JAK WYKRYĆ CZY KOMENTUJĄCY TWÓJ WPIS JEST PŁATNYM OPLUWACZEM

RECENZJA KSIĄŻKI

JAN KOWALSKI
"WYKRYWANIE I IDENTYFIKACJA PO (PŁATNYCH OPLUWACZY) "
PORADNIK MŁODEGO BLOGERA
WYDAWNICTWO " BULUDONEX "
WARSZAWA
2013
CENA:  99 GROSZY (+ 784.69 VAT)

      Tę niewielką swoją objętością, ale bogatą w praktyczne informacje książeczkę, społeczność blogerska przywita napewno z radością i westchnieniem ulgi.
Na wstępie autor opisuje zwiężle genezę powstania tej niewielkiej grupy społecznej - Płatnych Opluwaczy, nazywanych dalej w skrócie "PO". Rewolucja technologiczna ostatnich lat - szczególnie zaś jej część dotycząca obiegu informacji - spowodowała, iż "kompy trafiły pod strzechy", co dało praktycznie każdemu obywatelowi niczym nie utrudniony -  (chyba, że mu snopowiązałka ucięła palec wskazujący prawej ręki) - dostęp do klawiatury.  To z kolei, spowodowało niezwykle burzliwy wylęg osobników czujących nieokiełznaną potrzebę pisania, które według nich jest im potrzebne do życia jak powietrze do oddychania. Rządząca nami miłościwie od sześciu lat junta szybko zauważyła potencjalne możliwośći wykorzystania tej grupy społecznej - nazywanej kiedyś, w ciemnej przeszłośći "grafomanami" - do swoich celów, wciskając jak zwykle kit, iż robi to w ramach walki z bezrobociem. Wybranych osobników szybko przeszkolono w WSI, kupiono im komputery oraz ustalono stawkę wynagrodzeniową w wysokości  1 złoty 12 groszy za komentarz (plus podatek i VAT) oraz wpisano ich do oficjalnego spisu zawodów, tuż po "Partyjniaku" a przed "Prowokatorem".

PROFIL PSYCHOLOGICZNY PO

W rozdziale tym autor opisuje główne profile psychologiczne PO, w zależności od stylu pisania ale bez uwzględnienia ich pochodzenia społecznego czy narodowego, wyodrębniając 5 głównch typów w tej podgrupie społecznej:

I.  NAUCZYCIEL EKSHIBICJONISTA 
   Pisze zwykle : "Ja ciebie nauczę!" lub "Ja ci pokażę!" w różnych formach w zależnośći od obecności u piszącego minimalnego  poziomu intelektualnego i jego intensywności. Temu typowi zdarzają się też bardziej wyrafinowane formy, takie jak: "Jak czegoś nie rozumiesz moherze, to pytaj mnie" lub " To ja  będę pokazywał na tym blogu"

II. JASIO WĘDROWNICZEK
    Siedząc przy kompie w swoich rodzinnych Galotach Wielkich, pisze :" Mieszkajonc od wielu lat w Austrii (* lub w jakimś innym kraju poza Bułgarią, Rosją etc), jezdem dla was polaczków jedynom wyroczniom, panjał?" lub "U nasz w Deutschland, to byś już siedział w grosse lager za swoje blogi"

III. PERSONALNY 
    Najczęściej występujący typ PO, zaczynający zwykle swój komentarz od " Ty brudny prawicowy kutasie nie bendziesz mię kóltóry uczył" lub " Spadaj do Częstochowy zasrany katolu" czy też: " Dla mnie to najlepiej jak sobie wsadzisz tą  swoją łysą pisiorską pałę w dupe,he,he,he..."

