Macierewicz jest "winny" smoleńskiej katastrofie?

Smoleńska katastrofa to nie tylko wydarzenia, które miały miejsce 10 kwietnia 2010 roku. To także, a może przede wszystkim to, co stało się później. Reakcja polskiego państwa i rządu, skala zaniechań, kłamstwa w prowadzonym (?) śledztwie, brak szacunku dla zmarłych, ośmieszanie śp. Lecha Kaczyńskiego, wywoływanie społecznych kłótni, dziennikarskie awantury, spektakularne ucieczki polityków i tzw. ekspertów, tajemnicze zgony, oddanie polskiej racji stanu (a tym było i jest dokładne, rzetelne wyjaśnienie smoleńskich wydarzeń) w ręce ukochanego, zawsze uczciwego i sprawiedliwego sąsiada. 

Katastrofą jest także wiedza i świadomość tego, co się stało, wśród polskiego społeczeństwa. Niewyobrażalnie smutne (wręcz przerażające) jak po tak krótkim czasie, taki ogrom Polaków traktuje sprawę Smoleńska jak nieistotną ciekawostkę, ewentualnie powód do żartów, niemożliwych do rozstrzygnięcia kłótni.

Z bólem muszę przyznać, że walkę o prawdę przegrywa Antoni Macierewicz, który moim zdaniem nie odnalazł się w tych całkowicie wrogim środowisku. Zmasowany atak na wszelkie alternatywne wizje przebiegu katastrofy smoleńskiej, próba dyskredytowania ekspertów jego zespołu, Lasek raz za razem bijący wszelkie szczyty hipokryzji - tak, dla wielu jest to oczywiste, ale rozejrzyjcie się po sąsiadach, znajomych, internautach - he, he - Antek i jego chłopaki bawią się samolocikami, ale zabawne! A tak w ogóle to ja już rzygam tym całym Smoleńskiem, robotę byście sobie znaleźli prawdziwą, oszołomy pisowskie!

Wszystkim tym, którzy uznali działania Tuska i jego ekipy za zdradę/wyjątkową nieudolność i nie zgadzają się dziś z MAK-owską, Millerowską wersją wydarzeń przyszło wręcz, nie oszukujmy się, działać w warunkach zaiste wojennych. Jakiekolwiek ustalenia, nie poparte dowodami, są całkowicie lekceważone. Ba, gdy te dowody się znajdują, uderzenia następuje z kierunku przeciwnego (trotyl i urządzenia, Binienda i Nowaczyk - przeciek z prokuratury).

Doprowadzono do absurdalnej sytuacji, w której to Ci, którzy mają wątpliwości, muszą te wątpliwości uzasadniać i się z nich tłumaczyć, przepraszać, zamilknąć. W polskim społeczeństwie natomiast kreuje się obraz, skutecznie determinowany przez wybiórczą i ich popleczników, że są sprawy ważniejsze, a ten Smoleńsk to taka zabawa w piaskownicy niedojrzałych chłopców, z których każdy ma coś na sumieniu, a wyjaśnić się już tak naprawdę nic nie uda (ewentualnie wszystko jest już jasne - Borat kazał lądować słabiutkim pilotom na kartoflisku).

To jest także wina Macierewicza i wszystkich, którym dobre intencje przesłoniły całkiem rzeczywistość, w jakiej działają. Zamiast skoncentrować się w pełni na punktowaniu smoleńskiego śledztwa (bez podawania alternatywnych, często ze sobą sprzecznych teorii), pokazywać ogrom zaniedbań polskiego rządu, podłość i brak ludzkich uczuć (ciała i ich traktowanie), uwypuklać raz za razem kłamstwa raportu Millera (i jeszcze raz, i jeszcze raz...) wdano się w "ekspercką, naukową dyskusję", która w świetle braku możliwości zbadania wraku  i rzeczywistej konfrontacji była skazana na porażkę. Tu i teraz.

Moim zdaniem należało (należy) poczekać, aż eksperci będą mogli prowadzić swe rzetelne dochodzenia w sytuacji, kiedy polski rząd będzie ich działania wspierał (czytaj po wygranych przez PiS wyborach), wysyłał odpowiednie wnioski do braci Rosjan, a prokuratura nie będzie rżnęła pacana w ramię w ramię z dziennikarzami wybiórczej. Była szansa na stworzenie narodowego frontu przeciwko Tuskowi i spartaczonemu śledztwu smoleńskiemu, źle rozłożono akcenty i... jaki koń jest, każdy widzi. Zresztą, jak przy okazji co wybrani starają się dziobnąć parę okruszków z uświadomionego tortu ("Do Rzeczy", mini wojenki między wybranymi niezależnymi, tygodnikiem "W sieci" itp.), to czego tak naprawdę możemy oczekiwać?

Przesadzam? Zbyt śmiało? Zawsze podaje przykład osób (lemingów zwłaszcza) reagujących na film Anity Gargas "Anatomia upadku". Wypowiedzi naukowców nie rozumieją i przesypiają, Macierewicz wzbudza jedyną słuszną, lemingową reakcję, natomiast przy scenach ukazujących Rosjan, niszczących wrak, wypowiedzi załamanych członków rodzin ofiar, którzy raz za razem przeżywają ból związany z tym, jak traktowano ciała ich bliskich, polska flaga zanurzona w smoleńskim błocie - milkną. Naprawdę tak było? No fakt, oburzające.

Po czym wypierają to z pamięci i albo ignorują temat, albo żartują z helu i mgły. Przypominać, pokazywać - podłość i kłamstwa. Wyjaśnienie chwilowo odsunąć na bok, zbudować jak najszerszy front poparcia wobec tego, że nic nie zostało wyjaśnione! A jest to nasz moralny, historyczny, prawny, emocjonalny obowiązek. Nas - państwa i narodu.

Z kłamstwem należy walczyć zawsze. Tak, ale warto spróbować walczyć skutecznie. Parafrazując Tolkiena, nie wybieramy Polski, w której przyszło nam żyć (lub z dala od niej...), ale możemy wybrać, jak tę Polskę spróbujemy zmienić. Ku rozwadze.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

29-09-2013 [16:29] - dogard | Link:

kpisz czy o droge pytasz, bo 'stanczykow' POlszewickich juz mamy naddatek...

Obrazek użytkownika goral

29-09-2013 [16:33] - goral | Link:

Witam serdecznie. "rozejrzyjcie się po sąsiadach, znajomych, internautach - he, he - Antek i jego chłopaki bawią się samolocikami, ale zabawne! A tak w ogóle to ja już rzygam tym całym Smoleńskiem"...
Okreslenie:"papierek lakmusowy",zastapilem w swoim zyciu okesleniem "proba Smolenska"
Jak wiekszosc na poczatku"nie przypuszczalem",pozniej "nie dowierzalem",nstepnie uciekalem od tej PRAWDY.
Przyszedl czas ,ze zaakceptowalem to jako fakt.Bo "Mord Smolenski " wydarzyl sie.W calej swej ochydzie,potwornosci,terorowi..
Po nim my Polacy juz nigdy nie bedziemy tacy sami..To nasz Narodowy Rubikon..papierek lakmusowy..
Ozywcza prawda o Smolensku pozwolila mi uwaznie przyjrzec sie ludziom w Polsce,ktorych uwazalem przez wiele lat za przyjaciol lub co najmniej za ludzi zyczliwych i dobrej woli.To Smolensk sprawil ,ze z wielu dziesiatek owych "przyjaciol" nie ostal sie...nikt..
Moglbym napisac wiele jak duzo zla odnalazlem w nich..
To Smolensk sprawil,ze aktywowalem "status pokrzywdzonego" (bez kompensaty finansowej oczywiscie)aby miec wglad do wlsnych akt w IPN Krakow..
Wierz mi,czasami lepiej pozwolic ludzic sie i zyc w blogiej nieswiadomosci co do bliznich i "przyjaciol"
Teraz juz jestem w zgodzie z samym soba.Poniewaz mialem odwage stanac twarza w twarz z Prawda.To najwieksze osiagniecie mojego zycia.Jestem juz po grugiej stronie.Wolny ,jasny i gotowy dla Niego kiedy przyjdzie ,abym mogl zanurzyc sie na Wiecznosc w Milosci i Dobrze.Teraz, tutaj poznaje z radoscia ludzi tak jak ty ,Gorylisko etc.To rowniez efekt Smolenski.Poznaje Prawdziwych ludzi.A tym ktorzy wtedy tak przdwczesnie odeszli nad Smolenskiem przesylam promienny usmiech tutaj z Polskiej ziemi z zapewnieniem : Do zobaczenia Bracia !!W krainie waszej Wiecznej Szczesliwosci i Radosci

Obrazek użytkownika Pokrzywa

29-09-2013 [17:20] - Pokrzywa | Link:

który nie może pomóc, jest lepsze.
"Lecz nie wiem naprawdę kim jesteś."

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

29-09-2013 [18:45] - Marcin Tomala | Link:

W wyniku sugestii przychylnych mi osób zmieniłem lekko tytuł notki dodając cudzysłów oraz znak zapytania. Słusznie wskazano mi, że nie każdy wszak musi znać moje wcześniejsze wpisy i może potraktować tytuł dosłownie, nie wieloznacznie, jaki był zamiar.

 

Obrazek użytkownika hibaro

29-09-2013 [19:57] - hibaro | Link:

Macierewicz "winny" wziete w cudzyslow wiec...nie zakladam zlej woli.
Powiem tak ,ze kazdy przecietnie wyedukowany czlowiek potrafi zauwazyc,ze w rzadowej wersji nic kupy sie nie trzyma.Wszystko co zostalo zawarte w raporcie przeczy wszelkim zasadom logiki,fizyki,aerodynamiki.JEDNA WIELKA SCIEMA!

"Z klamstwem nalezy walczyc zawsze(...)sprobowac walczyc skutecznie".
Czyli jak? uwzgledniajac obecne uwarunkowania.

Widac,nie jest Pan w stanie zauwazyc i zrozumiec tego, czego dokonal JUZ min.A.Macierwicz z Zespolem pomimo arcy-trudnej i niebezpiecznej dla siebie i Zespolu sytuacji. OBNAZYL cale HYBRYDY "lasko-millero-anodinowego" KLAMSTWA!!!

Obrazek użytkownika goral

29-09-2013 [21:13] - goral | Link:

Ktos zadal tutaj takie pytanie.Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta.Walczymy poprzez zjednoczenie sie.Zjednoczeni w Prawdzie..
Tak zjednoczeni wygramy...juz wygrywamy..Bowiem Prawda zawsze zwycieza.

Obrazek użytkownika ruisdael

30-09-2013 [09:04] - ruisdael | Link:

, że A. Macierewicz skupił się na totalnie naukowym badaniu katastrofy nie traktuję jako ujmy. Natomiast, być może, należało od dawna wyraźniej wskazywać na "dorobek" naukowy "fachowców" strony rządowej. Dobrze się jednakże radzi, ale ciężko przebić się z prawdą przy tak wrogiej akcji wszystkich głównych mediów i "niezależnej" prokuratury.

Obrazek użytkownika MPJ 78

30-09-2013 [09:08] - MPJ 78 | Link:

Jedyne co można zarzucić Macierewiczowi to szukanie prawdy mimo wszelkich przeciwności. Gdyby był on człowiekiem bardziej cynicznym od razu kiedy miał symulacje wskazujące, że to nie brzoza urwała skrzydło, a nastąpiła eksplozja w powietrzu, dokonałby politycznej kalkulacji. Jej wyniki byłyby mniej więcej takie. Samolot mógł eksplodować w powietrzu z kilku powodów. Np nawalił któryś z silników, łopatki turbiny poszatkowały instalacje paliwową i w efekcie eksplodowało paliwo. Dokonano zamachu za pomocą ładunków wybuchowych umieszczonych w samolocie. Rosjanie zrobią co tylko w ich mocy aby podtrzymać dogmat o bezawaryjności ich sprzętu. To kwestia prestiżu a oprócz tego interes prokremlowskiego oligarchy, w którego zakładzie remontowano Tupolewa. Nawet jeśli to Rosjanie dokonali zamachu, to w aktualnej sytuacji politycznej są oni poza zasięgiem. Mają wszystkie dowody i będą dostępu do nich udzielać według własnego widzimisię, mogą je też dowolnie fabrykować. Ktokolwiek dokonał zamachu ładunki musiał założyć między lotem Tuska a lotem śp. Lecha Kaczyńskiego. Tusk to tchórz. On nie wsiadłby do samolotu z bombą nawet jakby sam Putin przyrzekał mu bezpieczeństwo. Nie wyklucza to sprawstwa Rosjan ale przykład Syrii pokazuje, że nikt, nawet USA nie odważy się w tej chwili zadrzeć z Rosją. Cynicznie można by więc przyjąć następująca wersję wydarzeń. Samolot uległ katastrofie z powodu zamachu ale dokonały go służby polskie w zemście za likwidację WSI. To czy zamachu dokonano za wiedzą i zgodą rządu RP powinno być tematem osobnego śledztwa. Rosjanie znaleźli dowody zamachu ale obawiając się wojny domowej w Polsce utajnili tej fakt. Ta wersja ma pewne zalety. Rosjanie będą wybieleni, świat będzie im bił brawo, że ocalili Europę przed wojną domową. W tej sytuacji łaskawie zwrócą wrak i skrzynki wszystko uzupełnione o odpowiednie dowody. Da to szansę zbadania co tam się stało na prawdę. Ta opcja pozwoliłaby też zrobić definitywny porządek z pajęczyną układów postpeerelowskich służb jaka oplata Polskę.

