Uważam Rze podpuszcza Kaczyńskiego przeciw Wiplerowi

Rafał Otoka-Frąckiewicz „Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i poseł Przemysław Wipler z PiS budują nową partię konserwatywną – ustaliło „Uważam Rze” ….”Twarzą projektu miał być Gowin. Mózgiem był Wipler, a popularność nowego ugrupowania mieli pomóc zbudować Paweł Kukiz i jego Zmieleni. „.....”akces do niego zgłosili m.in. Paweł Kowal, John Godson (wraz z kilkoma posłami PO), Stowarzyszenie Młodzieży Konserwatywnej Koliber i Unia Polityki Realnej. „....”20 kwietnia odbył się Kongres Republikański, w trakcie którego Wipler rozwinął swoją ostrą krytykę obecnego układu politycznego. Zaproponował też m.in. likwidację obecnego systemu ubezpieczeń społecznych i wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych (czemu ostro sprzeciwia się PiS „.....”Czy to koniec rodzącego się ugrupowania mogącego zabiegać o głosy centroprawicy? Na pewno jego budowa jest obecnie mocno utrudniona. Obaj liderzy zostali skutecznie spacyfikowani. „....”Uniki, jakie wykonał Wipler, spaliły go w oczach twardego elektoratu PiS. To akurat nie powinno mu przeszkadzać „...”Gorzej, że wzbudził ogromne nadzieje prawicowych liberałów, których wyzwolona energia wypali się szybko bez realnych działań. Szansą mogą być przedterminowe wybory, ale po tym, jak Wipler pokajał się przed PiS, trudno mu będzie grać w nich rolę antysystemowego polityk „....”Obecnie ma do wyboru dwie drogi. Marginalizację w PiS i kontynuowanie rozpoczętych działań. Łączenie obu kierunków nie jest możliwe na dłuższą metę, a w sytuacji kiedy PiS zaczyna coraz mocniej skręcać w lewo, prowadzi do nieuniknionego odejścia Wiplera. Na razie poświęcił się promowaniu kolejnego projektu, który może mu pozwolić zwiększyć popularność – likwidacji PiT i zastąpienia go zryczałtowanym podatkiem od funduszu płac. „.....”To projekt o takim potencjale, że popierają go nie tylko wolnorynkowe organizacje, ale także roszczeniowa „Solidarność". „....”Gowin ….jego zaplecze okazało się fikcją i żaden z członków frakcji konserwatywnej nie zaryzykował oporu przeciw usunięciu go ze stanowiska ministra. „.....”Gowin nie jest też charyzmatycznym politykiem. Nie porywa tłumów i nie jest prawdziwym liderem. Frakcja konserwatywna w PO – której w oczach mediów jest przywódcą – to w dużej mierze mit „.....”Po Smoleńsku jakakolwiek inicjatywa polityczna bez Jarosława Kaczyńskiego nie ma na prawej stronie najmniejszych szans – twierdzi Kownacki. – Gowin zresztą nie jest prawdziwym konserwatystą. Wystarczy popatrzeć, jak głosował w sprawie ochrony życia poczętego. „....”W 2011 r. dostał się do Sejmu z list PiS, a później wstąpił do tej partii. Działalność w Fundacji Republikańskiej, a wcześniej w Kolibrze pozwoliła Wiplerowi na zbudowanie przychylnego mu zaplecza młodych ludzi o poglądach wolnorynkowych (żartobliwie zwanych Wiplerjugend). Środowiska te mają poglądy zbliżone do Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, „....(źródło)