IV. NASZ CZŁOWIEK (elita PO)
      Pisze " Ja też nienawidzę gorąco i szczerze Naszego Wybitnego Premiera Donalda Franciszka Tuska, ALE..." albo:  "Kaczor jest napewno dobrym politykiem,ALE jest niskiego wzrostu i nie ma prawa jazdy, WIĘC..." czy też :  "Jestem, jak każdy Polak za wyjaśnieniem okoliczności zamachu w Smoleńsku, ALE daną wyjściową powinna być ustalona przez dr.Laska 169 metrowa wysokość radzieckiej brzozy..." lub " Wszyscy  wiemy, że banda ryżego rozkrada kraj, ALE dopóki ogólna suma rabunku nie przekroczy 1 biliona euro, to doprawdy NIE ma o czym mówić" , oraz "Tak, za rządów obecnej koalicji wykryto około 2769 afer, ALE i tak pełną odpowiedzialność za nie ponosi Kaczor i jego rząd", itd.

V. WRAŻLIWCY
Ci zwykle tak zaczynają swój komentarz: "Moje wrażliwe polskie ucho, zostało poważnie zranione twoim wulgarnym, rynsztokowym i plugawym językiem, co po 38 - mym przeczytaniu twojego żałosnego "utworu" stało się po prostu kurwa nie do zniesienia!" albo : "Policzyłam to dokładnie; przez ostatnie 13 miesięcy użyłeś w swoich wypocinach słowa "du*a" (przepraszam!) 69 razy! Skandal !!! Gdzie jest Strażnik Forum, albo chociaż ZOMO aby ci nakopało w tą twoją wszawą pieprzoną dupę?"

Oprócz tych głównych typów PO, występują jeszcze typy marginalne, takie na przykład jak:

a. Niewiadomego Pochodzenia
- to ci, co na końcu swojego komentarza pytają retorycznie:"Czy ty wiesz KTO ja jestem?
b. Model Bolek
- pisze: "Ja prawde politycznom znam lepiej od was wszystkich zasranych blogerów; ona jest tak prosta jak kąt prosty co ma 100 stopni a woda to wrze w 90-ciu stopniach! Ale was zagionem, co?" 
c.Cichociemny
"Siedzę sobie cichutko w ciemnym pokoju i krew mnie zalewa, jak czytam te twoje bzdury!"

KSYWKI CZYLI NIKI UŻYWANE PRZEZ PO
Autor uważa, że nie można właściwie napisać stałego katalogu ników PO, z powodu ciągłego ich zmieniania - w celach, jak się wydaje konspiracyjnych - przez opisywane w książce osobniki. Generalnie można założyć, że np.: "prawdziwy polak", stary patriota", "antypisior" "polski ożeł", "niemoher","ciekawy", "doneknumberone", "fan Osipa" itp., to napewno PO. W przypadku ksywki nie tak ewidentnie opisowej, należy ją poddać analizie porównawczej i dedukcji. I tak na przykład nik "wiechu 29" wskazuje wyrażnie na kompleksy tego PO, gdyż dodał do liter liczbę - w tym przypadku, jego wynik w teście na IQ - kumpel mu powiedział, że Einstein miał wynik 28. Nik "daf" to znowu łatwy do rozszyfrowania skrót - Duży Austriacki Fiut  - w austriackim niemieckim nie ma w tym przypadku rozróżnienia na rodzaj męski czy też żeński. "Chrischo" - to onomatopeja; słowne naśladownictwo dżwięku wydawanego przez ryj świni przy korycie. Można być również raczej pewnym, że "Awulka" obchodziła w zeszłym tygodniu swoje 82 urodziny, a "tęcza2013" ciągle nie może się zdecydować, czy woli ptaszka czy szparę. Autor poradnika konkluduje więc, że nik PO nie jest właściwie dla nas ważny, może tylko okazyjnie jako środek rozweselający

WYKRYWANIE PO I JEGO KLASYFIKACJA
Ten rozdział, to znakomite i praktyczne vademecum "polowe" zawierające wskazówki jak rozpoznać PO i do jakiego typu go zaliczyć. Autor podkreśla, że nie jest to specjalnie trudne zadanie, gdyz PO, w swojej przeważąjącej masie, stoją dopiero na drugim szczeblu drabiny rozwoju Darwina, co widać wyrażnie, czytając nawet pobieżnie ich komentarze.

