Zamach Smoleński. Jest jeszcze gorzej...

Do tego co napiszę poniżej dochodziłem stopniowo. Czytając, myśląc, analizując konteksty. Wnioski, które wyciągam dzisiaj nie byłyby możliwe, dla mnie, jeszcze kilka miesięcy temu. Nie uległem nagłej iluminacji, ale obraz, który dziś jawi się mym myślom jest tak katastrofalnie zły, że, przez jakiś czas, nie umiałem go przyjąć. Nie umiałem, bo wywoływał on u mnie tak silne emocje, że górowały one nad rozumem i, przez jakiś czas, nic na to nie mogłem poradzić. Teraz już mogę, mam jasny umysł i dlatego mogę już o moich wnioskach napisać.

Początek katastrofy bardzo trudno umieścić w jakiejś konkretnej dacie. Na potrzeby niniejszego tekstu przyjąłem za fundamentalnie ważne dwie, choć ważnych jest zdecydowanie więcej...

Pierwsza to Okrągły Stół. Tu , na Naszych Blogach, wiemy czym był w istocie i jaki kształt III RP się z niego wykluł. Znamy aktorów, beneficjentów. Wiemy kto i za czym stał. Nie ma, myślę, sensu po raz kolejny opisywać tego co znamy i o czym wiemy. Bo wiemy wszak kto rzeczywiście i realnie rządzi Polską. Wiemy...

Rosja nigdy nie pogodziła się z rozpadem ZSRR i Układu Warszawskiego. Nigdy też nie zrezygnowała z bycia czynnikiem decydującym w naszej części Europy. I nigdy nie zezwoliła na powstanie realnie wolnej, samostanowiącej o sobie Polski. I środowiska patriotyczne dość szybko to zrozumiały ale zepchnięte na margines, opluwane, zniesławiane, prócz żalu i ostrzeżeń nie miały żadnej mocy sprawczej, żadnego, realnego wpływu na stan rzeczy. A kiedy przez moment historia sprawiała nam i takie prezenty, kremlowscy agenci, umacniacze władzy ludowej, choć w przebraniu, doprowadzali do zachowania status quo. Nie cofnęli się nawet przed klasycznym zamachem stanu, przewrotem gabinetowym i obaleniem rządu rzeczywiście pierwszego, niepodległego Premiera, Jana Olszewskiego. By znów grabić Polskę i doprowadzać ją do upadku.

Silna i niepodległa Polska NIE MOGŁA powstać nigdy, bo mogłaby stać się owym trzecim kamieniem młyńskim, między dwoma innymi: germańskim i rosyjskim. I mogłaby, budując koalicję z innymi narodami i państwami, od Estonii i Litwy, poprzez Ukrainę aż po Gruzję, stworzyć, zbudować realną przeciwwagę dla hegemonów, in definitione, jej nienawidzących. Bo i dla Rosji, i dla Niemiec jesteśmy wciąż bękartem. Wrednym i wciąż jątrzącym się pryszczem na dupie...

A skoro nie opłacało się zniszczyć Polski militarnie, przystąpiono do niszczenia jej na poziomie gospodarczym i kulturowym. I tak jak komunizm i faszyzm silił się na wyhodowanie „nowego człowieka”, choć z innych, rzecz jasna pobudek i do innych celów przeznaczonego, tak pozorna wolność, w której żyjemy już od prawie trzydziestu lat, a raczej ci, którzy za taką wolnością w istocie stoją i, którzy ją kształtują, hodują nowych Polaków. Człekokształtne, wynarodowione, znihilizowne jednostki i społeczeństwo, nieświadome skąd przychodzi i dokąd zmierza. Społeczeństwo, któremu wmawia się non stop winy jego przodków, każe nieustannie przepraszać, ofiarowując w zamian skórę, furę i komórę dla nowopolaków, którzy się załapali na frukta, a „Taniec na lodzie z gwiazdami”, „Mam rozliczne talenta”, czy serial wiloodcinkowy: „Matkamałejmadzi” i podobne popierdółki dla pozostałych...

