Z JAKICH POWODÓW REZYGNUJE PROF.KLEIBER ?

Prezes PANu podziękował już za uwagę. Nie dalej jak kilka tygodni temu, kiedy powrócił do pomysłu zorganizowania niezależnej konferencji smoleńskiej, przez wielu zwolenników rządowej wersji, został  sprowadzony do poziomu tzw "mohera", a poseł Niesiołowski podjął nawet próbę jego dymisji. Tak wtedy odbijał piłeczkę dzielny Kleiber :" Nie zrezygnuję pomimo tych politycznych nacisków, nie poddam się"

Zrezygnował. Poddał się. Dlaczego? Oficjalna wersja brzmi :" Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach, dzisiaj uniemożliwiają przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych". A więc to emocje pana profesora przerosły....A więc to z nimi sobie nie poradził.... Szkoda, bo o ile dobrze pamiętam,  to był główny powód wejścia w ten spór i próba jego rozstrzygnięcia pomiędzy zwaśnionymi stronami.

W mijającym tygodniu smoleńskimi  "hitami" były zakłócone prezentacje ekspertów  ZP oraz "coming out" prof Rońdy. Chyba nikt nie zauważył, jak ochoczo podczas konferencji prasowej poprzedzającej konferencję ZP Macierewicza, pan Lasek zgodził się wystąpić u Kleibera....

A może pan Lasek już dwa dni temu wiedział, że naukowa debata Kleibera się nie odbędzie? Może Rońda i Macierewicz to tylko doskonały pretekst, jakiego szukano, żeby się z tego projektu wycofać? Oczywiście nikt nie mógł przewidzieć, że Rońda się sypnie, ale już telefon od "Putina", albo "Premiera Tuska" można było jakoś zorganizować.... 

Dlaczego prof Kleiber się  wycofuje? Powodów może być mnóstwo, ale dla tych, którzy śledzą wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej  od początku oczywiste jest,  że powodem z pewnością nie są emocje.

"Nauka może rozbroić Smoleńsk"- mówił w wywiadzie dla GW. A co, jeśli w raporcie Millera nie ma żadnej nauki?

http://wyborcza.pl/1,76842,13763730,Prof__Kleiber_sklada_oferte__Nauka_moze_rozbroic_Smolensk.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mostol

18-10-2013 [22:38] - mostol | Link:

do pani marszałka Kopacz-na metr wgłąb, by rozwiązała Zespół Parlamentarny.

Obrazek użytkownika emilian58

19-10-2013 [00:09] - emilian58 | Link:

Na to kopaczka wplywu nie ma!Ani zaden inny rozenek-idiota!

Obrazek użytkownika nemo1

18-10-2013 [23:27] - nemo1 | Link:

z których srał w portki przez 3,5 roku.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika LIKA

18-10-2013 [23:32] - LIKA | Link:

to dobry powód

Obrazek użytkownika misio

18-10-2013 [23:34] - misio | Link:

Dlaczego mamy zakładać, że nikt nie mógł przewidzieć rozłożenia się Rońdy?
Bo moim zdaniem nie można wcale wykluczyć, że mógł, a cyrk na konferencji, Rońda i wycofanie się Kleibera jakoś tam układają się jednak w całość.

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

19-10-2013 [02:43] - Rodak z Kanady | Link:

...każdy naukowiec,który swoje dokonania podwiesza lub zawdzięcza jedynie w danej chwili słusznie nam przewodzącej partii, kończy jak przysłowiowa dziwka spod latarni.Niepotrzebna bo zużyta.Wiele kobiet gotowe zostać dziwką, ale żadna nie chce skończyć jak ONE.To samo z naukowcami.Sam szef niby to Polskiej Akademii Nauk,pan prof.Kleiber,która taka polska jak polski jest Tusk , Komorowski, Sikorski, Bauman, Bartoszewski,Lasek, Artymowicz itd.- jak tylko dał się wciągnąć do rozgrywki ,doprowadził tą Akademie do śmieszności powszechnej.Mało, sam rozmienił swój jakiś tam własny dorobek naukowy.On nie ma prawa mieć własnego zdania w naszej nieszczęśliwej rzeczywistości.Dlatego istnieje niemożliwa do pokonania przepaść jaka oddziela zachodnią niezależną naukę od miejscowej. My mamy do czynienia nie z prawami fizyki, chemii, natury, naukowymi odkryciami lecz z  wytycznymi oficerów prowadzących lub nadzorujących, rządzących polityką,ekonomią i nauką, na obszarze całego nieszczęśliwego kraju....Na naszych oczach rozgrywa się nie naukowa dysputa ,lecz wojna o prawdę o śmierci 96 osób,w tym głowy Państwa, na miarę rewolucji.Wiem jedno - rewolucji nie przeprowadzą intelektualiści,bo ją przeidealizują.Rewolucji dokonuje ulica.Nam nie potrzeba kosmetyki.Polska potrzebuje przemiany dziejowej na miarę rewolucyjną.Jeżeli w nauce 2+2 jest cztery, to nie ma sensu zastanawiać się czy 3, bo tak sobie żąda polityk i czy da się to naukowym autorytetem obronić. On jutro powie ,ze historia i nasze sojusze wymagają by od dzisiaj było 5...W ten sposób naukowiec stal się dziwką.c.b.d.o

Obrazek użytkownika nauczyciel akademicki

19-10-2013 [05:46] - nauczyciel akad... | Link:

Tak, ma Pan = Rodakz Kanady - rację.Szczególnie w odniesieniu do relacji odkryć nauki a wytycznymi....
Dopóki ludzi nauki nie stać będzie na niezależność intelektualną nie łudźmy się. Dr Lasek jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego, ceniony przez obecnego Rektora tejże Uczelni.
A co tam rankingi- w ostatnim nie zmieściliśmy się w pierwszej 500.!
dziękuję. Szkoda czasu. Wszyscy wiedzą o istniejących patologiach na każdym polu, poczynając od profesorów, docentów, ministrów, premierów, sprzątaczek urzędów gminnych, itd., ale nikt nie zrobi nic, ! bo związani są niestety układem, wyrażającym się maksymą: aby nam żyło się lepiej ! Dziękuję

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2013 [13:06] - NASZ_HENRY | Link:

Co do Michniewicza to racja od niego się zaczęło! Co do Laska to pracuje na Politechnice Warszawskiej nie na Uniwersytecie.Co do Kleibera to szkoda gadać ;-)

Obrazek użytkownika nauczyciel akademicki

19-10-2013 [05:36] - nauczyciel akad... | Link:

A ja zapytam się n-ty raz:dlaczego musiał popełnić samobójstwo 32-letni Grzegorz Michniewicz- dyrektor Departamentu w rządzie Tuska ds ściśle tajnych. Może Administrator będzie łaskaw, zważywszy,że informację o tym mam z portalu Onet z onego czasu.
I kolejny raz przywołam św. Tomasza z Akwinu: Prawda jest jedna, niepodzielna , ma tę właściwość, iż nie podlega dyskusji i zawsze na jaw wychodzi- cytowałam z pamięci.

Obrazek użytkownika dogard

19-10-2013 [12:50] - dogard | Link:

tam jej,NAUKI, nie ma za grosz...