CZAS ZWODZENIA - grudniowy "idź POD PRĄD" już w kioskach!

iPP 114

Obserwując ruchy w sferze religijno-politycznej, możemy stwierdzić, że weszliśmy w końcowy okres jednania Kościoła katolickiego z Cerkwią prawosławną, a być może i z Kościołem luterańskim. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dobrą wiadomością – skończą się gorszące podziały wśród chrześcijan. Gdy jednak zajrzymy za kulisy tego procesu i skonfrontujemy go z zapowiedziami zawartymi w Biblii, mogą nas przejść ciarki po plecach.

Jezus dał swoim uczniom poważne ostrzeżenie:

Miejcie się na baczności i strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów! Mat. 16:6

Faryzeusze to stronnictwo żydowskie głoszące zewnętrzną ortodoksję religijną, pieczołowicie sprawujące rytuały i obrzędy, okraszając je społeczno-patriotycznym sosem. Saduceusze nie byli aż tak gorliwi religijnie, ale sprawowali najwyższe urzędy duchowne i świeckie w społeczności żydowskiej. Ze względu na swoją pozycję i majątek lepiej rozumieli „dziejową konieczność” współpracy z rzymskim okupantem. Głównym zarzutem, jaki Jezus stawiał obydwu tym grupom, była obłuda:

Strzeżcie się kwasu faryzeuszów, to jest obłudy. Łuk. 12:1

U tych religijnych ludzi występował rozziew pomiędzy celami deklarowanymi a rzeczywistymi. Pięknie mówiąc o Bogu, sami nie mieli zamiaru służyć Mu z całego serca, a interesowały ich ziemskie cele, dobra i przyjemności. Warto zauważyć, że Jezus ostrzega przed tym swoich wybranych uczniów. Możemy stąd wyciągnąć wniosek, że postawa faryzejska jest ciągłym zagrożeniem dla chrześcijan, a szczególnie dla przywódców kościelnych. Apostoł Paweł zapowiedział, że w przyszłości, w bezpośredniej bliskości czasu Apokalipsy, to niebezpieczeństwo mocno się nasili:

Więcej w listopadowo-grudniowym numerze miesięcznika "idź POD PRĄD" - jedynego protestanckiego pisma prawicowego w Polsce.

W numerze między innymi:

"Czas wielkiego oszustwa" - Paweł Chojecki
"Emocje na zawołanie - czyli jak jesteśmy "uszczęśliwiani" - Tatiana Wojewoda
Inicjatywa "STOP SEKSUALIZACJI NASZYCH DZIECI"
"Twój Ruch na śniadanie - Marian Kowalski" oraz debata "Małżeństwo czy wolny związek"
"Czy funkcjonalne białka mogą powstać przypadkowo?" - Małgorzata Gazda
"Ile żyją dowody ewolucji" - Marta Cuberbiller
"Broń a prohibicja" - Andrzej Turczyn
oraz szopka Arkadiusza Gacparskiego - niestety sprzed dwu lat...

Miesięcznik "idź POD PRĄD" do kupienia w kioskach RUCH, EMPiK, GARMOND w cenie 3 zł. oraz w prenumeracie zwykłej oraz elektronicznej.

PS
Zapraszam do siebie na Twittera:

Lipiński już raz reprezentował PiS w spotkaniu z Beger. Czy JK nie wyciąga wniosków??? http://niezalezna.pl/49033-pis... 

Ks. Isakowicz: "Ostatni raz Polacy w Kijowie tak licznie byli obecni… w 1920 r." - mądry głos! http://niezalezna.pl/49052-ukr... 

Kard. Dziwisz swatką pomiędzy Franciszkiem i Cyrylem?!? Można to nazwać dużo dosadniej... http://tvp.info/informacje/pol...

Wszyscy myślą, że to Rosja chce ponownie zostać wyłącznym suwerenem Kijowa. Świat jednak się zmienił: http://niezalezna.pl/49040-jan...

"rosyjska delegacja z S. Ławrowem na czele poruszy tam temat brutalnego łamania praw człowieka w Europie i USA" - http://wiadomosci.onet.pl/swia... 

eli barbur: ‏Media amerykańskie zaczęły stękać, że dostęp do Obamy jest zarezerwowany tylko dla „swojaków” - porównują to z praktykami TASS...
@eli_barbur Czyżby wreszcie do nich dotarło, kogo wybrali???