1. Na początek, po przeczytaniu  komentarza PO do naszego wpisu, staramy się z grubsza określić do jakiej kategorii należy. Jeśli PO na przykład pisze : " u nasz w Austryji, to byś już siedział w pierdlu za takom tfurczość ty prawicowy zboczeńcu" - z łatwością klasyfikujemy go jako należącego do kategorii JASIO WĘDROWNICZEK.
2. Następnie należy znaleść  tak zwany "HACZYK" na tego konkretnie PO. W tym celu znajdujemy na Internecie mapę Austrii i wynajdujemy na niej jakąś ładnie brzmiącą nazwę miejscowości, np "Niederhollabrunn".
3. Odpowiadamy na komentarz  pisząc np.: " A właśnie że bym nie siedział, bo szef policji w Niederhollabrunn to mój wujek" lub coś w tym todzaju.
4. Jeżeli "komentator" jest PO, to odpowiada natychmiast, albo najpóżniej po paru godzinach, np. tak: "To jak tamłuj byłeś w tym Nietrhulbabunie, to cie kóltóry nie nałuczyli prawicowa mendo? NIe mieli chiba ohoty, zadawać sie z polaczkiem co łunich pracował za pare ełro na godzine i nie szprechał tak dobrze jak ja w jejich jenzyku - prawda cwaniaczku ???"
 5. Możemy już zapisać nik tego PO w naszej "Czarnej Księdze".

"HACZYKI" wymyślamy oczywiście adekwatnie do typu PO. Tak więc jeśli ustalimy na przykład, że należy on to kategorii NASZ CZŁOWIEK, piszemy w odpowiedzi na jego komentarz; "W zasadzie przyznaję się, że zbłądziłem, ufając zbytnio kaczorowi, który nie ma prawa jazdy, ale twój ryży to palant".
Dobrym 'HACZYKIEM" na WRAŻLIWCA, jest początek odpowiedzi na jego komentarz np. taki:"Posuwał facio pannę, w miedzianej wannie; puszczali sobie pszczołę na dupy gołe - czy to nie ty jesteś bohaterką tej kurewskiej piosenki?" Z kolei na NAUCZYCIELA EKSHIBICJONISTĘ dobrze działa: "Założę sie o 1 euro, że pod tym twoim płaszczem,koliberek założył sobie gniazdko" lub "Abecadło to znasz całe"?. W przypadku trudności znalezienia 'HACZYKA" na mniej specyficzny rodzaj PO, autor zaleca formułę uniwersalną. Załóżmy więc, że PO podpisuje się nikiem " bull"  - odpowiadamy na jego opluwający nas komentarz grzecznie i naukowo, pytając go na końcu czy zna najnowszy test na IQ, w którym: Jedna  Jednostka Inteligencji (1JI)  =  Jeden Bull (1B ). Przeciętny człowiek ma 969 Bulli (969 B).

Autor zdecydowanie zaleca aby albo wogóle nie odpowiadać na komentarze PO, albo odpowiadać nie wiecej niż raz a i to tylko i wyłącznie w celu opisanego powyżej rozpoznania, które notabene powinno być przeprowadzane w celach nie tylko rozrywkowych. Jak nie odpiszemy PO na jego kolejny, powiedzmy 4-ty opluwający komentarz, to wypłacający mu kasę, tow. Ulatowski, obetnie mu stawkę za małą skuteczność opluwania, co w przypadku jednomyślności blogerów w tym temacie, może nawet doprowadzić do wymarcia tej grupki społecznej. No, chyba, że ryży zdąży jeszcze przegłosować w Sejmie ustawę biorąca wszystkich PO pod całkowitą ochronę.

