Bigos, chaos i.....PiS

Ciężko jest ożywić w Polsce antysemityzm, bo on jest jak zdechły pies, więc może by tak ubojem rytualnym coś ugrać?  Najbardziej proizraelski rząd jaki mieliśmy, który prowadził tajne obrady z rządem Izraela, głosami swoich posłów, ale i posłów opozycji tego uboju zakazał, co było ruchem słusznym w obronie zwierząt, ale pochopnym, jeśli idzie o szeroko rozumianą politykę. Fajnie, jesteśmy w awangardzie państw, które rytualnego uboju zakazują, takich jak Szwajcaria czy kraje skandynawskie, ale pożytku z tego nie ma żadnego, a jedynie same kłopoty. Jeśli jesteśmy tacy pryncypialni, to zakażmy polowań. Zakaz taki obowiązuje na przykład w Izraelu. Biorąc pod uwagę, jak żenujący jest poziom polskiej polityki zagranicznej w wykonaniu Radosława Sikorskiego, oraz jak słabe i bezbronne jest dziś polskie państwo, stało się jasne, że nieprzychylne Polsce koła żydowskie podniosą wielkie larum. Ich reakcja jest wręcz histeryczna, bo kompromis i tak się znajdzie, ale znowu zaczęło się walenie w Polskę. To walenie dlatego ma miejsce, bo nasze elity w stosunku do organizacji żydowskich ułożyły się w pozycji leżącej. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina- nic innego nie słyszeliśmy od tych elit po 1989 roku w ich „dialogu” z Żydami. Dziś, tak jak i sto lat temu liczą się tylko silni i odważni. Słabi są kopani i wyśmiewani. Im dłużej klęczą, tym gorzej dla nich.
 
Nikt nie ma prawa mówić, że wie na pewno, co naprawdę stało się w stodole w Jedwabnem, bo same procesy i zeznania, w czasach totalitarnych rządów, pod kontrolą NKWD, to nie wszystko.  Ale „eliciarstwo” III RP już ustaliło, co się stało. No i potem mamy takie „Pokłosie”, gniot nad gnioty, do tego jeszcze z pseudofilozoficznym przesłaniem. Mamy więc po uboju bigos, podgrzewany księdzem Lemańskim, czy może raczej po prostu Lemańskim, bo słowo ksiądz średnio już do niego pasuje, choć się skruszył. Mamy jakieś jaja z jajkiem prezydenckim, i z samym zinfantylizowanym Prezydentem RP, który robi sobie z incydentu w Łucku jaja. No i mamy BOR, bezradną służbę, która za taki bezwład zostałaby w Izraelu zamknięta w klatce na pustyni Negew, w otoczeniu skorpionów i jadowitych węży. Mamy pitraszony miesiącami, ten sam nieświeży polityczny bigos przez nie wiadomo kogo. To znaczy wiadomo, że różne byłe służby się ożywiły bardzo. Lemański Star, ubój, jajko i totalny rozkład we wszystkich partiach politycznych. Poza tą jedną. Poza PiS- em.
 
Jak na dłoni było dziś widać, że ani Donald Tusk, ani Vicento Długa Ręka nad niczym już nie panują. Nie sprawdziły się żadne prognozy, w budżecie brakuje 24 miliardów złotych, a i to jest tylko takim ostrożnym wyliczeniem. Będą kolejne cięcia finansowe w ministerstwach, a Tusk mówi, że w 2014 roku będzie lepiej. Skąd on to wie? Bo do tej pory żadna jego prognoza gospodarcza się nie sprawdziła. Zresztą, premier może sobie mówić co mu się żywnie podoba, bo i tak wszyscy wiedzą, że kłamie, kręci, wymyśla, rzuca puste słowa, za chwile następne, aż wszystkim wszystko się pobigosi w głowach. Ludzie jednak, nawet Ci tuskopodobni, zaczynają się irytować. Co niektórzy są nawet  oburzeni, że łapówki już nie takie, jak były przy budowie autostrad. Tworzy się więc na naszych oczach chaos totalny. Platforma się rozrywa, PSL chwieje, a czerwoni mają znacznie więcej butów niż nóg i nie wiedzą, które teraz założyć: socjalne czy liberalne, czy po prostu a` la Kwaśniewski. Pełna anarchia.  
 
W tej anarchii zabiera na przykład, bardzo często, głos, niejaki Kazimierz Marcinkiewicz - człowiek wydmuszka, który na nic nie ma już wpływu, ale udaje, że trzęsie jeszcze całym Wall Street, o politycznej Warszawce już nawet nie wspominając. Jeśli on coś kuma z ekonomii, w co wątpię, to mógłby, cholewka jasna, zauważyć, że te bariery ochronne przy naszych kosmicznych autostradach są o blisko połowę droższe niż niemieckie, a tak poza tym Niemcy za 1000 metrów kw. autostrady płacą 287 tysięcy euro, a Polska aż 445 tysięcy euro, przy czterokrotnie droższej sile roboczej za Odrą. No to gdzie jest kasa? Panie Marcinkiewicz, był Pan blisko tego tematu, niech Pan powie. Mamy najdroższy w Europie beton do budowy konstrukcji mostowych, chociaż jesteśmy w tej branży europejską potęgą. Mówiąc wprost: ilu złodziei dorobiło się na autostradowym przekręcie? Cytowane liczby nie są wzięte z sufitu, tylko z raportu Europejskiej Izby Obrachunkowej. I to nie jest bigos i chaos???
 
Na tym tle, pełzającego upadku IIIRP, czy to się komuś podoba czy nie,  jest jeden filar, który sobie dość spokojnie stoi i całkiem nieźle się trzyma, pomimo kampanii nienawiści i oszczerstw. Co więcej, filar ten, jest dziś jedyną nadzieją na trochę normalności w Polsce, na uczciwe rządy. Jest to Prawo i Sprawiedliwość, jest to PiS, jest to Jarosław Kaczyński. To nie panegiryk, tak dla jasności, tylko stwierdzenie faktu, być może bolesnego dla skruszonego leminga, ale takie są realia. To jest PiS, od którego odczepiły się różne dziwne gwiazdy, którym przewróciło się w głowach, albo po prostu przyssały się do Brukseli i chcą tam pozostać na wieki. Jeśli pojawiają się głosy o możliwej koalicji Solidarnej Polski z PO, to trzeba się poważnie zastanowić, kim jest tak naprawdę Jacek Kurski, swego czasu pierwszy antypeowski pistolet. No, ale przyjdzie pewnie pora i tę zagadkę wyjaśnić. PiS jest nadal monolitem i chwała za to Jarosławowi Kaczyńskiemu, który trzyma całość w ryzach. To ważna sprawa nie tylko dla zwolenników PiS-u, ale także dla jego oponentów. Bo jak dojdzie już do totalnej anarchii i chaosu w naszym państwie, jak zaczną się „rzucać” nawzajem hakami, to będzie przynajmniej jedna siła polityczna zdolna do opanowania, i chaosu, i bigosu, i rozliczenia politycznych bankrutów.     

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

16-07-2013 [23:47] - fritz | Link:

co naprawdę stało się w stodole w Jedwabnem.."

*** Wiemy napewno dzieki zaczetej ekshumacji, ktora Zydzi poparli, ze w grobie jest najprawpodobniej 150 osob a nie 1500 i wiemy, ze Zydzi zazadali definitywnie przerwania eskhumacji, kiedy u pierwszych ofiar znalezione kule w glowach, co bylo i jest (sic!) dowodem na to, ze Niemcy byli obecni i ze Zydow w Jedwabnym mordowali.
Nie wiemy, ilu Zydow Niemcy zastrzelili a ilu zginelo od ognia. Stodole podpalone benzyna. Tylko Niemcy mieli benzyne.

Zydzi zrobili wszystko co mogli, zeby wszystkie fakty, ktore mogly zostac ustalone, nie zostaly ustalone, poniewaz obciazaly Niemcow, nie Polakow.
To jest szokujace.

Reszte wiemy z zeznan swiadkow.

Ekshumacje w Jedwabnym wbrew Niemcom i Zydom trzeba przeprowadzic.
Mowienie o zaklocaniu spokoju nie ma sensu poniewaz wlasnie rabini juz sie raz zgodzili na ekshumacje i jej asystowali do momentu, w ktorym "niewlasciwe, zle fakty" z ich punktu widzenia zaczeto wydobywac na swiatlo dzienne.

Obrazek użytkownika Noemi

17-07-2013 [07:10] - Noemi | Link:

Dziękuję Panu za tę celną notkę, czytałam jakbym przeglądała własne myśli.

Kim obecnie jest Marcinkiewicz? Człowiekiem na siłę szukającym pracy. Synekura w Goldman Sachs wygasła, a Izabel kosztuje. Zarobił trochę przy lobbowaniu DSS, ale to widocznie nie wystarcza na cotygodniowe weekendy na południowych wyspach.

Kim jest Jacek Kurski? Krótko pisząc: bratem Jarosława Kurskiego...