MANIPULACJA MEDIALNA WOBEC PROFESORA BINIENDY

Portal dziennik.pl donosi,  że NPW wreszcie “dopadła” i przesłucha w charakterze świadków Marię i Wiesława Biniendów. Są oni autorami wielu ekspertyz przygotowanych na potrzeby ZP, ale oczywiście czynności wobec przesłuchiwanych nie zostaną ujawnione. Prosty wniosek właściwie nasuwa się sam -chodzi o fakt medialny, że prof Binienda został przed jasne oblicze polskich biegłych doprowadzony, a reszta musi pozostać w sferze domysłów.
“Eksperci zespołu parlamentarnego, badającego katastrofę smoleńską, prof. Wiesław Binienda i jego żona stanęli przez wojskową prokuraturą. Pościg za Biniendą trwał kilka dni, jak ustaliła rp.pl” – wali na czołówkę “gorącego newsa” tabloid

W związku z tym, że cytuje portal rp.pl, sięgamy do żródła    i co się okazuje….

Rp.pl niczego nie ustaliła. Zacytowała jedynie wypowiedz zakompleksionego, wściekłego na PiS mecenasa Rogalskiego. W dodatku wypowiedz o wyimaginowanym pościgu, która dotyczyła niesfinalizowanego spotkania prof. Biniendy z NPW  z ubiegłego roku!  Wówczas, przypomnijmy, prokuratorzy proponowali jedynie spotkanie nieformalne, bez oficjalnego wezwania.  Prof Binienda zaproponował więc grunt neutralny i czekał na biegłych przez dwie godziny w Sejmie. Do spotkania nie doszło, a mec Rogalski szukający zemsty po utracie  pracy dla rodzin smoleńskich, uknuł teorię, że to Antoni o “strasznych oczach” obezwładnił prof Biniendę i nie pozwolił mu na spotkanie.

“Ten pościg za Biniendą trwał kilka dni. Bez rezultatu. Prokuratorzy wydzwaniali do mnie, nawet nie wiedziałem, co im powiedzieć” –wyżalił się mecenas

Rp.pl dodaje, że Binienda był w mailowym kontakcie z prokuraturą ( co logicznie przeczy idei “pościgu” ), a  otrzymane wczoraj formalne wezwanie, od razu zdecydował się przyjąć. Portal uzupełnia też wiedzę czytelnika o mecenasie : “Wczoraj Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wszczęła przeciwko Rogalskiemu postępowanie dyscyplinarne, które dotyczy tamtego wywiadu. Zarzuca się mu, że podczas tamtej rozmowy miał naruszyć etykę i złamać tajemnicę adwokacką”

Szkoda, że dziennik.pl nie stać na odrobinę rzetelności w sprzedawaniu newsów. Jednocześnie można “pogratulować” pięknej manipulacji! Przekaz dla 98% niezorientowanych w szczegółach sprawy czytelników jest jasny – prof Binienda ucieka przed prokuraturą. Aż dziw, że “błękitny” TVNu nie zmontował jakiegoś pościgu rodem z filmu “Ronin” ulicami Warszawy! Za sterami "błękitnego" oczywiście wszechstronny mecenas Rogalski!
 
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/431679,prof-binienda-przed-wojskowa-prokuratura-poscig-trwal-kilka-dni.html
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

28-06-2013 [21:44] - Janko Walski | Link:

od zawsze. Jeśli komuś kiedykolwiek wydawało się, że trafił na prawdę to tylko dlatego, że nie zainteresował się tematem głębiej.

I będzie to trwało dowolnie długo, gdyż dzisiaj tymi kłamstwami lemingi oddychają.  Oddychają, i to jest najgorsze, z ulgą. Gdyby tych kłamstw nie było musiałyby uznać pod naporem rzeczywistości, że w rzeczy samej są lemingami. To jest takie stabilizujące ABSURD sprzężenie zwrotne. absurd nie gorszy od peerelowskiego.

Obrazek użytkownika dogard

29-06-2013 [10:07] - dogard | Link:

zdecydowanie opie...ja tenze dziennik--toc to smiec rynkowy,gowno wybiorcze bis i tyle..