Książka zawiera ponadto liczne wykresy, tabele i rysunki (satyryczne) oraz bogatą galerię zdjęć twarzy i anatomii typowych PO. Całkowicie gratis, kupujący otrzymuje od wydawnictwa CD z nagraniem hymnu lemingów polskich (lemingus poloniae gamonis) pt.:"Jezdem z miasta" w wykonaniu duetu Ryży & Bulu.
Reasumując, ta książeczka dla młodych blogerów, jest bardzo wartościową nową pozycją na naszym rynku wydawniczym i znakomitym poradnikiem nie tylko dla rozpoczynających dopiero - jak jej autor - karierę blogera, ale i również dla blog-mistrzów, aby nie "zardzewieli". Gorąco polecamy!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-12-2013 [07:02] - piastolsztyn | Link:

Krótko po wyborach w 2007r., bo na początku 2008r. Tusk powołał specjalną komórkę do "dbania o wizerunek rządu w mediach", z naciskiem na media elektroniczne. Grupa ta płatna z naszych podatków, liczyła początkowo 60 osób, a ile liczy obecnie, trudno powiedzieć, bo jest tak tajna, że wszelkie informacje o niej podlegają 100% cenzurze. Oprócz tej grupy, mamy ferajnę (asystenci z biura poselskiego) "zegarmistrza" oraz kolejną ferajnę "motocyklisty" znanego onegdaj jako "luk z wp".

Ja ze swej strony mogę się "pochwalić", że mam osobistych "kryjących" ("opiekunów"), tak jak na boisku, na portalu interia360. Przed ostatnimi wyborami na prywatnych komputerach w domu zniszczeniu uległo 5 dysków twardych, a na komputerze firmowym w pracy z częstotliwością codzienną zaczęły znikać całe moje katalogi z wielu lat pracy. To znikanie ustało, gdy w dyskusjach pod moimi artykułami napisałem wprost do "opiekunów", że daremny ich wysiłek z niszczeniem moich plików, bo pracodawca ma dobrze zabezpieczone informacje na serwerach w Szwajcarii, a więc poza zasięgiem "nieznanych sprawców".

Czy ci nieznani sprawcy to owa grupa Tuska powołana w 2008r.?

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [07:53] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

60 osob ? To bardzo duzo. Prosze byc spokojnym, niewielkie beda osiagniecia tych wrogow i Panskich przesladowcow.
Powiem Panu w cztery oczy, ze najwieksze osiagniecia w prawie kazdej dziedzinie maja osoby dzialajace pojedynczo, lub w bardzo malych grupkach.
Przyklad : Bill Gates - multimiliarder a obecnie najwiekszy dzialacz charytatywny na swiecie. Zaczynal swoja kariere pojedynczo, w wieku 20-tu lat !
A wiec, moze zechce Pan zabrac sie za zwalczanie tych wrogow i niszczycieli Panskiego dorobku naukowego osobiscie i w pojedynke ? Prosze koniecznie brac przyklad z Bill'a Gates'a ! Zycze powodzenia !

Obrazek użytkownika gorylisko

05-12-2013 [10:38] - gorylisko | Link:

hitler na przykład działał pojedyńczo...stąd jego największe sukcesy... przeca reszta robiła mu pod górkę i to ostro... np. całe ss broniło Żydów jak cholera... dzięki temu wielu z nich przeżyło...to on w pojedynke to zrobił, reszta szkopów wojny nie chciała i była pokojowo i przyjaźnie nastawiona do całego świata ;-)))
no jasne, Gates sam to wszystko zrobił... to, że kupił DOS-a od jednego gostka to tylko szczegół...ale to sie nie liczy bo gates przedstawił niezakupiony OS firmie IBM jako swój pomysł... a przed jego działalnościa charytatywna broń mnie Panie Boże...choćby dlatego, ze popiera on gender...

Obrazek użytkownika fritz

05-12-2013 [11:31] - fritz | Link:

ghostka za okolo 30 tys US$.
Ghostek mogl pozniej u MS pracowac.

A zeby bylo weselej, o to najpotezniejsza firma komputorowa na swiecie, wprowadzajace rewolucyjny PC, zawiera umowa z firma krzak przekazujac jej wszystkie i exkluzywne prawo do dostraczania OS: DOS.

