DLACZEGO HIERARCHOWIE NADAL KOLABORUJĄ Z MOSKALAMI?

Dzisiejsza rewelacja Radia Wnet to tylko maleńki fragment rzeczywistości, która rozgrywała się wokół Jana Pawła II za Spiżową Bramą. Maleńki, ale bardzo znaczący. Oto jeden z najlepszych (zdekonspirowanych) agentów komuny pozyskuje informacje o najtajniejszym spotkaniu papieża od jego najbardziej zaufanego współpracownika - OSOBISTEGO SEKRETARZA! Co więcej, ten obecny wysoki hierarcha polskiego katolicyzmu usadowił się przy Karolu Wojtyle na wiele lat przed przeprowadzką do Watykanu (od roku 1966). Jeśli Turowski zdobył jego zaufanie i przejmował od niego najtajniejsze informacje, to kto jeszcze korzystał z łatwowierności i wylewności krakowskiego hierarchy?

Takich pytań w normalnym państwie i społeczeństwie powinno się postawić o wiele więcej i to bardzo dawno temu. U nas mamy jednak zgodna zmowę milczenia - komuniści chronią swoje źródła i używają ich dalej do swoich celów (od iście prozaicznych w rodzaju Stella Maris do politycznych o skali pojednania z cerkwią Putina), hierarchowie chronią swoją przeszłość lub osłaniają kolegów w imię korporacyjnej solidarności zwanej dla zmyłki "dobrem Kościoła", naród zamyka oczy i uszy na prawdę, bo katolicyzm to ostatni bastion na drodze zagłady Polski. Nawet najmądrzejsi przedstawiciele naszych elit nie poruszają bolesnego tematu kolaboracji hierarchów za PRL i dziwnych zdarzeń z otoczenia JP II  w obawie przed niezrozumieniem i gniewem ludu, który okrzyknie ich "stronnikami Palikota".

Na tym milczeniu najbardziej korzysta Moskwa. Ma w hierarchach posłusznych wykonawców swojej polityki, może dalej bezkarnie uzależniać od siebie państwo polskie mając pewność, że ci, którzy mogliby przywrócić narodowi czujność, będą go dalej utrzymywać w bezbolesnej nirwanie.

Bez lustracji biskupów i zbadania pod kątem działań agenturalnych pontyfikatu Karola Wojtyły Polska nie stanie samodzielnie na własnych nogach. Tu spoczywa klucz do autentycznej wolności narodu. Niestety nawet 'nasze autorytety' paraliżuje strach przed poruszeniem zagadnień 'kluczowych" - zamiast tego będziemy mieli nadal radosne kibicowanie sondażom i organizację niczego nie zmieniających marszów...

"idź POD PRĄD" - jedyna gazeta, która pisze o tym, o czym inni nawet boją się pomyśleć!

ipp 107

Zapraszam do siebie na Twittera:

"Bartosz Marczuk: Dzieci Bajkowskich wypuszczone do domu!!!"

"@BartoszMarczuk To cieszy. Nadal jednak pozostają prawa i szpicle, którzy doprowadzili do tragedii Bajkowskich. To nasi narodowi wrogowie.'

"@AndrzejDuda @ISzafranska @BartoszMarczuk Oby zaznali sprawiedliwej kary ci, którzy skazali te dzieci i rodziców na straszną traumę!"

"Zwolennikom ekumenizmu międzyreligijnego, modłom w Asyżu itp. dedykuję spójny przekaz ST i NT: 2 Kron. 6:14,33 i Dz.Ap. 4:12"

"Nawet największe przedsięwzięcia rozpoczynają się od pierwszego,często małego korku 1Kron.22:16 Wstań więc i rób,a Pan niech będzie z tobą."

"Rosjanie u granic Izraela?!? Koniec świata! - http://polish.ruvr.ru/2013_06_... "

KOŚCIÓŁ A SŁUŻBY SPECJALNE"

CZ. 1

CZ. 2

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2013 [16:28] - NASZ_HENRY | Link:

Intencje czyste,
Grzechy soczyste ;-)

Obrazek użytkownika dogard

11-06-2013 [17:14] - dogard | Link:

intencje znane grzechy POchowane

Obrazek użytkownika Sizar

11-06-2013 [16:30] - Sizar | Link:

Z premedytacją naród w dół wpychają, byle tylko sami na górze zostali. Ale to może na dłuższą metę i dla nich okazać się bolesne.

Słuszne podsumowanie. W mediach - również tych podobno "naszych", "niezależnych" i "niepokornych" - ciężko znaleźć poważną dyskusję na ważne tematy.

