ONI MAJĄ PASTORA GAUCKA…

Polecam Państwu krótki tekst Mariusza Postawnego z marcowego numeru „idź POD PRĄD” „Oni mają za prezydenta pastora Gacuka, a my?”. Nie mam tak jasnych opinii na temat nowego prezydenta Niemiec, jak Postawny, ale jego wnioski na temat współpracy członków polskiego episkopatu wydają się zasadne.

Postawny stawia tezę, że większość polskich hierarchów współpracowała z komunistami w PRL i stąd ich skłonność do dalszej współpracy z postkomunistami w III RP. Uzasadnieniem tego (oprócz widocznego owocu powiązań episkopatu z władzą) miałyby być: odmowa lustracji hierarchów (komisja „Pamięć i troska”) oraz przykład niedawno ujawnionego uwikłania cerkwi bułgarskiej we współpracę ze służbami. Zaprzeczeniem tego jest według Postawnego sytuacja w Niemczech, którą w dużej mierze zawdzięczamy pastorowi Gauckowi i stworzonemu przez niego Urzędowi ds. Akt Stasi.

O ile mogę się zgodzić z zasługami pastora Gaucka w walce o oczyszczenie niemieckiej przestrzeni publicznej ze zdrajców i ludzi niegodziwych,  to nie uważam go za dobry wzór do naśladowania.  Po prezydencie, a przede wszystkim po pastorze, należy się tego spodziewać.  Niestety pastor Gauck bardzo poważnie zawiódł w dziedzinie życia osobistego. Pierwsza Dama Niemiec nie jest  żoną Głowy Państwa…

Nie zmam kulisów rozpadu małżeństwa pastora Gaucka, ale Bóg ma bardzo jasne wymagania wobec przywódców chrześcijańskich:

Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania.
Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 1 Tm 3:1-5

Wyrażenie „mąż jednej żony” oznacza mężczyznę związanego tylko z jedną kobietą w całym swoim życiu.

Choć więc doceniam rolę pastora Gaucka we współczesnej historii Niemiec i żałuję, że u nas w tamtych czasach autorytetami byli Michnik i Geremek, to smutno mi, że standardy moralne (kościelne i polityczne) upadają…

Marcowy "idź POD PRĄD" już w kioskach

ipp

W numerze znajdą Państwo m.in. następujące teksty:

„Żydowski projekt dla Polski” – Paweł Chojecki
„Dopiero IPN odkrył zabójców mojego taty”- wywiad Euniki Chojeckiej z Markiem Franczakiem, synem ostatniego partyzanta II RP
„Żołnierze wyklęci” – wywiad Roberta Szmigielskiego z dr. Grzegorzem Bębnikiem z katowickiego IPN
„Moje spotkanie z Wisławą Szymborską” – Krystyna Szczyrek
„Dlaczego należy NIEUSTANNIE DEMASKOWAĆ zagrożenia ze strony EWOLUCJONIZMU?” – Marta Cuberbiller
„PŁETWY, SKRZYDŁA, OCZY…” – Małgorzata Gazda
„OTRZYMAŁEM OD PANA BOGA DRUGIE ŻYCIE" – wywiad Jana Lorka z Łukaszem Kmitą, uczestnikiem katastrofy kolejowej pod Szczekocinami
„Alians Ewangeliczny wspiera światowe lewactwo” – Paweł Chojecki
„My, naród olany” Marian Kowalski
„Oni mają za prezydenta pastora Gaucka, a my?” – Mariusz Postawny

Tu numer lutowy w wersji elektronicznej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Niemiec

27-03-2012 [16:07] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Jakim prezydentem bedzie pastor Gauck czas pokaze.Nie sposob sie nie zgodzic jednak w Panskimi zastrzezeniami.Kiedys taka sytuacja bylaby niedozaakceptowania.To jeszcze jeden dowod na upadek obyczajow i moralnosci.Ale grunt pod to przygotowal nijaki Wulf,rozwiedziony katolik ktory zawarl nowy zwiazek cywilny z inna kobieta i do tego pozwolil sobie pouczac Papieza Benedykta XVI na temat nauczania kosciola katolickiego,ktory nie uznaje rozwodow.Mialo to miejsce w czasie przemowienia powitalnego na plycie lotniska w czasie ostatniej wizyty Papieza w Niemczech.Coz? Jego arogancja zostala doceniona nie tylko w tej sprawie.On i jemu podobni prowadza nasza cywilizacje na drogi,ktore doprowadzic ja moga do upadku.Ale pozostanmy optymistami i miajmy nadzieje,ze nawet w Episkopacie zwycieza sily dla ktorych Prawda to nie pustoslowie,tylko konkretna tresc.
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

27-03-2012 [23:06] - Paweł Chojecki | Link:

Optymizm musi mieć jakieś podstawy.
Co do pastora Gaucka ubolewam, że nie wytrwał. Nie wiem, czy nie jest to czasem związane z zachłyśnięciem się przywilejami władzy politycznej i wpływu.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika marek zürich

27-03-2012 [23:51] - marek zürich (niezweryfikowany) | Link:

... i szansa dla Polski. Nie szukajmy dziury w calym. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Notturno

27-03-2012 [17:01] - Notturno (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli mogę coś suponować, to proponuję wstawić nazwisko autora
w innym miejscu, mianowicie tak:

Polecam Państwu krótki tekst Mariusza Postawnego z marcowego numeru „idź POD PRĄD” „Oni mają za prezydenta pastora Gacuka, a my?”

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika WJD

27-03-2012 [19:35] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Mnie się zdaje, że w języku polskim szyk w tym miejscu jest dowolny.

