SKĄD PRZYJDZIE NOWA SIŁA? cz.2

ipp

Część pierwszą można przeczytać tu : SKĄD PRZYJDZIE NOWA SIŁA?

Dziś kontynuuję temat: 

Mamy więc głupie, bezideowe i tchórzliwe społeczeństwo, nieudolne bądź serwilistyczne elity i spróchniały, wykiwany w grze z Putinem kościół.
 
ROZWIĄZANIA POZORNE LUB PŁYTKIE

1) Nawrót do kościoła i odnowa duchowości.

To najczęściej powtarzane na prawicy zaklęcia. Co bardziej zaślepieni wyznawcy tej drogi wskazują nam przykład Węgier, gdzie rzekomo w wyniku odmawiania różańca… protestanci doszli do władzy i na poważnie wzięli się za sanację swego państwa. My nie mamy najmniejszych szans na pójście drogą Orbána, bo nie mamy zaplecza w postaci prawie dwóch milionów (16% populacji) członków patriotycznie nastawionego kościoła reformowanego, który od XVI w. jest ostoją węgierskości - pielęgnował ją w obliczu ataków Turków, Austryjaków i komunistów. Nasze kadry patriotyczne trafnie opisał mózg „Gazety Polskiej”:

„Gdybym był płk. SB i ruskim agentem, przypilnowałbym, by PiS jednak wygrał wybory parlamentarne, bo jego kadry są gwarancją całkowitego bezpieczeństwa systemu i takiej kompromitacji w sytuacji katastrofy gospodarczej, że żadnej już partii antysystemowej nie będzie NIGDY.” Józef Darski, j.w.

Aleksander Ścios idzie jeszcze dalej:

„PiS wprawdzie dobrowolnie przyjął rolę "konstruktywnej" opozycji, jednak na straży tej postawy stoją zastępy "naszych" autorytetów, doradców, ekspertów i publicystów. To ci ludzie, z których większość doskonale funkcjonuje w obecnym systemie, dbają o "przestrzeganie standardów demokracji" i są głównymi piewcami "ewolucyjnych przemian". aleksanderscios.pl

Warto dodać, że ci ludzie, „nasze prawicowe kadry”, mają usta pełne religijnych frazesów i uważają się za przykładnych katolików. Za takich też uchodzą w odbiorze społecznym. Jaskrawym, ale bynajmniej nie odosobnionym, przykładem jest desygnowany przez Jarosława Kaczyńskiego na premiera Kazimierz Marcinkiewicz, który głosząc na rekolekcjach dla polityków nauki o świętości małżeństwa, miał romans z Isabel. Widać wyraźnie, że katolicyzm ani wewnętrznie (sumienie), ani zewnętrznie (ostracyzm, dyscyplina kościelna) nie przeszkadza prawicowym elitom w prowadzeniu podwójnego życia. Takie charaktery z pewnością nie poprowadzą narodu do sanacji…

Kościół hierarchiczny kontynuuje tymczasem tradycję „walki z komunistami”, będąc z nimi w głębokiej komitywie. Najpierw potępił w roku 1950 Żołnierzy Wyklętych i zagwarantował sobie prawne i ekonomiczne możliwości funkcjonowania w ludowej ojczyźnie, potem wsparł Gomułkę w okiełznaniu rewolucyjnych nastrojów, by na koniec pomóc wykastrować zryw Solidarności i przekazać przy okrągłym stole władzę… komunistom – tym razem z przedrostkiem „post”. Pokładanie wiary w zdolnościach sanacyjnych tego rodzaju ludzi jest więcej niż zbrodnią - jest czystą głupotą.

Religijność pospolita, ludowa też nie stanowi podstaw do odnowy. Większość Polaków to pokropieni wodą święconą poganie, którzy nie mają większego pojęcia o chrześcijaństwie. Już dawno ten rodzaj „pobożności” opisał trafnie anonimowy poeta z czasów saskich:

„Ukrajemy szyneczki, umaczamy w chrzanie; jakżeś dobrze uczynił, żeś zmartwychwstał, Panie!"

Jeśli kogoś nie przekonują powyższe argumenty, proszę spojrzeć na owoce. JP2 zapowiadał, że Polacy wchodząc do UE przyczynią się do jej reewangelizacji. Czy dziś znajdzie się jeszcze jakiś naiwny, który będzie dalej podtrzymywał ten nonsens? Po wejściu do UE Polska wydała Palikota z 10% poparciem, a Owsiak gromadzi corocznie pół miliona młodzieży! To jest prawdziwe pokolenie JP2!

Polski katolicyzm nie ma żadnego pomysłu ani potencjału do duchowej odnowy narodu. Hierarchowie będą cicho siedzieli na smyczy Putina i Komorowskiego. Od czasu do czasu wytypują jednego czy dwóch do powiedzenia paru ostrzejszych słów, by patriotyczna gawiedź nie straciła wiary w mit „kościoła z narodem”, a potem z powrotem zasiądą w przedsionkach rydwanu władzy.

2) Archipelag polskości

Profesor Zybertowicz rzucił hasło archipelagu polskości, który ma zbudować sieć kontaktów pomiędzy rozdrobnionymi środowiskami propaństwowymi, pokazać ich siłę i atrakcyjność oraz uzbroić w zdobycze współczesnej socjologii i psychologii. O utopijności tego projektu pisałem na łamach „iPP” w maju 2012 roku w tekście „RAFY NA DRODZE ARCHIPELAGU POLSKOŚCI”, więc teraz ograniczę się tylko do „żołnierskiej” opinii Józefa Darskiego:

„…rady Zybertowicza, by dyskutować i przekonywać, są do d.... Sam swojej nauczycielki nie przekonał, gdy ze strachu go zaatakowała. Ale rad udziela chętnie na dziesiątkach spotkań akurat z tymi, którzy się nie boją i którzy stanowią MNIEJSZOŚĆ. 2-3 mln to ZA MAŁO. Tym bardziej, że są to ludzie wyklęci, w większości emeryci, którzy nie mogą stracić pracy.” naszeblogi.pl

3) Leczenie narodowego obłędu Zychowiczem

Ta metoda jest mi najbliższa, choć niestety również nieskuteczna. Red. Piotr Zychowicz przejął pałeczkę od wielkich umysłów w rodzaju Józefa Mackiewicza czy prof. Pawła Wieczorkiewicza i zdecydował się na leczenie prawdą narodowych mitów historycznych. Faktem jest, że do młodych ludzi to przemawia i otwiera im oczy na głupotę przodków. Pytaniem zasadniczym jest jednak źródło tej głupoty czy, jak to ujmuje Zychowicz, „mistycznych skłonności samobójczych”. Jeśli go nie odkryjemy i nie usuniemy, to nawet poprawna ocena II wojny światowej nie pomoże nam w mądrym kształtowaniu współczesności. Jako naród musimy zrozumieć, co stało się w punkcie kulminacyjnym naszej państwowości, gdy byliśmy panami Moskwy, a w czterdzieści lat potem zniknęliśmy z mapy świata. Od potopu szwedzkiego próbujemy się podnosić, ale każda kolejna inicjatywa ponosi klęskę albo jest bardzo nietrwała. Warto przy tej okazji sięgnąć do opinii byłego sowieckiego speca od „pokojowej wojny”, jaką po klęsce II wojny światowej przyjął do swego arsenału komunizm (piszę klęsce, bo w zamierzeniu Stalina ta wojna miała przynieść mu dominację nad całym światem). Otóż sowieci, nie mogąc podbić świata militarnie, przenieśli swoje działania w obszar dywersji ideologicznej, a precyzyjniej ideowej. Celem komunistycznych imperialistów jest obecnie moralna demoralizacja i destrukcja zachodnich społeczeństw. Zaskakująca jest jednak obrona, na jaką wskazuje Bezmienow:

„Idee poruszające społeczeństwo i utrzymujące ludzkość jako społeczność istot ludzkich to inteligentni moralni agenci Boga. Fakty, prawda materialna mogą stanowić wiedzę lub nie. Nawet najbardziej zaawansowane technologie i komputery nie są w stanie zabezpieczyć społeczeństwa przed rozpadem i ostatecznym wyginięciem. (…) Nigdy nie spotkałem osoby, która powie: „2x2=4 to prawda i za tę prawdę jestem gotów zginąć.” Ale miliony oddały swoje życie, wolność, majątek - wszystko! – dla kogoś takiego, jak Bóg, jak Jezus Chrystus. (…) Jest coś niematerialnego, co porusza społeczeństwo i co pomaga mu przetrwać. To działa też w drugą stronę – w momencie, w którym prawdę z poziomu 2x2=4 czynimy przewodnią zasadą naszego życia, naszej egzystencji, umrzemy. Wiara w Jezusa Chrystusa jest jedyną metodą, by uchronić się przed przewrotem ideologicznym.”

Polscy ateiści zaprosili niedawno czołowego amerykańskiego ewolucjonistę prof. Jerrego Coyne’a, który jasno zdefiniował cel wojującego ateizmu: zniszczyć wiarę w Jezusa Chrystusa. Inne religie - buddyzm, konfucjanizm itp. - nie przeszkadzają mu. W świetle wniosków Bezmienow łatwo sobie odpowiedzieć, dlaczego.

Historyczna prawda, choć konieczna do ozdrowienia narodu, sama jednak nie wystarczy. Kluczem jest Prawda przez duże „P”- czyli prawda duchowa o Jezusie Chrystusie!

METODA NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ  cdn.

Całość artykułu w miesięczniku "idź POD PRĄD" dostępnym w kioskach RUCH, EMPiK i Garmond oraz w prenumeracie zwykłej i elektronicznej.

***

Zapraszam do siebie na Twittera:

Dziś ślub Mariana Kowalskiego - wiele sukcesów (nie tylko politycznych) Młodej Parze!!! (z soboty)

Za parę lat na ten lep złapią świat dotychczas wolnych ludzi. Bój to będzie ostatni... http://niezalezna.pl/48379-mon... - Obj. 13:16-17

Z Chrystusa można kpić (i to za państwowe), z Iwińskiego nie http://niezalezna.pl/48294-sta... Polakom można bezkarnie pluć w twarz,a i tak zagł. na PO

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwość, że patriotyzm jest "oczkiem w głowie" a rebours obecnego systemu? http://niezalezna.pl/48301-oto... Co innego sodomia...

Jeśli w III RP sądzi się ludzi za takie przestępstwa - http://wpolityce.pl/wydarzenia... - to dowód, że komunizm u nas żyje i ma się świetnie...

Nowe materiały z idzpodpradTV:

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika finanzamt

18-11-2013 [07:45] - finanzamt | Link:

Oj osiłki wy moje i którz przy zdrowych zmysłach zaprzeczy że na tej zielonej wyspie wolności nam nie brakuje....

Obrazek użytkownika ruisdael

18-11-2013 [09:15] - ruisdael | Link:

można zgodzić się z "oparciem się na Bogu", choć nie jestem przekonany, że Bóg interesuje się bezpośrednio narodami i udzieli wybranemu wsparcia. Oprócz niewątpliwie niejasnych posunięć polityki KK i błędnej polityki kadrowej PiS, trudno znaleźć inne instytucje patriotyczne. Natomiast dramatycznie wyglądają protestanccy "agenci Boga" w naszej historii i potwierdzają to w każdorazowych wyborach. Pastor jak zawsze widzi źdźbło w oku bliźniego a nie dostrzega belki w swoim. A co zrobić? Pastor niech zacznie od swoich owieczek- może dołączą, ale oby do dobrej strony.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [12:01] - Paweł Chojecki | Link:

Ty bowiem jesteś dziedzicznym panem wszystkich narodów. PS 82.8

Obrazek użytkownika ruisdael

18-11-2013 [12:28] - ruisdael | Link:

każdy pastor, rabin czy świadek jehowy szermuje pan niedościgle słowem bożym. Dobry to zawód.

Obrazek użytkownika Sizar

18-11-2013 [13:03] - Sizar | Link:

"O, gdyby usłuchał mnie lud mój, O, gdyby Izrael chodził drogami moimi! Wnet poskromiłbym nieprzyjaciół ich I zwróciłbym rękę przeciwko ich wrogom. Ci, co nienawidzą Pana, schlebialiby mu, A czas ich trwałby wiecznie. Karmiłbym go najwyborniejszą pszenicą I syciłbym go miodem ze skały."

Psalm 81: 14-17

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [14:11] - Paweł Chojecki | Link:

Kto pogardza Słowem Boga, sam sobie wystawia czytelne świadectwo...

Żegnam!

PCh

Obrazek użytkownika Daf

18-11-2013 [09:54] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

nowa sila SAMA z nikad nie przyjdzie. Wszystkie kraje europejskie, ktore bardzo ucierpialy w czasie wojny i ktore teraz naleza do najzamozniejszych krajow swiata, budowaly swoj dobrobyt wysilkiem calego spoleczenstwa. To jest wlasnie patriotyzm.
Podstawa prawidlowego funkcjonowania panstwa jest jego gospodarka, przemysl. Eksport przewyzsza w Niemczech o 20,4 miliardy euro import. Niemcy to lokomotywa EU i mistrz swiata w eksporcie (Kurier, 08.11. 2013).
A w Polsce ???

Polsce potrzebne jest madre i swiadome spoleczenstwo, niepodatne na manipulacje roznych Zychowiczow itp, oraz madry rzad, temu spoleczenstwu sluzacy.

Dzialalnosc znacznej czesci Polakow wyjezdzajacych za granice szacunku i sympatii Polsce nie przynosi. Kradzieze, zle zachowanie a nawet mordy sa na porzadku dziennym.

W Polsce nie ma obecnie takiej sily, ktora moglaby wyprowadzic kraj z zapasci.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [11:45] - Paweł Chojecki | Link:

"W Polsce nie ma obecnie takiej sily, ktora moglaby wyprowadzic kraj z zapasci." - z tym się oczywiście zgadzam. Pytaniem otwartym jest, jak ma powstać. Społeczeństwo samo się nie naprawi.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

18-11-2013 [14:49] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Jednym z wielu elementow powodujacym naprawe spleczenstwa jest prawidlowo funkcjonujacy wymiar sprawiedliwosci. Za chamskie zachowanie (takie jakie mamy tu na portalu) jest w krajach cywilizowanych kara. Bo nie wszyscy ludzie otrzymuja w domu rodzinnym dobre wychowanie. A kara tez odstrasza innych.
Ja nie jestem socjologiem, ale w moim dziecinstwie slyszalam ciagle w domu:"Zachowuj sie poprawnie, bo cie NIKT nie bedzie przyjmowal i NIKT nie bedzie chcial miec z toba nic do czynienia."
Te zasady nalezy stosowac w zyciu. Z pewnoscia manipulacje stosowane w stos. do spoleczenstwa przez roznych GURU maja wylacznie negatywne znaczenie.
Kraj bez przemyslu jest skazany na zaglade.
"Byc wolnym, to moc nie klamac"/ Albert Camus
"Die Lüge ist wie ein Schneeball: je länger man ihn wälzt, desto grösser wird er." /Martin Luter (Klamstwo jest jak kula sniegowa: im dluzej sie ja turla tym bedzie wieksza).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [16:22] - Paweł Chojecki | Link:

Pytanie, co zrobić, gdy rodziny masowo "wychowują" bezideowe, głupie, tchórzliwe i niemoralne młode społeczeństwo? 
Co do przemysłu - mieszkam w mieście, gdzie sami zlikwidowaliśmy swój przemysł. Budują nam centra handlowo-rozrywkowe i stadion dla nieistniejącej drużyny. Czy można to racjonalnie wytłumaczyć???

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

18-11-2013 [22:01] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja uwazam, ze przeciwko zamykaniu fabryk nalezy proestowac. Zbierac podpisy, jak w Polsce nie skutkuje to isc z tym do Brukseli. Informacje o tym co sie w Polsce dzieje nie docieraja calkowicie do Brukseli.

Ludzie bez wychowania, takze mlodziez, nie sa tutaj akceptowani przez spoleczenstwo. Takiego chamstwa jak tu na portalu tutaj nigdzie nie ma. Moze polskiej mlodziezy powinno sie tlumaczyc, jak powinny wygladac poprawne kontakty miedzyludzkie ?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [22:47] - Paweł Chojecki | Link:

Na protesty już za późno. Po fabrykach nie ma śladu - np. na terenie najbardziej efektywnej cukrowni w Polsce buduje się nikomu niepotrzebny nowy stadion na 15 tys. widzów (istniejącego nie ma kto zapełniać). 
Co do wychowania młodzieży, bardzo trafna uwaga. Trzeba tylko znaleźć wychowawców i skłonić młodych do zmiany.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

18-11-2013 [16:30] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Polecam Panstwu dwie male ksiazeczki, napisane przez Francuza, czlowieka niezwyklego, ktory w tym roku zmarl w wieku ca. 95 lat:
Stephane Hessel, ENGAGIERT EUCH ! (ANGAZUJCIE SIE !)
Stephane Hessel, EMPÖRT EUH ! (OBURZACIE SIE !)
Obydwie ksiazki: wyd. ULLSTEIN (w jez. niemieckim) Moze jest polskie tlumaczenie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika fritz

18-11-2013 [14:26] - fritz | Link:

Nowa sila to oczywiscie, wedlug pastora, cos na ksztalt brazowego soburu z 1933.

W tej czy innej formie, z takimi czy innymi nadludzmi majacymi uwolniac i odnawiac polskich podludzi, dla ich dobra i odrodzenia.

Pastor myli sie.
Nowa sila to wygrana Jaroslawa Kaczynskiego wiekszoscia konstytucyjna.

Obrazek użytkownika Daf

18-11-2013 [16:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

1. Marsze itp nie rozwiazuja ZADNYCH problemow. To jedynie kontynuacja PRL-owskich tradycji, mocno zakorzenionych w obecnej polskiej postkomunie.
2. W krajach cywilizowanych swieta narodowe obchodzi sie bez pompy, z wielka godnoscia i skupieniem, bardzo uroczyscie i bardzo skromnie.
3. Od dawna wypisuje Pan konsekwentnie te same bzdury n/t Niemiec i EU. Co chce Pan przez to osiagnac ? NIKT nie traktuje tego powaznie, to brak wiedzy i kultury osobistej. Osmielam sie przypuszczac, ze demonstrowanie tej nienawisci, naturalnie anonimowo tu na portalu, ma pewne okreslone powody.

Obrazek użytkownika fritz

18-11-2013 [17:24] - fritz | Link:

Jak widac resojcalizacja Niemcow po 1945 nie powiodla sie.

Mamy docznienia z pelna recydywa i regressem: pacjent popadl ponownie w powszechnie obled zagrazjacy zyciu sasiadow.

Co wlasnie potwierdzasz.

Obrazek użytkownika fritz

18-11-2013 [14:32] - fritz | Link:

„mistycznych skłonności samobójczych”..

