WSTYD DLA PROTESTANTÓW

Od kilku lat Godson Onyekwere, który dla wygody zmienił nazwisko i imię na John Abraham Godson, lansowany jest przez reżimowe media na sympatycznego, otwartego na ludzi, egzotycznego protestanta. Niektórzy tytułują go nawet zaszczytnym mianem pastora.

Pobieżnie przeglądając jego karierę w Polsce widać, że ani protestantyzm, ani duszpasterstwo nie przyniosły mu sukcesów. Co innego polityka! Jej arkana opanował szybko i zręcznie wspiął się po szczeblach platformianej drabiny do parlamentu.

Przedstawia siebie jako obyczajowego konserwatystę, który boleje nad stanem polskiej polityki:

Jestem konserwatywny w sprawach moralnych, liberalny w sprawach gospodarczych, wrażliwy w sprawach społecznych. Twitter

Tęsknię za uczciwą postawą w polityce- gdzie walczy się honorowo z szacunkiem i uznaniem dla oponenta. Twitter

Na co ja odparłem:

Nie wierzę! Pana kariera i wybory polityczne każą mi uznać tę deklarację za hipokryzję! Chyba, że jest Pan "pożytecznym... Twitter

Przy okazji gratulacji, jakie złożył Obamie, postanowiłem „twitterowo” wyrazić, co sądzę o jego postępowaniu. Oto zapis naszej niedługiej wymiany zdań:

PCh: Dla biblijnych chrześcijan smutny dzień. Boże wartości znów przegrały w tym kiedyś konserwatywnym państwie. Czy to Pana cieszy?

JAG: Gratulowałem Obamie gdyż wygrał prezydentury. Nie muszę się z nim zgadzać. To mi brakuje w Polskiej polityce. Można się różnić ale z szacunkiem. Czasami my Chrześcijanie zamiast być dobrymi przykładami jesteśmy antyświadectwem. Proszę zobaczyć co Mitt Romney zrobił. Pogratulował i zapewnił o Swoją modlitwy. Zamiast krytykować - proszę na kolana ...

PCh: Ale Pan nie jest jeszcze Romneyem - nieprawdaż? Mógł Pan siedzieć cicho. Obama to wstyd dla biblijnych chrześcijan. Szacunek nie oznacza udawania, że nie dzieli nas przepaść.

JAG: Zostawiam Pana uwagi bez komentarza. Rozumiem, że czuje się uprawniony by mnie pouczać jak mam się zachować. Szkoda!

I w tym momencie otwarty i sympatyczny poseł Platformy Obywatelskiej… ukrył moje wpisy. Jakoś się nie zasmuciłem, ani nie zdziwiłem. Od razu wyglądał mi na takiego, który musi uciekać przed uczciwą dyskusją na argumenty. Szkoda tylko, że protestantyzm w Polsce dorobił się kolejnego wstydu…

PS
Mój dzisiejszy wpis z Twittera:

Giertych razem z Komorowskim (jak ojciec z Jaruzelskim) - kogoś to dziwi? Pytanie, czy jego dzieci z MW dadzą się wmanewrować przeciw JK?

Jedyne konserwatywne pismo protestanckie na polskim rynku:

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

08-11-2012 [15:05] - dogard | Link:

przy politycznych polemikach ;chyba ze towarzystwo zbierze sie w klubie ekumenicznym, niech sobie 'slodza' lub sie ' bodza'.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2012 [15:21] - Paweł Chojecki | Link:

Tym razem Pana wpis zawiera treści merytoryczne, więc się do niego odniosę. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że sprawy religijne trzeba zamknąć w kościele. One są fundamentem wszystkich naszych postaw i zachowań - mają więc dla nas znaczenie fundamentalne i normatywne. Dlatego właśnie u filozofów klasycznych teologia zajmowała poczesne miejsce, a uniwersytety średniowiecza chlubiły się swoimi wydziałami teologii. Metodyczna walka z Bogiem jako zabobonem to wytwór oświecenia, a komuniści doprowadzili ją do obecnego stanu, w którym chce się zamknąć sprawy duchowe czy religijne w murach świątyń. Tymczasem dyskusje religijne wyostrzają umysł i przygotowują do wszystkich innych życiowych dylematów. Gdyby Polscy wrócili do pięknych tradycji z czasów Jagiellonów czy początku I RP, gdy o teologii dyskutowały przysłowiowe "przekupki na krakowskim rynku", a elity podpisały Konfederację Warszawską, nie można byłoby nas tak łatwo ogrywać i dzielić na płaszczyźnie politycznej.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