Zapomniana mądrość rodzicielska: "wyrośniesz na lepszego człowieka samemu czyszcząc sobie toaletę, niż zatrudniając do tego pokojówki" Kravitz

Marian Kowalski znowu miał rację pytając,gdzie podziały się pieniądze PiS http://www.youtube.com/watch?v...  Skarbnik rżnie głupa http://polska.newsweek.onet.pl... 

TwójRuch dzień 11 listopada - tradycyjnie już - spędził na strzelnicy. relacja>> http://twojruch.net/sport/item...  pic.twitter.com/WEqnn8Nyn1

oraz na kanał filmowy idzpodprad i Twojego Ruchu:

NIECH SIĘ NAS BOJĄ!

Marian Kowalski z Twoim Ruchem

Gmyz o materiałach IPN nt. Jana Pawła II
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Temu Misiu

04-12-2013 [11:31] - Temu Misiu | Link:

Czego? - To etap rozdziału i klarowania pojęć!
Wyjaśnienia do "teorii pojednania Kościołów":
Czy zapoznałeś się Pastorze z niespektakularnym komentarzem pod wpisem "tsole"? Tam w prostych słowach, ale bardzo poprawną i komunikatywna polszczyzną, światły katolik wyjasnił, że nie mamy obyczaju modlić się do obrazów, figur. Te "fetysze" stanowią jedynie wystrój świątyni. Wynika z tego, że katolicy wyróżniają się poczuciem estetyki, szacunkiem dla sztuki. Lepiej, szerzej obejmuja dzieło i dary od Boga, w tym i talent jakim obdarza dzieci swoje, podziwiają i chwalą świetność stworzenia zawsze i wszędzie.
To jest różnica kulturowa i duchowa pomiędzy Katolikami i Luteranami, której nie uda się zniwelować dekretem. Różnica zasadnicza, przyziemna jest taka, że Luteranie (a jeśli dyskusja może być szczera, to Lucyfeluteranie:) są Darwinistami niemal w takim stopniu jak Komintern - wasze przesłanie ewangeliczne i ekumeniczne brzmi tak: "słabi, opuszczeni niech umrą wczoraj!". Kosciół Katolicki dostrzega maluczkich, pochyla się nad nimi oraz otacza ich opieką duchową, wspiera materialnie (wspiera, a wmiarę konieczności utrzymuje).
O Faryzeuszach byłoby podobnie. Na przestszeni historii, a i obecnie, rdzeniem Kościoła naszego są tysiące, szarych i bardziej szarszych, kapłanów, mnichów i mniszek, dla których jeno duch i sutanna, habit jest całym majątkiem. Kościół "proboszczowski" wcale nie wygląda tak źle jak go w GW malują - nawet ze skromnych przecieków "z okolicy" wnioskuję, że tutejszy proboszcz żyje zaledwie w godnych warunkach i wierni nie mają żadnych "roszczeń majątkowych" do niego - W ocenie Kościoła uległeś manipulacji albo dopuściłeś się niechlujstwa badawczego.

Obrazek użytkownika Temu Misiu

04-12-2013 [11:52] - Temu Misiu | Link:

Wielebny Pastor, niestety świadomie - bo skądinąd wiemy, że człek inteligentny - dopuszcza się, łagodnie mówiąc, mistyfikacji historycznej. Pomiędzy Kościołem Katolickim i wiernymi prawosławnymi nigdy nie było istotnego rozdźwięku na tle wyznaniowym. Inne elementy, jak agenturalnie inspirowany nacjonalizm wykorzystujący religię - tak, ale samo wyznanie nie było nigdy przyczyną wojen, poważnych konfliktów społecznych. Zawarcie układu pomiędzy członkiem Episkopatu Kościoła Katolickiego w Polsce, a agentem rosyjskich służb specjalnych osadzonym w roli najwyższego Patriarchy Cerkwi Moskiewskiej jest geszeftem i tylko można podejrzewać "o wielobranżowym znaczeniu", ale nie stanowi żadnego aktu pojednania wiernych obydwu Kościołów.
Jeśli Wielebny Pastor Chojecki podpisze protokół koalicyjny z Abp. Kowalczykiem (lub innym, dowolnym hierarchą KK) oraz z zgentem FSB/GRU/MOSAD-u , dla Katolików, Prawosławnych i Lu... teranów nie będzie to miało żadnego, poza finansowym, znaczenia.
Skoro zatem współcześni Faryzeusze śnią o pieniądzach, to proszę mi tu nie cytować Łukasza, a raczej wezwać Archanioła Michała.
Bóg z Tobą

ps. Podtrzymuję wszystko, co napisałem uprzednio o zamieszczonej filmowej trylogii, a co dyktuje mi moja odwieczna fascynacja niektórymi młodymi Żydówakmi.

Obrazek użytkownika Ela K.

04-12-2013 [13:37] - Ela K. | Link:

"Podtrzymuję wszystko, co napisałem uprzednio o zamieszczonej filmowej trylogii, a co dyktuje mi moja odwieczna fascynacja niektórymi młodymi Żydówakmi."

Uważam, że NB to nie jest odpowiednie miejsce na zwierzenia i wynurzenia odnośnie Pańskich fascynacji natury, że tak sie wyrażę, erotycznej.
Jako, że Pańska fascynacja jest , jak Pan napisał, odwieczna, nie należy przypuszczać, że szybko ustąpi samoistnie.I jako ,że fascynują Pana, jak Pan podkreśla , "młode " Żydówki ( miejmy tylko nadzieję, że nie aż tak młode,żeby można było snuć podejrzenia o skłonności pedofilskie), proponuję udać się do dobrego specjalisty - sugerowałabym psychologa, psychiatrę lub seksuologa, który zaproponuje z pewnością skuteczną terapię.
Niestety nie przypuszczam , aby tutaj ktoś był w stanie pomóc Panu w uwolnieniu sie od tych natręctw i "niezdrowych fascynacji" .

Obrazek użytkownika Daf

04-12-2013 [14:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Cwaniaku z Koziej Wolki i autorze glupich i bezwarosciowych komentarzy ! Obowiazuje Pana szacunek dla Pana Pastora i dla innych osob, ktorym intelektualnie Pan nie dorasta ! Powtarzam: glupota, cwaniactwo i brak wychowania ! Zasmieca Pan ten portal !

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

04-12-2013 [15:08] - BoguslawHenryk | Link:

Czy te wpisy Daf panu nie przeszkadzaja wielki "moralizatorze" blogowy , inkwizycjo NB. Lagodniejsze komentarze budzily pana ogromny niesmak ... ten jest pana?!

Obrazek użytkownika quijote

04-12-2013 [12:15] - quijote | Link:

wierzy Pan w bajki i opowiada je innym..
słabo

Obrazek użytkownika Kenneth

04-12-2013 [12:57] - Kenneth | Link:

Idee KK sa najlepsze, bo opieraja sie na przeslaniu ewangelicznym niezdemolowanym przez heretykow. Brakuje niestety ludzi o dobrym profilu intelektualnym i moralnym w KK. Przez dziesiatki lat dzialala i dziala selekcja negatywna, co powoduje ze, absolutnie nie mozna sie zgodzic ze okresleniem "jeno duch i sutanna". Ducha malo, zato dobrobytu nigdy nie brakowalo i nie brakuje. To co mnie dziwi; czemu Luteranie tak bardzo nos wsciubiaja w sprawy KK ? Wlasnych, luteranskich problemow nie maja ? Kazdy powinien porzadkowac swoje wlasne podworko.

Obrazek użytkownika osoba człowiek

04-12-2013 [13:13] - osoba człowiek | Link:

Tak wygląda przesłanie ewangeliczne Biblii:

Efez. 2:5-9
5. I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście -
6. I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie,
7. Aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

przesłanie to - w tym i innych miejscach - głosi, że do zbawienia nie trzeba nic, oprócz zaufania Jezusowi. Kto zdemolował to przesłanie?

Obrazek użytkownika Kenneth

04-12-2013 [17:25] - Kenneth | Link:

Heretycy zdemolowali !