Tymczasem nic nie stoi w miejscu.

Barak Obama zajął miejsce w Gabinecie Owalnym przede wszystkim po zdecydowanej kampanii antybushowskiej. Dla zmęczonego wojnami amerykańskiego społeczeństwa Obama jawił się być wybawicielem. Ach jaki on przystojny! Ach, jak on pięknie przemawia! Ach jaką ma wspaniałą rodzinę! Ach, jak on uwielbia ludzi! Ach, wreszcie Murzyn będzie prezydentem! Ach, wreszcie nasi chłopcy powrócą z wojen do domów! Ach, każdy Amerykanin będzie objęty ubezpieczeniem zdrowotnym! Ach, ach, ach...

I Ameryka wybrała. Wybrała harcerzyka, społecznika, działacza ruchów pro i anty. Ale nie wybrała Prezydenta. Bo Pan Barak Obama jest kretynem, mającym takie samo pojęcie o realnej polityce, jakie ja mam o balecie, albo o Plejadianach... A więc, z punktu widzenia Berlina i Moskwy, wybrała znakomicie i natychmiast, dużo wcześniej zaplanowane „procesy” w Europie (Ale i na Kaukazie, w Afryce, w Azji wschodniej) ruszyły z kopyta.

Jakaż musiała być radość na Kremlu gdy Pan Obama ogłosił słynny reset! I jak katastrofalna, dla Polski, była ta decyzja. Decyzja o przeorientowaniu polityki zagranicznej USA.

Początkowo, reset ów, z grubsza, to zezwolenie Amerykanom na wykorzystywanie rosyjskich baz przy zaopatrywaniu wojsk w Afganistanie, obietnica niesprzedawania Iranowi technologii wojskowych, później np także przyzwolenie Rosji na bombardowanie Libii.

A w naszym regionie?

Ano zablokowanie instalacji tarczy p-ko rakietowej, nierozmieszczanie na terytorium Polski regularnych oddziałów wojsk amerykańskich, cicha zgoda na rozmieszczenie rekiet Iscander w Obwodzie Kalinigradzkim. I wiele innych. Czyli?

Czyli realna zgoda Ameryki na oddanie władztwu Moskwy Polski i całej Europy Środkowej. I zgoda na to by tym tortem Moskwa i Berlin podzieliły się tak, jak same uznają.

A co to oznacza? Ano to, że na zamordowanie Lecha Kaczyńskiego i całej polskiej delegacji MUSIAŁO być ciche przyzwolenie i USA, i NATO!

Jeśli zechcecie przeanalizować reakcje wewnętrzne i zewnętrzne na Zamach Smoleński,  to, co go poprzedziło oraz to, co stało się po Zamachu, nie możecie dojść do innego wniosku.

Ja też nie mogę, choć i teraz nie jestem w stanie przyjąć tego, co piszę bez wewnętrznego sprzeciwu. Ale tylko do takiego wniosku mogłem dojść analizując „na zimno” to wszystko co stało się w Smoleńsku.

Polska jest dziś krajem sprzedanym przez „sojuszników”. Nie możemy mieć co do tego złudzeń. Jest dużo gorzej niż w 1939 roku. Nie istnieją żadne gwarancje naszego bezpieczeństwa, nie mamy armii realnie zdolnej do obrony naszego terytorium, nie znaczymy nic na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy sami.

PS

Wielce pouczjące, polecam jako uzupełnienie powyższego tekstu: http://padre.info.pl/smolensk/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nemo1

03-09-2013 [17:31] - nemo1 | Link:

Witaj P.A.Jako uzupełnienie tego tekstu,polecam bardzo ciekawą analizę zbrodni 10.04.10,którą przeprowadził na swoim blogu Zezowaty Zorro.Tekst nosi tytuł"Dlaczego Petelicki musiał zginąc.Gladio".Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

03-09-2013 [18:17] - patologiczny an... | Link:

Dziękuję, przeczytam. Coraz więcej w sieci pouczjących i otwierających nam oczy tekstów. I bardzo dobrze!
Pozdrawiam:-)

Obrazek użytkownika fritz

03-09-2013 [19:02] - fritz | Link:

doszedlem do przedziwnego wniosku w ramach wnioskowania.