Trzeba uważać z tymi zakazami i nakazami, bo bardziej pasują do innych nacji i języków.

W języku polskim od średniowiecza panuje duża wolność i dowolność i nie ma jej co zwalczać. Zawsze można też jeszcze kilka innych możliwości szyku wyrazów zastosować.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

27-03-2012 [23:03] - Paweł Chojecki | Link:

Wedle życzenia!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika WJD

27-03-2012 [19:17] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Uwaga dotycząca grzechu zabicia Miłości jest poważnym i bardzo trafnym spostrzeżeniem.

Z kolei w Polsce oprócz takich samych przykładów /pamiętamy np. polskiego pana premiera rekomendowanego przez PIS i jego sławne wyskoki antyrodzinne - a tak się początkowo go nie mogli nachwalić słuchacze Radia Maryja/, dochodzą jeszcze występki przeciwko życiu /prawie cały parlament za mordowaniem niewinnych ludzi/, własności /cały parlament przeciwko zwrotowi mienia które państwo ukradło Polakom pochodzenia polskiego/ i wolności /naruszanie zasady wolności prawa rzymskiego: chcącemu nie dzieje się krzywda/, w Polsce jeszcze dochodzi brak lustracji.

W Niemczech przynajmniej lustracje zrobili.

W Polsce osoby mocno powiązane z wiadomymi służbami uwijają się teraz wokół wszystkich partii parlamentarnych.

Nawet w otoczeniu różnych znanych profesorów siadają na wykładach nawet w pierwszych rzędach różni funkcjonariusze /byli czy obecni/ i dyskutują nad przyszłością kraju i współpracują z tymi znanymi osobami, które tę tajną współpracę chętnie podejmują !!

To się dzieje zupełnie publicznie od ponad 20 lat bez przerwy.

Mając nieustannie i od lat do czynienia z siuchtą w różnych urzędach i sądach, mogę śmiało twierdzić, że rządzi tam niepodzielnie razwiedka. Dokładnie tak, jak to głosi szanowny pan red. Stanisław Michalkiewicz.

Nie należy tej prawdy ukrywać, bo inaczej nigdy Polska nie wyjdzie z kryzysu a raczej pochłonie ją gigantyczna katastrofa.

Podobnie jest w parlamencie, gdzie gołym okiem widać, że uchwalane są ustawy na zamówienie siuchty. Profesor Rybiński badający tę sprawę stwierdza, że ok. 90 procent ustaw, to ustawy lobbowane.

Podobnie jest na uczelniach: twierdzę, że w Polsce nie ma obecnie ani jednej uczelni wyższej niezależnej od siuchty razwiedkowej. Co najwyżej służbami się różnią, większość w WSI, wiele w SB inne w ABW itd...

Ludziom się zdaje,że niektórych z tych służb już dawno nie ma, bo zostały rozwiązane. Wprawdzie zostały oficjalnie rozwiązane, ale co z tego, skoro nadal działają jakby nigdy nic.

Jeśli w Polsce nie dojdzie do głosu jakiś radykalny ruch jak ONR wspierany przez prawdziwą prawicę, która świadomie i w wypracowany sposób szanuje Prawa Naturalne, czyli nie oszukujmy się, obecnie tylko Kongres Nowej Prawicy, to Polska przepadnie na zawsze.

Tu jest potrzebna poważna kontrrewolucja.

Sama wymiana ludzi na górze kompletnie nic nie zmieni.

A ponadto ktoś musi wreszcie przerwać ten kretyński spektakl parlamentarny:
podnieść rękę wcisnąć przycisk -
podnieść rękę wcisnąć przycisk -
podnieść rękę wcisnąć przycisk - ...

Przecież każdy średnio rozsądny człowiek wie, ze nikt o zdrowych zmysłach nie da rady zaznajomić się z milionami ustaw i przepisów a ci prze-potwornie niemądrzy ludzie dodają nieustannie setki tysięcy następnych.

Trzeba to przerwać, bo oni toto nazywają z przekąsem i zachwyconym cmokaniem DEMOKRACJĄ, a to jest kompletny obłęd, który powinien być przymusowo i czym prędzej leczony w domach wariatów jako niebezpieczny dla otoczenia !!

Gratuluję Szanownemu Panu odważnej wypowiedzi.

Trzeba jednak jeszcze ZNACZNIE odważniej głosić prawdę, chociaż wtedy nastąpią dotkliwe ciosy z wielu stron. Wiem coś o tym. Ale jednocześnie wewnętrzna radość, jaką się czuje z głoszenia brutalnej prawdy na przekór wszystkim przeciwnościom jest uczuciem wspaniałym nie do opisania !
Zatem nie ma się czego lękać, bo zawsze dostajemy duchowo więcej od Boga niż nam łajdacy zabiorą materialnie.

W Polsce jest obecnie tak, że następuje polaryzacja postaw.

Ludzie szlachetni są wyśmiewani i niszczeni na wszelkie sposoby, jeśli mają odwagę być niezależni i głosić prawdę, choćby za cenę ogromnego cierpienia i materialnej nędzy.

Z kolei współpracownicy reżimu i uzależnieni od niego w jakikolwiek sposób materialny /na pensji państwowej/ czy ideowy /w charakterze tzw. "poszukujących agnostyków"/ czują się bezpieczni w charakterze pupilków systemu socjalistycznego i gotują Polsce nowe zniewolenie pod pozorem niby-przemian.

Moje Uszanowanie

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

27-03-2012 [23:02] - Paweł Chojecki | Link:

Marcinkiewicz budzi moje obrzydzenie. Prawica naszpikowana jest bardzo obficie takimi indywiduami.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki