METODA NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ

Niniejszy tekst jest fragmentem artykułu "SKĄD PRZYJDZIE NOWA SIŁA?" pochodzącego z bieżącego numeru miesięcznika "idź POD PRĄD" . Oto okładka wspomnianego numeru:

ipp 112

Poprzednie części artykułu można znaleźć na niniejszym blogu.

"SKĄD PRZYJDZIE NOWA SIŁA?", cz. 3

METODA NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ

Jest ona zdumiewająco prosta. Symbolicznie przedstawił ją Jezus:

Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana.
Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze.
Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Mat. 5:13-16

By narody nie błądziły w ciemności, potrzebują ludzi, których Jezus nazywa solą ziemi lub światłością świata. Dodatkowo ci ludzie muszą być widoczni, wyeksponowani, by inni mogli się na nich orientować. Mówiąc językiem współczesnej socjologii, naród musi mieć światłe elity i one muszą dysponować narzędziami medialnego oddziaływania na społeczeństwo. Ta zasada działa w świecie materialnym niezależnie od poziomu duchowego czy wiary elity. Ludzie prości, a takich jest ponad 95% (szacunek prof. Kazimierza Dąbrowskiego), potrzebują drogowskazów. Od tego, jakie to będą drogowskazy, zależeć będzie ogólny stan mentalny społeczeństwa. Pytanie o naród to w rzeczywistości pytanie o jednostki, które on naśladuje. Te wzorcowe jednostki mogą albo same się przebić do uwagi większości, albo zostać jej zasuflowane. Media głównego ścieku pełnią właśnie tę rolę suflowania narodowi autorytetów. Majstersztykiem kreacji tego rodzaju jest Jerzy Owsiak - człowiek, którego można posądzać o wszystko poza walorami intelektualno-moralnymi. A jednak to on jest „światłością” dla bardzo znacznej części polskiej młodzieży. Przykładem samodzielnego boju o uwagę „maluczkich” jest ks. Tadeusz Rydzyk. Ten nikomu nieznany jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych zakonnik w ciągu paru lat stał się punktem odniesienia dla kilku milionów polskich katolików – i to niezależnie, a nawet wbrew, elitom formalnym (biskupom) tego Kościoła.

Na ważność kształtowania elit w społeczeństwie zwrócił też uwagę Antonio Gramsci, komunistyczny ideolog z Włoch zniechęcony brakiem postępu walki komunistycznej w latach dwudziestych XX w. Jego myśl dobrze scharakteryzował Dariusz Rohnka w książce „Fatalna fikcja. Nowe oblicze bolszewizmu - stary wzór”:

„Gramsci odkrył istotny mechanizm, który rządzi współczesnym społeczeństwem: o zakresie wpływów nie decyduje wyłącznie władza polityczna, ale także instytucje społeczne, kulturalne, religijne. Zwycięstwo w tych obszarach aktywności zapewni również władzę polityczną. Potrzebny jest "długi marsz poprzez instytucje" - media, uniwersytety, kościoły, centra władzy i kultury.”

Mamy więc zgodne świadectwo Biblii i komunistycznego ideologa, że „kadry są najważniejsze” i że los narodu kształtują ci, którzy są „na świeczniku” instytucji oddziaływujących na masy.

Sprawa ratunku dla Polski wydaje się więc prosta – wystarczy, że naszymi ludźmi obsadzimy wszystkie „świeczniki”. Tu jednak zaczynają się schody, jak mawiał adiutant Józefa Piłsudskiego, gen. Wieniawa-Długoszowski.

Po pierwsze, obóz patriotyczny zaaferowany jest walką polityczną i nie dostrzega jej wtórności wobec walki ideologicznej. Nie umie wygrać walki politycznej i zamiast wyciągnąć z tego wnioski, wali głową w mur jeszcze mocniej…

Są nieliczni, którzy rozumieją fundamentalną rolę „długiego marszu przez instytucje”, ale napotykają na problem wierności. Cóż z tego, że wypromujemy „naszych” na kluczowe stanowiska, jeśli szybko przechodzą oni na „drugą stronę”? Klasycznym przykładem takiego obrotu sprawy jest droga Wiesława Walendziaka, wielkiej nadziei katolickiej prawicy (szef TVP i Kancelarii Premiera w rządzie Buzka), którego kariera zakończyła się w… Prokom Investments Ryszarda Krauzego.