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

03-09-2013 [19:34] - patologiczny an... | Link:

do końca...

Obrazek użytkownika dogard

03-09-2013 [18:48] - dogard | Link:

iz nie macie zamiaru umniejszac winy wykonawcow ZAMACHU; poSTRONIE KRAJOWEJ JAK I KACAPSKIEJ-to jest jednak najwazniejsze...

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

03-09-2013 [19:12] - patologiczny an... | Link:

To, że zbrodnia nie byłaby możliwa bez udziału "strony polskiej" jest, mam nadzieję, oczywiste. Tak jak jest, dla mnie, oczywiste kto z najwyższych władz państwowych miał wiedzę. Być może fragmentaryczną, a, być może, pełną. Nie tyle o tym jak, ale o tym co się stanie. Nie mam wątpliwości w tej materii.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika fritz

03-09-2013 [18:50] - fritz | Link:

dochodze do innych wnioskow.
Lepszych dla Polski.
Ale wesolo nie jest.

serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

03-09-2013 [19:33] - patologiczny an... | Link:

Bardzo chcę się mylić...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika łucyna

03-09-2013 [19:22] - łucyna | Link:

Dobry tekst , choc daleko nie wyczerpuje tematu. No , ale nie długo ... juz sie zaczyna.
Tego pajaca z ameryki dni sa policzone ... szkoda tylko ludzi i naszej ziemi . To bedzie niezwykle krwawe "oczyszczenie".

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

03-09-2013 [19:47] - patologiczny an... | Link:

No jasne, że notka jest dalece niepełna i niewyczerpująca tematu. Taka jej natura...:-) A teraz "Pajac" jest trzymany za kojones i przez Judajczyków, i przez Putina, i przez Arabię Saudyjską i, i, i... Nie wspominając o "czynnikach wewnętrznych. Tak dyletantom bywa...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika misio

03-09-2013 [20:57] - misio | Link:

- z trudem bo z trudem, ale wreszcie ta oczywistość zaczyna się powoli przebijać do szerszej świadomości.
Dodajmy jeszcze, że przekazanie Polski Moskwie do podziału z Berlinem zostało zakomunikowane 17.IX.2009, trudno o bardziej wymowną datę.
Ale rola Obamy tego dnia się bynajmniej jeszcze nie skończyła - później mieliśmy jeszcze ostentacyjne olanie wawelskiego pogrzebu grą w golfa i równie ostentacyjne przyjacielskie spotkania z zainstalowanym Komorowskim pokazujące wszem i wobec na arenie międzynarodowej, że USA w pełni akceptuje dokonany zamach stanu i nie ma żadnych zastrzeżeń.
W zasadzie to jak naplucie prosto w twarz patriotycznej i tradycyjnie proamerykańskiej Polsce - czerwony Obama zrobił dla Moskwy więcej niż można się było obawiać w najczarniejszych przypuszczeniach.

Tylko że teraz po tym wszystkim powinna przyjść refleksja i wyciągnięcie wniosków.
Po pierwsze raz na zawsze powinniśmy się pozbyć złudzeń co do Zachodu, tamtejszych "przyjaciół" i bezkrytycznego dla nich uwielbienia, a wszelkie z nimi związki i sojusze maksymalnie cynicznie wykorzystywać na korzyść Polski. Żadnych prozachodnich sentymentów i emocji tylko zimna kalkulacja. Dokładnie tak samo jak nie mamy złudzeń co do Moskwy.
Po drugie - pogrzeb na Wawelu niechcący pokazał również na kogo możemy liczyć i gdzie powinniśmy skierować swój wzrok. Mapa uczestników pogrzebu pokazuje to idealnie - niemal cała Europa Środkowa stawiła się w komplecie.