Rado „Ojciec Rydzyk wypowiedział wojnę PIS ? '”.....”Ostatni felieton Stanisława Michalkiewicza opublikowany w "Naszym Dzienniku" świadczy o tym, iż ojciec Rydzyk nie tylko jest skonfliktowany z "Gazetą Polską" ale również z PiS. „.....”W poprzednim tygodniu w "Naszym Dzienniku" mogliśmy przeczytać wywiady z ojcem Rydzykiem w których skrytykował "Gazetę Polską" oraz jej redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza. W ten sposób Rydzyk odpowiedział na sugestie ze strony "GP", iż jego media powstały z inicjatywy rosyjskich służb specjalnych. O tym, że konflikt jest poważny świadczy fakt, iż szef TV Trwam zrównał "Gazetę Polską" z "Gazetę Wyborczą" zarzucając jej, że jest medium laickim. „.....”Stanisława Michalkiewicza …..proponuje zlikwidowanie CBA oraz twierdzi, że Sąd Apelacyjny słusznie postąpił uniewinniając Beatę Sawicką. „....(źródło )

Jarosław Kaczyński „Jeśli moja partia wygrałaby wybory, widziałbym siebie jako szefa rządu. Liczę, czerwcowy kongres partii potwierdzi moje przywództwo. „....”Od dłuższego czasu używam określenia „obóz patriotyczny”, co zauważyła nawet „Gazeta Wyborcza”.I słusznie zauważyła, bo to świadomy wybór, będziemy starali się pójść do tych wyborów jak najszerzej. Ale nie ma mowy o przyjmowaniu wszystkich, za to sami byście mnie panowie krytykowali. Na pewno nie przyjmiemy tych, którzy najbardziej szkodzili. „.....”Zapewne dziś byśmy takie wybory wygrali, ale jeszcze zbyt małą większością, by przejąć władzę. Sama satysfakcja z takiego zwycięstwa mnie nie interesuje. Musimy nie tylko wygrać, lecz przede wszystkim zdobyć większość pozwalającą samodzielnie sformować rząd. Bez tego nic w Polsce się nie zmieni. „....(źródło )
-----
Mój komentarz

Otoka-Frąckiewicz wyraźnie podpuszcza Kaczyńskiego przeciw Wiplerowi . Sponiewierał Gowina , a przy okazji przestawił wizję praktycznie samodzielnych rządów nowej partii Gowina . Przy czym nowy projekt polityczny miał mieć charakter anty pisowski , jego ostrze miało być wymierzone w Kaczyńskiego . Uważam Rze próbując skompromitować Wiplera e oczach Kaczyńskiego i osłabić jego pozycje w PiS . Przytaczanie określenia zwolenników Wiplera mianem Wiplerjugend też jest niezbyt mu pomagające. Środowisko polityczne koncernu prasowego Rzeczpospolita chce utrącić wolnorynkowe skrzydło PiS. Co ciekawe to samo dotyczy Gowina frakcji konserwatywnej w Platformie . Tutaj akurat Otoka-Frąckiewicz ma rację. Gowin ze względu na brak charyzmy i charakteru był zwykła marionetką w rękach establishmentu II Komuny . Stąd pompowanie jego pozycji w reżimowych mediach.

Zbieranina Gowina , bo tak mogłaby się nazywać nowa koncesjonowana i kontrolowana przez reżim nowa partia rozpadał się zanim się zebrała do kupy. Giertych, Gowin, Kowal, Migalski , Michał Kamiński i kto tam jeszcze .
Kolejna próba utworzenia politycznej bojówki , która miała z prawej strony zaatakować Kaczyńskiego spaliła na panewce. Jak bardzo projekt był zaawansowany świadczy próba skłócenia Kaczyńskiego z Rydzykiem o czym pisze Rado.

Osobiście mam nadzieję ,że Kaczyński po zdobyciu władzy, na przystanku Koniec Komuny pójdzie na prawo , w stronę przywrócenia Polakom wolności ekonomicznych . Ale niezalanie od tego co Kaczyński po zdobyciu władzy zrobi bez niego do tego przystanku nie dotrzemy. Orbanowi i Węgrom się udało bo na ich czele stal charyzmatyczny , niekwestionowany przywódca . Establishment II Komuny dobrze sobie z tego zdaje sprawę . Dlatego w akcie szalonej desperacji lewackie media lansują ...konserwatyzm i wolny rynek . Gowina i Wiplera . Sondaże pokazują ,że jeśli nie powstanie jakiś nowy potworek na prawej stronie sceny politycznej , jakaś nowa zbieranina, to jeśli osoby o poglądach konserwatywnych i wolnorynkowych poprą Kaczyńskiego , trend spadkowy Platformy się utrzyma to Kaczyński może nie tylko wygrać , ale ma szanse samodzielnie rządzić .

Zresztą Kaczyński świetnie sobie z tego zdaje sprawę o czym świadczą jego słowa „ Musimy nie tylko wygrać, lecz przede wszystkim zdobyć większość pozwalającą samodzielnie sformować rząd. Bez tego nic w Polsce się nie zmieni.

Władza otumania. Najtaniej kupić polityka pochlebstwami i obietnicami . I to powinien Wipler wynieść z prób wmontowania go w Zbieraninę Gowina .

Wierzę ,że Kaczyński podziela ten sam pogląd co były premier Chin ,że bez „gwarancji ekonomicznych praw nie ma prawdziwej wolności . Dopóki nie przywróci się wolnego rynku , dopóki Polacy nie będą mieli zagwarantowanych praw ekonomicznych dopóki Polacy jako naród nie odzyskają wolności.

Foreign Affairs Yasheng Huang „ W 2011 roku stojąc przed Royal Society ( Brytyjska Akademia Nauk) chinski premier Wen Jiabao zadeklarował „ jutro Chiny będą krajem , który w pełni osiągnie demokrację , rządy prawa , praworządność i sprawiedliwość . Bez wolności nie ma realnej demokracji . Bez gwarancji ekonomicznych i politycznych praw , nie ma prawdziwej wolności”....(więcej )

video Prof. Robert Gwiazdowski w Klubie Ronina
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

Krążą pogłoski ,że Przemysław Wipler chce opuścić Prawo i Sprawiedliwość ,bo partia skręca gospodarczo w lewo”.... „Mówi się, że pójdzie pan z Gowinem tworzyć nową partię?
Te plotki biorą się stąd, że na otwarciu dostępu do zawodów bardzo mi zależało i zależy, po to poszedłem do polityki. I w tej sprawie faktycznie bardzo dobrze współpracowało mi się z obecnym ministrem sprawiedliwości”......„Pojawiają się pogłoski, że rozważa pan odejście z Prawa i Sprawiedliwości bo jest pan niezadowolony z kierunku w jakim, pod względem gospodarczym, zmierza ta partia. Ile w tym prawdy? „ ….(więcej )

„Tusk „Rozstrzygnięcie o jego przyszłości należy do niego -”.....” W tworzeniu nowych organizmów celuje aktualnie lewica, ale nie wykluczamy, że będzie to dotyczyło ruchów na prawicy. Nie sądzę, że tworzenie nowej organizacji jest celem Jarosława Gowina.”...”Mam nadzieję, że ta dymisja nie doprowadzi do odejścia Jarosława Gowina z partii. „...(więcej )

Paweł Kowal, prezes PJN myśli o współpracy z byłym ministrem sprawiedliwości „....”Kowal . Jarosław Gowin to poważny polityk, dla którego liczy się dobro Polski, z takimi ludźmi można zrobić to, co na Węgrzech udało się Orbanowi „.....”wPolityce.pl: - Napisał pan na Twitterze po wczorajszej dymisji ministra Gowina: „Czy zaczyna się coś nowego? W centrum? Na prawicy?” i „Trzeba pozyskać dobrych polityków dla spraw a nie dla partii”. Co miał pan na myśli publikując te tweety? „.....” Kowal”....” Zaskoczę pana – myślałem wtedy o Orbanie. Przemyślałem sobie to, co on robi na Węgrzech i jak bardzo coś takiego jest nam w Polsce potrzebne. A chodzi o centrum, nawet radykalne w pewnych swoich posunięciach, które postawi na zmiany systemu, rozszerzenie dostępu do władzy, tak żeby to ludzie mieli na nią wpływ. „...(więcej )

Piotr Cywiński” Dzieci nie są już sprawą małżeństw heteroseksualnych, ba, wkrótce nie będą nawet sprawą „rodzin” lesbijek czy gejów. Tego w każdym razie domaga się Melissa Harris-Perry z nowojorskiego kanału telewizji MSNBC. Ta czterdziestoletnia moderatorka magazynu politycznego twierdzi:”Musimy pożegnać się z ideą, że dzieci należą do ich rodziców i rodzin, i uznać, że należą do społeczeństwa.”.....”Na Harris-Perry spadła lawina krytyki, jakoby czerpała natchnienie z ideologii głoszonej przez Hitlera, Marksa, Lenina, Stalina i Mao Zedonga. Ona sama odparowuje na swym blogu: podoba się komuś czy nie, społeczeństwo ma i będzie miało interes w narodzinach dzieci, niezależnie od interesów i potrzeb rodziców - koniec, kropka. Mówiąc wprost, dla Harris-Perry społeczna rola kobiet i mężczyzna ma się sprowadzać do „reprodukcji” ludzkiego gatunku. „....”Moskiewska korespondentka US News & World Report Masha Gessen, prywatnie „żona” rosyjskiej lesbijki, działaczki ruchu homoseksualistów, wykłada sprawę jasno, iż w gruncie rzeczy:Nie chodzi o prawo homoseksualistów do zawarcia małżeństwa, ale o to, że instytucja małżeństwa powinna przestać istnieć.”.....(źródło )

Kostrzewa Zorbas „ Turcja wyprzedzi Polskę w energetyce jądrowej „ ….”Powstaną trzy duże elektrownie atomowe, rozmieszczone w strategicznym trójkącie: jedna na południu azjatyckiej części kraju nad Morzem Śródziemnym, druga na północy części azjatyckiej nad Morzem Czarnym, a trzecia również nad Morzem czarnym, ale w części europejskiej, blisko największej metropolii – Stambułu. „....”Śmiałość, rozmach i spójność planu Turcji brzmią w dzisiejszej Polsce jak bajka o grafenowym wilku. Jednak mogą też budzić skojarzenia z czymś realnym z polskich dziejów. Na przykład z II Rzecząpospolitą, która przez krótki czas istnienia zaplanowała i zbudowała port i miasto Gdynię, Centralny Okręg Przemysłowy, nowoczesny przemysł zbrojeniowy i strategiczną sieć kolei, spajającą trzy zabory.”...(źródło)

video Prof. Robert Gwiazdowski w Klubie Ronina
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

06-05-2013 [14:08] - dogard | Link:

zadnych wahan, jest pisowcem i tyle.Reszta kowali,migalskich czy gowinkow moze gadac do woli--to na razie nie boli.

Obrazek użytkownika taganka

06-05-2013 [15:48] - taganka | Link:

Życzę PISowi jak najlepiej.
Uważam też J. Kaczyńskiego za niezwykle sprawnego intelektualnie przywódcę, ale jest to niestety polityk u schyłku swojej kariery politycznej.
Ponadto jeszcze coś niezwykle ważnego, a to jego cechy fizyczne.
I tego nie można bagatelizować, bowiem J. Kaczyński nie ma szans wyborczych wśród damskiego elektoratu, a jest to niemały segment elektoratu.
Idealny przywódca PISu winien mieć około 40tki, intelekt J. Kaczyńskiego, a powierzchowność najlepiej Antonio Banderasa.
Wówczas PIS może liczyć na zdecydowane zwycięstwo wyborcze, oczywiście jeżeli oprócz tego będzie miał choć dostateczny program wyborczy, choć dostateczną strategię i taktykę, no i oczywiście jeżeli zwróci odpowiednią uwagę na problem ruskich serwerów.
No i telewizja, w dużym stopniu szanse wyborcze zależą od TV, i od telewizyjnego image w szczególności.

Obrazek użytkownika dogard

06-05-2013 [16:28] - dogard | Link:

cechy przypisywala komoruskiemu--ale masz POczucie humoru, zupelnie jak Saganka...