Mamy więc podwójny problem – prawie nikt w Polsce nie zajmuje się formacją młodych elit zdolnych do „długiego marszu przez instytucje”,, a ci nieliczni, którzy to robią, nie mają sposobu, by kształtować „rycerzy o niezłomnym sercu”.

Do ukształtowania prawdziwie niezłomnego serca potrzebne są dwa czynniki. Pierwszy to osobiste odrodzenie duchowe. Każdy człowiek jest z natury grzeszny, czyli nieodporny na pokusy. Inaczej mówiąc – każdy ma swoją cenę. Jedynym antidotum na tę przypadłość jest nowe narodzenie następujące w wyniku uwierzenia w Jezusa, w Jego zastępczą śmierć na Krzyżu za moje grzechy. Podkreślam – nie za „nasze”, ale za MOJE grzechy. W ten właśnie sposób człowiek staje się solą ziemi i światłością świata. Drugim warunkiem jest realne doświadczanie wspólnoty z innymi rycerzami. Ta wspólnota musi być na tyle atrakcyjna, by rycerz z jednej strony widział sens walki dla niej, a z drugiej bał się wykluczenia z tego elitarnego kręgu. Taką wspólnotę może zapewnić jedynie Kościół Nowego Testamentu, ale nie w rozumieniu instytucji, ale żywej, organicznie funkcjonującej społeczności.

Tylko tak ukształtowani i ciągle wspierani młodzi ludzie mogą wykonać stojące przed nami zadanie „długiego marszu przez instytucje”, by zbudować prawdziwie Wolną Polskę. (...)

Całość artykułu można znaleźć na stronie internetowej Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie lub w papierowym wydaniu "idź POD PRĄD".

Zapraszam do siebie na Twittera:

Argument za dostępem do borni palnej dla praworządnych obywateli: http://fakt.onet.pl/kretynska-...  Ostatni akapit.

W jakim stopniu Sowieci infiltrują Watykan? Kret "należał do trójki gości zaproszonych do stołu przez Jana Pawła II" - http://wpolityce.pl/artykuly/6...

Judzenie się rozpoczyna: http://wiadomosci.onet.pl/kraj...

Putin kazał F1 czekać prawie godzinę. Pokazał, kto tu rządzi. Tak kończą się flirty ze zbrodniarzami...  http://wpolityce.pl/wydarzenia/68044-50-minut-spoznienia-30-minut-rozmowy-papiez-rozmawial-z-wladimirem-putinem-glownie-o-syrii-zaproszenia-do-rosji-nie-bylo

Kiedyś mówiło się "z tyłu za Murzynami", dziś stosowniej byłoby chyba "z tyłu za Europejczykami"? http://niezalezna.pl/48703-isl...

Dla "Kubusiów Puchatków", którzy rajcowali się objawieniami Snowdena: http://fakty.interia.pl/swiat/news-focus-sluzby-wywiadowcze-5-krajow-podsluchiwaly-rozmowy-merk,nId,1063380

Czy zaczyna się CZAS APOKALIPSY - wszechświatowy "pokój" przeciw Izraelowi? http://www.polskieradio.pl/5/3... Dan.9:27 Czy kolejny rozejm potrwa 7 lat?

Ps. 92:15-16 Piękna perspektywa emerytalna...
 

***
 

A tu nowości na kanale telewizyjnym "idź POD PRĄD" - idzpodprad

Marian Kowalski w Klubie Gazety Polskiej

C. Gmyz: Infoafera to połączenie afer Rywina i starachowickiej

Jesteśmy żołnierzami!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mostol

26-11-2013 [11:33] - mostol | Link:

Ale chyba jakiś biskup być musi?

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2013 [12:36] - gorylisko | Link:

j.w.
zresztą, wystarczy poczytać lutra...

Obrazek użytkownika mostol

26-11-2013 [14:15] - mostol | Link:

czytałem o Lutrze. Nawet ciekawa historia obyczajowa, taki Henryk VIII dla ubogich. Zmagania z chucia zaprowadziły go do zawiazku z zakonnicą i rozbratu z Kościołem.

Obrazek użytkownika Ela K.