Obrazek użytkownika osoba człowiek

04-12-2013 [13:00] - osoba człowiek | Link:

Proszę sobie wyobrazić rzecz, która prawie nie mieści się w głowie: pastor Chojecki... nie jest luteraninem! Co więcej, nie jest też darwinistą! Mocno ryzykowne jest także mówienie o czymś takim, jak jego "przesłanie ekumeniczne"

Obrazek użytkownika gorylisko

04-12-2013 [16:52] - gorylisko | Link:

tylko dlaczego odwołuje się do "reformy" lutra ?
pewnikiem jest papieżem nowego kościoła...
czy darwinistą nie jest ? może, tak, może nie...
ale nawiązując do CK Dezereterzy... czy jest ludożercą ?

Obrazek użytkownika Temu Misiu

04-12-2013 [17:21] - Temu Misiu | Link:

- skoro została przez Wielebnego i wyznawców zaakceptowana.
Istotnie, nie znam klasyfikacji Kościołów Lucy... terańskich. Ale "Pastor" jakoś kojarzy się oczywiście z innowiercami, więc bardzo chybić nie mogłem - dalej nie znam pełnej nazwy: parafii, zgromadzenia, zboru?
Czy Pastor Kościoła Luc... (sorki) Protestanckiego może bardzo odbiegać od Ducha tego kościoła, którego jedną z obserwowalnych cech nazwałem dla powszechnej jasności "Darwinizmem"?
Nie chcem, ale gadka o pojednaniu Kościołów kojarzy się uporczywie z "duchem ekumenizmu".
Sam wstęp do pastorowego wpisu tak mnie zainspirował, zwłaszcza ten wyglądany, zakładany "jeden front Kościołów" zafrapował, a krócej skomentować nie potrafię.
Jestem wierzący i głęboko wierzę w to, że po uzyskaniu od koszernych zarządców Polski wystarczająco wysokich kwot rocznych na "Kościół Chojeckiego" z budżetu państwa polskiego, Wielebny porzuci wszelką grzeszną i nieprawomyślną działalność wywrotową, rewolucyjną, republikańską i poświęci się skromnie pracy misyjnej na Seszelach, Capri, CopaCobana czy w Cancun. Czy Czarek G. z nim pojedzie? - Był by gupi, gdyby nie skorzystał!
Pan Kowalski jest trochę naiwnie używany jako straszak na Waaadzunię - POni się nawet nie uśmiechną.
"Tylko żywe ryby płyną pod prąd" - Głównie duże drapieżniki "z miłości" i drobne Jazgarze, żeby wyżerać ikrę tamtych - taki jest najbliższy nam ekosystem.

Ps. Co głodnemu na myśli? O mnie: trudno podejrzewać 4-latka o sprośność, czy chuć grzeszną, a zatem źródło fascynacji Żydówkami ma inne podłoże (zapewniam - nie rasowe czy też rasistowskie).

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-12-2013 [13:26] - Paweł Chojecki | Link:

Na niniejszym portalu udzielają się często ignoranci i trolle sprawiający, że zanika rzeczowa dyskusja. Jako obronę przed tym zjawiskiem proponuję stosować konsekwentne ignorowanie. 

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

04-12-2013 [15:02] - BoguslawHenryk | Link:

dlatego bede pana ignorowal !!!

Alez strach w was ....

Obrazek użytkownika Daf

04-12-2013 [14:45] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

bardzo dziekuje za "idz POD PRAD".
Coraz mniej rozumiem zachowania Polakow. Religia (czy religie) spelnia zupelnie inna role w spoleczenstwie, niz sie w Polsce chce oczekiwac. Koegzystencja roznych religii jest u nas sprawa naturalna i nikt na ten temat nie dyskutuje.
Ani kosciol katolicki, ani zaden inny kosciol nie jest w stanie naprawic ani zapobiegac demoralizacji Polakow, ich obojetnosci na sprawy dla nich wazne i dla kraju, chamstwa, glupoty, cynizmu i zaklamania.
Zeby to zmienic, potrzebne jest silne i sprawiedliwe panstwo.

Zaden Europejczyk zyjacy w kraju demokratycznym nie jest w stanie zrozumiec tego unicestwiania Polski przez samych Polakow !

Zadnego wstrzasu nie bedzie, mam nadzieje, ze EU pompujaca do Polski pieniadze bedzie musiala w Polsce zadbac o porzadek. Kraje do ktorych Polacy wyjezdzaja, czesto w celach malo szlachetnych, zaostrza z pewnoscia przepisy prawne.