Obrazek użytkownika dogard

11-06-2013 [16:34] - dogard | Link:

rzekles A ,to dawaj nastepne litery alfabetu.7-9 lat temu mielismy nazwiska agentow w sutannach, krecacych sie przy JP II; skocz do nich PONOWNIE.NIKT CI NIE BRONI.NIE ZAPOMNIJ JEDNAK O 85% AGENTURZE ANTYPOLSKIEJ wsrod pastorow...nieladnie o swoich zapominac, fe..

Obrazek użytkownika znowucospadlo

11-06-2013 [16:51] - znowucospadlo | Link:

@dogart "nieladnie o swoich zapominac"

Radzę zapoznać się z jedną z inicjatyw pastora Chojeckiego (rok 2007): "Lustracja przywódców polskich kościołów protestanckich". Niestety nie spotkała się z szerokim odzewem wśród protestanckich przywódców. Ciekawe dlaczego...

http://www.kosciol.pl/article....

Obrazek użytkownika dogard

11-06-2013 [17:09] - dogard | Link:

szkoda,ze sam pastorek nie zadzialal i nie ujawnia protestanckich zaprzancow, przynajmniej w POLSCE.Na temat KSiEZY AGENTOW mamy calkiem DUZA LITERATURE i INFO.U nich cisza.Wiec do roboty protestanci, czas nadrobic zaleglosci.

Obrazek użytkownika Andrzej T.

11-06-2013 [17:12] - Andrzej T. | Link:

Pewnie do tej lustracji pastorów nie doszło, dokładnie z tego samego powodu, dla którego księża przed nią się bronią. Tylko jakie to ma znaczenie dla niniejszego tekstu i dyskusji o nim ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [17:25] - Paweł Chojecki | Link:

Logika części mniej wyrobionych intelektualnie osób sprowadza się do poziomu "a u was biją Murzynów". Problem w tym, że u nas to właśnie ci ludzie nadają ton debacie...
Niedawno Józef Darski zapytał retorycznie (cytuję z pamięci) - gdybym wywalił głupców, to kto by pozostał?

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [17:21] - Paweł Chojecki | Link:

Podanie faktów niestety jej nie leczy...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

11-06-2013 [16:51] - xena2012 | Link:

nie sądzę,aby postawy naszych hierarchów miały decydujący czy nawet znaczący wpływ na życie narodu i nie pozwalały Polsce stanąć na własnych nogach.Jak widać niechęć Autora do Kościoła staje się obsesją.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [17:19] - Paweł Chojecki | Link:

Trzeba się zdecydować, czy Polska to kraj katolicki, czy nie. osobiście uważam, że przynajmniej do końca XX wieku Polska była krajem katolickim - tzn. większość obywateli czerpała wzorce zachowań i wartości z przykładu kościoła katolickiego. Stąd wniosek, że hierarchowie mogli albo napiętnować komunistów i kolaborujących z nimi zdrajców, albo zapewnić im gładkie przejście do nowej rzeczywistości.
Obecnie stan narodu wiązałbym bardziej z tym opisem:

"A widząc lud, użalił się nad nim, gdyż był utrudzony i opuszczony jak owce, które nie mają pasterza." Mat. 9:36

Powodem tego stanu rzeczy jest właśnie sprzeniewierzenie się hierarchów.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki
 

Obrazek użytkownika Andrzej T.

11-06-2013 [17:20] - Andrzej T. | Link:

Mówienie prawdy jest dowodem na niechęć do kościoła ? To nie niechęć do kościoła, a zainteresowanie dobrem Narodu jest powodem do cierpkich słów, o tych co sobie przypisali rolę duchowych przywódców Narodu. Niech kościół powie jednoznacznie, że nie interesuje go duchowe przewodzenie Narodowi Polskiemu, to ustanie powód rozmowy o księżach. Ale półki oni przypisują sobie tą rolę i faktycznie ją pełnią, niestety prawdą muszą być oceniani. A tych co do prawdy dążą nie można z tego powodu ganić. Mądry, gdy się pokazuje jego błędy, podziękuje. Głupiec albo kłamca, będzie szczerzył zęby.

