TAKTYKA DLA PIS-u

Jak Jarosław Kaczyński powinien się zachować podczas operacji wymiany Donalda Tuska na nowszy model, prowadzonej przez Bronisława Komorowskiego? Od mądrości szefa opozycji zależy nie tylko byt jego partii – zastosowanie złej taktyki to niebezpieczeństwo zabetonowania „wiecznej przyjaźni z CCCP” na dziesięciolecia.
 
Jak na razie Kaczyński popełnia mnóstwo błędów. Celnie punktuje jeden z ostatnich prawicowych analityków, którego warto czytać:

„Z rosnącą irytacją i zdumieniem obserwuję cyrk rozpętany wokół prominentnej postaci PO - Jana Rokity. Nie dziwi mnie, że autorami spektaklu są dziennikarze portalu wPolityce i bliskie im grono „niepokornych” żurnalistów. Po nagłaśnianiu dywagacji Staniszkis, żenującej inscenizacji z Gowinem i grze wokół Wiplera – trzeba wielkich pokładów prostoduszności, by upierać się, że mamy do czynienia z poważnymi „analitykami” życia politycznego lub nie dostrzegać intencji tego środowiska.

Irytuje natomiast, że ten niewybredny spektakl, rozgrywany w fatalnej obsadzie i przewidywalnym scenariuszu, znajduje tylu bezkrytycznych odbiorców, a nawet jest wspierany przez polityków opozycji. W państwie, w którym tysiące zwykłych obywateli jest krzywdzonych i prześladowanych przez kastę komorniczą i tzw. wymiar sprawiedliwości, deklaracja Jarosława Kaczyńskiego o udzieleniu pomocy Rokicie, brzmi co najmniej niemądrze.” Aleksander Ścios, „ROKITIADA – O SUKCESORACH MICHNIKOWSKIEJ METODY”, podkreślenie moje

Jak jednak Kaczyński powinien się ustawić w rozgrywającej się na naszych oczach walce? Obojętność nic nie pomoże; wspieranie Komorowskiego przeciw Tuskowi (co najczęściej PiS obecnie robi) przy jednoczesnym rozejmie z Belwederem jest taktyką najgłupszą z możliwych. Komorowski wygra, a następnie zrobi porządek z opozycją, mając w ręku pełnię instrumentów władzy – prawodawstwo, służby specjalne, media i rozgrzanych sędziów. Licząc, że po wyeliminowaniu Tuska da się rozprawić z Komorowskim, Kaczyński wykazałby się skrajną naiwnością – zakrawającą na sabotaż. Za Belwederem stoi Moskwa, a w Polsce jej „delegatura” w postaci zdelegalizowanych służb wojskowych.

Z dostępnych rozdanych opcji można wskazać dwie. Jedna nierealna i druga jak najbardziej. Zacznę od nierealnej. W przypadku konfliktu dwu moich wrogów, z których jeden jest zdecydowanie słabszy, kogo powinienem poprzeć? Oczywiście słabszego. W naszych realiach ten scenariusz jest jednak nie do zrealizowania – po pierwsze, konflikt Tusk/Komorowski nie jest do końca rzeczywisty. To raczej rozgrywka w jednej bandzie o miejsce przy korycie. Tusk nie walczy z Komorowskim, ale raczej negocjuje dla siebie jak najlepsze warunki odejścia. Po drugie, po Smoleńsku Tusk jest tak umoczony, że otwarte wpieranie go przez PiS nie dałoby się „sprzedać” twardemu elektoratowi (ale jednocześnie da się łatwo sprzedać koncepcja Adama Lipińskiego - koalicja z post(?)komunistami z SLD…).