26-11-2013 [19:44] - Ela K. | Link:

Pańska wykładnia reformacji i rewelacje na temat Lutra łudząco przypomina mi sposób przedstawiania tzw. prawdy przez Palikota.
Podobnie jak on to potrafi, mistrzowsko udało sie Panu w dwóch krótkich zdaniach przemycić dużą dawkę kłamstwa i fałszerstwa w szyderczej oprawie.
Ciekawa jestem, gdzie to Pan te swoje rewelacje na temat Lutra wyczytał.
A swoją drogą, to szkoda,że ani Pan ani Pan Gorylisko, zamiast dokonywać prób utytułowania Pastora Chojeckiego a to biskupem a to papieżem,( na czym mu , jak przypuszczam ,nie zależy ) nie odnieśli się ani słowem do przytoczonego przez niego fragmentu Pisma Świętego ( które to Panowie chyba znają i akceptują). A szkoda.

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2013 [20:04] - gorylisko | Link:

W temacie marcin Luter napisano sporo... nawet to, że miał bidak poważne problemy gastryczne...i wiele czasu spędzał w wygódce...
ale to tylko szczegół który, jest nieważny bo przeca protestanci sa jeno prawdziwą krynicą prawdy... (czy ci z III rzeszy także ?)
pozostało po lutrze sporo pism w których wyrażała to i owo...obraz człowieka jaki się z nich wyłania, jest obrazem człowieka którego
zadęcie można porównać do zadęcia bolka, który jak wiadomo jest potomkiem Cezara...
na poczatek polecam, Marcin Luter  "O żydach i ich kłamstwach"
 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [20:49] - Paweł Chojecki | Link:

A co sensownego może powiedzieć o Biblii ktoś, kto wiedzę o Niej czerpie z drugiej ręki?

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2013 [23:27] - gorylisko | Link:

czyżby przyjął pan posadę mojego osobistego demona stróża ? 
pomyłka proroku średni...czytuję Biblię, mam wydanie Biblii Tysiąclecia
jest u mnie na półce i niejednokrotnie w torbie kiedy gdzieś jadę i odczuwam potrzebę jej czytania
zdarza mi ją czytać, ze zrozumieniem(prawie zawsze)...co więcej, w sporach zdarza mi się ją cytować z pamięci...
człowieku, zastanów się zanim coś palniesz... widzę, że insynuacje wychodzą panu gładziutko jak
złote myśli ze szlachetnych (inaczej ?) ust niesiołowskiego czy grafin daf...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [14:32] - Paweł Chojecki | Link:

Ma Pan rację. Znamy nawet szczegółowe kwalifikacje:

Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel,
Nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz,
Który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości,
Bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? ​1 Tym. 3:2-5

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

 

Obrazek użytkownika mostol

26-11-2013 [15:03] - mostol | Link:

per "biskupie" i miało to być żarobliwe nadanie rangi Pańskim wywodom, ale chyba jest w tym coś na rzeczy.

Obrazek użytkownika xena2012

26-11-2013 [12:54] - xena2012 | Link:

chwaląc ich za bezkompromisowość,ostrość wypowiedzi,poglądy.Tyle,że są to przywileje młodości które z latami tracą na wartości.Programu politycznego nie da się wypracować wyłącznie na krytyce innych.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [14:29] - Paweł Chojecki | Link:

U jednych tracą, u innych nie. To problem tego, na czym są budowane. Fundament to podstawa - truizm, ale niestety zapomniany.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Jan z Glasgow

26-11-2013 [13:19] - Jan z Glasgow | Link:

Wlasnie, zamisat tworzyc nowe koscioly wystarczy pojednac sie z juz istniejacym. Mamy juz polskie drogowskazy (JPII, Wyszynski,Popieluszko,+++ tysiace innych). i nasza polska tradycja nakazywalaby wsluchac sie w nich.
Historia lat 70-tych wskazuje, ze wcale spoleczenstwo nie potrzebuje przywodcow, ktorzy beda wodzic je za nos. W tamtym dziesiecioleciu Polska miala najwieksza liczbe osob po wyzszych studiach w Europie. Dlatego Solidarnosc byla mozliwa i wszyscy obudzili sie i widzieli glupote rzadow komunistycznych.
Jezeli zwiekszymy w naszym panstwie srodki na oswiate i nauke tak aby 80% ludzi miala wyksztalcenie co najmniej licencjackie to ci ludzie sami beda sie rzadzic i nie beda potrzebowali swiatlych ludzi, ktorzy nimi kieruja bo to zawsze grozi totalitaryzmem. A poza tym trzeba postawic na nauki scisle i logike bo w Polsce ukrywa sie wiele talentow kartezjanskich.