Na NB robi sie coraz bardziej nieprzyjemnie. Sfory roznych petakow wypisuja prymitywne, glupie i sazniste "komentarze", bledy ortograficzne, stylistyczne, ortograficzne, dopelniaja "dziela". Odnosze wrazenie, ze te cwaniaczki zyja z tego trollowania !
Bardzo Panstwa prosze, o przywolywanie do porzadku takich roznych Misiow itp. !
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika BoguslawHenryk

04-12-2013 [15:00] - BoguslawHenryk | Link:

- "Na NB robi sie coraz bardziej nieprzyjemnie. Sfory roznych petakow wypisuja prymitywne, glupie i sazniste "komentarze", bledy ortograficzne, stylistyczne, ortograficzne, dopelniaja "dziela". Odnosze wrazenie, ze te cwaniaczki zyja z tego trollowania !"

Czego najlepszym przykladem jest niejaki cwaniaczek troll DAF.

- " Bardzo Panstwa prosze, o przywolywanie do porzadku takich roznych Misiow itp. !"

Daf to ty masz najwieksze powody w przywolywaniu ... na donoszeniu zrobilas ta pseudokariere swoja i myslisz ze bedac dalej donosicielem zachowasz swoje pseudoprzywileje !!!

Obrazek użytkownika fritz

04-12-2013 [15:59] - fritz | Link:

nacjonalsocjalizmu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-12-2013 [16:12] - Paweł Chojecki | Link:

Każdy upadek ma gdzieś swój kres. Pytanie, czy obecny będzie oznaczał koniec narodu? W historii narody pojawiały się i znikały. Bez potężnego impulsu odnowy Polacy nie przetrwają.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Temu Misiu

04-12-2013 [18:17] - Temu Misiu | Link:

Pastor Paweł Chojecki już wie, że po dziesięcioleciach spędzonych przeze mnie w komunie i POstkomunie, nic mnie już bardziej nie ucieszy, jak fakty zdolne obalić, rozbić w perzynę moje poglądy i opinie - nawet te zszargane i zbezczeszczone werbalnie przez niektórych Żydówki.
Właściwie obliczone 2500 znaków jest przestrzenia wystarczajacą i do trollowania i do klaki - ja się czasem w tej przestrzeni nie mieszczę.
Poniewierany przez Was cyklicznie nicek "Pan Darski" ratuje Wam dobre samopoczucie, komfort psychiczny. Gdyby nie jego obecność, to dowiedzieli byście się o sobie więcej :)
"Po wyczerpaniu wszystkich zagadnień, zebranie uważam za zamknięte".
Pozdrawiam, Amen.

Obrazek użytkownika Daf

04-12-2013 [18:36] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Polacy doprowadza sami do tego, ze Polska bedzie krajem bez znaczenia, na obrzezu Europy. Zrodlem taniej sily roboczej najnizszego gatunku. Spelnia sie z woli samych Polakow plany Hitlera - przeksztalcenia Polakow w prymitywnych roboli.
Zadnego wstrzasu nie bedzie. Takim wstrzasem i wybuchem patriotyzmu powinien byc Smolensk - ale nie byl.
Potrzebna jest zmiana mentalnosci Polakow. Jak narazie ta mentalnosc Polakow to mieszanina mentalnosci chlopa panszczyznianego i PRL-owskiego cwaniaka.
Kraj bez przemyslu przeznaczony jest na zaglade i tu teologiczne dysputy nie pomoga....
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [01:10] - Paweł Chojecki | Link:

Ostatnio Aleksander Ścios napisał:

"Dlatego gdy słyszę dziś tych sytych drani (a nie znajduję innego określenia), którzy mówią - "współpraca Polski z Rosją jest potrzebna, by w tej części świata panował pokój, ludzie cieszyli się wolnością, a niczyje prawa nie były zagrożone" i którzy próbują z jakimś załganym kagebistą "ratować" moją wiarę, a nie słyszę tych, którzy powinni im wykrzyczeć prawdę w oczy - wiem, że nasza droga do wolnej Polski będzie trwała przez pokolenia. Bo muszą umrzeć zdrajcy i ci, którzy boją się ich zdradę nazwać." (podkreślenie moje) http://bezdekretu.blogspot.com...

