siebie tylko chce ugrać... a może czas spojrzeć szerzej? Czy Polska potrzbuje zmian? Czy Polska potrzbuje władzy nowej, wcale ni musi to być Braun i JKM czy inny ... ale to są kluczowe zagadnienia. Może nadszedł czas naszych wielu bohaterów strącic z piedestału, jak mamy na ich antypolskość z każdym dniem, rokiem dowodów. Może wywalczmy najpierw rodakom wolność gosdporaczą, zapełnijmy ich portfele, zeby mogli zabezpieczyć rodziny byt. Ja piszę to z perspektywy człowieka co ma wiele czasu dla siebie i czas na przemyślenia, bo posiadam tą wolność w dużym stopniu. Popieram wolnorynkowców bo sam takim jestem,żeby to zrealizować musiałem odrzucić schemat przeciętnego Polaka. Te schmety bylby do zaakceptowania w pewnych warunkach ekonomicznych. No ale to kwestia rozumienia swojej wolności, ja w swoim życiu cenię wolność, zawsze będzie człowiek uzależniony o czegoś w jakims stopniu...

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [00:21] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
Może Braun, który SAM napisał o tym co spotkało go w Irlandii, odniesie się do artykułu, który jest zamieszczony na stronie grzegorzbraun.pl /prawie oficjalna tylko bez rozszerzenia jak prezydencka 2015/.

Moje komentarze usunął Braun hurtem. Ale 11 kwietnia 2015 zaszły nowe okoliczności. Braun usiadł/chciał usiąść przy jednym stole z Marianem Kowalskim, podał/chciał podać mu rękę.
Może więc Braun zechce się odnieść co takiego się stało od dnia 28 lutego 2015 kiedy jego ustami była Agnieszka Piwar do dnia 11 kwietnia, kiedy to z Marianem Kowalskim miał prezentować swoje świeże „narodowe” i równie świeże poglądy katolickie.

Może Braun zauroczył się Kowalskim i zapomniał o tym co Piwar wyliczyła po bon- mocie kandydata Ruchu Narodowego na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: „Zróbmy tak: Jeżeli ktoś twierdzi publicznie, że dostanę w wyborach 0 proc. głosów, a ja twierdzę, że dostanę więcej, to przegrany będzie musiał wylizać deskę klozetową w najbliższym pociągu. Jeśli ktoś ma taką pewność, niech się ze mną założy przed kamerami.”

Brunowi widać się spodobało. Lisiewicz też wspomniał słowa Kowalskiego w „Hyziu” ale chyba mu się nie podobało. Dla mnie Marian pojechał jak Himmilsbach w knajpie „Inteligenci wypie...ć.”
Ja wyszłam, Lisiewicz wyszedł, Holoubek też. Himmislbach otrzeźwiał i też wyszedł.

Napisałam dokładniej ale nie znalazło to uznania u cenzora na stronie grzegorzbraun.pl. Wykasował mnie i zablokował. Wichura i trzciny says: 28 stycznia 2015 at 17:39
„Bo przecież nie można być polskim patriotą tkwiąc w partii usłużnej Żydom (Duda) lub
mając pogardę dla wartości katolickich (Korwin-Mikke, Kowalski).”

Odkrycie roku! Tego roku!!! Gdzie był „Pan Grzegorz” przez ostatnie dwadzieścia kilka lat,
jak nie u boku Korwina...
Niejedną wódkę z nim wypił i słyszał z ust starego satyra o wiele bardziej bulwersujące
teksty. Gdzie był wtedy „Pan Grzegorz”???!!!

Dopiero jak mu Korwin w oczy zaświecił dwójką dzieci na boku, spłodzoną w starczym
wieku „Pan Grzegorz” zrozumiał, że sprawa jest zbyt śmierdząca, żeby dalej firmować ją
własną facjatą???!!!
Panie Grzegorzu!!! Dojrzały umysł mając tyle do myślenia, decyzję podjąłby duuuuużo
wcześniej!!!!

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [00:22] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
http://grzegorzbraun2015.pl/ O traktowaniu Polaków w Irlandii dodany 11 kwietnia 2015: „Przy okazji mojej wizyty w Dublinie rozpętało się medialne gradobicie. Wszelkiej maści pismaki i portalowcy, wiedzeni błyskawiczną kampanią kłamstw i oszczerstw, rozpętaną przez Antifę, euroszaleńców i im podobne koterie doprowadziły do wypowiedzenia organizatorom sali, w której miało odbyć się spotkanie ze mną i z Marianem Kowalskim.”

Fragmenty tekstu ze strony grzegorzbraun.pl, autor: Agnieszka Piwar, „Jazgot rozpoczęty ...czyli kto i dlaczego drży przed GB?” dodany 28 stycznia 2015.

„To było do przewidzenia. Jak tylko Grzegorz Braun oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę w
tegorocznych wyborach prezydenckich, natychmiast posypały się gromy. Strach potężny, bo oto
wyrazisty, ze wspaniałym dorobkiem reżyser i publicysta, cieszący się ogromną sympatią wśród
Polaków zgodził się ich reprezentować, nie pytając przy tym o zgodzę bezpieczniaków.

