Jaki kraj, tacy terroryści

Fascynującym jest dla mnie kraj, w którym by postawić na nogi wszystkie media, państwowe służby, policję i antyterrorystów (a czasem nawet dokładniej rzecz ujmując, cytując rzecznika prasowego policji Mariusza Sokołowskiego 443 policjantów i 22 psy) wystarczy:
- umiejętność wysyłania maili;
- chęć wysadzenia sejmu za pomocą szarży ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi (!?);
- posiadanie flagi i dwóch gwizdków (odpowiednie skreślić).

Duma mnie wręcz rozpiera, gdy czytam relację z dzisiejszej konferencji prasowej pana ministra Sienkiewicza oraz premiera Tuska. Zatrzymano podejrzanego, który wywołał panikę oraz paraliż wielu szpitali i instytucji państwowych! Stosował zawiłe techniki ukrywania swej tożsamości internetowej, ale dzięki kapitalnej pracy analityków, policjantów, agentów, udało się gada namierzyć. Nie możemy zdradzić w tym momencie jego tożsamości, mówi tajemniczo minister, ale... premier dopowiada - możemy powiedzieć, że jest antypatyczny! 

Ciekawe, czy okaże się równie antypatyczny jak Brunon K, niedoszły zamachowiec, którego wina oraz zdolności sprawcze są tak oczywiste, że każdego, kto poddaje w wątpliwość działania ABW wspomniany minister spraw wewnętrznych uznaje za oszołoma, który wierzy w smoleński hel. Ciekawy człek zresztą z pana Bartłomieja Sienkiewicza - miał kapitalną prasę, od samego początku uznawany za wspaniałego, wybitnego wręcz eksperta i profesjonalistę. 

Znawca i piewca Rosjan. Po Smoleńsku pisał jakże krzepiące serca odezwy do naszych wschodnich braci "Jesteśmy pod wrażeniem pomocy i solidarności, jakich doświadczamy od państwa rosyjskiego, a także zwykłych mieszkańców Rosji, w tragicznych dla nas okolicznościach (...) Przeżywając dzisiejszą tragedię widzimy, że nie jesteśmy sami, tak jak to było siedemdziesiąt lat temu. Są z nami, łącząc się we współczuciu i powszechnie zrozumiałym języku gestów i pomocy, władze i obywatele Rosji - państwa, które jest prawnym sukcesorem ZSRR". Wykazywanie błędów w smoleńskim śledztwie uznaje za histerię oraz próbę politycznego, obrzydliwego przejęcia władzy przez totalitarną opozycję. Skandaliczne nadużycia władzy IV RP w prowokacji pani Sawickiej piętnuje z uwielbieniem. Uczciwie przyznaję - do roli szefa rządowej policji nadaje się jak widać wzorcowo. Wierny i zawsze wie, co powiedzieć.

Czekam niecierpliwie, jak żołnierz premiera Tuska poradzi sobie z rozpaczliwą odezwą o pomoc prezydenta oblężonego przez narodową hołotę i kibolów-faszystów Wrocławia. Tylko dzięki starannym przygotowaniom do wizyty na Uniwersytecie Wrocławskim wybitnego profesora Baumana, wywiadowczej działalności policji, udało się udaremnić niecne plany uzbrojonych we flagi, gwizdki i silne gardła bandziorów. Chwała i cześć bohaterom! 

Żebyśmy się jednak dobrze zrozumieli, odsuwając na bok ironię (troszeczkę). Każdego sprawcę fałszywego alarmu bombowego ukarałbym finansowo i karnie tak, że kolejny pacan zastanowiłby się 10 razy przed głupim mailem lub telefonem niezależnie od zdrowia psychicznego. Wielkim zwolennikiem przerywania wykładów nie jestem, ale z drugiej strony zawsze uważałem, że jak sobie profesor z grupą głośnych słuchaczy nie potrafi poradzić bez pomocy antyterrorystów, to raczej średni z niego specjalista - zwłaszcza jak to humanista podobno. Dowiedziałem się ponadto, że hasła "wypier..." oraz "precz z komuną" to okrzyki faszystowskie. Człowiek się całe życie uczy. 

Budzi się we mnie jednak naturalny odruch wrodzonej odporności na głupotę (zwłaszcza, jak ktoś chce głupiego zrobić ze mnie) - gdy usiłują mi wmówić, że polskie służby ratują nas na co dzień przed ojczystymi bin brunonami, faszystowską hołotą zakłócającą wykłady wybitnych naukowców oraz antypatycznymi terrorystami z Chrzanowa - katastrofa smoleńska, niewyjaśniona śmierć generała policji, wszechobecna korupcja, gospodarcza przestępczość? Nieważne... Premier Tusk, prezydent Dutkiewicz i minister Sienkiewicz na straży! Polaku, śpij spokojnie, czuwamy, zwłaszcza, że za rogiem czai się ten niedobry PiS!

Eh, jaki kraj, tacy terroryści...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

26-06-2013 [06:57] - xena2012 | Link:

dominowały wczoraj w TVP Info wśród zaproszonych gości.Brakowalo tylko dyżurnego antyterrorysty Dziewulskiego,chyba,ze ja przeoczyłam.O podejrzanym osobniku wiemy że jest antypatyczny.Może to Niesiołowski?

Obrazek użytkownika taganka

26-06-2013 [12:24] - taganka | Link:

cytat z artykułu:"Jesteśmy pod wrażeniem pomocy i solidarności, jakich doświadczamy od państwa rosyjskiego......".
Cytat z dawnej poezji:"Kiedy w Polsce zabrakło zboża Stalin spichrze radzieckie otworzył".

Widać, że na Rosji, tak jak dawniej na ZSRR, zawsze możemy polegać.