Obrazek użytkownika Pokrzywa

11-06-2013 [18:08] - Pokrzywa | Link:

że z Narodu zostało max 35%.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [18:21] - Paweł Chojecki | Link:

Może nawet mniej. Warto szybko odkryć tego przyczynę, bo dołączymy do narodów-reliktów.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Pokrzywa

11-06-2013 [18:34] - Pokrzywa | Link:

Znają przyczyny i tych "zatroskanych" o dobro Narodu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [19:34] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli jest tak dobrze i znamy przyczyny naszych nieszcześć - to albo jesteśmy niezdarami i nie umiemy się poprawić, albo jednak jesteśmy pyszałkowatymi ślepcami, których Bóg musi jeszcze bardziej upokorzyć...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sizar

11-06-2013 [17:20] - Sizar | Link:

Naprawdę uważa pani, że postawy duchowych przywódców nie mają znaczącego wpływu na naród?

Obrazek użytkownika Daf

11-06-2013 [20:33] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

zaklamanie i glupota to obecnie glowne wady Polakow. Strach i lenistwo przed spojrzeniem prawdzie w oczy, odwracanie sie i niereagowanie na sprawy wazne, czyli brak charakteru i instynktu samozachowawczego. Ma byc tak jak jest.
Cale spoleczenstwo powinno sie domagac lustracji we wszystkich dziedzinach zycia spolecznego i politycznego, to jest sprawa wolnosci i honoru Polakow.
Kazdy, kto sie teraz osmieli inaczej myslec i smialo wyrazac swoje poglady, jest natychmiast potepiany: "... niechec Autora do Kosciola staje sie obsesja" - kiedys powiedziano do mnie, ze "jestem wrogiem socjalizmu" - stwierdzilam wtedy, ze pociagi sie spozniaja (!) - przeciez to jest ta sama mentalnosc, rodem z PRL-u !!!

O wszystkim trzeba uczciwie i taktownie mowic, tak jak to robia obywatele innych krajow, gdzie sprawiedliwosc i honor nie sa pustymi frazesami.
Natomiast te uprawiane tu na portalu bluzgi to wyraz chamstwa i bezdennej glupoty - droga do nikad.

Apeluje do tych wszystkich zaslepionych nienawiscia do EU, Niemcow i innych, ktorzy sa madrzejsi i potrafia zyc godnie - opanujcie sie ! Polska juz wkrotce bedzie potrzebowala przyjaciol.
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [20:58] - Paweł Chojecki | Link:

Do wielkich dzieł trzeba odwagi. Niestety u zarania "wolnej Polski" zabrakło jej naszym opozycjonistom. Układ z Kiszczakiem trwa...
Co do przyjaciół - w polityce tylko silni ich mają...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

11-06-2013 [21:33] - xena2012 | Link:

nikogo nie potępiam za śmiałość poglądów.Ale trudno zgodzic sie z tezą,że wszelkie nieszczęścia i bolaczki Polski biorą się z kolaboracji przedstawicieli KK z rządami komunistów.Na trudną sytuację Polski składa się wiele przesłanek,a negatywne postawy hierarchów(o których katolicy wiedzą)to tylko jedna z przyczyn.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [22:25] - Paweł Chojecki | Link:

@Xena2012
Walczy Pani z tezą, której w artykule nie ma... ("Ale trudno zgodzic sie z tezą,że wszelkie nieszczęścia i bolaczki Polski biorą się z kolaboracji przedstawicieli KK z rządami komunistów").

Pozdrawiam
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Andrzej T.

11-06-2013 [22:30] - Andrzej T. | Link:

Dziękuję za te słowa. Pewnie niektórzy ich nie pojmą, ale może choć jedna osoba zastanowi się nad nimi.

Obrazek użytkownika Daf

12-06-2013 [00:00] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

To ja Panu dziekuje, ze zechcial Pan przeczytac moj tekst. Przeraza mnie powierzchownosc oglupionego polskiego spoleczenstwa, niezdolnego do zadnego dzialania, jedynie do "przywalania tym innym" !
Bardzo prosze o reagowanie na chamstwo, bezczelnosc i glupote takich roznych dogardow, ktorych jest coraz wiecej i coraz swobodniej uwijaja sie, a osoby madre i inteligentne "nie chca sie wtracac".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika pst

11-06-2013 [22:31] - pst | Link:

Wygląda na to, że tak posuniętej zgnilizny nie da się uleczyć. Katolik polski ma teraz do wyboru odrzucić swoją tożsamość lub odmówić przyjęcia do wiadomości faktów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

11-06-2013 [22:38] - Paweł Chojecki | Link:

Większość nawet o tym się nie dowie... Pytanie skierowane jest raczej do elit narodowych.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

11-06-2013 [23:03] - pst | Link:

Zdaje się, że z księdzem Isakowiczem-Zaleskim dziś się nie udało...