Dworak straszy o. Rydzyka

Najprawdopodobniej już jutro (08.01) KRRiT podejmie decyzję, czy i jeżeli tak, to jakie kroki prawne może podjąć w związku z wypowiedziami o. Tadeusza Rydzyka na temat konkursu na miejsca na multipleksie. Jak oznajmił szef KRRiT Jan Dworak, nie jest wykluczone doniesienie do prokuratury.

Chodzi o atmosferę pełną nieuzasadnionej podejrzliwości, a nawet napastliwości wobec tego, czego Krajowa Rada nie zrobiła, a co w wyobraźni autorów tej - nie waham się tak powiedzieć - kampanii, może zrobić - powiedział Dworak. Według szefa Rady są wystarczające już dowody na to, że granice prawa zostały przekroczone i bez żadnego powodu został naruszony autorytet jednej z instytucji państwa polskiego.

Piszę o tym gdyż jak chyba większość osób korzystających z portalu Niezależna.pl jestem zdania, że dotychczasowa odmowa przez KRRiT dostępu Telewizji Trwam do multipleksu jest po prostu skandalem. Przypomnijmy, że w obronie telewizji o. Rydzyka stawali także wielokrotnie przedstawiciele Episkopatu. Jednak nieprzejednane stanowisko Rady budzi szereg wątpliwości. Pierwszą z nich jest deklarowane przez KRRiT poszanowanie dla wyznawanych przez większość Polaków wartości religijnych.

Okazuje się także, że w kraju który określany jest mianem katolickiego, znaczna część wierzących pozbawiana jest prawa do posiadania własnej telewizji i do uczestniczenia w życiu religijnym poprzez najnowocześniejsze technologie, jakim będzie multipleks. Jak zaznaczają eksperci, w tym kierunku zmierza rozwój technik telewizyjnych, dlatego też, tak ważne jest miejsce na nim oraz możliwość odbioru praktycznie w każdym miejscu Polski.

Rzeczą w tej sprawie najważniejszą nie są, moim zdaniem, odczucia Jana Dworaka, ale po prostu elementarna troska o wolność słowa, o którą powinna zabiegać taka instytucja jaką jest KRRiT. Tymczasem w tym całym medialnym szumie pomija się istotę sporu i zmienia temat publicznej debaty, którym mają być wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka. Osobiście wbrew wszystkiemu, mam nadzieję, że przedstawiciele Rady nie są pozbawieni zdrowego rozsądku i to miejsce na multipleksie jednak przyznają.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika miecz damoklesa

07-01-2013 [19:05] - miecz damoklesa | Link:

Powinnismy sie chyba wybrac pod siedzibe KRRIT w Warszawie 10 kwietnia i domagac sie miejsca na Multipleksie az do skutku. Albo potraktowac to jak Bastylie.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rozlucki

07-01-2013 [19:27] - rozlucki | Link:

Z tą Bastylią to chyba przesada, ale sam już nie wiem w jaki sposób na tych gości z Rady można wpłynąć. Nie - bo nie i basta. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NSZ-ZJ

07-01-2013 [21:00] - NSZ-ZJ | Link:

i rzezią Francuskiej Rawolucji czyli rozlaniem sie gówna na świat czyli komunizmem czyli produktem narodowym żydowskim a stąd juz niedaleko do syjonizmu,faszyzmu a jesli o tym mowa to DWORAK MA SERDECZNEGO PRZYJACIELA O NAZWISKU(NIE WIaDOMO CZY NIE PRZYBRANE)szczepański a ten ludzik o dziwo pełni wysoka funkcję w bandzie masońskiej syjonistyczno-ksenofobicznej o bojowej nazwie=B'NAI-B'RITH-Polska a pan sie zastanawiasz jak maja dostać multipleks czy może by ładnie poprosić (odsyłam ciekawskich do wytycznych priorytetów co do działalności rycerzy syjonu w Polsce)

Obrazek użytkownika 1235813...

07-01-2013 [23:59] - 1235813... | Link:

przyznają, a jak nie przyznają, to znaczy, że nie wiedzą co czynią ...

Obrazek użytkownika licho

08-01-2013 [05:35] - licho | Link:

To jakis relikt PRLu, ktory tak jak PZPR daje talony i zezwolenia.
Ten przezytek nalezy zlikwidowac.

Obrazek użytkownika Ma-Dey

08-01-2013 [22:51] - Ma-Dey | Link:

kiedyś w przyszłości zrobia z tego operę mydlaną  "Straszny Dworak", będzie z tego kupa śmiechu, a tymczasem róbmy swoje , walczmy o Trwam i nie przejmujmy się zabardzo!