 

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [14:27] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli pod kierunkiem Kościoła, który Pan preferuje, wylądowaliśmy w nocniku pojednania z Cerkwią Putina, to może coś jest z nim nie tak? Czy dobre drogowskazy kierują w przepaść? Nie wymagam wiele  - TYLKO ODROBINY LOGIKI!!!

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Jan z Glasgow

26-11-2013 [15:21] - Jan z Glasgow | Link:

Z Pana poprzednich tekstow logicznie wnosze ,ze Pana postulowany kosciol  rowniez dazy do pjednania tylko z religia zydowska.
Tak wiec tak czy siak polski kosciol i tu i tam ma byc na jakims nocniku, tylko nie wiem ktory lepszy.
Kategoryczne okreslenie, ze juz nastapilo jakowes polaczenie kosciola polskiego z cerkwia prawoslawna jest calkowicie pozbawione podstaw i nosi znamiona manipulacji. Ale nasi Kartezjusze polscy juz Pana rozgryzli i chyba sie troche z Pana smieja...
 

Obrazek użytkownika pst

26-11-2013 [17:38] - pst | Link:

Z poprzednich tekstów można jedynie wywnioskować, że pan Chojecki widzi w państwie Izrael (słusznie bądź nie)potencjalnego sojusznika państwa polskiego. Nie wynika z tego, że chce się jednać z judaizmem. Dla chrześcijanina Jezus jest Bogiem i Zbawicielem, a dla religijnego Żyda oszustem. To katolicyzm prowadzi jakiś dziwaczny "dialog z judaizmem" jakby tej fundamentalnej różnicy nie było.
Nigdzie też Chojecki nie twierdził, że polski katolicyzm połączył się z rosyjskim prawosławiem. Te instytucje "tylko" razem dążą do pewnego celu. Chodzi o to, żeby przyjęcie przez Polskę statusu "bliskiej zagranicy" odbyło się możliwie gładko. Chyba łatwo to zauważyć.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [18:21] - Paweł Chojecki | Link:

u rozmówcy wyklucza konstruktywną polemikę, dlatego ją zakończyłem. Ale dziękuję, że Pan jeszcze próbuje tłumaczyć, że 2x2=4. 

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika osoba człowiek

26-11-2013 [16:54] - osoba człowiek | Link:

w dzisiejszym świecie polityki wzorem takiego "rycerza o niezłomnym sercu" jest węgierski premier. I zdaje się w jego przypadku "osobiste odrodzenie duchowe" ma w tym kluczowe znaczenie.

(Niektórzy mówią, że bez katolicyzmu nie można być w pełni Polakiem. A Węgrem? To może jednak i Polakiem?)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [18:18] - Paweł Chojecki | Link:

Patriotyzm węgierski przetrwał w głównej mierze dzięki protestantom. Widać to chociażby w Powstaniu 1848, które miało swoją centralę w Debreczynie, stolicy węgierskiego kalwinizmu. Deklarację Niepodległości Kossuth podpisał w kalwińskim zborze na głównym placu miasta (wiosna 1849). Gdy dziś pojedzie się w tamte okolice, łatwo zaobserwować pewną prawidłowość - w miasteczkach są zwykle dwa kościoły: kalwiński i katolicki. Przy jednym stoją zawsze pomniki o charakterze patriotycznym, przy drugim tylko rzeźby religijne. 