Oczywiscie to czysty przypadek, ze prawnikiem piszacym ta umowe firmy krzak Gatesa z IBM byl przypadkiem wujkiem Billa.

I tak to rodzinna zydowska myspucha polozyla na deski najwiekszy koncern amerykanski.

Jaki mozna moral i trzeba wyciagnac z tej historii?

Polska zostala polozona na rowniez deski.. ale to juz nie byla rodzina Billa, to byla inne rodziny, dobre stalinowskie, niepodleglej Polski i Polakow jak zarazy nienawidzace rodziny.

Roznica polaga na tym, ze o ile IBM przezyl, straty dla Polski moga okazaca sie zabojcze, o ile nie nastapi wymiana.. prawnikow ;)

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [19:33] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Firma krzak ? Czytajac Pana Dziela Wszystkie Zebrane I O Jednakowej Tresci, mozna odniesc wrazenie, ze taka firma krzak to bylby przedmiot Pana marzen, niestety nieosiagalnych...A jakie sa Panskie osiagniecia zyciowe oprocz wypisywania na portalu w/w Dziel ?

Obrazek użytkownika fritz

05-12-2013 [11:54] - fritz | Link:

Proszę powtórzyć komentarz   

Gryf

Obrazek użytkownika fritz

05-12-2013 [12:58] - fritz | Link:

ale ten komentarz doszedl, jest ponizej ;)

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [16:44] - Marcus Polonus | Link:

ale pozwolę sobie cichutko przypomnieć, że herr Hitler był 100% kasztanem czyli Austriakiem, Bill Gates natomiast jest 100% czosnkowym banksterem.
Pozdrówko, MSP

Obrazek użytkownika fritz

05-12-2013 [16:37] - fritz | Link:

Babcia pracowala u niego i zaszla.
Jedna generacje pozniej duma austryjcka, hitler sie urodzil.

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [19:22] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Gates'owi nic nie udowodniono - byla specjalna komisja rzadowa w USA do zbadania jego dzialalnosci.
Jezeli nie Gates - to wzorem moge byc ja. Moj polski patent uzywa do dzis ca. 90 % Polakow !
PS: A jakiez to osiagniecia ma goryl ? Bluzgi itp ???

Obrazek użytkownika gorylisko

05-12-2013 [21:00] - gorylisko | Link:

używa cała ludzkość, postępowa, niepostępowa, cywilizowana i niecywilizowana...
 

Obrazek użytkownika Basia

05-12-2013 [09:13] - Basia | Link:

I wcale nie trzeba być detektywem Poirot, Sherlockiem Holmsem czy panną Marple żeby, używając prostego procesu dedukcji rozwiązac tę zagadkę. No bo jak to jest? Wyjeżdżasz do obcego kraju. Zdobywasz dobrą pracę przynosząca ci godziwe dochody. "Dobra" praca oznacza, że dajesz z siebie wszystko.Zwłaszcza jak jesteś cudzoziemcem.W swoim wolnym czasie przeskakujesz integracyjne płotki- nasi ulubieni komentatorzy cieszą sie wszak szacunkiem społeczności lokalnej. Nie możesz byc lubiany jak jesteś nieznany.Na sympatie też trzeba sobie zapracować a to wymaga czasu. Nie zapominajmy też o potrzebie nacieszenia się wolnością i zasobnością portfela- pochłania to naprawdę masę czasu. Widzę to po moich znajomych przebywających za granicą. Nie mają nawet czasu na telefony. Mają możliwości zwiedzania świata a więc z tego korzystają pełnymi garściami.Nie po to wszak wyjechali żeby siedziec przy komputerze i na okrągło nurzać się w problemach, które szczęśliwie, zostawili za sobą.Reasumując. O co chodzi "naszym ulubionym komentatorom"???? Nie wiadomo.....A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Stare jak świat, proste jak drut, jasne jak słońce. IGNOROWAĆ!!!

