Drugiej linii metra nie ma, a trzeciej nie będzie...

Z miast od Warszawy mniejszych lub niewiele większych Mińsk, Sofia, Lozanna, Tuluza, Tbilisi i Nowosybirsk mają po 2 linie metra, Praga i Walencja – po 3, Montreal – 4 a Wiedeń i Monachium – po 6 linii*. Tymczasem druga linia warszawskiego metra nieprędko ruszy, a władze stolicy już obiecują, że trzeciej linii nigdy nie będzie.
Nigdy? Nigdy! W czwartek radni rządzącej Warszawą Platformy Obywatelskiej chcą wspólnie z SLD uchwalić, że trzecia linii metra nigdy nie powstanie.
Ledwie na poprzedniej sesji Rady Miasta (18 października) wysłuchali informacji pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) „w sprawie budowy II linii metra, a w szczególności awarii w rejonie ulicy Świętokrzyskiej oraz ewentualnych zmian w harmonogramie budowy i stanie finansowania tej inwestycji”, a już na następnej (8 listopada) chcą przyjąć stanowisko „w sprawie głosu zapowiadającego komunikaty na II linii metra”.
W projekcie twego stanowiska napisali m.in., że głos zapowiadający komunikaty na II linii metra ma być głosem kobiety, bo:
po pierwsze, będzie to „ukłonem w kierunku Pań”,
po drugie, będzie to „symbolem” wagi ich obecności w życiu miasta,
po trzecie, „pozwoli każdemu – nawet cudzoziemcom i osobom niewidomym – na rozróżnienie od siebie obu linii, a co za tym idzie ułatwi orientację w topografii naszego miasta”,
a po czwarte, Sawa (ta od Warsa) była kobietą.
(P.S. A po piąte, będzie to „dowodem”, że w Warszawie „robi się wszystko aby zasady równouprawnienia kobiet i mężczyzn były wprowadzane w życie” – to jedyny fragment interpelacji radnego SLD, który przez radnych PO nie został przepisany do projektu stanowiska)
Słowo daję, że tak tam jest napisane (dla niedowiarków mam tutaj link).
Czyli, że III linii metra nie będzie – komentuje pesymistka – bo komunikaty musiałaby czytać na niej Złota Kaczka.
Czyli, że III linia metra może jednak powstanie – komentuje integralny pesymista – pod warunkiem, że komunikaty czytano by na niej głosem trzeciej płci.

* W cięższej kategorii wagowej londyńskie metro ma 13 linii, paryskie 14 a nowojorskie – 21.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stasiak

06-11-2012 [15:40] - Stasiak | Link:

Pan Kononowicz rozumiem wziol udzial
Pozdrawiam S

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

06-11-2012 [19:49] - Marcin Gugulski | Link:

W czym "wziął udział" i kto to jest Kononowicz? Pytam, bo nie rozumiem.