Pozostaje więc tylko wariant „zespawania”. Trzeba wykorzystać medialną nagonkę na Tuska i ogólnie na PO, by na dno szedł również Komorowski. Przy każdym medialnym ataku mediów głównego ścieku na Tuska i PO, Kaczyński powinien zwoływać konferencję prasową i pokazywać zażyłość Tuska i Komorowskiego, wzajemne deklaracje poparcia obu panów, sztywne powiązania Komorowskiego z PO od samego jej początku itp. Odbiorcy mediów na wzór psów Pawłowa powinni nabawić się odruchu kojarzenia Komorowskiego z Tuskiem i dołującą w sondażach Platformą. „Nasze media” nie powinny zajmować się niczym innym.

Postępując w ten sposób, wykorzystalibyśmy ogromną machinę medialno-służbową nakierowaną obecnie na zatopienie Tuska, do podtopienia największego zagrożenia dla Polski. Do tej rozgrywki można by dodać i inne demokratyczne elementy dla „bardziej oburzonych”…

Artykuł pochodzi z aktualnego numeru miesięcznika "idź POD PRĄD" - cena 3 zł, dostępny w kioskach RUCH, EMPiK i GARMOND oraz w prenumeracie zwykłej i elektronicznej.
W numerze między innymi: "Taktyka dla PiS-u", "Zanim wyemigrujesz", "Spowiedź u Turowskiego?", "Alternatywa dla Niemiec", "Darwin nawrócony?", "Dlaczego Bóg dopuszcza ból po stracie bliskich?", "Listy ateisty", "Okiem narodowca", "Okiem wolnorynkowca".

ipp 107

Zapraszam do siebie na Twittera:

"Nuncjusz: "Biskupi, kapłani i osoby konsekrowane mają być osobami wiarygodnymi" - wielu musiałoby się pozbyć literek "TW" przed imionami..."

"Cezary Gmyz: Kuchnia Polska odc. 5 - gościem jest Igor Janke | Telewizja Republika: http://telewizjarepublika.pl/K..."

"@cezarygmyz Taki gość w kuchni - to gwarantowana niestrawność! Trzeba zapić wódką z pieprzem - może wtedy nie zaszkodzi..."

"Zbliżenie Kaczyńskiego z Dudą http://wpolityce.pl/wydarzenia... i umizgi do "S" mogą otworzyć drogę do podmiany JK na "nowszy model"..."

Tu moje ostatnie kazania:

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kolo003

01-07-2013 [00:50] - kolo003 | Link:

Widzę, że Pastor działa na wielu frontach jednocześnie - porady duchowe, porady polityczne -czegóż chcieć więcej?

Obrazek użytkownika Noemi

01-07-2013 [08:49] - Noemi | Link:

A ja ciągle wyczuwam, że Pastor w głębi duszy żałuje, że ten JK nie wsiadł 10-go kwietnia roku pamiętnego, do TU 154
lecącego do Smoleńska. O ile łatwiej byłoby ustawiać pionki, coraz to nowe, na szachownicy. A, że tylko w domowym zaciszu lub na portalu internetowym, nic nie szkodzi. Duzi Chłopcy też muszą mieć swoje zabawki i swoją piaskownicę.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:31] - Paweł Chojecki | Link:

Poleganie na swoich odczuciach zaprowadziło Panią na manowce głupoty i bezmyślnego krzywdzenia innych.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:26] - Paweł Chojecki | Link:

Nie kupuję niechrześcijańskiego podziału na sacrum i profanum. Zajmuję się tym wszystkim, o czym czytam w Biblii. Problemem jest jednak zachowanie właściwych proporcji.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

01-07-2013 [11:21] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Niektorzy Polacy, ci nad Wisla, specjalizuja sie w cynicznym komentowaniu szczegolnie tego o czym nie maja zielonego pojecia. Mozna przeciez anonimowo mieszac z blotem innych - samemu nie angazujac sie w NIC i NIC nie potrafiac. Przejda przez zycie niezauwazeni, jako hamulce jakiegokolwiek rozwoju i postepu.
Tego NIGDZIE nie ma.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [15:42] - Paweł Chojecki | Link:

Dla sporej części naszych rodaków szkodzenie innym nadaje sens życiu...
Tak jest wszędzie, ale u innych narodów większy jest odsetek ludzi dających konstruktywny wkład do wspólnoty. U nas nie ma takich nawyków wyniesionych z domu oraz wiele pól aktywności obejmują sztuczne blokady.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-07-2013 [02:40] - Janko Walski | Link:

Z trafnej analizy Ściosa wyciąga Pan błędne wnioski.
To nie Jarosław Kaczyński, wiceprezesi i inni przywódcy PiSu powinni "spawać" tylko wszyscy pozostali, którzy zorientowali się, że PiS jest jedyną realną przeciwwagą ubekistanu, że jest jedyną polską partią. W pierwszej kolejności publicyści i analitycy, różne środowiska opiniotwórcze. Z wielu powodów. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza szef partii nie powinni zniżać się do jakiegokolwiek dialogu z g...em, czy odnoszenia się do wyziewów ubekistanu. Jeśli już mówimy o słabych punktach to jest nim właśnie wchodzenie w polemikę z oszustami, które od czasu do czasu przytrafia się liderom. Ja to rozumiem, jesteśmy tylko ludźmi i czasem trudno nie zareagować na jakąś szczególną niegodziwość, zwłaszcza wobec tych, którzy bronić nie mogą się. Uważam to jednak za błąd. Polemika nobilituje ubekistan i ściąga do poziomu, na którym dysponujący mediami oszuści zawsze wygrają właśnie dlatego, że są oszustami. Ustawianie konferencji prasowych pod wyziewy ubekistanu redukuje partię do roli rezonatora i kolejnego gracza, czyli de facto nic nie różniącego się od pozostałych "partii". W dodatku dziecinnie łatwego do pokonania z wymienionych wyżej powodów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:24] - Paweł Chojecki | Link:

Co do roli rezonatora obozu "naszych" ma Pan oczywiście rację - wielokrotnie pisał o tym Ścios. Jednak bez skutku. Pragne tylko zauważyć, że tekst dotyczy tylko bardzo wąskiego wycinka taktyki PiS - "Jak Jarosław Kaczyński powinien się zachować podczas operacji wymiany Donalda Tuska na nowszy model, prowadzonej przez Bronisława Komorowskiego?"

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:28] - Paweł Chojecki | Link:

Określenie "Kaczyński powinien" nie oznacza koniecznie osobistego zaangażowania, a jedynie sprawstwo. Myślałem, że to z kontekstu oczywiste.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wicenigga

01-07-2013 [02:40] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

I mimo iż Kaczyński z sobie tylko wiadomych powodów z rad Pastora nie korzysta, to jednak "mu rośnie". Temu Kaczyńskiemu.

Ale to nie znaczy, że temu Pastoru maleje! Ta obsesyjna potrzeba doradzania. Radzi zawzięcie dalej, czy Kaczor chce, czy nie chce, czyta, czy nie czyta.

Ostatnie, co pamiętam z wywodów Pastora, to jego twierdzenie, że Polskę może uratować jedynie Izrael :)))

Obrazek użytkownika Andrzej T.

01-07-2013 [09:28] - Andrzej T. | Link:

Przypowieści Salomona 10:23 Dla głupiego jest jakby igraszką popełnić haniebny czyn, lecz mądre postępowanie jest przyjemnością dla człowieka rozumnego.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:44] - Paweł Chojecki | Link:

Ta lekkość popisywania się publicznie swoją głupotą mnie zadziwia...

Pozdrawiam i dziękuję za cytat z Księgi,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika znowucospadlo

01-07-2013 [19:10] - znowucospadlo | Link:

"Ta lekkość popisywania się publicznie swoją głupotą mnie zadziwia..."

Ta lekkość wynika z wrażenia anonimowości.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [09:34] - Paweł Chojecki | Link:

Brak reakcji na jakiś komentarz zasadniczo oznacza ocenę, że nie niesie on w sobie żadnej treści merytorycznej lub poziomem głupoty/chamstwa przebił minimalny poziom do podjęcia dyskusji.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-07-2013 [10:45] - NASZ_HENRY | Link:

a robi się to tak:
Pedały, Pedofile, Palikoty; na jednym wdechu ;-)

Obrazek użytkownika fritz

01-07-2013 [11:08] - fritz | Link:

Tego co jest mozliwe do zrobienie w polaczeniu z samobojczo bledna analia sytuacji.

Nie czytalem Sciosa, ale jezeli w ten sposob mysli, jak autor przedstawil to widac granice miedzy politykiem jakim jest JK a analitykiem o horyzoncie ograniczonym do 180 stopni zamiast 360 stopni.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [15:43] - Paweł Chojecki | Link:

Co więc Pan proponuje? Razem z Putinem budować nowe RWPG?

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika altair

01-07-2013 [19:17] - altair | Link:

Nie trzeba nic nowego proponować. To co robi Kaczyński jest wystarczające. Nie należy przesadzać.
A co najważniejszym jest, to ten "słaby strateg" - Kaczyński, póki co jest lepszym strategiem.
Jeśli rzeczywiście jest Pan pastorem, to ja ze swojej strony proponuję Panu trochę pokory - pycha jest przecież grzechem. Nie ma też Pan monopolu na rację, ja jak @fritz, z Pana tezami się po prostu nie zgadzam.
PS.
Ten komentarz, że nie będzie Pan komentował chamstwa - co ta ma być? Myśli Pan, że jest nieomylny a kto się nie zgadza to cham? Może wystarczy, że Pan usunie komentarz, który uważa za niepochlebny i utrzymamy poziom naszej dyskusji lub ją zniszczymy...

Obrazek użytkownika m.

01-07-2013 [15:51] - m. | Link:

Zgadzam się. Jest to możliwe do realizacji i może okazać się skuteczne.
Taktyka spawu była też stosowana przez drugą stronę. Tusk z Komorowskim, w dobrych nastrojach, ramię w ramię, zgoda buduje - był to częsty obrazek. Jeśli "oni" ich teraz wolą oddzielnie, to "my" wolimy razem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [16:17] - Paweł Chojecki | Link:

Obawiam się, że "nasi" taktycy skierują obóz patriotyczny tylko przeciw Tuskowi pośrednio umacniając Komora i Schetynę. Putin może spać spokojnie mając takich graczy przeciw sobie...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

01-07-2013 [18:28] - xena2012 | Link:

konflikt Komorowski-Tusk jest sztuczny i wydumany .Nawet nie wiem czy pan Igor Ostachowicz go nie wymyślił dla tzw.zmyłki.Boje w PO też podejrzanie śmierdzą sztucznością i narzuconym o wewnetrznej opozycji scenariuszem z Gowinem w tle.Takich pułapek na Kaczyńskiego będzie teraz coraz więcej i więcej.Dlatego oprócz dobrych rad i słów otuchy należy uwypuklać ,przekładać z polskiego na nasze założenia polityki PiS-u,analizować,nawet krytykować to co wydaje sie nierealnedo wykonania i czego społeczeństwo nie kupi.No i rozmawiać z ludźmi,rozmawiać,rozmawiać....

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-07-2013 [19:20] - Paweł Chojecki | Link:

"Dość Tuska i Komorowskiego"

http://poznan.gazeta.pl/poznan...

Tak trzymać!

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

01-07-2013 [20:47] - pst | Link:

Ogólnie człowieka cieszy, gdy może komuś przyłożyć lub poniżyć go, a ten, kto daje okazję do tego jest traktowany życzliwie. Wykorzystywano z powodzeniem tę ludzką/polską cechę w kampanii przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu. Podejrzewam, że założenie jest takie,że PiS nie pójdzie "przeciw naturze" i będzie przywalał Tuskowi i lubił Komorowskiego.