Obrazek użytkownika Magdalena

03-09-2013 [21:53] - Magdalena | Link:

Ale on odkrywczy byłby ze 3 lata temu ;) Albowiem jasne jest kto dzierży najlepsze zdjęcia satelitarne i kto ma od dziesiątków lat ciekawe utajnione archiwa. I kto orzekł w 1939, że za Polskę umierać nie będzie :)

Obrazek użytkownika elig

03-09-2013 [21:57] - elig | Link:

  Też mi nowina.  Coryllus pisał o tym już 12.04.2010 w przenikliwej notce "Zezwolenie. Polonii amerykańskiej dedykowane"  /TUTAJ/;
 http://coryllus.salon24.pl/169...

Obrazek użytkownika Aleksander

04-09-2013 [09:53] - Aleksander | Link:

Ocena sytuacji uważam, że jest trochę na wyrost.
Bardziej jesteśmy zakładnikiem złożonym na jakiś czas w ofierze.
Mam wrażenie, że wszyscy czekają na lepszy moment.

Co nie zmienia faktu, że jest źle.

Obrazek użytkownika zdzisie

04-09-2013 [13:04] - zdzisie | Link:

Wyjatkowe pierdoły. Wnioski podobne jak taki : ze wszystkiemu co zle w Polsce winien jest PIS. Jakby Polska miala polski rząd i w Polsce mieszkali Polacy ( Bog, Honor , Ojczyzna) , a nie w wiekszosci cwaniaczki , lemingi i polaczki, nie bylo by katastrofy smoleńskiej. To nie wina USA, to wina naszego odwiecznego wroga Rosji , ale prze wszystkim niepolaka Donalda T. i jego poplecznikow przy koryci i przy sterach Polski. I Taka jest prawda. To , ze Rząd i media glównego scieku oraz cały system, np. szkolnictwo ( rugowanie polskosci w szkole) nastawiony jest na wychodowanie nowego polaka - niepolaka , to przeciez nie wina USA. To wina "naszeego" rzadu i tych co za nim stoja , miedzy innymi tych co ich wybrali i dalej chca ich wybierac. I tyle - bo nie mam ochoty rozwijac tematu , bo i dla kogo? Garstka wie to co ja, a dla reszty wazne jest tylko grilowanie.

Obrazek użytkownika Lusia

04-09-2013 [15:42] - Lusia | Link:

W każdym państwie, oprócz Polski, istnieje jakaś polityka rządu chociaż w jakiejś dziedzinie propaństwowa, czy pro społeczna. W Polsce daliśmy i nadal dajemy przyzwolenie, na medialne i faktyczne rozwalanie dosłownie wszystkich naszych wartości i narodowych świętości. Polacy to w 80% społeczeństwo cierpliwych popychadeł, bojących się własnego cienia. Wiedzą że robią z nas idiotów na każdym kroku, ale nikt się nie wychyli, bo unia..., bo faktycznie... bo takie czasy... Przykładem jest szkoła. Rodzice nie protestują przeciwko demoralizacji ich dzieci, przeciwko złym programom nauczania, przeciwko niekompetentnym nauczycielom, bo się nauczyciel uweźmie na ich dziecko, bo będzie wyśmiane przez rówieśników. W ten sposób sterroryzowano społeczeństwa państw zachodnich i teraz kiedy się obudzili w większości i większości ostro protestują, jak na przykład we Francji, już nie ma szans na odwrócenie lewackiego porządku. Jak zwykle mądry Polak dopiero po szkodzie, bo teraz... jakoś to będzie. Ten zmasowany atak na Polskę niepolskich sił jest faktem, ale jesteśmy dużym, zasobnym państwem i jeszcze mamy te trzydzieści siedem milionów obywateli, którzy gdyby powiedzieli NIE, nie doszłoby do aktualnego i jeszcze większego przyszłego upadku naszej Ojczyzny.