Aj waj!!! Panowie Rabini! Uprzejmie prosimy! Bez jaj!!!

Stali goście mojego blogu doskonale wiedzą, że konsekwentnie dbam o jego szarmancką formułę.

Tym razem jednak w tytule notki pozwoliłem sobie na drobne odstępstwo od tej żelaznej zasady.

Dlaczego?

Proszę łaskawie przeczytać oświadczenia zacytowane pod notką.

Kiedy przeczytałem te oświadczenia przypomniałem sobie, że u nas w domu była stara książka kucharska. Był w niej przepis na zupę żółwiową. Zaczynał się od zalecenia, że aby zupa była smaczna, trzeba żółwiowi uciąć żywcem nogi i głowę. Nigdy nie zapomnę słów, cytuję: "ponieważ jest to czynność obrzydliwa, należy jej wykonanie zlecić co pośledniejszej służbie", koniec cytatu.
 
Uwaga! Zaznaczam, że na komentarze zawierające wulgaryzmy i niezgodne w treści z regulaminem Portalu Nasze Blogi nie będę odpowiadał, a prawo ich ewentualnego usunięcia powierzam w ręce Administratorów.

Wiadomość z ostatniej chwili.
A ja jaj! Niefortunnie wywołałem temat jaj. I masz babo placek! Własnie rozbito jajo na panu prezydencie Komorowskim!

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki) 
 
Amerykański Komitet Żydowski (AJC) i działająca w USA żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) skrytykowały piątkowe głosowanie Sejmu, w którym odrzucono rządowy projekt dopuszczającej rytualny ubój zwierząt.
Amerykański Komitet Żydowski jest zaniepokojony przyjęciem przez Sejm zakazu religijnego uboju zwierząt, a "pierwszą ofiarą tej okrutnej decyzji będą społeczności żydowskie" - oświadczył dyrektor AJC David Harris. 

W komunikacie AJC podkreślono, że zdaniem polskich przywódców żydowskich za taki wynik głosowania w Sejmie odpowiadają "polityczne spory". "Ale uważają oni, że przyczyniły się do tego także antyżydowskie nastroje wśród niektórych parlamentarzystów" - dodano. 

"Wzywamy polskie władze ustawodawcze i sądownicze, by jak najszybciej uznane zostało prawo społeczności żydowskich do przygotowywania koszernego mięsa, zgodnie z tradycją żydowską - dodał Harris. - Byłoby więcej niż szokujące, gdyby w demokratycznej Polsce uniemożliwiono stosowanie uboju koszernego, który jest integralną częścią żydowskiej tradycji". 

Dyrektor ADL Abraham F. Foxman wydał oświadczenie, w którym napisał m.in., że "większość polskich posłów dała polskiej społeczności żydowskiej trzy możliwości do wyboru: nie praktykujcie waszej religii, nie jedzcie mięsa albo nie mieszkajcie wśród nas". 

Foxman uznał, że "oburzające jest zadanie takiego ciosu przyszłości Żydów w Polsce". Jego zdaniem głosowanie w Sejmie było "oczywistym naruszeniem wolności religijnej, wspieranym przez ignorancję jednych i bigoterię drugich". 

Za błędny uznał Foxman pogląd, że ubój rytualny jest mniej humanitarny niż ubój poprzedzony ogłuszeniem zwierzęcia. Napisał też, że "nasze regularne sondaże postaw w Polsce pokazują stale wysoki poziom antysemityzmu; prawie połowa Polaków żywi wielorakie antyżydowskie uprzedzenia".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tagore

14-07-2013 [17:49] - tagore | Link:

Koniecznie trzeba prosić zielonych o wsparcie
, brak jakichkolwiek uzasadnień do stwierdzenia że
ubój rytualny nie jest mniej humanitarny niż z ogłuszeniem
zwierzęcia.Świadczy o tym ,że niedługo ktoś podejmie temat
utrudniania praktyk religijnych Żydom i Muzułmanom.
A swoją drogą czy tej odrobiny koszernego mięsa dla mieszkających
w Polsce religijnych Żydów i muzułmanów nie można importować?
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie.Poza tym zakaz dotyczy uboju
przemysłowego ,a ten powiązany bezpośrednio z praktykami religijnymi
to naprawdę niewielka skala.

tagore

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-07-2013 [19:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Pisze Pan:
"niedługo ktoś podejmie temat utrudniania praktyk religijnych Żydom i Muzułmanom"
Opdpwiadam:
Ależ proszę Pana! Ten temat właśnie został podjęty.

Serdecznie pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika tagore

14-07-2013 [21:50] - tagore | Link:

Nie miałem na myśli tego pokrzykiwania ,które Pan zacytował.
Tylko stosowną kampanię w instytucjach międzynarodowych.

tagore

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

Z mojej strony pełna zgoda z Panem.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

Oni i tak będą wiedzieć swoje. Chodzi natomiast o to, by Polacy zaczęli wreszcie myśleć. I zaczynają, czego dowodem jet wynik sejmowego głosowania.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika PiS be with you

14-07-2013 [20:10] - PiS be with you | Link:

Foxman miszkajacy w USA robi sondaze w Polsce? Napisał też, że "nasze regularne sondaże postaw w Polsce pokazują stale wysoki poziom antysemityzmu; prawie połowa Polaków żywi wielorakie antyżydowskie uprzedzenia".

cikawe, duzo Polakow w Polsce i za ganicami jej maja odczucie ze jest wysoki poziom antpolonizmu w Izraelu i w swiecie i wiekszosc Zydow żywi wielorakie antypolskie uprzedzenia.... tak mlodych Zydow nauczaja w szkolach i uniwersytetach...

No i pytanie na koniec, a jak to bylo do tej pory? Jak koszerne mieso bylo przygotowywane do tej pory? Po cichu, czy bylo importowane?

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

No właśnie,

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika Leszek

14-07-2013 [21:23] - Leszek | Link:

Podobno narodowość żydowską zadeklarowało (wg ostatniego spisu) jedynie ok. 7 tys. osób zamieszkałych w Polsce. Więc amerykańscy Żydzi spokojnie mogą zaopiekować się swoimi rodakami w Polsce i dostarczyć im koszernego pożywienia. Nie jest to jakiś wielki logistyczny problem...Po co więc ten raban :)

Obrazek użytkownika wicenigga

15-07-2013 [02:44] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Dokładnie! Jakoś sobie radzili z tym swoim jedzonkiem, nie ma powodu, żeby to zmieniać. Czy na Bliskim Wschodzie ktoś się zastanawia jak bić świnie i czy w ogóle mają one prawo istnieć?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

Mogą, ale nie chcą. Proszę sobie już samemu dopowiedzię dlaczego.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Moją notkę napisałem nie po to, żeby jątrzyć lub prowokować, co mi zaraz zarzucą pijarowcy obecnej władzy, lecz po to, żeby ludzi zmusić do myślenia.

Obrazek użytkownika kris przybysz

14-07-2013 [23:03] - kris przybysz | Link:

gebelsowcy znowu w natarciu. Nie mordujesz okrutnie zwierząt jesteś antysemitą. Ale nie trzeba przeprowadzać wśród Żydów sondaży bo i tak 100% z nich jest rasistami opluwającymi Polskę i Polaków - zawsze, wszędzie, z małymi przerwami kiedy można zarobić dodatkowy szmal. A cóż na to antypolskie wystąpienie oskarżające po raz milionowy Polaków o antysemityzm, odpowie polskojęzyczny miłośnik banderowskich ludobójców, radosław gebels siko.ski z geemkowskiego msz RP.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

Prosiłem o nieużywanie nieeleganckich epitetów. Proszę napisać ten komentarz w innej formie, a zobaczy Pan, że skutek będzie lepszy.

Pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika wiskla61

15-07-2013 [00:50] - wiskla61 | Link:

Dziwię się, dziwię i nadziwić się nie mogę, że po przeczytaniu tej "notki" (przecież nie dyplomatycznej, a zresztą, kto wie) tylko pytania mi się nasuwają, no i anegdoty Horacego Safrina. 1.Czy ta "notka" nie jest prowokacją, żartem, falsyfikatem? 2. Zdanie "polskich przywódców żydowskich" jest nadesłane z Ameryki? Czy "polscy przywódcy żydowscy" rezydują w Ameryce na stałe czy czasowo? 3. Według jakiej procedury "polska społeczność żydowska" wybrała "polskich przywódców żydowskich"? 4. Jakie są obowiązki polskiej społeczności (do której ja należę) wobec "polskiej społeczności żydowskiej" (bo może ja z powodu mej nieświadomości tych obowiązków nie spełniam?!). Mam jeszcze wiele wątpliwości i pytań wobec tej wiekopomnej "notki". Sądzę, że najpoważniejsze gremia i autorytety międzynarodowe powinny się "notką" zająć, rozpatrzeć, ogłosić, bo dotyczy każdego państwa, w którym przebywa "społeczność żydowska". ..Przypomnę tylko, że w podobnej kwestii interpelację składał w Sejmie poseł Lepper za rządów premiera Millera; też z Ameryki ktoś napominał władze polskie, by nie utrudniały Michnikowi rozwijać AGORĘ...Bardzo liczę na prawników, że rozważą i wyjaśnią te i wiele innych problemów nadszarpniętych w zacytowanej tu "notce".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

Też na to liczę, co nie znaczy, że w tych prawnkoów wierzę, niestety.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika kasia

15-07-2013 [01:56] - kasia | Link:

bo polski sejm zakazal RYTUALNEGO UBOJU zwierzat.
Mielismy w sejmie w swietle reflektorow glosowanie w sprawie
RZEZI WOLYNSKIEJ i w sprawie UBOJU RYTUALNEGO.
Tylko dlaczego NIKT nie mowil o tym ze w tym czasie bylo czytanie
projektu zmian w prawie bankowym?
Zmiany te maja dotyczyc tego ze bank.. przedtem panstwowy , teraz
zagraniczny wystawia jenostronnie BANKOWY TYTUL EGZEKUCYJNY z ktorym
idzie do sadu i w ciagu trzech dni uzyskuje bez wiedzy i udzialu klienta
KLAUZULE WYKONALNOSCI i komornik moze wejsc na konto przedsiebiorcy, czy tez
pobory obywatela.
Przeczytalam o tym w polityce pl w art....RZEZ POLSKICH PRZEDSIEBIORCOW.
BANKOWY TYTUL EGZEKUCYJNY UMOZLIWIA BEZPRAWIE....
Moze na ten temat tez ktos u nas napisze?.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [09:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

Teraz, mam nadzieję rozumie Pani głębiej przekaz mojej notki.

Serdecznie pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika Freiherr

15-07-2013 [09:37] - Freiherr | Link:

Cytuje:"...większość polskich posłów dała polskiej społeczności żydowskiej trzy możliwości do wyboru: nie praktykujcie waszej religii, nie jedzcie mięsa albo nie mieszkajcie wśród nas". Szczerze mówiąc najbardziej odpowiada mi trzecia możliwość.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [17:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

Mnie również najbardziej odpowiada opcja trzecia.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Daf

15-07-2013 [09:38] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

gdyby Polska byla krajem silnym, dobrze rzadzonym, szanowanym i lubianym w swiecie i gdyby polskie spoleczenstwo bylo swiadomym obywatelskim spoleczenstwem, to ani AJC, ani ADL, ani inni by sie nie odwazyli krytykowac polskich decyzji.Jestem o tym gleboko przekonana, obserwujac postanowienia rzadow innych krajow, z ktorymi inni musza sie liczyc.

Powierzanie komus obowiazku rzadzenia krajem to bardzo powazna decyzja. Tych ludzi trzeba dobrze znac i WSZYSTKO o nich wiedziec.
Przed kilkoma miesiacami funkcje ministra obrony narodowej w Austrii objal mlody prawnik, juz z doswiadczeniem w rzadach regionalnych. TV przedstawila obywatelom sylwetke tego polityka - od szkoly powszechnej, poprzez studia, kariere zawodowa, wywiady z wieloma osobami, jego zainteresowania (sport, kultura), a na koncu rozmowa ze wzruszonymi rodzicami.
A w Polsce ? Komu Polacy powierzaja obowiazek rzadzenia krajem ?
Serdecznie Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2013 [10:35] - gorylisko | Link:

hitlerowa ojczystego i hitlerowa rządzonego...
chodzi mi o systemy wyborcze austrii i niemiec...uprzedzam, wszystko co pani napisze zostanie zweryfikowane w ambasadach w/w krajów w Londynie...
dlatego prosze się przyłożyć...
no i z tym wazeliniarstwem wobec drrrrra Pasierbiewicza...czy pani troche nie przesadza ? doniczek może zabraknąć i wazeliny
jeszcze raz poproszę o lekcję demokracji w wydaniu posthitlerowskim...

Obrazek użytkownika Daf

15-07-2013 [13:05] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Pani goryl, ja nie toleruje chamstwa, glupoty, zlego wychowania - to sa cechy charakteru ktore Pan reprezentuje.
Nie zycze sobie dlatego kontaktow z Panem - nie nalezy Pan do mojego srodowiska.
Gbyby mial Pan odrobine kultury osobistej to by sie Pan poprawnie zachowywal tu na blogu Pana Profesora.