Viktor Orban nawrócił się w roku 2005 tu więcej o tym: http://www.podprad.org/aktualn...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2013 [21:42] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Orban poderwal Wegrow, pozbawionych nadziei i checi do zycia. Poderwal ich, bo z nimi dyskutowal KONKRETNE plany ksztaltowania przyszlosci ich i ich dzieci. Poczatkowo byli nieufni, bo byli wielokrotnie oklamani. Ale zdolal ich przekonac.
Jeszcze w latach 90-tych ub. stulecia przemierzajac autem najbardziej odlegle zakatki Wegier, obserwowalam ta beznadziejnosc, pelno pijakow, koscioly puste, w sklepach slonina + bialy chleb. Zima na kolchozowych polach sterty kapusty pokryte sniegiem.I jeszcze inne wydarzenia.
Orban studiowal w ktoryms z krajow Eur. Zach. i WIE jak funkcjonuje demokracja. Zaden z polskich politykow tego nie wie.
Marsze, przemowienia, przypinanie orderow itp. - to droga do nikad.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

28-11-2013 [21:38] - Paweł Chojecki | Link:

Musimy doczekać się elity, która wyrośnie z ludu i poświęci się jego dobru. Dotychczas mamy elity w rodzaju oligarchii dojącej lud. Do tego potrzebna jest rewitalizacja duchowa.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Jerzy Tatol

26-11-2013 [18:38] - Jerzy Tatol | Link:

Jakoś dziwnie wszyscy komentatorzy pomijają dwa zasadnicze fakty:

Pierwszy: Polska państwowość nie funkcjonuje od 1945 roku a my żyjemy w strefie okupacyjnej pod nadzorem Moskwy i na razie nie mamy żadnego wpływu na życie społeczno - gospodarcze. To, że swego czasu bolszewicka agentura przywłaszczyła sobie tytuł RZECZPOSPOLITA POLSKA nie powinno skłaniać "zatroskanych" o losy Polski aby obecną rzeczywistość nazywać III-ą RP a nie PRL-bis!

Drugi: Kościół to nie sama hierarchia ale WIARA, WIERNI I INSTYTUCJE KOŚCIELNE a nasz szanowny pastor powinien wiedzieć, że w Kościele zawsze byli, są i będą judasze, faryzeusze i "uczeni w piśmie" i oskarżanie Kościola o działalność tych przeniewierców jest daleko idącym nadużyciem.

A wracając do naprawy Rzeczpospolitej to krótko i zwięźle: BEZ REPOLONIZACJI I DEBOLSZEWIZACJI ANI RUSZ!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [19:36] - Paweł Chojecki | Link:

Kto ma zrealizować wszystkie te "szczytne plany"? Pan z synowcem??? A gdzie szlachta, gdzie szable, gdzie konie? 

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2013 [20:51] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ad 1: Polska rozpada sie od 24-ech lat na oczach i z przyzwolenia samych Polakow. Wszystkie wybory byly demokratyczne, wybierano sobie Bolkow, gledzenie o ruskich serwerach to absurd - obowiazywalo zawsze PRAWO WYBORCZE, art.230 i art. 231. Jeszcze jedno klamstwo.
Polska jest krajem wolnym i suwerennym i jaka bedzie Polska zalezy wylacznie od Polakow.
Co to jest REPOLONIZACJA i DEBOLSZEWIZACJA ???

Ad 2: Z odnowa Rzeczpospolitej Kosciol nie ma nic wspolnego. A patriotyzm to SZANOWANIE tego co wlasne narodowe.
Patriotyzm to nie marsze i przemowienia. Patriotyzm to nie chinskie szmaty tak uwielbiane teraz przez Polakow, brak patriotyzmu, to likwidacja tego, co wysilkiem Polakow zostalo zbudowane (Milanowek, Zyrardow, Ursus, Rafineria Gdanska (Lotos ?) - to madrzy i odwazni Polacy ja wybudowali - zeby sie uniezaleznic od ruskiej ropy z Romaszkino.
Jeszcze dlugo moglabym pisac o glupocie moich rodakow......

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2013 [19:59] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

bez uczciwego zaangazowania polskiego spoleczenstwa, ktore jest od dawna przyzwyczajone do klamstwa, unikania odpowiedzialnosci, cwaniactwa, obciazania wina za wszystko zlo "tych innych",obecnie najczesciej EU (ktora pompuje do Polski ogromne pieniadze) i Niemcow , ktorym sie zazdrosci, ze maja dobrobyt - co jest efektem ich ciezkiej pracy i madrych rzadow, ZADNE REFORMY NIE SA MOZLIWE.

Odbudowa polskiego przemyslu, od 24-ech lat likwidowanego, za cichym przyzwoleniem spoleczenstwa, to zadanie dla kilku pokolen. Zeby ten cel zrealizowac musi nastapic zmiana mentalnosci Polakow.
Fabryki, ktorych Polacy sie pozbyli, nalezalo modernizowac wlasnymi silami, ewent. zmieniac profil produkcyjny i samodzielnie produkowac !
Gdzie sa pieniadze z tz. "prywatyzacji" ?
Na podstawie jakich kryteriow wpuszcza sie do Polski tzw. "inwestorow" ?

Nalezy przeprowadzic deubekizacje/dekomunizacje. Wtedy mozna zaczac budowac sprawiedliwe panstwo. Przywodcow, wodzow, itp. juz dawno nie ma w cywilizowanym swiecie. W Polsce sa oni tez niepotrzebni.
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [20:55] - Paweł Chojecki | Link:

Pisze Pani "bez uczciwego zaangażowania polskiego społeczeństwa" - i ja się z tym oczywiście zgadzam! Tylko w jaki sposób Polaków oduczyć głupoty, chamstwa, złodziejstwa, obojętności na sprawy wspólne itp? Dlatego właśnie proponuję wychowanie nowej elity, która swym promieniowaniem odmieni mentalność większości. Innej sensownej drogi na razie nie widzę.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2013 [21:55] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Oduczyc mozna bardzo latwo - prawidlowo dzialajacy wymiar sprawiedliwosci - na poczatek. Bo tu u nas nie ma samych aniolkow. Za takie ekscesy, jakich dopuszczaja sie tu niektorzy blogerzy i komentatorzy w kraju praworzadnym jest kara: wiezienie lub czsem rownowatosc w pieniadzach.
Pisalam o tym x-razy, przytocze jescze raz:
A: § 111 StGB (=KK)
D: § 186 StGB (=KK)
CH: § 173 StGB (=KK)
ÜBLE NACHREDE (=zla, podla obmowa)
Za korupcje: wiezienie, zle wykonujacych swoje obowiazki politykow zwalnia sie itp.
Z pewnoscia zadne szkolenia, dyskusje, hasla, spiewy itp.
To o czym pisze, ma tez dzialanie ODSTRASZAJACE.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [22:38] - Paweł Chojecki | Link:

Wymiar sprawiedliwości tworzą ludzie. Oni też są jak reszta narodu. Koło, a raczej pętla, się zamyka...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2013 [23:18] - gorylisko | Link:

nawet zemdleję z wrażenia...ale dopiero w przyszłym tygodniu, po obiedzie...

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2013 [23:23] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Jezeli Polacy nie zmadrzeja, to czeka Polske taka przyszlosc:

1. Waska warstwa osob "przy korycie" bedzie coraz bogatsza, kosztem spoleczenstwa.
2. Bedzie postepowac pauperyzacja, nedza wiekszosci spoleczenstwa. W konsekwencji choroby, przedwczesna umieralnosc, dzieci beda przychodzily na swiat z roznymi chorobami i wadami wrodzonymi. Z niedozywienia - glownie gruzlica i choroby kregoslupa (garb).
Przyczyni sie do tego wszystkiego zle zorganizowana sluzba zdrowia.
3.Jeszcze wieksza demoralizacja spoleczenstwa, korupcja, przestepczosc .
4. Prosze pamietac, ze pracodawca politykow jest spoleczenstwo (platnicy podatkow).
5. W krajach demokratycznych nie ma specjalnych "rzadowych klinik".

Prosze sobie to przemyslec i zabrac sie za robote - zamiast wsluchiwac sie co mowia wasi GURU i popisywac sie erudycja. I nie zwalczac sie wzajemnie - starym, prostackim, komuszym zwyczajem.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika goral

26-11-2013 [20:20] - goral | Link:

Moje modlitwy zostaly wysluchane!!
Dafka przemowila ludzkim glosem i sensownie!!

Obrazek użytkownika goral

26-11-2013 [21:50] - goral | Link:

Niech pan nie przejmuje sie Polakami.W postawionym pytaniu moze pan zaczac od samego siebie..

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-11-2013 [22:40] - Paweł Chojecki | Link:

Gmyz o materiałach IPN nt Jana Pawła II

http://www.youtube.com/watch?v...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki