PAP też odwołuje Pawła Grasia

Czuj się odwołany! Przez 24 godziny przy-rządowa Polska Agencja Prasowa sygnalizowała rzecznikowi prasowemu rządu, że rzecznikiem już nie jest, a prywatny „Super Express” w swoim stylu mówił mu, że co za dużo to niezdrowo.
Minister Graś informacji PAP nie prostował, bo zajęty był dementowaniem tego, co popołudniówka napisała na temat jego „oświadczenia majątkowego i rzekomych kulis postępowania prokuratorskiego” oraz jej stwierdzeń, „że rzekome 23 podpisy na dokumentach Agemark Sp. z o.o. [w której zarządzie zasiadał] będących przedmiotem badania grafologicznego zostały nakreślone przez Pana Pawła Grasia”.
Rzekome kulisy, rzekome nakreślone podpisy…
Musiał się rzecznik Graś bardzo speszyć i spieszyć, gdy w dniu swych urodzin tak stylizował to oświadczenie, by nie minąć się z prawdę. No i udało mu się. A skąd to wiem? Bo ja też nigdy w życiu nie „nakreśliłem” żadnego z podpisów składanych na dokumentach przez pana Marcina Gugulskiego.
„Super Express” napisał, iż „ma dowód, że rzecznik rządu Paweł Graś (48 l.) łamał ustawę antykorupcyjną: w 2009 r. pełnił funkcję sekretarza stanu i zasiadał we władzach spółki Agemark. Ten sam dowód mają stołeczni śledczy, prowadzący sprawę podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych przez Grasia, ale nie chcą wszcząć ponownego śledztwa.”
A dlaczego w ocenie tej gazety „prokuratura kryje Grasia”? Proszę to sobie sprawdzić pod linkiem tutaj.
http://www.se.pl/wydarzenia/kr...
Gdy potykając się na wybojach własnej przeszłości i polskiej frazeologii rzecznik rządu walczył z dociekliwością tak przecież mu niegdyś życzliwej bulwarówki, Polska Agencja Prasowa już od kilkunastu godzin trąbiła, że i w PO nagonka na Grasia ruszyła.
Prezes Zarządu PAP S.A. redaktor Jerzy Paciorkowski musi mieć dobre informacje (lub skłonność do samobójczego hazardu), skoro w otwierającym elektroniczne serwisy PAP całodobowym przeglądzie kilkunastu głównych wydarzeń historycznych dnia znalazł miejsce dla przypomnienia, że 23 lutego:
Urodzili się
1964 – Paweł Graś, poseł na Sejm RP

1963 - Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych

Otóż PAP nie ma zwyczaju informować o urodzinach wszystkich 460 posłów, a Paweł Graś wprawdzie jest posłem (choć jednym z najmniej aktywnych), ale pominięcie przez PAP jego funkcji rzecznika rządu to czytelny sygnał, że gończy zwietrzyli świeżą krew.
Bo co by państwo powiedzieli, gdyby 22 kwietnia PAP otworzyła swoje serwisy agencyjne przypomnieniem, że:
Urodzili się
1957 – Donald Tusk, poseł na Sejm RP
Czasami tak łatwo zapomnieć, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ…
– Czuj się odwołany – kto to pierwszy powiedział?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gość

24-02-2012 [17:43] - gość (niezweryfikowany) | Link:

i Paweł i Radek mogą sobie w biografie wpisać: URODZILEM SIĘ 23 LUTEGO w dzień obchodzony jako święto ARMII RADZIECKIEJ. Mają chłopaki farta w życiu. Szkoda że ja urodziłem się 22 lutego o 23:59.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

24-02-2012 [20:17] - Marcin Gugulski | Link:

Tak, 23 lutego to dawny Dzień Armii czerwonej, a dziś Dzień Rosyjskiej Armii i Floty Wojennej. No i rosyjski Dzień Mężczyzny. Może to stąd pangrasiowa skłonność do przepraszania raczej Rosjan niż Polaków i językiem Lenina.

Obrazek użytkownika gość

24-02-2012 [22:24] - gość (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

25-02-2012 [09:44] - Marcin Gugulski | Link:

Nie prosiłem.