Obrazek użytkownika gorylisko

15-07-2013 [15:34] - gorylisko | Link:

jak mnie pamięć nie myli qrwą pani nie nazwałem... wazeliniarstwo jest widoczne jak cholera w pani postach do drrrra Pasierbiewicza...
co do kontaktów... też sobie nie życzę żadnych figli z panią tudzież inne dialogi na cztery nogi byłyby nie wskazane...z mojej strony
cosik mi się zdawa, że szanowna pani zasłania swoją niewiedzę w tej materii... trudno, będę musiał napisać do ambasad i napisać o tem na własną rękę...
życzę pomyślności w podgumowywaniu się (to inne określenie wazeliniarstwa) drrrrrowi Pasierbiewiczowi...a także życzę pomyślności w jodłowaniu i zawijaniu sreberek

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

15-07-2013 [20:48] - BHKaczorowski | Link:

Chamstwo glupota zle wychowanie ... to chyba o sobie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [17:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

Bardzo Pani dziękuję za kolejny, świetny komentarz. Pozwoliłem go sobie zacytować na Niezależnym Forum Publicystów Salo24.

Pozdrawiam jak zawsze serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Post Scriptum
Jeśli mogę coś doradzić, komentarze internauty posługującego się pseudonimem operacyjnym "golylisko" proszę ignorować.

 

Obrazek użytkownika fritz

15-07-2013 [12:06] - fritz | Link:

Cytat: Z kolei Andrzej Halicki z PO, zwrócił uwagę, że w USA nie ma zakładów stosujących ubój rytualny, a ortodoksyjni Żydzi muszą importować koszerne mięso.

http://wpolityce.pl/wydarzenia...

Jak widac milosc nie zawsze idzie przez miejscowego rzeznika.

Na Zydow z Polski w USA czeka prawdziwy raj na ziemii jak juz Polske Rostowski zalatwi. Tez do USA chce wyjezdzac. Moze z rodakiem rabi Schaudrichem (przepraszam o ile nazwisko przekrecilem)sie zabierze, co tez chce wyjezdzac.

Obrazek użytkownika fritz

15-07-2013 [12:19] - fritz | Link:

od Foxmana w drodze.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-07-2013 [17:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wcale bym się nie zdziwił, jakby opublikowano takie oświadczenie.

Pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika Captain Nemo

15-07-2013 [19:17] - Captain Nemo | Link:

Mam wrażenie, że całe zamieszanie wokół uboju rytualnego ma być tylko zasłoną dymną dla jakiejś "grubszej sprawy".
Pozdrawiam Pana jak zwykle serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-07-2013 [11:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

Też mi to chodzi po głowie.

Serdeczności,
KP

Obrazek użytkownika PiS be with you

16-07-2013 [08:03] - PiS be with you | Link:

Aj waj!
Ja, jako "bydlo" wedlug Bartoszewskiego, jezeli bede "dorzynany" wedlug Sikorskiego, to wole nie cierpiec i byc "dorzynany" humanitarnie.... nie chce zeby w moim kraju Foxman decydowal jak ja mam byc "dorzynany" Polska nie jest ojczyzna Foxmana, ale jest moja. Szanowac katolicka Polske i nie mieszac sie w nasze decyzje Sejmu, tak jak ja nie mieszam sie w decyzje "knessetu".

A tak na nawijasie - Amerykański Komitet Żydowski (AJC) i działająca w USA żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL), czy to jest polski rzad na uchodzctwie/wygnaniu, zeby decydowac i wywierac nacisk na suwerenne panstwo?

A tak na drugim nawijasie - co robi koszerne mieso koszerne? - krótka odpowiedz to "kasa".. a troche dluzsza, to Rabin wydaje certifikat "koszernosci" i inkasuje "kase"... wiec najpierw trzeba ustalic/wymusic prawo "religijnego uboju zwierząt" i pozniej zmuszac biznesy/sklepy zeby sprzedawaly "koszerne mieso", a zeby mieso bylo uznane za koszerne, Rabin musi wydac certyfiat "koszenosci", oczywiscie za oplata... i tak jest to zloty biznes.... i o to tu chodzi... bo jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo ze chodzi o "kase"...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-07-2013 [11:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję za obszerny komentarz i pozdrawiam,
KP.