Propaganda socjalistyczna Zachodu wobec sukcesu Chin

W tekście w Rzeczpospolitej proszę zwrócić uwagę na fakt ,że biedni Chińczycy po opłaceniu wynajmowanego mieszkania, kupienia żywności , odzieży i jakiejś rozrywki odkładają …..statystycznie wszyscy …..52 procent dochodów. Polacy dla odróżnienia pomimo ciężkiej pracy nie są w stanie nie tylko odłożyć nic, ale brakuje im na opłacenie rachunków .

„Prawie 2 miliony pracujących Polaków nie mogą wyżyć z pensji - wynika z raportu Komisji Europejskiej, „.....”Biedni pracujący nie mają oszczędności. Prawie całe wynagrodzenie wydają na rachunki i jedzenie. Wyniki raportu wskazują, że w takiej sytuacji jest już prawie 12 procent pracujących Polaków”......(więcej )

Przypomnę tylko ,że już za rok , dwa przeciętnych Chińczyk będzie zarabiał tyle samo , co przeciętny Polak. Biorąc jednak pod uwagę ceny już jest dużo zamożniejszy . ( Triumf Tuska . Już za rok polski robol tańszy od chińskiego „...więcej )

„od dwóch lat razem z żoną odkładają regularnie co miesiąc ponad połowę swych pensji. "Chcielibyśmy kiedyś kupić mieszkanie „......”"Zarabiam dość dobrze - ponad 6000 juanów (około 3 050 zł) miesięcznie,”......(źródło )

Nowy przywódca Chin Xi Jinping obiecał , że płace realne zostaną podwojone w ciągu następnych 10 lat , co przy obecnych corocznych niekiedy 20 procentowych podwyżkach płac nie jest żadnym wyzwaniem . A to oznacza ,że biedny robotnik, Chińczyk będzie zarabiał ponad 6 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście biorąc pod uwagę brak VATu akcyzy na paliwo , energię jego siła nabywcza będzie jeszcze wyższa . Proszę zwrócić uwagę ,że biedny Chińczyk planuje kupić mieszkanie albo całkowicie za odłożone pieniądze , albo z niskim kredytem .

Dodam ,że w Pekinie dzieciom imigrantów z interioru nie przysługuje prawo do szkoły , dlatego biedni wyzyskiwani imigranci ze wsi wysyłają swoje dzieci do szkól ….prywatnych . 40 procent pekińskich dzieci chodzi do takich szkół .

Socjalistyczna propaganda Zachodu twierdzi ,ze Chiny zaraz zaczną się staczać . Pomimo tego ,że wzrost gospodarczy wynosi 8 procent ,a bezrobocie...4 procent .Dane te podaję za The Economist . proszę zwrócić uwagę na nie socjalistyczna strukturę konsumpcji Chińczyków .Pozwolę sobie nazwać to konsumpcją wysoką , czyli mieszkania, edukacja , dzieci , zdrowie , w odróżnieniu od zdemoralizowanego socjalistycznego modelu konsumpcji Zachodu. Samochód, wycieczki, odzież , knajpy . Propaganda socjalistyczna Zachodu chce wmówić ludziom , że chiński model konsumpcji zagraża wzrostowi gospodarczemu , który jak już podałem wynosi ...8 procent.

Pomimo autorytarnych rządów merytokracji w Chinach Chińczycy pod względem wolności ekonomicznej i gospodarczej już dawno wyprzedzili Europę. Fenomen ten tak opisuje noblista Milton Friedman "

„ The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „.....” Friedman argumentował ,że ekonomiczna wolność jest podstawowym warunkiem dla wolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , że wolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej „....(więcej )

Nawet w fazie konwulsji przedśmiertnych komunizm przekonywał , że socjalizm rosyjski , pod okupacją którego znajdowała się również Polska może jest mniej wydajny ekonomicznie, ale za to sprawiedliwy społecznie ,bezpłatne szkoły , szpitale, uczelni e, opieka socjalna , przekonywał ,że nikt nie umiera na ulicach . W odróżnieniu krajów wrednego kapitalizmu .

Niestety na Zachodzie kapitalizm został od tego czasu zlikwidowany w wyniku cichego przewrotu ideologicznego i zastąpiony kolejnym socjalizmem , tym razem politycznej poprawności .

I historia się powtarza . Na przykładzie propagandowego , niespójnego logicznie artykułu pokaże państwu nawrót nie tylko technik , ale argumentacji wziętej żywcem z czasów I Komuny , z czasów w PRL . Ma to związek z koniecznością obrony ideologicznej socjalistycznego systemu ekonomicznego i społecznego , nad którym zaczyna zdobywać przewagę ekonomiczną , generalnie cywilizacyjną dużo większa wolność gospodarcza i dużo niższe podatki panujące w Chinach .

