Pani Staniszkis generacja 20-50

Pani profesor w maju tego roku odkryła zbawczą dla Polski rolę dla „generacji (20-50), dobrze wykształconych i odnoszących sukces zawodowy” Chodzi oczywiście o wybawienie od rządu Tuska, który cechuje – „brak profesjonalizmu i brak wizji długofalowej polityki rozwojowej. A także – cynizm i małostkowość premiera”.
 
Teraz Jadwiga Staniszkis postuluje utworzenie partii młodych ludzi – „Bo obecni politycy (i to ze wszystkich partii) myślą w kategoriach krótkich cykli wyborczych. I podtrzymują – niszczący państwo – klientelizm”... „Bo już średnie pokolenie (i starsze moje) ma interes w antyrozwojowej redystrybucji”
 
Pomijając to, że na PO głosowali głównie ci z „generacji (20-50), dobrze wykształconych i odnoszących sukces zawodowy”, przypomnieć wypada pani profesor – to już było, a jak się skończyło – każdy kto chce widzi!
 
W roku 1990 powstała partia pod nazwą Kongres Liberalno-Demokratyczny, pisz maluj idealnie pasująca do wyobrażeń pani profesor: przewodnicy – Donald Tusk lat 33, czołowi działacze – Jan Krzysztof Bielecki lat 39, Janusz Lewandowski lat 39, Michał Boni lat 36, Andrzej Halicki lat 29, Paweł Piskorski lat 22...
 
W roku 1991, owi „dobrze wykształceni” ludzie sukcesu sformowali rząd pod wodzą Bieleckiego i Lewandowskiego. Ich wizją były tzw. „przekształcenia własnościowe” i oczywiście rozpoczęli realizację tego projektu.
 
Zostało to przerwane na pół roku przez rząd Jana Olszewskiego, który wedle poglądów pani Staniszkis nie mógł już mieć wizji przyszłościowych, bo jako 61-latek powinien cechować się postawą zachowawczą. Przez to pewno nie zgadzał się na prywatyzację poprzez rozkradanie oraz na pomysły Wałęsy o NATO-bis i EWG-bis, które podważały euroatlantycki kurs polityki jego rządu. Nie dopuścił też do klauzuli traktatu polsko-rosyjskiego, który przekazałby bazy po wojskach sowieckich „międzynarodowym spółkom”.
 
Po „nocnej zmianie”, w czasie której Tusk liczył głosy, „dobrze wykształceni” z KL-D kontynuowali „przekształcenia własnościowe” w składzie rządu Suchockiej. Byli autorami ustawy o Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Projekt ten obejmował swoim zasięgiem 500 najlepszych – jak z naciskiem podkreślano – polskich przedsiębiorstw przemysłowych. Przytłaczająca większość z nich już nie istnieje, a w Polsce brakuje 2 mln. miejsc pracy...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

25-07-2013 [22:03] - Janko Walski | Link:

za każdym razem, gdy ubekistan traci grunt pod nogami. Wychodzi wówczas z "oryginalnymi" pomysłami. Przypadkowo zapewne ich "oryginalność" polega na tym by nie dostrzegać katedry i skupiać uwagę odbiorców na psich budach. Jest jedno środowisko, które od 23 lat bezwzględnie zwalczane na wszystkie możliwe sposoby wierne jest Polsce i usiłuje w miarę pozyskanych mandatów ją budować.  To środowisko działa dzisiaj pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.  Tymczasem pani profesor w swej "oryginalności" dołącza do rosnących  zastępów budujących trzecią siłę, wśród których bez trudu odnajdzie się dzisiejszy układ. Istotnym elementem tego powtarzającego się schematu jest zrównanie: "jedni i drudzy siebie warci". Na tej zasadzie wypromowano Tymińskiego, Leppera. Na tej zasadzie promuje się SP, PJN (partię a nie stowarzyszenie). Na portalach prawicowych od zawsze ta "mądrość" się przewija,  a od pewnego czasu także na onetach. 

Obrazek użytkownika jan.kalemba

25-07-2013 [22:17] - jan.kalemba | Link:

Ostatnią fascynacją Staniszkis jest Wipler i jego emerytura obywatelska, oczywiście bezskładkowa.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [22:59] - BHKaczorowski | Link:

Tez mam od pewnego czasu takie "rozterki". Ta "łatwosc" wystepow w TV i zawsze w takich ... momentach.
Inaczej - mam wrazenie ... "wzmozenia" fali takich uzdrowiencow z recepta i lekarstwami ... tylko zawsze na ich recepcie pieczatka - "nie dla PiS i J.K. !.
Taaak.. "jedni i drudzy warci siebie" ... wydaje mi sie ze taki przekaz , narracja to juz pisk "myszki" , nawet nie myszy ... myszki !
Prof.Glinski ,Prof.Zybertowicz , Prof.Nowak ... no ci nie maja tej "łatwosci" ... a mysle ze ciekawsze rzeczy maja do powiedzenia.

Obrazek użytkownika wandaherbert

25-07-2013 [23:18] - wandaherbert | Link:

Prof.Staniszkis zwyczajnie zwalcza PiS .Te jej niby rady dla PiS to zakamuflowane ataki.Jej aktywność na tym polu jest zrozumiala dla srednio inteligentnego obserwatora sceny politycznej.Ilez to miała nietrafnych prognoz,jest pytanie czy były zamierzone ,czy wynikły z braku kompetencji

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-07-2013 [01:49] - Józef Darski | Link:

nawet kiedyś zdawała sobie z tego sprawę. Za rozmaite zakulisowe informacje, które chce uzyskać albo wydaje jej się, że uzyskuje, sprzedają jej odpowiedni przekaz do wygłoszenia w TVN. Pamiętam np. jak zachwalała Tuska i ruskie inwestycje w Polsce, albo jak atakowała w 2007 PiS w imię racjonalności PO..

Obrazek użytkownika Magdalena

25-07-2013 [22:33] - Magdalena | Link:

i znowu bełkot ...

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [23:16] - BHKaczorowski | Link:

na Pana blogu do J.W. ... Pana tekst bardzo mi sie podoba , to sa fakty , mam nadzieje powszechnie znane.
Ale troche "deprawujace" ... taki typ - Lewandowski ... kryminał do konca zycia ... a prosze , komisarz w tej "łuni" -I TO OD CZEGO OD FINANSOW - czy jest taki drugi kraj ze złodziejowi na przechowanie daje sie do reki klucze od sejfu...?!
Natomiast Bielecki nooo ... to jeszcze działalnosc nie odkryta ( dla opini publicznej naturalnie , bo odpowiedni ludzie wiedza i wiedza co z tym zrobic ) ... ale bedzie sie działo , oj bedzie ...
Ja to mam jedno zmartwienie - gdzie my ich wszystkich trzymac bedziemy ... moze na tym "Narodowym" w Warszawie ...

Obrazek użytkownika Lusia

26-07-2013 [17:32] - Lusia | Link:

Jakby żyła w jakimś równoległym świecie, o odwrotności rzeczy oczywistych. Jest socjologiem i skąd u niej tyle braku rozeznania rzeczywistości, bo staram się nie sugerować złej woli. Może jest jakiś błąd w polskich studiach socjologicznych, które pozbawiają absolwentów postrzegania logicznego i umiejętności wyciągania prawidłowych wniosków z najprostszych faktów. Ta pani to nie jedyny przypadek tego co powiedziałam, dlatego odważyłam się sprawę uogólnić, nie będę jednak wymieniać po nazwisku innych znanych osób, bo felieton ich nie dotyczy.