...Rozmawia z nimi, zna ich problemy, potrzeby, troski. I to właśnie sami Polacy poprosili Grzegorza Brauna o to, aby reprezentował ich w wyścigu o najwyższy urząd w państwie.

...Do trzeciej grupy należy też zaliczyć rozmaitych Internautów, udzielających się na forach
wszelakich, na których to łamach dają wyraz swojemu niezadowoleniu, że oto Grzegorz Braun
rzekomo rozbija „obóz patriotyczny”, bo odbiera głosy (i tu zależy od forum) Dudzie, Kowalskiemu lub Korwin-Mikkemu. W istocie, o rozbijaniu patriotów mowy być nie może, bo wszyscy trzej kontr- kandydaci mają problem z właściwym zrozumieniem co się za tym pojęciem kryje. Bo przecież nie można być polskim patriotą tkwiąc w partii usłużnej Żydom (Duda) lub mając pogardę dla wartości katolickich (Korwin-Mikke, Kowalski).

P.s. Obserwując różne wpisy na różnych forach, czuję się zobowiązana dopisać pewne wyjaśnienie!
Marian Kowalski z pogardą wyraził się o wielkiej polskiej mistyczce, Świętej Faustynie,
głosicielce kultu Miłosierdzia Bożego, mówiąc: „Wzruszamy się bredniami siostry Faustyny (...)”.
…Kowalski nie wycofał się publicznie ze swoich skandalicznych i obraźliwych słów i nie przeprosił za nie katolików.” Autor: Agnieszka Piwar.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [04:10] - Pyza na mazowie... | Link:

1.
Panowie – Administarcja,
jakie problemy macie z zamieszczeniem mojego komentarza pod wpisem cassandiorusa?

Wiem, ze wygodnie wam załatwiać jest moimi rękami swoje rozgrywki z Grzegorzem Braunem, ale tu chyba chodzi o coś bardzo małostkowego.

Czyżby w moim komentarzu padło „brzydkie słowo” Nasz Dziennik?

Zostałam wielokrotnie opluta na tym portalu przez np. coryllusa, a w realu przez...
teraz znowu „markowa” nazwała mnie trollem, któremu sypnięto groszem...

Jak bolesne to dla mnie może wiedzieć tylko redaktor naczelny...
Ale on przecież nie wie kto to jest Pyza na mazowieckich dróżkach... nie kojarzy... potencjał mu nie pozwala... i intuicja...

Można przy okazji czystki u Pasierbiewicza, Ewarysta, Kapuścińskiego uwalić moje komentarze u Coryllusa. Zostawić te wygodne, w których z lekka naśmiewałam się z Brauna i te w których Profesor był czule podbechtany.

Mój ostatni wpis pod „markową” która rzuciła na mnie obelgi,  że dostaję pieniądze za pisanie komentarzy nie przeszedł, bo nie wolno dotykać więcej czci Profesora. Bo jej kalumnia ma być na wierzchu, a poziom umysłowy jest widać preferowany w zespole administracyjno-cenzorskim...

A okrostychy Profesora unoszą się na łamach codziennej... Duży Miś Profesora jest cenniejszy niż wartości jakie ponoć realizuje, preferuje, wyznaje kolegium redakcyjne...

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [05:30] - Pyza na mazowie... | Link:

dzielne z was chłopaki. To jeszcze proszę o komentarz który nie został wpuszczony pod wpisem maxa jamnickiego. O profetycznych umiejętnościach markowej. I ten o TANIM winie też.

Tam również zwróciłam się do was "panowie-administracja" i zapadła głucha cisza a komentarz został uwalony. I jest... przetrzymywany w lochu administracji...

Tak trzymać!!! pozdrowienia dla naczelnego!!!

Lekturę polecam, i może jakąś recenzję ktoś z gazety skrobnie.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

12-04-2015 [04:11] - Pyza na mazowie... | Link:

2.
Raz już posłużyliście się moimi rękami, kiedy nie było odważnego wśród redaktorów, który zwróciłby uwagę i tekst Profesorowi, że propagowanie nekrofilii, obsceny jest nie do przyjęcia dla cywilizowanych Polaków, nieupojonych zapachem milanowskiego szamba o poranku...

Ja jedna nie udawałam, że pada deszcz, kiedy profesor opluwał wszystko co najcenniejsze w naszych sercach.

Część komentarzy i tak wpadła pod nożyczki. Nie mogło przecież zostać, że czerpałam z miłości... od profesor języka polskiego z liceum... Arystokraci ducha czerpią z miłości... Jestem tylko Pyzą... Nie mogę zaprosić na spotkanie autorskie po przeczytaniu tak inspirującego zdania swojej polonistki i podziękować jej za trud jaki włożyła w kształtowanie mojego pióra... bo nie mam spotkań autorskich...

Proponuję uważną lekturę „Pastuszka Chełmońskiego”, zwłaszcza panom redaktorom. Cóż unosi ta, która przyszła po poetę? Kiedy on zaproponował jej swoją głowę ona wzięła jego ...jądra ...niezwykłej urody...

Niech duch prawdziwego mistrza i obrzydliwej ordynuski unosi się nad waszymiblogami.pl.

Pozdrawiam
Urszula Filipowicz

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-04-2015 [10:16] - NASZ_HENRY | Link:

PO prostu flądra ;-)

Strony