Rząd jednego dania, czyli flaki

Od kilku dni na ustach najwybitniejszych  przedstawicieli partii rządzącej jest tylko jedna postać: ś.p. Lech Kaczyński. Elicie III RP znowu udało się przekroczyć kolejną barierę, granicę, która wydawała się nie do przekroczenia. W sprawie, w której Tusk ponosi pełną odpowiedzialność za fatalne zapisy dla Polski, wysocy funkcjonariusze PO całą  winę za swoją porażkę w sprawie paktu klimatycznego zrzucają na nieżyjącego prezydenta. Tak, jak za życia odmawiali głowie państwa samolotu, tak teraz postanowili dobrać się do grobu prezydenta. Jak hieny cmentarne. Polityczne i pospolite hieny. Żeby chociaż była w tych pokrętnych wywodach kropla prawdy. Skądże. I premier, i jego ministrowie, ładują w ludzi kłamstwo za kłamstwem, bo a nuż ludzie w coś uwierzą. Ta ekipa jest w ogóle wyjątkowa. Minister finansów wyśmiewa u innych hasło powrotu do korzeni. Ale Jego można zrozumieć, bo to typowy kosmopolita, niczym niezwiązany z Polską, poza tym, że posługuje się – zresztą nieporadnie – językiem polskim. Jemu korzenie, tradycja, wartości związane z Ojczyzną, nie są do niczego potrzebne. Trzeba to bardzo mocno podkreślić, że cała ta ekipa unika w ogóle takich słów jak Polak, polskość, Polacy, etc. Tak jakby się wstydzili własnej tożsamości. Ktoś słyszał z ust polityka partii przekrętu, że jest dumny z bycia Polakiem?     
 
Dumą napawa natomiast ten rząd to, co należy do jego śmierdzących, przepraszam,  obowiązków. Tusk stwarza takie wrażenie, jakby sam dostał się do unijnego skarbca w Brukseli i niczym Kwinto, wyciągnął z niego te 400 miliardów złotych dla Polski. Mówi o tym tak, jakby zawiesił sobie te pieniądze na szyi i pełzł z nimi przez knieje do Polski, po drodze walcząc z leśnymi bandami i szalejącym huraganem. Wytworzono obraz walecznego premiera, tymczasem pieniądze, większe lub nieco mniejsze, idą z automatu.  Tak ma być i już. Nic do tego rządowi, bo to są pieniądze dla Polski, a nie dla Tuska. Nie mając nic innego do przekazania Polakom, Tusk zachowuje się tak, jakby dowodził  drużyną jednego dania, rodem z PRL-u. Nic już w barze nie ma poza flakami. PO  te flaki serwuje nam codziennie, do bólu. Tusk załatwił, wypracował, wynegocjował. Oni sobie robią  z nas jaja.
 
NIK mówi o  80 miliardach źle wydanych unijnych pieniędzy. Ponad dwa miliony młodych i wykształconych Polaków uciekło za granicę, bo nie miało co robić w Polsce. Z programu budowy autostrad, zrobił się program „Zerwany most”, żadna z dróg nie jest skończona, urywa się gdzieś w polu. Do tego drożyzna, lekceważenie ludzi, a czasami wręcz pogarda dla nich i premie po 35 tysięcy złotych dla urzędników w najgorzej zarządzanym mieście w Polsce, czyli w Warszawie. Przepraszam, ale czujecie tego bluesa? Jeden gostek z drugim gostkiem kasują co miesiąc po 6 czy 7 tysięcy złotych na rękę za partolenie wszystkiego co się da spartolić, a Hanna Gronkiewicz – Walz dorzuca im jeszcze forsę na wyjazd do Chin i na Seszele. Tusk i jego ekipa zajmują się w tym czasie jedynie utrzymaniem władzy, podziałem łupów, zatrudnianiem znajomych i  gadaniem w TVN 24.
 
Jeśli w Polsce w ogóle jeszcze dzieje się coś pozytywnego, to jedynie w samorządach lokalnych. One tworzą jako jedyne wartość dodaną. Szeroko rozumianą: od biznesu po rozwój kultury. Natomiast cala armia partyjna i urzędnicza w Warszawie to klasa pasożytnicza. Ona nic nie wnosi do naszego życia. Żeruje na pieniądzach z UE i pieniądzach budżetowych, nieustannie rozprowadza swoich ludzi po różnych instytucjach i zjada nam przyszłość. Zapaść państwa, bezwład jest już niemal powszechny. Bo nikt nie zajmuje się sprawami publicznymi, tylko własnym zwitkiem banknotów i własnym tyłkiem. Byle trwać tak jak teraz. I brać, brać, jak najwięcej od państwa. Młodzi ludzie to widzą i uciekają za granicę. Są bezradni, bo każde stanowisko jest polityczne, wszystko należy do Platformy, od kibla po urzędy centralne. Nikt się nie prześlizgnie. Wszystko  dla naszych. A Polakom serwujemy flaki. Codziennie, te same, odgrzewane flaki.  I jeszcze słyszymy smacznego.To ja poproszę w takim razie pomidorową, domową.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

04-07-2013 [14:25] - Leszek Witkowski | Link:

Tusk wyda 400 miliardow.

Obrazek użytkownika agnieszka

04-07-2013 [16:01] - agnieszka | Link:

Doskonaly tekst ... i moznaby sie serdecznie posmiac, gdyby to nie nas, Polski dotyczylo..
Zapytam naiwnie - czy jest juz jakas lista konkretnych inwestycji, ktore w ramach tych miliardow mialyby byc realizowane....? Czy tez dopiero "sie zobaczy" i POdzieli... ?

pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

04-07-2013 [17:24] - BHKaczorowski | Link:

zrobic z nich "pomidorowa" ale tak do trzeciego w tyl i przod , pokolenia.

Pozdrawiam Autora i Pania Agnieszke oczywiscie - BHK

Obrazek użytkownika agnieszka

04-07-2013 [18:46] - agnieszka | Link:

i rowniez bardzo serdecznie pozdrawiam.