I ja to uważam za głos optymistyczny. Jak na razie nie widzę powodu, dla którego zdrajcy mieliby się nie multiplikować w kolejnych pokoleniach.

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Kenneth

04-12-2013 [16:42] - Kenneth | Link:

" ..EU pompujaca do Polski pieniadze bedzie musiala w Polsce zadbac o porzadek. Kraje do ktorych Polacy wyjezdzaja, czesto w celach malo szlachetnych, zaostrza z pewnoscia przepisy prawne." TAK PISZA TYLKO POTWORY ANTYPOLSKIE ! CO WY TU ROBICIE POTWORY ? TAKIE WSCIEKLE ATAKI ANTYPOLSKIE, TAKIE OBSRYWANIE NAS TO NIE GLOS W DYSKUSJI, TO MASAKROWANIE PSYCHOLOGICZNE WIEDZAC, ZE CZOLGAMI NA RAZIE SIE NIE DA !

Obrazek użytkownika pst

04-12-2013 [18:43] - pst | Link:

Ten proces "pojednania" wystawia jak najgorsze świadectwo i przywódcom duchownym i wiernym. Wiernych coraz mniej obchodzi Bóg i sprawy ich kościoła. Przywódcy są podobni do wiernych i zauważyli, że jednocząc się będą mogli zgolić z owieczek trochę więcej wełny i tylko razem mogą być poważnymi graczami w polityce. O różnicach doktrynalnych trzeba zatem zapomnieć. Ponieważ wiernym to "wisi" można się w tej kwestii zupełnie nie krępować. Ten "zjednoczony kościół" wychowa ludzi, przy których "pokolenie JPII" będzie się wydawać wzorem cnót. Aby utrzymać piękną fasadę przywódcy duchowi będą jeszcze bardziej kombinować...
Przyszłość nie zapowiada się dobrze.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [01:06] - Paweł Chojecki | Link:

Cały episkopat to najlepsi z najlepszych - sami wybierani - z pokolenia JP2...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

04-12-2013 [18:47] - m. | Link:

"Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dobrą wiadomością – skończą się gorszące podziały wśród chrześcijan. Gdy jednak zajrzymy za kulisy tego procesu i skonfrontujemy go z zapowiedziami zawartymi w Biblii, mogą nas przejść ciarki po plecach."
Odczytywanie w świetle Biblii aktualnych wydarzeń może być naprawdę pasjonujące i, co ważniejsze, pouczające. Pamiętam artykuły z Pana gazety sprzed kilku lat, które przedstawiały scenariusz rozgrywający się dziś na naszych oczach. Proroctwa z tej księgi i przenikliwa obserwacja rzeczywistości - to pozwala rozpoznawać kierunek przemian i powoduje, że przebieg wypadków nie zaskakuje tak bardzo, co najwyżej zadziwia, że wszystko rozgrywa się tak szybko.
Cenię sobie bardzo Pana analizy, dlatego znów kupię "idź Pod Prąd" i pewnie znów nie pożałuję.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [01:05] - Paweł Chojecki | Link:

Poznawanie proroctw Biblii i obserwowanie jak się spełniły i spełniają jest wspaniałą przygodą. Niestety w obecnych czasach trzeba mieć do tego silne zaufanie do Jezusa, że to wszystko stale kontroluje, bo sprawy idą w złym kierunku coraz ostrzej. Oto jedno z ostrzeżeń:

12. Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.
13. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając,
​2 Tym. 3:12-13

Pozdrawiam i dziękuję za zachętę!
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Basia

04-12-2013 [20:12] - Basia | Link:

