Warszawska Platforma i inni fałszywi prorocy 2013

Nie tylko Tusk, Rostowski i Sikorski, więc nie tylko zielona wyspa, zwrot wraku Tu-154M, spadek bezrobocia i tania benzyna. Tym razem w rolach głównych stołeczna PO, niedoszły projekt ustawy, niedoszły tunel na Wisłostradzie, niedoszłe trzęsienie Ziemi i niedoszłe bankructwo Włoch.

13 listopada 2012:
Już za trzy dni a więc 17.11.2012 możemy się spodziewać wystąpienia większego trzęsienia ziemi.
[bloger I.C.]

5 grudnia 2011:
Po dzisiejszym wystąpieniu Merkozy`ego jestem pewien, że Włochy zbankrutują w sposób chaotyczny w 2012 roku i że w ciągu 1-3 lat strefa euro zostanie okrojona od południa, jedyne pytanie to ile krajów zostanie odkrojonych.
[bloger prof. K. R.]

30 czerwca 2012:
Warszawscy posłowie i senatorowie PO pracują nad projektem ustawy, która ureguluje kwestie reprywatyzacji lub odszkodowań za stołeczne nieruchomości znacjonalizowane tzw. dekretem Bieruta [z 1945 r.]. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. (…) B. prezydent Warszawy Marcin Święcicki przyznaje, że PO chciałaby złożyć projekt w Sejmie jeszcze w tym roku. (…) To między innymi ze względu na kolejne wyroki sądów, które przychylają się do pozwów byłych właścicieli, PO chce złożyć w Sejmie ustawę jeszcze w tym roku.
[PAP]

24 października 2012:
Tunelem [na Wisłostradzie koło budowanej stacji metra Powiśle] pojedziemy najpóźniej na przełomie grudnia i stycznia - mówi krótko Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.
[GW]

2 stycznia 2013:
Adam Sobieraj z [Zarządu Dróg Miejskich] tłumaczy, że urząd nie chciał składać do nadzoru budowlanego niekompletnej opinii i dlatego na prośbę wykonawcy poprosił o wydłużenie terminu do końca stycznia. (…) W efekcie dopiero 31 stycznia dowiemy się, czy wykonane już prace kończą sprawę, czy też potrzebne będą kolejne. Dopiero wtedy ZDM będzie mógł wystąpić o pozwolenie na użytkowanie. Kierowcy wjadą więc do tunelu najwcześniej w lutym. Do końca prac budowana pod nim stacja Powiśle wciąż będzie zalana wodą.
[RMF.FM]

Więcej na ten ostatni temat pod linkami tutaj oraz tutaj.