Mogłaby być wzorem jak św. Zyta

Ale ktoś złośliwie ujawnił te poufne informacje...

Tak , mówię o tej pani, która chyba tylko z powodu pokrewieństwa, a nie za przyczyną poglądów czy przykładnego, cnotliwego prowadzenia się – jak się okazało – stała się „ikoną” środowiska konserwatywnych wyznawców tradycyjnych wartości.

Owa dama, w czasie trwania swego pierwszego, kilkuletniego małżeństwa była łaskawie 2 razy w ciąży, ale niestety za każdym razem z kim innym, niż z sakramentalnie poślubionym mężem. Ponieważ, po rozpadzie pożycia, pan ten domagał się stałego kontaktu ze swoją – jak mniemał – córką, nasza bohaterka pozbawiła go ojcostwa na drodze prawnej przy pomocy analiz DNA...

Czy to nie jest „magiel”? Ależ jest! Tyle, że – „Nie pchaj się na afisz wyznawców tradycyjnych wartości z takim dorobkiem etycznym!” Zawsze znajdzie się „życzliwy”, który taki dorobek ujawni. Wzmiankowana pani pełni natomiast funkcję wiceprezesa Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego i aspiruje do parlamentu krajowego lub europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

Powiem otwarcie – ja dla tej pani nie widzę miejsca wśród reprezentantów nas, pisowskiego ludu!

Szanowny Panie Prezesie
Apeluję, tą krewną proszę trzymać na daleki dystans od struktur PiS!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

27-10-2012 [19:16] - dogard | Link:

prawdziwe nazwisko--tylko takie komuszo--ludyczne,z tych kalembow juz zapoznanych.?Powiem otwarcie, zycie intymne jest udreka lub radoscia kazdego z nas.cZY ZNASZ DOKLADNIE JEJ ZYCIE. Zapominasz, iz jest corka ZABITEGO PREZYDENTA I DLATEGO JEJ MIEJSCE JEST NA CZELE RUCHU JEGO IMIENIA.POniewaz jednak zblizyles sie do koltunerstwa, nie widze w naszym ruchu takich osobnikow.Najwazniejsze ,ze dba o swoje dzieci---chlopy polujace na dobry mariaz to przecie jak u kobiet, wcale nie wyjatki.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

27-10-2012 [19:32] - Jolanta Pawelec | Link:

i lepiej bym tego nie ujęła. To jest faryzeizm - ja jestem święty, ten obok to straszny grzesznik.
Lepiej takim panom do życiorysu nie zaglądać.
A może o to chodzi - wystawili go by rozbił PIS? Święci na Prawo - grzesznicy na lewo.
Panie Kalemba tak czy tak jest pan żałosny.

Obrazek użytkownika gregoz68

27-10-2012 [21:15] - gregoz68 | Link:

Przede wszystkim ta Pani nie pchała się nigdy "na świecznik". I to jest najważniejsze. A zresztą...gdyby przyjrzeć się przykładowo życiorysowi Józefa Piłsudskiego... Paranoja. No może jeden prawy by się znalazł. Cyryl i jego metody...
Pozdrawiam Panią z Krakowa.
Niestety nie z Dębnik:)

"prawdziwa matura"...

Obrazek użytkownika jan.kalemba

27-10-2012 [19:42] - jan.kalemba | Link:

Poza tym życzę asanowi takiej małżonki, która będzie mu rodziła cudze bachory

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

27-10-2012 [19:49] - Jolanta Pawelec | Link:

Niech Pan napisze do św. Józefa - on Panu wszystko wytłumaczy.
I tymi "dziećmi" to Pan mnie dobił - bo co jak co, ale od dzieci wara nawet posłom RP.

Obrazek użytkownika jan.kalemba

27-10-2012 [20:20] - jan.kalemba | Link:

Nie jestem posłem, a pseudonimem "Jan Kalemba" posługiwałem się jeszcze wtedy, kiedy panu Stanisławowi Kalembie Sejm nawet się nie śnił.

Może dzisiaj dla kobiet to normalne, aby oszukiwać mężów w kwestii ojcostwa dzieci rodzących się w małżeństwie. Pani to pewnie lepiej wie ode mnie starego człowieka. Ja takiego świata nie akceptuję i pewny jestem, że pisowski lud podobnie.

Powoływanie się na św. Józefa jest fałszem, bo jego nikt nie oszukał.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

27-10-2012 [20:41] - Jolanta Pawelec | Link:

powinniśmy być bardziej ostrożni w wydawaniu wyroków. Zdaje sobie Pan sprawę - że to jest wyrok?
Ja nie będę odwoływała się do wiary - nie to miejsce. Ale odwołuję się do starej polskiej tradycji - obrony honoru kobiety. ( A tym bardziej napiętnowanie dziecka - na całe życie) Czy męski honor jest Panu obcy?
Czy honor ojca - jest Panu obcy? Ludzie trzydziestoletni - to dla nas proszę Pana jeszcze dzieci -dajmy im szansę, na początku życia - i kiedy tak się z nimi postępuje - owocuje to dumą.

Na ostatnim etapie życia - chce Pan niszczyć? Brak Panu wyobraźni jak łatwo zdruzgotać młodych ludzi?
A Panu w młodości nikt nie przebaczył? Tak było idealnie i dożył Pan tych lat nie ubrudziwszy rączek.
Proszę Pana - życie mija - jeszcze chwila a staną nam przed oczy wszystkie nasze postępki. Niech Pan wymaże z tej listy ten - jest hańbiący ( w imię moralności czyni nieprawość i krzywdzi być może bardzo wielu ludzi).

Nie jest przyzwoite liczyć cudze winy - odpowiadać przyjdzie nam za swoje.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

27-10-2012 [22:13] - Pyza na mazowie... | Link:

Czy Ty człowieku, wiesz ile ona nocy przepłakała, jak wyglądały jej rozmowy wtedy, kiedy ona płakała. Czy wiesz dlaczego, pod wpływem jakich zdarzeń, zranień i uczuć ludzie podejmują decyzje? Ludzie, we dwoje. Wiesz z kim rozmawiała i co jej ta druga osoba mówiła? Wiesz, jak rozgrywają się życiowe dramaty? Wiesz, że ona wcale nie musiała być kłamcą. Skąd wiesz, że ona oszukiwała? Mało w książkach i to z dobrej, górnej półki (klasyka literatury polskiej i obcej) opisali jak niejednowymiarowe są czasami fakty. Jak możesz na podstawie suchych faktów sądowych, wyniesionych wbrew jakimkolwiek cywilizowanym standardom z akt, dopisywać swoją "widzimisie" historię.

Kiedyś coś równie obelżywego, ale bez odniesień personalnych, napisał o kobietach Waldemar Łysiak, przestałam go czytać. To duża odwaga wziąć kamień i rzucić jako pierwszy, zasłaniając się wiekiem, pis-em, i ludem. Wiesz, że nie każdemu życie układa się tak jak w Twoim regulaminie życia? Skąd w Tobie ta pogarda? Nigdy nie aspiruj do wszechwiedzy na temat świata dwojga ludzi. Zostaw biedną Martę Kaczyńską w spokoju, Ty stary, mądry człowieku.

Obrazek użytkownika dogard

27-10-2012 [21:30] - dogard | Link:

zal mi twojej matki,ze takie bydle zrodzila.Zapamietaj GOSTKU; matka zawsze rodzi DZIECI.

Obrazek użytkownika Pyza na mazowieckich dróżkach

27-10-2012 [22:25] - Pyza na mazowie... | Link:

A żona imć Kalemby to chyba dzień w dzień do świętej Rity zanosi błagania o nawrócenie Kalemby.

Tamta tyle zniosła od męża, że świętą została, od beznadziejnych przypadków.

Obrazek użytkownika amfetamina

27-10-2012 [19:31] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

to moze wartoby zdefiniowac co pisowski lud uwaza za wzorce godne nasladowania, bo jak powyzszy teks ma byc jednym z nich, to ja sie z pisowskiego ludu chce wypisac?
bez pozdrowien
aquaholic

Obrazek użytkownika jan.kalemba

27-10-2012 [19:47] - jan.kalemba | Link:

Tradycyjne wartości, do których nie zalicza się rodzenie mężowi cudzych bękartów

Obrazek użytkownika amfetamina

27-10-2012 [20:07] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

popieramy aborcje?

Obrazek użytkownika Bondaree

27-10-2012 [21:26] - Bondaree | Link:

"Cudzych bękartów"??? To są dzieci, chamie. Małe, niewinne dzieci, prostaku. Wicie, rozumicie chamstwo i buractwo z was wylazło, Kalemba. Prostactwo i słoma z butów. Was się nawet na udeptaną ziemię nie da wyzwać, bo to nie honorowo od takiego satysfakcji żądać. Wam jedynie można mordę obić i kopów w zad nawsadzać.

Obrazek użytkownika Bondaree

27-10-2012 [19:39] - Bondaree | Link:

"Wzmiankowanej Pani", jak to byłeś łaskaw się wyrazić, na żadnj z wymienionych list nie widziałem. Nie masz innych problemów poza zaglądaniem komuś pod kołdrę? Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale to jest zwyczajnie chore. Czep się prądu, najlepiej o wyższym napięciu niż 220V.

Obrazek użytkownika kat

27-10-2012 [20:13] - kat | Link:

czy chcesz za tuska robotę wykonać?Robisz tu za trola?

Obrazek użytkownika Studentka

27-10-2012 [20:49] - Studentka | Link:

Dziękuję za ten wpis. Przynajmniej nie mam już wątpliwości, że jest pan w głównym nurcie rynsztokowym,a pana blog należy omijać, żeby się nie pobrudzić.

Obrazek użytkownika emilek

27-10-2012 [21:12] - emilek | Link:

pwenie jestes z tej samej klasy co pani prokurator z sopotu i dziennikarze co wysmarowali artykul o corce naszego prezydenta.jej prywatne problemy i sprawy to jest jej i tylko jej problem . A tacy jak ty co czyjes prywatne sprawy pruboja oglosic swiatu .wedlug mnie to lubia sie grzebac w gownie. i jak o to ci chodzi to powinienes isc sie zalatwic i pomieszac swoja wlasna reka w swoim wlasnym gownie. odczep sie od corki NASZEGO PREZYDENTA. pozatym pomysl lepiej o swoich gierkach seksualnych i co sam {sama} do tej pry wyskrobales {las}. przyganial rondel garnkowi!!!!

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

27-10-2012 [22:37] - kanadyjczyk | Link:

Kiedyś, jeden jedyny raz "zaszczyciłem" blog pewnego eurodeptanego i POgratulowałem mu rozpoczęcia nowej,krętej drogi "rzycia" w obozie złamanego tuska, a dzisiaj staropolskim zwyczajem życzę złamania karku również szanownemu panu.
ps. proszę nie dziękować za życzenia. Trzym się brzozy.

Obrazek użytkownika xena2012

27-10-2012 [22:47] - xena2012 | Link:

wpisuje się w mentalność komentatorów Faktu ,Dziennika.pl czy Superekspressu.Ten sam styl wypowiedzi pełnych nienawiści,to samo zacietrzewienie,a różnica polega wyłącznie na tym,ze pan Kalemba nie robi błędów ortograficznych.Autor zawył ze zgrozy na niesprawdzoną wiadomość ,że pani Marta mogłaby kandydować do PE.A dlaczego nie? PE pełen jest parlamentarzystów nie nadających się do niczego,głupich,skorumpowanych,żałosnych.Wysoko postawiona urzedniczka w PE chwali się dokonaniem aborcji z których jak sama mówi ,,jest dumna''.Pani Marta nie jest celebrytką szokującą na codzień swoim zaachowaniem,nie pcha się do mediów,trzyma na uboczu polityki,a jej grzechem nie są dzieci tylko znienawidzone przez salon nazwisko Kaczyńska.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

27-10-2012 [23:00] - Emigrant Szkot | Link:

I tyle.

Obrazek użytkownika stokolesny

27-10-2012 [23:30] - stokolesny | Link:

są istoty małe i podłe mieniące się "ludźmi" znam takich wielu, posługujących się tzw. "tradycyjnymi wartościami" i znakami "S", używajacych słów, słów, których znaczenia nie znają, a forma jakiej używają te istoty małe i podłe, narusza wszelkie tradycyjne wartości, którymi wycierają sobie gębę te istoty małe i podłe, a na co dzień to co mówią i robią te istoty małe i podłe nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem,

wszyscy mają pełne prawo do poszanowania niezbywalnego prawa do życia w godności, a zatem nikt, tak też i te istoty małe i podłe nie mogą tej godnosci naruszać, a już sama ta celowo prezyjęta bezimienna wręcz bestialska forma obdzierania człowieka z godności jakiej użył autor tego bloga pozbawia go prawa do prowadzenia jakiejkolwiek publicznej dyskusji o otaczającej nas rzeczywistości, dlatego portal niezależna.pl powinien bezwzglednie pozbawić tę istotę prawa blogowania, niech sobie komentuje co chce i jak chce, ale nie jako bloger

z wyrazami ubolewania
stokolesny

Obrazek użytkownika jan.kalemba

28-10-2012 [06:06] - jan.kalemba | Link:

oraz własnego dziecka, które rozpoczęło życie w atmosferze skandalu.

Błąd popełnić można raz, ale brnąć dalej - porzucenie męża i pozbawienie go ojcostwa - to świadome czynienie zła.

Obrazek użytkownika stokolesny

28-10-2012 [10:57] - stokolesny | Link:

jesteś nie tylko małą podłą istotą, ale jesteś również pospolitym głupcem, który nie rozumie jaki kardynalny błąd popełnił obdzierając człowieka z godności, albo jesteś wyrafinowanym cwaniakiem, który do niedawna uchodził za dość przyzwoitego blogera, gdybyś był człowiekiem dawno przeprosiłbyś za niegodne zachowanie, albo bys przynajmnie milczał, a ty jeszcze komentujesz wpisy w sposób wręcz haniebny dla istoty mieniącej się człowiekiem

z wyrazami współczucia i ubolewania
stokolesny

Obrazek użytkownika danuta

28-10-2012 [01:53] - danuta | Link:

Jeśli Pan zdaje sobie sprawę, w jakim celu rozpętano kolejną nagonkę na Martę Kaczyńską, to powyższa notka stawia Pana w karnym szeregu kundli Tuska i Putina.
Jeśli Pan nie zdaje sobie sprawy, w jakim celu rozpętano kolejną nagonkę na Martę Kaczyńską, to - bardzo delikatnie rzecz ujmując - zalecam dokonanie szczegółowego przeglądu własnych możliwości intelektualnych.
A poza tym - męskie to nie było. Ani etyczne. I proszę nie uzurpować sobie prawa do reprezentowania "pisowskiego ludu". Wstyd by mi było za takiego reprezentanta. 

Obrazek użytkownika jan.kalemba

28-10-2012 [07:20] - jan.kalemba | Link:

do tak dalekiego sprzeniewierzenia się uczciwości małżeńskiej, aby to teraz wykorzystać?...

Obrazek użytkownika xena2012

28-10-2012 [10:00] - xena2012 | Link:

bardzo to dowcipne ,bardzo.Zwłaszcza ta zjadliwa ironia powala na kolana.To może Pan -wzór moralności równiez wie,kto nakłonił niemoralną propozycją prokurator Skibicką do sprzeniewierzenia się prawu i sprzedania poufnych wiadomości? Bo aspektu,, moralności'' pani prokurator jakoś boi się Pan poruszyć .Znacznie łatwiej ordynarnie obszczekać panią Martę,bo to proste ,dobrze widziane , odbierane i wszyscy to robią.Pana odrażające komentarze i odpowiedzi na wpisy internautów świadczą z jaką determinacją usiłuje Pan dostac się na tzw.,,salony'',bo trudno uważać ,ze miał Pan po prostu słabszy dzień.Pojęcia,,bachory' czy ,,bękarty''stawiaja Pana w jednym rzędzie z Palikotem,Niesiołowskim,czy Kutzem.

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

28-10-2012 [08:41] - KOCHAM POLSKE | Link:

W pełni się zgadzam z Panią-Młoda POLKA.

Obrazek użytkownika tagore

28-10-2012 [02:00] - tagore | Link:

Ujawniona informacja dotycząca spraw rodzinnych Pani Kaczyńskiej
była adresowana do właśnie takich zwolenników PIS jak Pan Kalemba
ma utrudnić przejście córki prezydenta od działalności społecznej
do politycznej powiązanej z PIS.
W życiu prywatnym nie zawsze postępujemy najmądrzej i najlepiej.
Dla dobra rodziny nie raz trzeba zrobić coś co eleganckie na
pewno nie jest.
Bardzo dobrze ,że nożyce kalemby się odezwały ,lepiej teraz
niż jak Marek Jurek po wyborach .Zwycięstwo opozycji wymaga
porozumienia różnych ludzi, adresaci tej prowokacji podobni do kalemby
mogą je storpedować.

tagore

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

28-10-2012 [08:39] - KOCHAM POLSKE | Link:

oh,tak się boicie w tych strukturach o swoje stołki, o to że przyjdą nowi i was wygryzą a tu kredyty jeszcze nie pospłacane. "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień".

Obrazek użytkownika JurLa

28-10-2012 [08:49] - JurLa | Link:

jak pokręcony POmiot. Wpisuję ciebie do karty wydeletowanych. Nie zapomnij odebrać jednego srebrnika od POjebów.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

28-10-2012 [15:54] - Dziadek bez dowodu | Link:

niewyparzonym językiem ;)

O ile Dziadkowi za wczorajsze śliskie wpisy w temacie pani Marty na Niezależnej znowu przylepią łatkę świra, rozrabiacza, prowokatora, trola, kryptokomucha i homosowietikusa to pan już dla nich jesteś sowiecki agent pełną gębą i na pełnym etacie ;)
Strasznie to niewdzięczna rola dla nas starszych "prostować ścieżki" i "szukać zaginionych dziatek" ale jakoś musimy uswiadamiać te "gorące głowy" ktore nam za to w podzięce jeszcze nie raz złoją skóre.
Moja już jest odpowiednio wygarbowana i nieczuła na prostackie razy. A pana?

Zyczę powodzenia w życiu w zgodzie z Dekalogiem, co w naszych czasach okazuje sie niełatwe.
Pozdrawiam

dziadek

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

28-10-2012 [16:18] - Jolanta Pawelec | Link:

- aby nie machano Dekalogiem jak pałką
- aby uwzględniono zobowiazania Dobrej Nowiny
- aby poważnie traktowano powierzenie świata Bożemu miłosierdziu
Aby religii nie używano do politycznych prowokacji.

Wiek starszy - to pora na osiem błogosławieństw. A nie na wciskanie kitu.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

28-10-2012 [21:54] - Dziadek bez dowodu | Link:

Kalembą, bo my nic nie przeskrobaliśmy, tylko od pani Marty. Skoro sie znasz na Dekalogu i sprawach kościelnych to powiedz nam co pani Marta powinna teraz uczynic w celu zmazania win i osiagnięcia wybaczenia zarówno od Koscioła do którego należy jak i od nas , prostaczków.
Wymień te elementy niezbędne do przebaczenia i zmazania win w kontekscie tego co do tej pory pani Marta uczyniła albo wiesz,ze zamierza uczynić.
A może nic nie powinna robić tylko liczyć na pewną, damską solidarność?
hę?

Dziadek jak zwykle będzie czekał ;)

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

28-10-2012 [22:27] - Jolanta Pawelec | Link:

Proszę iść do spowiedzi albo egzorcysty - nie zwlekać. Przypadek beznadziejny.
Jak Pan się zajmie swoja duszą - to nie będzie pan miał czasu na pornografię ( Pornografia - Gombrowicza to studium dwóch starych fagasów podglądających i projektujących co robią/albo mogą zrobić młodzi ludzie).
Powodzenia - może jeszcze ktoś będzie w stanie te wasze dusze skąpać w święconej wodzie.
Równolegle proszę się udać do psychoterapeuty - pomoże wam rozpracować urazy z dzieciństwa, fobie młodzieńcze - czyli blokady rozwoju osobowości.
I proszę nie nawiązywać ze mną konwersacji - nie mam wam nic więcej do powiedzenia. Mówiłam jak do ludzi błądzących - ale jesteście faktycznie ciężko chorzy. Na leczenie nie mam kwalifikacji. Specjaliści potrzebni od zaraz.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

28-10-2012 [23:23] - Dziadek bez dowodu | Link:

Upsss.. pani Jola , przepraszam ...po pijaku zawsze skracam dystans..;)
Dziadek już tak ma , trzeba go przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza albo i nie.
. Poeta by powiedział: kochaj albo rzuć!
Hej, hej, hej sokoły , omijajcie pola , lasy doły.. la la laaaa.. ( jak tan dalej szło? )
Tak czy siak zostałem tu publicznie razem z Sz. panem Kalembą zmieszany z błotem, wyśmiany i poniżony!
Ale to nic! Jak mówił mój mentor i guru Sz.P Charles Bukowski: dobrze jest czasem poczuć nienawiść. Rozjaśnia człowiekowi w głowie.
Mam nadzieję, że pani Joli sie po tym dzisiejszym wieczorze tez troche przejaśni.
bedę sie za to modlił.
Z patriotycznym pozdrowieniem
Czuj czuj czuwaj!

Dziadek

Obrazek użytkownika kasia

28-10-2012 [18:57] - kasia | Link:

pania Marte Kaczynska , jako reprezentantke pisowskiego ludu
do ktorego naleze od dawna....
Sposob jaki pan o tym piszesz jest OBRZYDLIWY i ta pani nie jest
" owa dama" ta pani jest corka PREZYDENTA POLSKI , ktory zginal
w ZAMACHU, " ta pani" jest sierota po nim i dlatego nalezy jej sie
SZACUNEK....chociazby za to ...ze ZDARZYL SIE SMOLENSK....
To ze ZDARZYL SIE SMOLENSK, jest tez wina takich jak pan " publicystow"
ktorzy , beda sie znecac nad kobieta a zgadzaja sie z tym BURDELEM,ktory
mamy w Polsce...i zgadzali sie na to ze platforma z Prezydenta robila posmiewisko..
Badz pan taki odwazny i idz powiedz Tuskowi co myslisz o nim , o Smolensku
o jego synu....
Nie odnosisz sie pan do tego co zrobila sedzina a to co zrobila jest SKANDALEM
ale interesujesz sie pan czyims zyciem osobistym ....
Wiesz pan jak bylo, byles pan materacem????
Kazdy popelnia bledy i musi ponosic KONSEKWENCJE tych bledow i Marta Kaczynska
wywiazuje sie ze swoich obowiazkow a za to co ja spotkalo i co ja spotyka po Smolensku
NALEZY JEJ SIE SZACUNEK!!!!

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

28-10-2012 [19:20] - Dziadek bez dowodu | Link:

troche jak łysy grzywką o Kant kuli . Nie znasz przysłowia , ze w domu powieszonego
nie rozmawia sie o sznurze?;)
Mozna by jeszcze użyć innego przysłowia: troche ciszej na ta trumna.
Kapewu Kasia czy nie kapewu?;)
Pozdrawiam serdecznie