Z ŻABIEJ CZY BOŻEJ PERSPEKTYWY?

Co odróżnia chrześcijan od niewierzących? Jak powinniśmy patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość? Jaka winna być nasza perspektywa? Na czym polegał błąd apostołów? Jaką lekcję dali nam węgierscy protestanci? Czy jesteśmy skazani na sukces?

Wykorzystane fragmenty Biblii: Jan. 4, 35; Ef. 1,15-20; Łuk. 21,26-28

Zapraszam do wysłuchania mojego kazania z ostatniej niedzieli - Lublin 23.06.2013

Z żabiej czy Bożej perspektywy?

NOWY NUMER "idź POD PRĄD" JUŻ W KIOSKACH RUCH, EMPiK, GARMOND oraz w prenumeracie zwykłej i elektronicznej.

W numerze między innymi: "Taktyka dla PiS-u", "Zanim wyemigrujesz", "Spowiedź u Turowskiego?", "Alternatywa dla Niemiec", "Darwin nawrócony?", "Dlaczego Bóg dopuszcza ból po stracie bliskich?", "Listy ateisty", "Okiem narodowca", "Okiem wolnorynkowca".

108

Co nowego u mnie na Twitterze?

"Zbliżenie Kaczyńskiego z Dudą http://wpolityce.pl/wydarzenia... i umizgi do "S" mogą otworzyć drogę do podmiany JK na "nowszy model"..."

"Aleksander Ścios: Casus Snowdena wygląda na jeden z pierwszych ciosów zadanych Ameryce przez sojusz rosyjsko-chiński.Następne mogą być bardziej bolesne."

"@SciosBezdekretu Oznacza to, że USA są bardzo słabe - tak bezczelne zagranie poprzedziły mniejsze prowokacje bez należytej reakcji."

"Małe zwycięstwo - adwokat z ROMB pokonał biurokratów z Wojewódzkiej Komendy Policji - http://www.youtube.com/watch?v..."

"Dla kochających bajki o demokratycznej Rosji w Europie: http://polish.ruvr.ru/2013_06_... Logo w tekście pokazuje prawdziwe miejsce i korzenie Rosji."

"III RP wypluła do samej Anglii 2000 lekarzy- http://biznes.onet.pl/angielsk...  A więc polska babciu szoruj do kolejki - może dożyjesz do wizyty..."

"Andrzej Zybertowicz: Po 12tej wystąpię u Aniołków (o samo-dzielnym myśleniu): http://wpolityce.pl/wydarzenia... potem na konferencję KG Policji o korupcji wśród policjantów"

"@AndZyberto Dania odgrzewane nie cieszą się popularnością. Ale trzeba próbować. Czy Pani Klejnowska odegra jakąś scenkę z "Pożaru w burdelu"?"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Daf

30-06-2013 [10:48] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

z mojej perspektywy uwazam, ze sukces Polski to sprawa bardzo odlegla, niemozliwa. W zadnym innym kraju Europy spoleczenstwo nie jest tak bardzo sklocone.
Bezmiar chamstwa, bezmiar glupoty, bezmiar nienawisci. I to nie tylko na portalach internetowych - to jest niestety obraz polskiego spoleczenstwa.
Wiem jak jest w innych krajach pojmowany patriotyzm, wiem jak inne kraje budowaly i buduja swoje rozne instytucje, czesto z niczego ale przy akceptacji spoleczenstwa i w oparciu o sprawiedliwe przepisy prawne.

Tego w Polsce nie ma. Kazda nowa inicjatywa jest natychmiast zwalczana.

Katolicyzm ? protestantyzm ? inne religie ? W innych krajach Europy juz dawno ludzie roznych narodowosci i religii zyja spokojnie obok siebie - szanujac sie wzajemnie.
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika danuta

30-06-2013 [11:33] - danuta | Link:

1. Czy w "innych krajach Europy" równie bezczelnie jak w Polsce grasują sowieckie służby?
2. Co "inne kraje Europy" zrobiły, by Polsce - członkowi UE pomóc w budowaniu nie odciążonej postkomunistyczną agenturą demokracji (proszę sprawdzić: Fundacja Konrada Adenauera...)
3. Co "inne kraje Europy" (OBWE!!!) zrobiły w kwestii sowieckich serwerów przesyłających do Polski gotowe  wyniki wyborów?
4. Czy "inne kraje Europy" ZAAKCEPTOWAŁY sposób pozbywania się niewygodnych prezydentów, zastosowany w Smoleńsku?
5. Co Pani proponuje uczynić z Polską, krajem, którym Pani pogardza? Wymazać z mapy Europy? Oddać  "innym krajom Europy"? Zburzyć, zniszczyć i zaorać?
6. Co zrobić, żeby nie drażniło Pani wysublimowanego smaku  polskie społeczeństwo - czyli "bezmiar chamstwa, głupoty i nienawiści"?
Co z tym społeczeństwem - utrapieniem "innych krajów Europy" zrobić?  Delegować na Kołymę? Poddać "humanitarnej eutanazji"? Poddać mniej humanitarnej eutanazji? Reaktywować Auschwitz i inne ośrodki resocjalizacyjne - specjalnie dla Polaków??
 
 

Obrazek użytkownika Daf

30-06-2013 [12:25] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

ad 1 : Tak, z pewnoscia. Ale silne panstwa i spoleczenstwa obywatelskie sobie i z tym radza.
ad 2, 3 i 4: Zechce Pani laskawie przyjac do wiadomosci, ze inne kraje dbaja same o swoje bezpieczenstwo. Dbaja tez o poprawne wspolzycie z innymi krajami, szczegolnie ze swoimi sasiadami. We wlasnym interesie.
W sprawie Smolenska USA, UK, NATO, EU proponowaly natychmiast pomoc. Rzad polski pomoc ta odrzucil, a narod polski nie reagowal i wybral ten rzad ponownie. W sprawie kontroli wyborow obywatele zglaszali spontanicznie woja bezinteesowna pomoc, niestety z tej pomocy NIKT nie chcial korzystac.
ad 5 i 6: Myli sie Pani zasadniczo. Nie ma Pani ani prawa ani powodu do wyrazania takich opinii.

Co robic ?
Zaczac mowic prawde, nawet najbardziej bolesna.
Przestac obciazac wina za katastrofalna sytuacje w Polsce "tych innych", przestac doszukiwac sie wszedzie zdrady, teorii spiskowych itp .
Zaczac sie wzajemnie szanowac.
Zycze Pani milego popoludnia - i opamietania.

Obrazek użytkownika danuta

31-07-2013 [14:43] - danuta | Link:

... którego użycie natychmiast demaskuje zakutego leminga i dekonspiruje agenta. 
"Teoria spiskowa"... 
Życzę Pani wielu miłych popołudni bez opluwania Polski i Polaków na zlecenie.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

30-06-2013 [21:29] - BHKaczorowski | Link:

Wielkie dzieki .... innym juz rece opadaja .
Tylko jedno dodam - szkoda czasu . To tak jakby "wiejskiemu wychodkowi" tlumaczyc ze ma pachnac !
Ale bardzo trafnie i czytelnie. Naturalnie nie przyniesie to zadnego zrozumienia bo to b....al.

PS. Jest jeszcze wiele innych przyczyn , ale szkoda czasu ...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-06-2013 [20:21] - Paweł Chojecki | Link:

Odbudowę Polski trzeba rozpocząć od odbudowy jednostki. Nasz naród ma chorą, zatrutą duszę. To tu trzeba zastosowac w pierwszym rzędzie lekarstwo. następnym krokiem są małe wspólnoty, gdzie praktykuje się sztukę zgodnego współżycia ze sobą wzajemnie i z własnym sumieniem. Na tym gruncie może dopiero powstać Wolna Polska.

Pozdrawiam serdecznie!
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

30-06-2013 [16:49] - Emigrant Szkot | Link:

...Bezmiar chamstwa, bezmiar glupoty, bezmiar nienawisci. I to nie tylko na portalach internetowych - to jest niestety obraz polskiego spoleczenstwa....
A frau daf jest najlepszym przykladem i obrazem powyzszego.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-06-2013 [20:17] - Paweł Chojecki | Link:

Postawiła Pani bardzo wysoką poprzeczkę:

"Zacząć mówić prawdę, nawet najbardziej bolesna."

Tak wysoko w Polsce skacze chyba tylko parę osób i to nie z tych "publicznych". Reszta uprawia "pijar"...

Z poważaniem,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

30-06-2013 [20:36] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Dziekuje za opinie. To co napisalam, to nie tylko moje obserwacje. Ogladalam wczoraj w TV TRWAM ciekawy program o sytuacji w kolejnictwie. Jest przerazajaca, dwaj panowie ze Zwiazku Zaw. Kolejarzy mowili tez o skandalicznych kontaktach miedzyludzkich, o chamstwie, pogardzie, klamstwach i pomiataniu ludzmi. Tego przeciez nie bylo nawet za komuny.
Czas najwyzszy zajac sie odnowa moralna Polakow. Bez tego nie bedzie wolnej i sprawiedliwej Polski. Wystarczy popatrzec, co sie tu na portalu dzieje.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-06-2013 [23:50] - Paweł Chojecki | Link:

Za komuny proces degradacji był spowolniony z dwu powodów - spory odsetek ludzi przedwojennych oraz gorset sztywnego państwa. Po 89, tego zabrakło i szybko ujawniła się prawdziwa natura narodu. Teraz nawet silne państwo nie powstrzyma upadku społeczeństwa. Potrzeba rewolucji moralnej/duchowej.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Złotnick

30-06-2013 [20:27] - Złotnick | Link:

Bardzo mi się podoba analiza tekstu z listu do Efezjan - to zastanowienie się, rozwinięcie, jak praktycznie wyglądałoby to, o czym myślał ap. Paweł. Rozumienie własnej tożsamości jako dziecka Bożego daje szansę realizacji projektów na miarę pełni możliwości, bo nie tylko swoich, ale jeszcze wspartych Bożą mocą.

A tekst z Ew. Łukasza: "A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze." skojarzył mi się z takim wydarzeniem, nie pamiętam konkretnie, ale w jakimś kraju muzułmańskim wieszali Chrześcijanina - były zdjęcia z egzekucji i ten człowiek szedł na śmierć właśnie wyprostowany, z podniesioną głową, jako dumny obywatel Nieba. Zapadł mi w pamięć ten obraz - jako wzór.

pozdrawiam i obyśmy żyli coraz bardziej tak, jak zobowiązuje nasze obywatelstwo

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-06-2013 [23:46] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za mądre słowa i wspaniały przykład obywatela Nieba.
Nasze zadanie jest naprawdę poważne - nie chodzi o byle jakie przeżycie czasu na ziemi, nie nawet przeciętne - mamy dorosnąć do pełni!

Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,
Efez. 4:13

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki