Jadą czołgi na hipermarkety

Nasz uczciwy rząd P. Obywatelskiej ma nie lada kłopot, bo słupki w budżecie się rozjechały i jest dziura, dość spora i ministrowie muszą chodzić do głównego fryzjera na strzyżenie, a główny fryzjer do mistrza strzyżenia Vincenta Rostowskiego. Na dziurkę w budżecie zawsze jest sposób. Nie tak dawno przecież zaczęto sięgać do 40 miliardów złotych zgromadzonych w  Funduszu Rezerwy Demograficznej, no i dziurki  się zatyka. Genialny jest Rostowski w zapychaniu dziur budżetowych. Ale teraz sprawa się rypła i nawet te głupie osiem miliardów złotych z ministerstw to nie lada kłopot. Poza jednym: Ministerstwem Obrony Narodowej. Liczbę wszyscy już znają, to 3 miliardy złotych, które miały iść na modernizacje armii. Rostowski to na pewno jest pacyfista, a premier chyba nie, bo bardzo ubolewa. Oni sobie robią z nas kpiny, jaja i jak to mówi młodzież dymają nas równe sześć lat. 

 

Jeśli chcą szukać kasy na łatanie swojej głupoty i indolencji, to można śmiało wskazać  źródło gigantycznej forsy. Są to hipermarkety. Szacunkowo tylko grupa samych rekinów osiąga co roku przychód w wysokości ok. 120 miliardów złotych. Powtarzam, rekinów. Urzędnicy ministerialni bredzą, że oni płacą jakieś podatki. Jeden z nich podał nawet liczbę czterech miliardów złotych. Można policzyć w takim razie, ile wywożą za granicę. Oczywiście tępo mówiący z rządu twierdzą,że nie wywożą. Taka ciekawostka z rankingu 500 "Polityki". Jeśli chcemy znaleźć  tam wielkie sieci handlowe, a jest ich w pierwszej 40 - ce od metra, to wystarczy oczami spokojnie wejść w słupek zyski, bo tam zawsze jest brak danych (http://www.lista500.polityka.p....)To jest bandytyzm, a nie wolna gospodarka. W żadnym kraju europejskim wielkie sieci nie mają takich przywilejów. Można się zapytać kto, kiedy, z kim zawarł ten układ, że choćby się waliło, paliło, to handlowych gigantów nie można ruszyć. Żyjemy w patologicznym państwie opakowanym w TVN i kolorowe sklepy.  To jest kwintesencja III RP.  Dziwnym trafem ten patologiczny hipermarketowy układ rozwalił na Węgrzech Viktor Orban i sieci dalej działają! Przecież i tak wywiozły już za granicę górę pieniędzy. To ile wywiozły  z Polski? To ile czołgów, rakiet można byłoby kupić, ile szpitali zbudować wielcy fryzjerzy III RP?

 

Ambasada Polski w Lizbonie sama, z pełną radością, podała, że "Biedronka" należąca do Jeronimo Martins generuje 66,5 % przychodów całej grupy. W drugim kwartale tego roku grupa osiągnęła zysk w wysokości 89 mln euro, czyli 400 milionów złotych. Nie ma tu czasu i sensu na dalsze wyliczenia. Wiadomo powszechnie, że wielkie sieci nie wykazują zysku, więc płacą śladowe podatki w Polsce. Wiadomo, że w Europie Zachodniej, przecież droższej do diabła,płacą do  kasy różnych państw dużo więcej. Jest więc giga przekręt od dobrych 15 -17 lat. Jeśli PiS rozwali ten układ, to do budżetu wpłynie co najmniej 7-8 miliardów złotych rocznie więcej od zagranicznych sieci. I tyle na ten temat. Na czołgi i rakiety będzie, na służbę zdrowia,a fani galerii handlowych niech się nie martwią, będzie tak jak teraz. Cen też nie podwyższą,bo klienci odejdą do rodzimego handlu, a sklepiki osiedlowe zamienią  się w "Żuczki".I zamiast grupy Jeronimo, będzie grupa Janki i Franki. To jest, naprawdę wierzcie mi, czarna rozpacz, ta III RP. Ale dobrze. Trudno. Stało się. Możemy jednak to nasze państwo naprawić. Wtedy nikt nie będzie zmniejszał obronności Polski jak Londyńczyk.Jak oni wszyscy razem. Jak jedna cwana drużyna im. Adama Szejnfelda.   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kasia

18-08-2013 [21:26] - kasia | Link:

