R.GLIŃSKI: "oni mieli ideały"

Stare Miasto w Lublinie przez kilka dni służyło ekipie filmu "Kamieni na Szaniec" za Warszawę czasu okupacji. Na pl. Rybnym zbudowano Arsenał, aby nakręcić tutaj słynną akcję pod Arsenałem - odbicia jednego z bohaterów, Rudego. Młodzież z Twojego Ruchu wybrała się na plan filmu, by porozmawiać z reżyserem Robertem Glińskim (zbieżność nazwisk z Piotrem Glińskim nieprzypadkowa). Udało się przeprowadzić ciekawy wywiad oraz sfilmować "strzelaninę" pod Arsenałem.

Wywiad z R. Glińskim, reż. "Kamieni na Szaniec" + materiał z planu

Twój Ruch TV, Lublin 2013

Zapraszam do siebie na Twittera:

"USA - 88 sztuk broni na 100 osób, Polska 1,3 na 100. To skala zacofania i odległości o wolności obywatelskich..."

"W USA legalne naginanie prawa? Zobaczcie pod jakim pretekstem aresztowano pastora: http://www.wprost.pl/ar/416506..."

"@cezarygmyz To w Berlinie można z pochodniami i w hełmach?!? W Warszawie to nawet jak cywil weźmie pochodnię to faszysta i zapluty karzeł..."

"@AndZyberto @JoannaLichocka Widzę,że jest nam coraz bardziej "po drodze" .Czekam, kiedy spotkamy się na stacji J 8.36. Oby pociąg nie odjechał!"

"JK: "Aparat ten jest chory(...)Przy dobrej administracji,która stworzy warunki do normalnego działania można wyzwolić energię Polaków" - Skąd kadry?"

"Komorowski uruchamia "prawicowego" Palikota,lewicowy do lamusa.Niech żyje głupota wyborców-Lud jest głupi lud to kupi http://fakty.interia.pl/polska... "

The White House: "Historic phone call in the Oval Office: President Obama speaks with Iranian President Hassan Rouhani."
@WhiteHouse  Czyżby to już oficjalne preludium do "odwrócenia sojuszy"? Izraelczycy, miejcie się na baczności!

"Węgry przykładem, że naród może zmądrzeć i wybrać człowieka kierującego się biblijnymi zasadami - Orban nawrócił się w 2000. http://tiny.pl/qhl4d"

"Upadek cywilizacji w ST – PS. 12; upadek cywilizacji w NT - Dz.Ap. 20:29-32 Remedium pozostaje niezmienne!"

Tu moje nauczanie "Szansa na sukces".

W kioskach RUCH, EMPiK, GARMOND można jeszcze kupić (3 zł) wrześniowy "idź POD PRĄD":

ipp 107

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika KRZYK

01-10-2013 [11:45] - KRZYK | Link:

kto teraz wystąpił by przeciwko okupantowi? Armia praktycznie nie istnieje, a zagrożenia nie tylko teoretyczne (manewry przy wschodniej granicy). Jedni witali by pewnie okupantów kwiatami, inni uciekali biorąc za przykład Marię Peszek, która zadeklarowała, że jakby co to ona sp....la,i w końcu garstka "szaleńców" z ideałami przystąpiłaby do obrony Ojczyzny(tu też pojawia się problem,której Ojczyzny bo chyba nie Komorowskiego-Tuska), mając do dyspozycji kamienie i koktajle (w powstaniu mieli przynajmniej trochę broni).

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-10-2013 [14:16] - Paweł Chojecki | Link:

Ciekawie mówi o tym, jak się rodziły te wielkie ideały - z przyjaźni i poczucia wspólnoty.

Pozdrawiam,

PCh

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2013 [17:00] - dogard | Link:

i Pedagogow ---Prawych ludzi.

Obrazek użytkownika pst

01-10-2013 [22:10] - pst | Link:

Niedawno ogłoszono "Zośkę" i "Rudego" homoseksualistami. Oby ten film przemawiał głośniej niż tacy "odkrywcy". Swoją drogą jest już film o nich - "Akcja pod Arsenałem". Stary, chyba z 1979 roku, ale moim zdaniem bardzo piękny. TVP od dawna go nie pokazuje i wielu innych również. Podejrzewam, że mogłyby przeszkodzić w wychowywaniu nas na Europejczyków.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

02-10-2013 [00:03] - Paweł Chojecki | Link:

Zamiast tego TVP uraczyła nas serialem "Nazi matki, nazi ojcowie"...

Pozdrawiam,

PCh