KOŚCIÓŁ BEZ PRZYKAZAŃ

Wczoraj zachęciłem Państwa do głębszej refleksji nad celem śmierci Chrystusa – a dokładnie nad dwoma jej celami. Dziś zatrzymam się nad dynamicznie rozwijającym się prądem w chrześcijaństwie – kościołem bez przykazań. Nie mam tu na myśli jakiegoś konkretnego wyznania. Zjawisko oderwania deklarowania zaufania Jezusowi od posłuszeństwa Jego objawionej woli pleni się we wszystkich kościołach. Stawiam nawet jeszcze dalej idąca tezę – ten kierunek zwodniczego myślenia zdobył już przyczółki w umysłach ogromnej większości chrześcijan. On trawi umysły i dusze większości z nas…

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika WJD

07-04-2012 [19:46] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

To się nazywa "praktykujący niewierzący".

Pełno takich, a ilu na świeczniku.

Czy jednak świadomie zjawisko występuje u większości chrześcijan, to wątpię.

Sądzę, że raczej jak powiedział Jezus: "oni nie wiedzą, co czynią".

Po prostu większość ludzi niczego nie rozumie, mówiąc oględnie a uprzejmie.

No i jeśli im brakuje prawdziwej formacji, a skąd ją mają mieć, kiedy nauczyciele też jej nie mają, no to jest jak jest. W seminariach studiuje się teraz pilnie różnych socjalistycznych guru, różnych Hegli itp. kompletnych pomyleńców oraz przetwarza co się da w duchu modernizmu albo i postmodernizmu, znacznie więcej wchłaniają marksizmu kulturowego jak normalności, to potem kto ma nauczać wiary w Boga i kto ma się jej uczyć.

Po prostu mija pierwsza dekada XXI wieku a większość ludzi, nawet znakomita większość chrześcijan, nie słyszała o Jezusie. Niczego o Nim nie wiedzą, nie znają GO zupełnie.

Wesołych świąt, zdrowia i dobrego humoru w trudnych czasach.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-04-2012 [21:55] - Paweł Chojecki | Link:

"większość ludzi, nawet znakomita większość chrześcijan, nie słyszała o Jezusie. Niczego o Nim nie wiedzą, nie znają GO zupełnie."

Może wiec pora zawęzić definicję chrześcijanina?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika indiana

07-04-2012 [20:44] - indiana (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo ciekawą rzecz Pan poruszył, mówiąc o upadku starożytnych państw w wyniku demoralizacji. Grecja oraz Imperium Rzymskie stoczyły się na dno prze niemoralność seksualną.
Ale czy to co dziś odbywa się na naszych oczach nie jest niepokojącą powtórką historii, z tą małą poprawką, że państwa nie tyle staczają się same ile są w tym kierunku popychane? Jakże smutno jest patrzeć na to, że tak niewiele możemy zrobić aby tym perwersyjnym działaniom zapobiec...
Wierzę jednak, że dopóki będziemy trwali w tym co dobre, czyste i szlachetne, dopóki będziemy głośno nawoływać innych do odnowy moralnej (podążając w tym za Panem), dopóty świat będzie istniał. Bo cóż innego może go uchronić przed totalnym zepsuciem jak nie odpowiednie czyszczenie i konserwacja Bożym Słowem i prawdą?
Dziękuję za praktyczne wskazówki i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-04-2012 [21:53] - Paweł Chojecki | Link:

Bóg jeszcze nie skończył z tym światem - jest więc nadal coś do zrobienia dla chrześcijan.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika maciej13

07-04-2012 [21:37] - maciej13 (niezweryfikowany) | Link:

i zachęta do rozważania przykazań Bożych! Zachęta również do rozprawienia się z esbecką wizją kościoła dla tych chrześcijan, którzy są pod wpływem fałszywych nauczycieli. Pozdrawiam Autora!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-04-2012 [21:51] - Paweł Chojecki | Link:

Esbecja to tylko drobny elemencik dużo większej układanki. Np. pisałem niedawno o "dokonaniach" AE współgrających z kierunkiem wytyczonym przez panią Clinton - "Alians Ewangeliczny wspiera lewactwo"
http://niezalezna.pl/26261-ali...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

07-04-2012 [22:22] - m. (niezweryfikowany) | Link:

Dość popularne wydaje się zupełnie inne postawienie sprawy szczęścia, niż wynika to ze Słowa Bożego i praktyki wielu chrześcijan.
Posłuszeństwo Bożym zasadom często jest postrzegane jako ofiara, a nie jako źródło prawdziwej radości. Smutne to dla ludzi i kłamliwe w stosunku do Boga.

Pozdrawiam