Zachód opanowany przez nowy socjalizm , religię politycznej poprawności zapada się an naszych oczach demograficznie , gospodarczo, intelektualnie i kulturowo. Demokracja jest fasadą .

Ponieważ Chińczycy kupują mieszkania na własność inwestują w edukację dzieci i odkładają ponad 50 procent dochodu to socjalistyczna propaganda chce nam wmówić że ponieważ rzad chiński nie okrada swoich obywateli podatkami , tak jak robią to rządy Zachodu , o czym świadczy odkładanie 52 procent dochodu to na stare lata Chińczycy będą zdychać z głodu , bo nie dostana emerytury.

„Według ostatnich danych, Chińczycy posiadają największe na świecie indywidualne oszczędności. Każdy obywatel tego kraju przeciętnie oszczędza 52 proc. swoich dochodów, podczas gdy średnia światowa jest poniżej 20 proc. Chińczycy oszczędzają przede wszystkim na mieszkanie. „.....”Eksperci uważają, że jest to podstawowa przyczyna słabego rozwoju wewnętrznej konsumpcji, co przy obniżonym popycie na chińskie towary na rynku międzynarodowym, jest poważnym utrudnieniem na drodze dalszego rozwoju chińskiej gospodarki. „......”"Każdą zarobioną sumę niosę natychmiast do mojego banku, bo wtedy czuję się bezpieczna. Pochodzę z odległej prowincji i w Pekinie nie mam żadnego ubezpieczenia, ani zdrowotnego ani społecznego. Za wszystko muszę płacić sama, a więc muszę się jakoś zabezpieczyć." ….”Jej starszy brat, Wang Li powiedział, że większość dawnych oszczędności wydał na ślub i wesele, ale od dwóch lat razem z żoną odkładają regularnie co miesiąc ponad połowę swych pensji. "Chcielibyśmy kiedyś kupić mieszkanie „......”"Zarabiam dość dobrze - ponad 6000 juanów (około 3 050 zł) miesięcznie, ale metr kwadratowy mieszkania w Pekinie kosztuje obecnie ponad 30 tys. juanów (około 15,3 tys. zł) „.....”"Bez odpowiedniego systemu pomocy społecznej, niewiele osób będzie mogło zaoszczędzić na własną emeryturę i koszty opieki lekarskiej. To szczególnie bolesne dla średniego pokolenia, które w normalnych warunkach powinno być siłą napędzającą rynku konsumpcji. Oni muszą nie tylko oszczędzać, aby mieć na opiekę zdrowotną dla swoich rodziców, ale również zabezpieczyć byt i edukację swoich dzieci" …....”Według doniesień agencji Xinhua ceny gruntów w największych chińskich miastach znowu poszły w górę. W Szanghaju w prestiżowej dzielnicy Huangpu za metr kwadratowy działki zapłacono rekordową sumę w tym roku, 36 176 juanów (około 18 363 zł). „.....(źródło )

Ponieważ Chiny z ich niskimi podatkami i brakiem tendencji do przekształcenia ludności w nowe chłopstwo pańszczyźniane staja się punktem odniesienia ,porównania do tego co dziej wsie w socjalistycznych krajach politycznej poprawności będę starł się na bieżąco ten temat komentować.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-12-2012 [20:28] - krzysztofjaw | Link:

Niestety nie mam teraz czau, ale może kiedyś do tego zasiądę (a może już ktoś to już wyliczał?)... bowiem...

W Polsce cały czas mówimy o średniej płacy i wzroście PKB. Zapominamy natomiast o wskazywaniu ilu tak naprawdę Polaków zarabia tą średnią a ilu powyżej i poniżej tej średniej. Podobnie jest z siłą nabywczą wynagrodzenia. Trudno znaleźć tabele porównawcze wskazujące np. ile możemy kupić w Polsce chleba, telewizorów, itd za średnią pensję i jak to wygląda gdzie indziej. Fajna byłaby taka tabelka, którą łatwo stworzyć i znaleźć dane...  To samo właśnie PKB. Wzrost PKB nie jest kategorią jakościową a ilościową. Natomiast miarą oddającą troche lepiej faktyczną zamożnosć jest PKB per capita (na głowę mieszkańca)... A Polska jest w ogonie krajów UE...

Jest wiele sposobów na pokazanie, że większość Polaków stała się niewolniczą grupą pracującą i żyjącą w ogromnej części na granicy ubóstwa...

Dziękuję za ten tekst, bo warto sobie uzmysłowić, że UE to nowy twór socjalistyczny i można inaczej...

Pozdrawiam