Nikt nie ma zamiaru inwestowac w Polsce w jakies fabryki bo przeciez
LEPSZY KIEPSKI HANDEL NIZ DOBRA ROBOTA...
To ze polscy handlowcy poszli albo pojda z "torbami" nikogo to nie interesowalo
i wszyscy jakos dalej omijaja ten temat...
Kolejke linowa na Kacprowy Wierch tez kupili zagraniczni inwestorzy dlatego
ze wiedza ze moga zarabiac na tym interesie kokosy....ale dochodow tez moga
nie wykazywac i pokazac nam " fige"....i co im zrobimy?
POLAKU!!!!!Dlaczegos biedny????
BOS GLUPI!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Daf

18-08-2013 [21:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ma Pani racje - mozna to dobrze udowodnic. Tych tzw."Inwestorow" nikt nie kontroluje, czesto sa to osoby niewiadomego pochodzenia. Wchodza w koneksje z roznymi Polakami i robia interesy. Sprzyja temu niewlasciwe prawo podatkowe, zle przepisy dot. zakladania i prowadzenia przedsiebiorstw.
W pazdzierniku 2010 r w TV TRWAM, Rozmowy Niedokonczone n/t budowy autostrad w Polsce, posel Boguslaw Kowalski na pytanie jak wyglada wspolpraca z inwestorami odpowiedzial tak (cytuje): "Inwestor pracuje polskim inzynierem i polskim robotnikiem, przyjezdza z teczka, w ktorej ma dokumenty..." !!!
Polski robotnik i polski inzynier nie potrzebuja takich inwestorow ! Tego nigdzie w krajach cywilizowanych NIE MA !
Patriotyzm to troska o dobro wspolne.
Pozdrawiam Pania

Obrazek użytkownika kasia

18-08-2013 [23:22] - kasia | Link:

w wspolnej sprawie , nie tylko piekne slowa i piesni....
Moja babcia mowila...." kijem tego co nie pilnuje swego"....
i miala racje.....
Pozdrawiam Pania...

Obrazek użytkownika misio

19-08-2013 [00:21] - misio | Link:

ogólnie mówiąc sprzyja temu stan ogólnego chaosu i bezprawia.
A utrzymaniem w Polsce tego stanu są bardzo zainteresowani nasi zagraniczni "przyjaciele" korzystający z niego na wiele sposobów - od bezproblemowego wywożenia zysków za granicę, przez dojenie polskich pracowników aż po zażegnanie groźby powstania konkurencji.
Nieśmiała próba uzdrowienia państwa została za porozumieniem stron błyskawicznie zakończona Smoleńskiem - to trzeba sobie dobrze uświadomić aby rozumieć w jakim otoczeniu funkcjonujemy i jakie siły mamy przeciw sobie.
Ścieżka zniewolenia Polski jest już historycznie bardzo dobrze przetarta i to co się dzieje jako żywo przypomina prusko-ruski układ z Poczdamu 1720r.

Obrazek użytkownika Daf

19-08-2013 [06:48] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nikt nie jest zainteresowany utrzymywaniem balaganu w Polsce - tym sa zainteresowani SAMI Polacy - ci skorumpowani i zdemoralizowani. Transfer kapitalu za granice odbywa sie legalnie - w oparciu o skandaliczne przepisy prawne !
Mozna przypuszczac, ze Polska podzieli losy Grecji, Cypru. Za demontaz Polski odpowiedzialne jest polskie spoleczenstwo. Od ponad 20-tu lat. A na sympatie i szacunek w swiecie trzeba sobie zasluzyc....

Obrazek użytkownika wandaherbert

19-08-2013 [00:01] - wandaherbert | Link:

"tego w żadnym innym kraju europejskim tego nie ma" bo tak głupiego spoleczenstwa w żadnym innym kraju europejskim ,takze nie ma

Obrazek użytkownika misio

19-08-2013 [00:24] - misio | Link:

Z tym że większość społeczeństwa wie tyle ile zobaczy w telewizorze albo przeczyta w gazecie.
Czy w jakimkolwiek kraju europejskim poza Polską istnieje prawie monopol medialny wymierzony w interesy tego państwa?

Obrazek użytkownika misio

19-08-2013 [00:35] - misio | Link:

dodam jeszcze, że to że ponad 30% narodu mimo 20 lat prania mózgów 24 godziny na dobę nie dało się ogłupić to jest zarazem i cud i dowód na rzeczywiście niezwykłą polską siłę narodowego ducha.
Dla porównania - aby ogłupić 99% Niemców wystarczyło tylko kilka lat propagandy, i to przy znacznie mniej zaawansowanych technikach niż dzisiaj.