TWÓJ RUCH: "Małżeństwo czy wolny związek?"

Młodzież z Twojego Ruchu zorganizowała debatę "Małżeństwo czy wolny związek?". Dobór dyskutantów zapewnił dynamiczny i wyrazisty przebieg spotkania. Zainteresowanie studentów przerosło oczekiwania organizatorów (zabrakło krzeseł, wykorzystano schody, ale i tak część musiała stać). Widać, że Twój Ruch wypracował już sobie markę organizatora autentycznych i merytorycznych starć poglądów i ideologii. Cieszę się, że tym razem miałem zaszczyt wziąć udział w debacie. Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej.

DEBATA TR: Małżeństwo czy wolny związek?

Zdjęcia: Tymoteusz Chojecki, Monika Dąbrowska
Montaż: Cezary Kłosowicz

A oto inne materiały filmowe Twojego Ruchu:

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Złotnick

07-12-2013 [12:45] - Złotnick | Link:

Pastor oczywiście pod prąd - podstawą argumentów Biblia, chociaż niektórzy się na to krzywili :)
Przy okazji tego tematu pięknie widać, że Stwórca nie jest złośliwy, że ustalił takie a nie inne zasady, ale po prostu zna doskonale ludzką psychikę i wytycza najlepsze ścieżki.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-12-2013 [15:23] - Paweł Chojecki | Link:

Kluczem jest metoda pokazania tego młodemu pokoleniu. Jak na razie udaje się skutecznie kompromitować chrześcijaństwo.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sizar

07-12-2013 [13:21] - Sizar | Link:

Widać, ze podejście pastora było zaskoczeniem dla przeciwnej strony. Ogólnie widać przewagę Bożej mądrości oraz doświadczenia życiowego nad teorią. Nawet dr Kwiatkowski trochę to potwierdził, mówiąc że z pracy terapeutycznej inne wnioski wyciąga niż z naukowej.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-12-2013 [15:21] - Paweł Chojecki | Link:

Okazuje się, że Biblia jest nadal skutecznym narzędziem do walki o sumienia i umysły młodych ludzi. Współczesna nauka została zdominowana przez lewacką ideologię i nie ma wiele do zaoferowania normalnemu człowiekowi w kwestii rozwiązywania życiowych problemów.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika endix2

07-12-2013 [18:30] - endix2 | Link:

W debacie padły ciekawe wersety z Biblii na temat małżeństwa. Myślę, że słuchająca młodzież mogła się zdziwić, że Biblia jest tak konkretna w tym temacie (w rzeczywistości jest konkretna w każdym). Popieram również wymagające podejście Urszuli Hamery w stosunku do ludzi młodych, ale już dorosłych. W końcu - jak słusznie powiedziała - armia traktuje dziewiętnastolatków bardzo poważnie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-12-2013 [21:21] - Paweł Chojecki | Link:

Nastolatkom lewactwo daje prawo decydowania o życiu poczętego dziecka, a odmawia dojrzałości do decyzji o małżeństwie...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MACIEJ

08-12-2013 [11:04] - MACIEJ | Link:

porównanie z armią b. się spodobało. W ogóle paneliści reprezentujący biblijny punkt widzenia znakomicie bronili spójności przekazu Biblii i umiejętnie uzupełniali go własnym doświadczeniem życiowym, które potwierdza biblijny model małżeństwa. Podoba mi się też, że tak wyraźnie został przedstawiony przeciwny punkt widzenia.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-12-2013 [16:39] - Paweł Chojecki | Link:

...w dziedzinie doświadczenia życiowego może pokazać tylko pustkę i klęskę. Smutne (i brzemienne w skutkach), że zdecydowana część polskiej prawicy patriotycznej w tym aspekcie nie różni się od lewactwa...

Pozdrawiam,
​Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

08-12-2013 [11:21] - m. | Link:

Lepsze wrażenie pewnego niedosytu niż dłużyzny.

Końcowe pytanie pastora Chojeckiego - szach i mat.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-12-2013 [16:37] - Paweł Chojecki | Link:

Właśnie dlatego lewactwo tak pracuje nad obniżaniem wieku inicjacji seksualnej. Wtedy ten argument traci moc - i pojawiają się dodatkowe czynniki, ale to szerszy temat.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

08-12-2013 [21:29] - pst | Link:

Przyszli ci, którzy podejrzewają, że poglądy lansowane przez telewizję i kolorowe czasopisma mogą nie być prawdziwe. Krzepiące jest, że jest ich dużo, choć do odwrócenia społecznej tendencji takie spotkania nie wystarczą.