Tego dokladnie boja sie kanalie.
Zadaniem Zychowicza jest prewencyjne wyperswadowanie Polakom walki niepodleglosc, gdyby zaszla potrzeba.

Nie ma szans.

Kazdy kto zna pojecia lebensraumu i herrenrasse wie, ze to zychowski wypisuje obledne idiotyzmy.

Zreszta jak spojrzymy na dzisiejsze Niemcy, nie ma watpliwosci, ze maja dokladnie te same cele co Niemcy hitlerowskie tylko chca je osiagnac innymi srodkami.

Nie uda im sie.
Miedzy innymi dzieki Polakow "mistycznym skłonnościom samobójczym”.
Z ktorymi tak wsciekle polakofobi walcza.

Obrazek użytkownika pst

18-11-2013 [23:21] - pst | Link:

"Zadaniem Zychowicza jest prewencyjne wyperswadowanie Polakom walki niepodleglosc, gdyby zaszla potrzeba."
Walka o niepodległość nie znajduje się w polu zainteresowania dzisiejszych Polaków. Nie Zychowicz im to wyperswadował. To raczej ludzie typu Okulickiego i Bora Komorowskiego poglądowo wybili z głowy. No i selekcja naturalna. Ci, co na serio się za tę walkę wzięli raczej nie mieli okazji, by spłodzić i wychować dzieci.

Obrazek użytkownika fritz

18-11-2013 [14:39] - fritz | Link:

Jest tylko jedna wyjasnienie dla bledow popelnionych przez organizatorow.

Te bledy sa tak idiotyczne i oczywiste, ze w zadnym przypadku nie mogly zostac popelnione przez samodzielnie funkcjonujacy, myslacy i przewidujacy (sic!) komitet organizacyjny, zwlaszcza z taki doswiadczeniem jak narodwcy sugeruja.

A z tego wynika, ze to nie jest samodzielnie myslacy i przewiduajcy komitet organizacyjny.

To jest komitet realizujacy, wprowadzajacy w zycie dyrektywy wlasciwego kierownictwa.

Narodowcy sa potrzebni i konieczni.

Ale ich wierchuszka jest spacyfikowana podobnie jak wierchuszka Solidarnosci byla spacyfikowana ( z wyjatkiem np. Gwiazd czy Wyszkowskiego czy Kaczynskich... i wielu innych nie stojacych w pierwszym szeregu).

Dlatego kochani narodowcy, macie olbrzymi zadanie przed soba stworzenia nowej struktury reprezentujacej wasz ruch.
I z czasem partie.

Obrazek użytkownika marco.kon

18-11-2013 [16:48] - marco.kon | Link:

Bez dowodów Twój komentarz jest tylko pomówieniem.

Obrazek użytkownika fritz

18-11-2013 [17:16] - fritz | Link:

Chyba nie zrozumiales komentarza.

Takich bledow zaden samodzielnie funkcjonujacy OK nie popelnia.
Sa zbyt idiotyczne.

Obrazek użytkownika osoba człowiek

18-11-2013 [17:25] - osoba człowiek | Link:

"Wiara w Jezusa Chrystusa jest jedyną metodą, by uchronić się przed przewrotem ideologicznym"

Myślę, że tak właśnie jest.
Oczywiście, jeśli mówiąc "wiara", mamy na myśli zaufanie Mu jako Zbawcy i Bogu, a nie np wiarę w Jezusa Chrystusa jako tylko nauczyciela moralności albo jako syna Matki Boskiej.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [17:57] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za wizytę i pozdrawiam!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ela K.