W tzw "terenie" jest mnóstwo wspaniałych kapłanów.Zboczeńców wśród kapłanów jest nikły odsetek. A ci nasi ZWYKLI, szarzy kapłani są naszą NADZIEJĄ prawdziwą. Uczestnicząc w ostatnich rekolekcjach poczułam, jak zresztą zawsze w moim Kościele, że bije w Nas potężne źródło Boże!I to Nasz Kościół ratuje nas przed wieloma plagami, które gnębią społeczeństwa wielu krajów. Np. będąc ostatnio w Londynie widziałam pijane 11- 12 latki leżące na ulicach. A znajomi powiedzieli, iż jest to tam normalny widok. Wiedeń reklamuje się jako stolica homoseksualistów, a w Niemczech uprawomocniono tzw "trzecią płeć". O wyuzdaniu seksualnym w krajach skandynawskich nawet nie wspominam. Przed tymi idiotyzmami skutecznie broni nas Kościół Katolicki. I uporczywe podrywanie jego autorytetu przez porządnych i dobrych ludzi, za jakich uważam Pastora, rzuca niepotrzebny cień na taką szanowaną osobę jaką moim zdaniem Pastor jest.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-12-2013 [20:43] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli najwyższa hierarchia jest skorumpowana, to jakie z czasem będą "doły"? To, że jeszcze są porządni księża na parafiach, nie rozwiązuje problemu, a pocieszanie się tym świadczy niestety o braku myślenia perspektywicznego.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Basia

05-12-2013 [11:12] - Basia | Link:

Historia świata mówi, że obok wielkich postaci, wielki wpływ na losy ludzkości mieli też ludzie zwykli, przeciętni. Właściwie nie wiadomo dlaczego nagle stali się światłem w ciemności.Wielu wytrwałych, pracowitych, rzetelnych kapłanów są takimi światłami. I nie należy uważać, że ci powołani do kapłaństwa, nie umieją odróżnić ziarna od plew.I też się skorumpują. Ideologia lewacka pomniejsza człowieka, poniewiera go. A jednak Nasz Pan powiedział :"Ducha nie gaście". Na pewno nie jestem dobra w myśleniu perspektywicznym. Ja jedynie opisuję fakty.To co wiem na 100%. A nasi kapłani na 100% dają nam wiarę, NADZIEJĘ i miłość.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [13:30] - Paweł Chojecki | Link:

"Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."

Zaznaczam, że to nie ja wymyśliłem (to uwaga dla tych "bystrych inaczej" komentatorów, którzy tu rutynowo zaglądają).

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

04-12-2013 [23:51] - gorylisko | Link:

zreszta dla mnie to nic dziwnego...w końcu jego kościół to on sam plus gromadka wiernych którzy uważaja go za kogoś
kim tak naprawde nie jest...
tedy to normalne iż pan pastor Chojecki uważa, że jak jakiś biskup podpisze cosik to oznacza, że cały KK to był zrobił...
panie Chojecki, KK to wszyscy katolicy do kupy razem wzięci... czy to do pana dociera ?? właściwie to dlaczego ja zadaję to pytanie ?
pan pastor Chojecki bardzo dobrze o tym wie... tylko dla jakiegoś wyższego celu udaje, że nie wie...
kiedyś zajrzałem na to idź pod prąd... czytam o Wenezueli i co widzę...ano Wenezuela jest krajem katolickim... no niby prawda...
ale pewnikiem pan Chojecki nie zauważył, że jest rządzona przez czerwoną bandę komunistów... ale on udaje, że o tym nie wie...
i potępia pryncypialnie katolicyzm i katolików za kapliczki wotywne dla zmarłego komucha chvesa...
panie Chojecki, Wenezuela jako państwo jest tak katolicka jak Kuba na ten przykład...
wie pan, gdyby to KK w Wenenzueli firmował te kapliczki no to jeszcze można by sie oburzać...ale dlaczego pan łże czy tez dopuszcza łgarstwo ?
to rządowe pomagiery robią cyrk z religii, jak zawsze zresztą...
mam kolejne pytanie na które i tak pan nie odpowie... bo ja jestem bardzo niegrzeczny katol któren nie daje się panu nabrać...
czy prl tez można było nazwać krajem katolickim...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [01:18] - Paweł Chojecki | Link:

dedykuję ku rozwadze tę głęboką myśl A. Ściosa:

"Wiele razy cytowałem słowa Józefa Mackiewicza: "Prowokacja polityczna to użycie najświętszych symboli narodowych i najgłębszych jego uczuć przeciwko narodowi ”.
To właśnie, a nawet znacznie gorzej, uczynili polscy hierarchowie dokonując aktu "pojednania" z Cyrylem. 
Wiarę i uczucia religijne Polaków zaprzęgnięto tu do celów stricte politycznych, wytyczonych interesem kremlowskich ludobójców i ich polskojęzycznych rabów.
Gorzej zaś, bo mieszając dobro ze złem, a sacrum z profanum, ukręcono propagandowy bicz na nielicznych przeciwników owego "pojednania". Bicz, pod który dostanie się każdy (a to kwestia roku, dwóch), kto wypowie słowo sprzeciwu. 
Chodzi przecież o to, by dzisiejsze milczenie tchórzy i koniunkturalistów usprawiedliwić faryzejską normą "dobra Kościoła", tych zaś, którzy sprzeciwiają się paktowaniu z bandytami nazwać "wrogami Kościoła"."

http://bezdekretu.blogspot.com...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

05-12-2013 [06:24] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Kilka uwag....

1. Madry narod nie daje sie prowokowac.
2. Madry narod nie daje sie manipulowac przez tchorzy i koniunkturalistow. Nie dopuszcza ich do sprawowania zadnych obowiazkow w kraju.
3. Religia (czy religie) nie ma nic wspolnego z polityka. Polityka to wylacznie rozwiazywanie problemow, a nie propaganda uprawiana w Polsce, ktora dajace sie otumaniac spoleczenstwo uwaza za polityke.
4. Wiara i uczucia religijne Polakow: czy one istnieja ? Mnie tez przebito w Polsce kolo samochodu, nie przypuszczam ze z powodu milosci blizniego, mialam ciezki wypadek. Nad Dunajem znaleziono niedawno zwloki Polki, policja ustalila ze zamordowal ja jej przyjaciel Polak - "bo go zdenerwowala". Itd, itp....
Narod gleboko religijny nie jest od 24 lat zainteresowany troska o dobro wspolne....
5. Wszyscy popelniaja bledy, takze przedstawiciele kosciola ( czy kosciolow), u nas nie jest to powodem pseudointelektualnych interpretacji. Od zajmowania sie takimi sprawami sa rozne instytucje, wydaja one tez czasem wyroki. Za duzo jest w Polsce ideologi PRL-owskiej ....
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-12-2013 [13:55] - Paweł Chojecki | Link:

Religia ma pośredni wpływ na politykę - kształtuje ludzkie charaktery, horyzonty, obyczaje itp. Można pokazać np. wpływ religii na kształtowanie się nowoczesnych państw wolnorynkowych - tam, gdzie silnie zaznaczył się protestantyzm, tam mamy dziś nowoczesne państwa dobrobytu (niestety dzieci tych zacnych ludzi odeszły od korzeni i te państwa dziś zaczynają się chwiać).

W Polsce dominuje religijność powierzchowna, jarmarczno-kremówkowa. Większość myślących ludzi nie słucha Kościoła, ale buduje sobie własne systemy religijne, które są zlepkiem przeróżnych wpływów i koncepcji.

W obecnej sytuacji Polska nie podniesie się bez silnego impulsu religijnego, bo tylko Bóg może trwale odmienić myślenie narodu. Nie wystarczy wprowadzić tylko zewnętrznego porządku prawnego - Polacy zniszczą każdy porządek. Odbudowa uporządkowanego życia musi zacząć się w naszym wnętrzu.

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Temu Misiu

06-12-2013 [12:55] - Temu Misiu | Link:

...serce nie boli" :)
Jak widać, niektóre "mądrości" prymitywnych katoli są jednak takie... praktyczne.
Najczęściej, to jedyna satysfakcja komentatora :)

ps. "osoba człowiek" (brzmi dumnie) twierdzi, że nie Luteran. No to kto? - Starszy specjalista do spraw szlachetnych makaronów importowanych? - Ktoś palnował przypodobać się pastorowi, ale nie wyszło.

pozdro :)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-12-2013 [15:01] - Paweł Chojecki | Link:

Episkopat kontynuuje swój chocholi taniec nad Polską:

http://niezalezna.pl/49169-zmi...
 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

06-12-2013 [15:15] - Paweł Chojecki | Link:

"Cała rosyjska demokratyczna opozycja wobec reżimu Putina jest zdecydowanie antykościelna - czyli antycerkiewna. Cerkiew jest po prostu traktowana jako element reżimu." M. Molik

http://bezdekretu.blogspot.com...