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [16:32] - Marcus Polonus | Link:

Świetna synteza "losu emigranta", wydaje mi się jednak Basiu, że na dzień dzisiejszy, mniej niż połowa stanu PO z tego BOPP (Biuro Opinii Prawdziwych Polaków) siedzi za granicą - reszta to rodzime, krajowe mendoweszki, typowe bezkręgowce, którzy nie sprawdzili się w żadnej innej dziedzinie życia. Ale to nie oznacza, że należy ich traktować - nawet z odrobiną - sympatii, gdyż jak mawiał tow. Lenin "Każdy jest kowalem swojego losu"! Pozdrawiam serdecznie MSP

Obrazek użytkownika wiechu29

05-12-2013 [17:56] - wiechu29 | Link:

Masz Basieńko niewiele pojęcia.Na telefony mają wszyscy czas ale nie zawsze można z moherowymi beretkami rozmawiać.
Waszym ulubionym komentatorom chodzi nie o pieniądze bo nam nic nie brakuje.Tobie tego brakuje bo twoi krewni nie sa przy korycie jak jest obecnie PO i ich krewni i poplecznicy.Po zmianie rządu odczujesz ulgę i staniesz w opozycji do następnych nieudaczników.
Nie ufasz członkom rodziny! a obcy są dla Ciebie przewodnikami do dobrobytu.

Obrazek użytkownika goral

05-12-2013 [12:00] - goral | Link:

Wszystko fajnie i buczy..Ale gdzie my Gorale miescimy sie w tej klasyfikacji ?
Znowu nas pominieto i zlekcewazono.
CZY powinnismy ciupazkami wyrabywac sobie miejsce dla siebie w tej klasyfikacji aby zaistniec w wirtualnej rzeczywistosci ?
ps.Gratuluje znakomitego poczucia humoru.Goral

Obrazek użytkownika gorylisko

05-12-2013 [14:00] - gorylisko | Link:

że jak przyjdzie co do czego to komuna oberwie cipazką bez łeb...choc na niektóre kreatury użycie ciupagi to obraza dla niej...
kułakiem albo klapsa w słabiznę jak smarkaczowi...
pozdrówka dla góralskiej braci co z Bogiem trzyma...

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [16:43] - Marcus Polonus | Link:

kogo jak kogo, ale górali napewno by się nie ośmielił pominąć i zlekceważyć! Pozdrawiam serdecznie MSP

Obrazek użytkownika wiechu29

05-12-2013 [17:27] - wiechu29 | Link:

Szanowny Autorze!
Chciałbym ten Poradnik w wydaniu na papierze kredowym z pełnym glancem kupić!
Ten w/w Poradnik chciałbym mojemu pieskowi w zakończenie przewodu pokarmowego wsadzić.
Czy rozmiar jest odpowiedni?Muszę go potem nadal karmić?

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [18:11] - Marcus Polonus | Link:

to psy czasami czasami mają mendy.

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [19:16] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Piszesz Pan, ze psy maja mendy - a skad Pan wiesz ? Robisz Pan w Niederhollabrunn za hycla ? A ja slyszalam, ze w obszarach pomiedzy Weinviertel i Waldviertel jestes Pan znany - piszesz Pan miotla w roznych miejscach za skromne wynagrodzenie kilku euro/godz....Ale moze to pomylka - a wiec hycel ???

Obrazek użytkownika gorylisko

05-12-2013 [20:58] - gorylisko | Link:

na pani miejscu, nie obrażałbym hycli...po za tym, pani taka cywilizowana jak cholera w asutryji i nie wiesz pani o tym, że zwrot "hycel" wyszedł z użycia? zdaje się, że chyba chodzi o pracowników służb weterynaryjnych czy sanitarnych...
w kazdym razie, nie obrażałbym ich...jeszcze któryś weźmie panią  za buldoga... zgarniając przy okazji sowita premię za gadanie ludzkim głosem

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [21:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

A moze hycle uwazaja sie za lekarzy weterynarii ? Hycel = rakarz: Slownik poprawnej polszczyzny, PWN, W-wa. (str.207)
W jez. niemieckim: Hundefänger. Jezeli to prawda ze bloger - geniusz zatrudnia sie u nas (sezonowo) jako hycel, to nazywa sie to stanowisko (!) HUNDEFÄNGER. Sprawdze w Niederhollabrunn. Bo moze jednak jest ekspertem od miotly (tez sezonowo).