18-11-2013 [19:32] - Ela K. | Link:

Oczywiście, jeśli mówiąc "wiara", mamy na myśli zaufanie Mu jako Zbawcy i Bogu, a nie np wiarę w Jezusa Chrystusa jako tylko nauczyciela moralności albo jako syna Matki Boskiej.
Niestety w naszym narodzie nie ma nawet i tego, czyli traktowania wiary jako życia zgodnego z nauczaniem Jezusa Chrystusa, że o prawdziwym zaufaniu Jezusowi juz nie wspomnę
Wiara większości naszych rodaków sprowadza sie do chodzenia do kościoła(tu różnie bywa z systematycznością), przystępowania do spowiedzi i komunii od czasu do czasu.
Przestrzeganie chrzescijańskich zasad moralnych to już inna bajka, bo można się przecież wyspowiadać i "znowu będzie się mieć czyste konto" na jakiś czas.
Nie chcę tu urazić tych, których to nie dotyczy , ale niestety dotyczy to większości.
Takie jest to chrześcijaństwo narodu, który miał ewangelizować Europę po wejściu do Unii.
Ale i tak opisany powyżej "chrześcijanin" będzie sie czuł lepszy od ateisty czy " biednego zwiedzonego heretyka".

Obrazek użytkownika gorylisko

18-11-2013 [19:53] - gorylisko | Link:

tylko od Matki Bozej Maryji, Matki Zbawiciela ktory ustanowil ja krolwa Nieba i Ziemi...dlatego jest tak znienawidzona przez sily piekielne...
Matko Boza Rozancowa Modl sie za Nami... za pastora Chojeckiego takze...
i dzisaj odmowie dziesiatek rozanca za pana panie Chojecki

Obrazek użytkownika m.

18-11-2013 [20:42] - m. | Link:

"Historyczna prawda, choć konieczna do ozdrowienia narodu, sama jednak nie wystarczy. Kluczem jest Prawda przez duże „P”- czyli prawda duchowa o Jezusie Chrystusie!"

Polacy są mało odporni na zwodzenie. To, że jesteśmy oszukiwani, pokazuje się jako przyczynę naszych narodowych nieszczęść. Myślę jednak, że to skutek. Skutek nieodnalezienia Prawdy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [22:52] - Paweł Chojecki | Link:

Trudno wytłumaczyć właścicielowi podróbki, że ktoś go wystrychnął na dudka. On woli wierzyć, że posiada "jedyny, prawdziwy"...

Pozdrawiam,
​Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

18-11-2013 [22:09] - pst | Link:

"w momencie, w którym prawdę z poziomu 2x2=4 czynimy przewodnią zasadą naszego życia, naszej egzystencji, umrzemy."
W Polsce przewodnią zasadą jest 2x2=5 i kilka innych wyników.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

18-11-2013 [22:51] - Paweł Chojecki | Link:

Głupota Polaków to fenomen. I co gorsza niewielu (nikt?) szuka na poważnie przyczyny tego stanu rzeczy. Czy to strach przed ruszeniem tabu???

Pozdrawiam,
​Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika bulsara

18-11-2013 [23:43] - bulsara | Link:

Czy szanowny pastor zalicza siebie również do tej fenomenalnej grupy???
W jaki sposób zdiagnozował pan ów fenomen???

Znałam w Krakowie pastora Romana M.z kościoła św.Marcina przy ul.Grodzkiej (prawie u stóp Wawelu).
Muszę powiedzieć,że pan Roman (nieżyjący już niestety) oraz Jego małżonka,to byli ludzie wszelakich cnót,życzliwi bezinteresownie,wspierający innych,nie wywyższający się ,(cudowni mnie też w drobny sposób pomogli,mimo iż jestem katoliczką)
Przyszedł następca i podwyższył czynsze w lokalach użytkowych , najemcy zmuszeni byli zrezygnowac,(pojawiły się sklepy renomowanych marek z kasiorą )

Są więc ludzie i ludziska .

By osądzać innych najpierw należy uderzyć we własną pierś.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika kat

18-11-2013 [23:04] - kat | Link:

awansowałeś na I-go antykatola w RP