Obrazek użytkownika takijeden

30-09-2013 [12:30] - takijeden | Link:

"zrobić definitywny porządek z pajęczyną układów postpeerelowskich służb jaka oplata Polskę."

Polskie tzw"sluzby" maja w sprawie Smolenska wylacznie funkcje pomagiersko/ wykonawcza.
Decyzyjnie sa podporzadkowane tzw"sluzbom" bedacym w stanie koordynowac taka akcje
nie tylko w skali mikro ale w skali makro ( Europa i reszta swiata)
Europa i caly swiat cywilizacji Lacinskiej nie interesowal sie Smolenskiem , byl zadowolony kazdym ochlapem
wyjasniajacym ta "Katastrofe" . Tragedia Polakow byl tak przejety jak obecnie przejety jest ofiarami rosyjskich gazow bojowych w Syri.

Jedynym momentem kiedy spoleczenstwa zachodnie z przerazeniem zarejestrowaly Smolensk i zwykle
prymitywne barbarzynstwo rosjan byl moment kiedy otwierano trumny i kiedy wyszlo na jaw ze zwloki sa pozamieniane
i sprofanowane. Byl to taki szok dla spoleczenstw cywilizowanych ,ze wydawalo sie iz dojdzie do przesilenia medialnego,
po ktorym rzady innych panstw beda musialy przynajmniej udawac zainteresowanie.

I wlasnie podczas tego medialnego przesilenia i zrozumienia dla polskiej traumy po Smolensku
wyraznego obrzydzenia zachowaniem rosjan ... ktos postanowil dzialac

Dokladnie w czasie kiedy gazety europy pisaly o nieludzkim potraktowaniu cial polskich ofiar,
na terenie polskich wojewodztw zachodnich ( to istotne!) grupa mlodych ludzi postanawia ukrasc jakies auto w Niemczech.
Dziwnym zbiegiem okolicznosci w jednym ze wschodnich Landow Niemiec(to tez wazne!) jakas firma pogrzebowa zostawia
na cala noc pojazd transportowy zaladowany po brzegi trumnami wraz z nieboszczykami.
I ta grupa mlodych ... majac do wyboru miliony innych pustych aut ..kradnie dokladnie to jedno wystawione na noc auto.
Po czym juz w Polsce rozrzuca te trumny widowiskowo w jakims lasku. Media zachodnie dokonaly reszty.
W ciagu jednej nocy udalo sie przelozyc wajche i z rosnacego zainteresowania prawda o Smolensku
i barbarzynstwie sowietow prase zachodnia zalaly wiadomosci o zaplakanych Niemcach proszacych
polskich zlodziei o oddanie zwlok swoich najblizszych , a nastepnie zdjecia teatralnie porozwalanych po lesie
trumien.
Kiedy temat polskich zlodziei aut i profanacji zwok ucichl... nikogo nie interesowaly juz trumny smolenskie.
A w to ... ze polskie sluzby dbaja o honor rosjan na arenie miedzynarodowej uwazam za maloprawdopodobne

Medialna "wojne" o Smolensk oddala Polska walkowerem.