08-11-2012 [15:29] - dogard | Link:

malo tego, zniesmaczaja mnie ataki na KOSCIOL ,ze miesza sie do zycia spolecznego.Przeciez to ludzie tworza wspolnoty,wiec kosciol dziala w ich imieniu szczegolnie.Chodzi mi o polajanki polityczne. Jako NIEPODLEGLOSCIOWIEC NAJWAZNIEJSZA DLA MNIE TROSKA O PROPANSTWOWE DZIALANIE WLADZ WSZELAKICH DLA DOBRA OBYWATELI.Tylko tyle.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2012 [15:50] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli tak jest - "NAJWAZNIEJSZA DLA MNIE TROSKA O PROPANSTWOWE DZIALANIE WLADZ WSZELAKICH DLA DOBRA OBYWATELI" - to powinien Pan pamiętać, że jedną z najważniejszych potrzeb wszelkich władz (państwowych i kościelnych) jest oddolna krytyka i nacisk zorganizowanych "dołów". Gdyby polski episkopat miał więcej "połajanek" od Polaków, nie zachowywałby się tak haniebnie.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-11-2012 [15:22] - NASZ_HENRY | Link:

PO prostu jedna czarna owca ;-)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2012 [15:34] - Paweł Chojecki | Link:

Gdyby tylko miał Pan rację, nie męczyłbym klawiatury. Niestety szacuję, że przynajmniej 70% polskich protestantów (miałem napisać 90, ale wziąłem poprawkę na swój wrodzony krytycyzm) ma w mózgu podobny bajzel. Pisał niedawno o tym w "idź POD PRĄD" luteranin Robert Szmigielski "Protestanccy konserwatyści?"

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

08-11-2012 [18:29] - xena2012 | Link:

za czas stracony.Nie dlatego,ze jestem rasistką,katoliczką,czy dlatego,ze nie lubię PO. Po prostu myślę,ze reprezentuje on wszystkie złe cechy swojej partii ( dobrych nie dostrzegam).Juz samo zdanie ,że tęskbi za uczciwa postawą w polityce świadczy ze jest hipokrytą albo idiotą i to nawet nie użytecznym.Gdyby sięgnął Pan do jego zasobów wiedzy o Biblii,czy w ogóle religii mogłoby się okazać ,ze z dyskusji nici ,a pan Godson salwowałby ucieczką od pytań nawet prostych.To jest po prostu typowy przedstawiciel PO głupi betonowy i zakłamany.Szkoda czsu na rozmówki z takim durniem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

08-11-2012 [19:55] - Paweł Chojecki | Link:

Rozważałem podobne argumenty, zanim zdecydowałem się wysłać twita. Na drugiej szali położyłem a) lekki argument, że a nuż przejrzy na oczy, gdy ktoś go centralnie skonfrontuje z prawdą i b) cięższy, że ma tam sporo naiwnych sympatyków, którym zręcznie zawraca w głowie pięknymi półsłówkami. Z tego, że bardzo szybko ukrył naszą konwersację wnoszę, że drugi argument jest rzeczywiście ważki. Spora część z tych zmanipulowanych ludzi to nowonarodzeni protestanci, z którymi mam duchową wspólnotę - stąd szczególna chęć ich odbicia z rąk manipulatorów. O Biblii nie ma zielonego pojęcia, potwierdzam. Poziom Kalego.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

08-11-2012 [19:32] - m. | Link:

"Szkoda tylko, że protestantyzm w Polsce dorobił się kolejnego wstydu…"
Gdyby miało okazać się inaczej, nikt by go nie promował.

Pozdrawiam