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

05-12-2013 [22:10] - BlondiFromEriwan | Link:

Krótko i zwięźle
http://slownikinternetowy.pl/z...

Pozdrawiam cieplutko

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [23:36] - Marcus Polonus | Link:

Szkoda, że to piękne polskie powiedzenie (powstało w zaborze austriackim,znanym z głupkowatych, glindzących godzinami od rzeczy urzędników) jest trochę już zapomniane, bo pasuje jak ulał  do dnia dzisiejszego. Pozdrawiam MSP

Obrazek użytkownika Basia

06-12-2013 [10:51] - Basia | Link:

Blondi jak zwykle bezkonkurencyjna!!!

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

06-12-2013 [15:12] - Marcus Polonus | Link:

z Wie chu...29 używają paru tych samych słów, np. "gleba" - to albo dostali od tow. Goeringowskiego identyczną instrukcję opluwania, albo są bardzo kochająca sie parą.

Obrazek użytkownika gorylisko

05-12-2013 [23:58] - gorylisko | Link:

naprawdę, da pani spokój rakarzom... jeszcze ktoryś pania weźmie za buldoga...

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

06-12-2013 [10:15] - BoguslawHenryk | Link:

jaka pani "entelegentna" ... inaczej !.
Ale ale , "funkcjionariuszom" pomalu ... dziekujemy !!!

PS.- a jakie byki ... frau stawia .... a innym przygaduje ... miotla jedna

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

06-12-2013 [16:37] - Marcus Polonus | Link:

Chciałbym zauważyć, że to bardzo nieładnie naśmiewać się z opóznionych w rozwoju przedstawicieli homo (nie)sapiens, np. wytykajac im, iż robią błędy ortograficzne. Zasada ta dotyczy  wszystkich tych nieszczęśników, niezależnie od tego, czy są ({p}Rezydentami,weterynarzami-amatorami, czy też po prostu kretynkami. Bardzo proszę to sobie wziąść do serca - pozdrawiam serdecznie MSP 
P.S.: A tym "funkcjonariuszom" trzeba podziekować SZYBKO, zanim pomoga skutecznie bandzie ryżego rozwalić nasz kraj

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

05-12-2013 [23:09] - Andrzej-emeryt | Link:

jesteś gejem ?. Są osobnicy którzy czują serduchem i tacy którzy czują niestety dupą. Myślę, że arkusz papieru kredowego sztywnego można swobodnie zastąpić zrolowanym arkuszem "szmergla" czyli glancpapieru. Ale czy koniecznie chcesz go wsadzić w anus swojego pieska?. Nie szkoda go tak marnować?.

Cholera. Porządny arkusz glancpapieru. Dla pieska.

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [23:51] - Marcus Polonus | Link:

bo ten rozjuszony w swojej prostackiej wściekłości PO, musiałby by go sobie najpierw kupić, a kasy mu szkoda. No chyba że pożyczy od frau {"aften}DUF{T}" na krótki termin.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Daf

06-12-2013 [07:23] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

A nieladnie ! Ucz sie Pan jezyka niemieckiego - jezyk wroga trzeba znac a znajac jezyk panskiego wroga dostaniesz Pan kilka euro wiecej w Niederösterreich, jako pisarz miotla naszej gleby lub jako rakarz !

