Nowa jakość partii Jarosława Kaczyńskiego

Zbliżające się wybory parlamentarne mają dziejowo znaczącą wagę, bo tym razem gra idzie o historyczną stawkę, czyli przyszły los Polski na całe dekady.
  
Bowiem wynik wyborów 2015 zdecyduje, czy na wzór węgierski Polskę weźmie w swoje ręce szeroko pojęty „obóz kontr-lewicowy”, czy przez kolejne dekady będą nadal nasz kraj łupić post-komunistyczne partie „lewicowe”. Można więc powiedzieć, że waga wyborów 2015 jest porównywalna ze znaczeniem wyborów 1989.
  
Bo o ile wybory 1989 są symbolem upadku komuny, o tyle zachodzi realna szansa by wybory 2015 stały się logo ostatecznego kresu dewastujących Polskę rządów post-komuny usankcjonowanych przy okrągłym stole.
  
Słowem wóz albo przewóz!!!

Proszę zwrócić uwagę że zamiast słowa „prawica” napisałem „obóz kontr-lewicowy”, a zrobiłem to dlatego, że opinia o polskiej „prawicy”, nie bez winy rzeczonej, została przez post-komunistów sprytnie i skutecznie zdewaluowane i nie zawsze dobrze, bądź jednoznacznie się ludziom kojarzy. A co jeszcze ważniejsze, coraz bardziej realna staje się „lewicowa” koalicja Donald Tusk – Leszek Miller.
  
Aktualnie „obóz kontr-lewicowy” to środowisko opozycji narodowo-solidarnościowej i częściowo kościelnej a najsilniejszą partią w tym obozie jest bezsprzecznie Prawo i Sprawiedliwość, a więc to PIS będzie partią wiodącą „obozu kontr-lewicowego” w czasie kampanii wyborczej.
  
Jednakże ostatnimi laty post-komuniści z powodzeniem przyprawili PIS-owi gębę niereformowalnej i pozbawionej zdolności koalicyjnej partii ultra-konserwatywnej i moim zdaniem PIS chcąc wygrać wysoko wybory, co jest niezbędne do stworzenie sprawnego rządu, musi zmienić swój partyjny wizerunek i przekonać potencjalnych wyborców, że idzie do wyborów jako „partia nowej jakości”. 

Uważam, że taką nową jakością może być właśnie hasło: „PIS liderem obozu kontr-lewicowego”, a w czasie zbliżającej się kampanii wyborczej prominenci i działacze PIS powinni jak ognia unikać źle lub błędnie kojarzonego słowa „prawica” zastępując go konsekwentnie  i przy każdej możliwej okazji sloganem „obóz kontr-lewicowy”.
  
Ale same hasła i slogany nie wystarczą. Dlatego najlepszą moim zdaniem drogą uwiarygodnienia tej nowej jakości byłoby schowanie przez PIS opatrzonych działaczy partyjnych, szczególnie tych nadmiernie radykalnych, i wysunięcie na plan pierwszy znających się na gospodarce i na procedurach prawnych zdolnych polityków młodszych generacji. Moim zdaniem jest to warunek sine qua non by Prawo i Sprawiedliwość mogło skutecznie rządzić, gdyż „leciwi” działacze są nieodwracalnie skażeni starym myśleniem jeszcze z okresu komuny.

Taki zabieg socjotechniczny wytrąciłby post-komunistom z rąk oręż jakim wciąż jest straszenie Polaków powrotem do władzy "krwiożerczej prawicy” kojarzonej podświadomie przez potencjalnego wyborcę z Czwartą RP, która w wyniku indoktrynacji mediów mainstreamowych sporej części Polaków wciąż się jawi jako partia zamordystyczna, która z tego powodu została zmuszona do odstąpienia od rządzenia.
  
Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość powinno bardziej niż do tej pory wyeksponować swój program gospodarczy i konsekwentnie przypominać Polakom zabójczą dla naszego kraju rabunkową gospodarkę rządów lewicowych.

Nie mniej ważnym byłoby również przyznanie się przez Prawo i Sprawiedliwość do popełnionych błędów i zrezygnowanie z obrony tego, czego się nie da obronić, co pokazałoby, że PIS w przeciwieństwie do partii Donalda Tuska jest partią uczciwą.

Kluczowo moim zdaniem ważną sprawą jest także ułożenie się Jarosława Kaczyńskiego z partiami byłych prominentów PIS celem stworzenia, przynajmniej na czas kampanii wyborczej wspólnego obozu kontr-lewicowego.
  
I już ostatnia sprawa.
  
Czy to piłka nożna, tenis, czy polityka - amatorzy nie mają szans wygrać z zawodowcami. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość powinno choćby nawet za duże pieniądze „zaangażować” profesjonalistów, którzy nauczą działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego jak unikać dyskredytujących partię wpadek, jak ta z profesorem Rońdą.
  
Myślę, że dopiero spełnienie wszystkich, powtarzam wszystkich powyższych warunków stwarza partii Jarosława Kaczyńskiego realne szanse powrotu do władzy.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Choć nigdy nie wybaczę śp. Tadeuszowi Mazowieckiemu grubej kreski niepokoi mnie, że do obecnej chwili Jarosław Kaczyński chyba jako jedyny polityk nie wypowiedział się w sprawie odejścia do Pana pierwszego premiera III RP. To źle wróży w kontekście mojej notki. Ale tak po ludzku, doskonale pana Prezesa rozumiem.

Patrz także:

BOHATEROWIE SĄ ZMĘCZENI
http://salonowcy.salon24.pl/46...                      

TAKE IT EASY! LIST DO ORTODOKSYJNYCH PISOWCÓW
http://salonowcy.salon24.pl/49...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bolesław

29-10-2013 [18:01] - bolesław | Link:

Pisze Pan : "Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość powinno choćby nawet za duże pieniądze „zaangażować” profesjonalistów, którzy nauczą działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego jak unikać dyskredytujących partię wpadek, jak ta z profesorem Rońdą."
Zgadzam się z tym stwierdzeniem.Tylko mam wątpliwości czy (wszyscy) uczniowie będą chcieli przyswoić wiedzę.
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika dogard

29-10-2013 [18:35] - dogard | Link:

w partii PiS--PRACOWAL I ZACHOWUJE SIE JAKO WOLNY CZLEK --to juz miej predzej pretensje do familii,iz go tak wychowali--kapewu?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [18:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

W tym właśnie sęk Panie Bolesławie.

Pozdrawiam Pana jak zawsze serdecznie,
Krzysztof P.

Obrazek użytkownika Captain Nemo

29-10-2013 [18:03] - Captain Nemo | Link:

"Ukalegon ukalegontom mówił...". Zdaje się, że to Mistrza Jana z Czarnolasu "Odprawa posłów greckich". Okrutaśnie stary tekst, ale niestety chyba wciąż aktualny.
Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [18:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

Ja też Pana serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof P.

Obrazek użytkownika dogard

29-10-2013 [18:43] - dogard | Link:

' oboz kontr-lewicowy'-- walczymy z antypolakami,lewactwem i POstkomuna wiec nie mozna nas zamknac w ciasnej formule i to jeszcze 'obozowej'.Generalnie jestesmy NIEPODLEGLOSCIOWCAMI z calym dobrostanem tego okreslenia.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [19:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

Przepraszam za szczerość, ale z dyżurnymi trollami nie dyskutuję.
KP

Obrazek użytkownika dogard

29-10-2013 [20:45] - dogard | Link:

trollami--blogierami tez nie dyskutuje, jeno ich prostuje...miarkujesz chyba...

Obrazek użytkownika z Niemiec

29-10-2013 [19:54] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" Zgadza się

taganka - 29.10.2013 09:15

Około rok temu robiłem rozeznanie w tej sprawie (w internecie).
Przeciętna cena za komentarz 50gr.
Desperaci, najbardziej pod kreską, oferowali też 30gr, a nawet 20gr. "

http://naszeblogi.pl/41923-pro...
--------------------------------------
--------------------------------------
Biorac pod uwage ilosc wpisow pracujesz Pan, Panie dogard za bardzo marna stawke:))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [20:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

Przepraszam, że się wcinam ale chciałem pogratulować komentarza, wraz z załączonym linkiem Pani z Niemiec.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika dogard

29-10-2013 [18:45] - dogard | Link:

zaowocowala zwiekszonym poparciem dla nas; czyli wiecej takich wpadkowiczow...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [19:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

Sorry, ale to już jest apogeum debilnego absolutu, za czym jest już tylko czarna dziura!!!
KP

Obrazek użytkownika antykrytyka

29-10-2013 [19:32] - antykrytyka | Link:

o jaką stawkę rzecz idzie, niczego się w myśleniu Polaków nie zmieni.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [19:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

:-)))

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Leszek

29-10-2013 [20:25] - Leszek | Link:

To zmiana strategii Zespołu Parlamentarnego ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Spokojniej, dużo spokojniej: punktować błędy Laska, wskazywać błędy w raporcie Millera, gromadzić materiał do czasu kiedy rzeczywiście będzie można ruszyć z prawdziwym śledztwem. Forsowanie obecnego stylu, przy tak ogromnej przewadze "układu" w mediach, naraża prawicę (PIS) na kpiny kublikatorów, rechot elyt, mędrkowanie lemingów a sporą część rdzenia społeczeństwa odstręcza od poparcia sił anty-postkomuny. Może nawet warto by było poszukać nowej twarzy tego Zespołu?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [22:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję Panu za ten komentarz. Nie chciałem dotykać tego wątku w obawie, że nie zostanę zrozumiany.

Pozdrawiam Pan serdecznie Panie Leszku,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Kazmirz

02-11-2013 [03:01] - Kazmirz | Link:

Nazywanie oczywistych klamstw bledami!? Panie Krzysztofie.... i te panskie ciagle rozpaczliwe proby zmiany wizerunku partii Jaroslawa Kaczynskiego, ktore nie maja najmniejszego sensu w obecnej polskiej (nie wiem juz czy takiej polskiej) rzeczywistosci .Troche nie wyczuwam Pana intencji (nie rozumiem - chyba nie mysle poprawnie hehe),tym bardziej ,ze jasno widac iz zdaje sobie Pan doskonale sprawe w jakim kraju zyje ! Czwarta wladza czyli nasze wraze ( "nieetyczne, klamliwe , niekulturalne" - nie moje slowa ) media i tak beda punktowac wpadki PiSu (niestety nieuniknione w polityce) lub po prostu lzec w zywe oczy.Czy to tak trudno zrozumiec ? PiS jest na dzis oblezona twierdza i potrzebuje "rewolwerow (ludzi z charakterem i .... jajami), bo jak inaczej walczyc z gangsterami . Jesli spoleczenstwo polskie (slowo narod jakos nie moze mi dzisiaj przejsc przez gardlo) nie zmadrzeje i nie poprze PiSu ,jedynej sily ktora jest w stanie zmienic bieg rzeczy w kraju to nawet zmiana najwyrazniej przerazajacej nazwy partii ( prawo i sprawiedliwosc musi przerazac wielu rodakow po tylu latach bezprawia hehe ) nic nie wniesie :))

Obrazek użytkownika dogard

29-10-2013 [22:21] - dogard | Link:

do jakiego PANA--od razu do piekla, tam jego miejsce...to prostuje twoje wrozby.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-10-2013 [22:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

Powiedziałem już panu, że dyżurnym trollom już dziękujemy!

KP

Obrazek użytkownika Janusz45

29-10-2013 [23:54] - Janusz45 | Link:

Nie wiem czego Pan oczekuje od prezesa PIS w aspekcie Tadeusza Mazowieckiego, odnoszę wrażenie że jakiejś kurtuazji. Myślę że Jarosław jest zbyt konkretny na tzw. „lanie wody” i dobrze. Nie przychodzi mi nic dobrego do głowy związanego z Mazowieckim. Z kolei dowodów na lewactwo i walkę z kościołem widzę sporo.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-10-2013 [06:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

Chodzi mi o taktykę polityczną. To milczenie może dużo kosztować, bo daje pożywkę mediom mainstreamowym.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika dogard

30-10-2013 [10:08] - dogard | Link:

rozwadniaczy zawsze znajde czas aby ich prostowac...kumasz juz chyba ...