Obrazek użytkownika andzia

05-12-2013 [16:49] - andzia | Link:

Znakomity tekst.Ten typ humoru,to jest to.
Pozwolę sobie zacytować znamienne cechy osobników o których piszesz:
- pycha
- przeświadczenie o własnych gigantycznych zasługach dla Polski
- przeświadczenie o tym,że tylko oni ma prawo rządzić Polską
- przeświadczenie o tym,że wszyscy,którzy chcą z nimi rywalizować,są szkodnikami
- przeświadczenie o własnych gigantycznych walorach intelektualnych
- pogarda dla Polski i Polaków
- tolerancja wobec wszystkiego,co pachnie zboczeństwem
- nienawiść do wszystkiego,co pachnie tradycją konserwatywną,niepodległościową i narodową
- stadność myślenia i grupowa solidarność we wspieraniu własnych "karier" ...

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [17:17] - Marcus Polonus | Link:

tego poradnika, nie potrafiłby tak trafnie jak ty opisać wspólnych cech osobowościowych PO - gratuluję i pozdrawiam serdecznie MSP

Obrazek użytkownika andzia

05-12-2013 [18:06] - andzia | Link:

to cytat z "Podręcznika Europejczyka" Piotra Wierzbickiego z podtytułem Z Ciemnogrodu do Paryża.
A ja "kobieto,puchu marny :)"jak mawiał nasz wieszcz.

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [19:36] - Marcus Polonus | Link:

liczy się to, że dzięki twojemu komentarzowi więcej ludzi to ptrzeczyta.

Obrazek użytkownika wiechu29

05-12-2013 [18:07] - wiechu29 | Link:

Fajne podsumowanie humoru.Lekarz jest tu bezradny.

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [20:21] - Marcus Polonus | Link:

sam archetyp płatnego opluwacza (PO) z kategorii głównej PERSONALNY, wie-chu 69 (czy jakoś tak), "skomentował"  twój wpis!

Obrazek użytkownika Kenneth

05-12-2013 [17:24] - Kenneth | Link:

"Antypolonizm"

Opublikowano 3 grudnia 2013, autor: emka

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=...

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [18:08] - Marcus Polonus | Link:

przeczytałem  z przyjemnością, polecam innym - pozdrawiam serdecznie MSP

Obrazek użytkownika Kenneth

05-12-2013 [18:48] - Kenneth | Link:

Odwzajemniam pozdrowienia, Ken.

Obrazek użytkownika Kenneth

05-12-2013 [19:57] - Kenneth | Link:

“Polskie” media w rękach Niemców

http://wolnapolska.pl/index.ph...

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-12-2013 [21:15] - Marcus Polonus | Link:

iż spotkał ich zaszczyt  wspólnej obecności na tej stronie z dwoma pierwowzorami kategorii Płatnych Opluwaczy (PO) z mojego Poradnika dla Młodych Blogerów - recenzja powyżej. Swoim giętkim piórem i umysłem zaszczycili nas dzisiaj nie kto inny, ale "daf" { kategoria: JASIO WĘDROWNICZEK} oraz znakomity kynolog "wie-chu..69" {kategoria:PERSONALNY}  Osobiście nie mam zielonego pojęcia czemu zawdzięczamy tę zaszczytną wizytę - jedynym logicznym wyjaśnieniem tego radosnego wydarzenia, może być jedynie to, że ta dwójka ma dzisiaj dyżur.

Jan Kowalski
autor poradnika dla młodych blogerów
"Wykrywanie i Identyfikacja PO (Płatnych Opluwaczy)"
Warszawa 2013

Obrazek użytkownika wiechu29

05-12-2013 [22:27] - wiechu29 | Link:

Pisze Pan tym tępym piórkiem w nocy bo czasu w dzień nie starczy ?
Panisko po studiach!!! pisarz z Bożej łaski zamiataniem austriackiej gleby się zajmuje! to woła o pomstę do nieba.Podwładnych czytelników na barykady wysyła a sam u wieczystego wroga miotłę ostrzy.Nie pierwszy i nie ostatni z tzw.elit intelektualnych.
Moje osobiste IQ też podskoczyło z 29 na 69 za co pięknie dziękuję.
Zyczę wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.